Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zadnje teme
» Fotinija - Red robin
filadendron - Monstera (Monstera deliciosa) i Filodendroni - Page 5 EmptyNed Apr 14 2024, 07:45 od benson

» Prodaja sadnica svih vrsta voća
filadendron - Monstera (Monstera deliciosa) i Filodendroni - Page 5 EmptyČet Feb 15 2024, 09:25 od benson

» Sadnice šljive 130 dinara Akcija!
filadendron - Monstera (Monstera deliciosa) i Filodendroni - Page 5 EmptySre Feb 07 2024, 10:24 od benson

» Na prodaju suva šljiva (Sterlej, Rod 2023) bez koštice rehid
filadendron - Monstera (Monstera deliciosa) i Filodendroni - Page 5 EmptyČet Dec 28 2023, 13:04 od benson

» Trogodišnje i dvogodišnje voćne sadnice za dvorište i baštu
filadendron - Monstera (Monstera deliciosa) i Filodendroni - Page 5 EmptyNed Nov 19 2023, 09:18 od benson

» Prodajem sadnice Paulovnije Shan Tong
filadendron - Monstera (Monstera deliciosa) i Filodendroni - Page 5 EmptyČet Okt 26 2023, 07:24 od benson

» Trogodisnje i dvogodisnje vocne sadnice već od 150 din
filadendron - Monstera (Monstera deliciosa) i Filodendroni - Page 5 EmptyPet Avg 18 2023, 09:16 od benson

» продајем оксикодон 30 мг, продајем субоконе
filadendron - Monstera (Monstera deliciosa) i Filodendroni - Page 5 EmptySub Jul 01 2023, 16:54 od arvidmedic

»  Prodajem Ketamin (za depresiju), Prodajem XANAX Long Bar.
filadendron - Monstera (Monstera deliciosa) i Filodendroni - Page 5 EmptySub Jul 01 2023, 16:38 od arvidmedic

Socijalna tabla
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga

Fluks RSS

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Vrijeme
Ko je trenutno na forumu
Imamo 11 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 11 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 170 dana Čet Mar 08 2012, 15:36

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Monstera (Monstera deliciosa) i Filodendroni

+27
Poison
Pera30
kristal
felicija
MACE
mara90
p_e_r_o@hotmail.com
mak
yellow
dacapd
ROSA
Yolli
anam
Marinela
niho
lepa kata
jasminaaa
dzomba77
agava
slacko
fifi
marija
voki
bubamarac
tasa
alisa
mena
31 posters

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5

Ići dole  Poruka [Strana 5 od 5]

alisa

alisa
moderator
moderator

yelow,predivna je!!!!!Jednom davno slučajno sam naletila na slike takve ljepotice.Ali mislila sam da je to sama varka i da takve ne postoje!!Fenomenalna je!!

mena

mena
moderator
moderator

Ovo je ubjedljivo najmocnije na forumu,,sve pohvale


_________________
Ako hoćeš da budeš mudar, nauči pametno da pitaš, pažljivo da slušaš, mirno da odgovaraš i da prestaneš kad nemaš više šta da kažeš.
http://biljke.bosnianforum.com/

80natasa

80natasa
Član
Član

Slađo ,konacno je krenula i maja malena monstera, poterala je prvi listic , ali tvoja je EXTRA 100% , BRAVO!

yellow

yellow
počasni član
počasni član

niho ::Pa mogla si mi ovu poslati bona--------- tongue cheers cheers cheers
geek geek geek odma dodje Very Happy
kako je tvoja,videces da ce brzo veeelika
porasti cheers .Natasa,samo je stavi na svetlo mesto
i baci slicicu kako napreduje veildance
Alisa, cheers mislim da ce i tebi stici Wink
Mena,hvala na pohvalama I love you

alisa

alisa
moderator
moderator

yellow hvala! Shocked spring Ne znam šta drugo da kažem!!

donvito


Novi član
Novi član

filadendron - Monstera (Monstera deliciosa) i Filodendroni - Page 5 Img0054yt


filadendron - Monstera (Monstera deliciosa) i Filodendroni - Page 5 Img0055ng

Dobrovece , jas sam iz Makedonije i prilicno sam amater u cvecinjama , ali bas su mi dragi, poceo sam od ove ali ne znam kako jos se vika, kupio sam je ali nekako ne ide nekako glupo raste na nikakav nacin. Dajte mi pomos kako da je rastim i ugledati. POMOS! Smile isto taka kazete mi kako je razmnoziti , jel moze vo ovom doba esen - zima.

donvito


Novi član
Novi član

jao jel niko nema da mi odgovori?

admin

admin
Admin
Admin

Pa javiće se neko u vezi tvog pitanja. Ja nisam neki poznavalac sobnog bilja, ali mislim da može da se ožili reznicom sada. Dobrodošao...


_________________
filadendron - Monstera (Monstera deliciosa) i Filodendroni - Page 5 Cooltext424021530
http://www.biljnocarstvo.com

donvito


Novi član
Novi član

admin ::Pa javiće se neko u vezi tvog pitanja. Ja nisam neki poznavalac sobnog bilja, ali mislim da može da se ožili reznicom sada. Dobrodošao...

hvala lepo shefe, i jas dobro sam ve nashao Smile

Iain

Iain
počasni član
počasni član

Monstera ili filodendron idealna je za sjenovita mjesta u kući.
Ima velike tamnozelene listove koji su duboko urezani ili šuplji pri sredini. Traži puno mjesta, jer može narasti do 3 metra, ali za to će joj trebati malo više vremena budući da tokom godine izbaci dva do tri lista.
Potrebno joj je malo vode pa se tokom ljeta treba zalijevati svakih 5-6 dana, a tokom zime 10-12 dana što uveliko ovisi od topline prostorije u kojoj se nalazi, ali i od veličine vaze. Možete je povremeno prskati po lišću, a obavezno joj povremeno očistite listove vlažnom krpom ili spužvom pridržavajući ih s donje strane kako se ne bi oštetili. Ako želite da ima sjajne izražajne listove 3-4 puta na godinu upotrijebite laštilo za lišće. S njim nikako nemojte pretjerivati, jer može trajno oštetiti listove.
Prihranite je jednom mjesečnom vodom u koju ste dodali tekuće gnojivo za lisnato sobno bilje.
Budući da je monstera u biti veliki puzavac, u saksiju joj stavite štap oko kojeg ćete je zavezati i tako poduprijeti u rastu. Stvara zračno korijenje koje joj u prirodi pomaže pri rastu. Nemojte rezati nego ga pokušajte usmjeriti da ide prema saksiji kako bi se zakorijenilo i na taj način bilo potporanj biljci.
Razmnožava se pomoću vršnih reznica u rano proljeće. Jednostavno odrežite vrh sa dva lista i stavite ga vodu dok ne pusti korijenčiće, a potom zasadite u zemlju. Matična biljka monstere će bez problema nastaviti svoj rast mada ste joj odrezali vrh.
Mladi listovi nisu urezani i nemaju rupe. Ako ne dobiju šupljine niti kad promjene boju u tamnozelenu znači da joj nedostaje svjetla i hrane.

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 5 od 5]

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5

Similar topics

-

» Actinidia deliciosa - kivi

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu