Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zadnje teme
» Fotinija - Red robin - Akcija 350 din!
kala - Kala (calla) - Page 2 EmptyPet Apr 19 2024, 06:16 od benson

» Fotinija - Red robin
kala - Kala (calla) - Page 2 EmptyNed Apr 14 2024, 07:45 od benson

» Prodaja sadnica svih vrsta voća
kala - Kala (calla) - Page 2 EmptyČet Feb 15 2024, 09:25 od benson

» Sadnice šljive 130 dinara Akcija!
kala - Kala (calla) - Page 2 EmptySre Feb 07 2024, 10:24 od benson

» Na prodaju suva šljiva (Sterlej, Rod 2023) bez koštice rehid
kala - Kala (calla) - Page 2 EmptyČet Dec 28 2023, 13:04 od benson

» Trogodišnje i dvogodišnje voćne sadnice za dvorište i baštu
kala - Kala (calla) - Page 2 EmptyNed Nov 19 2023, 09:18 od benson

» Prodajem sadnice Paulovnije Shan Tong
kala - Kala (calla) - Page 2 EmptyČet Okt 26 2023, 07:24 od benson

» Trogodisnje i dvogodisnje vocne sadnice već od 150 din
kala - Kala (calla) - Page 2 EmptyPet Avg 18 2023, 09:16 od benson

» продајем оксикодон 30 мг, продајем субоконе
kala - Kala (calla) - Page 2 EmptySub Jul 01 2023, 16:54 od arvidmedic

Socijalna tabla
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga

Fluks RSS

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Vrijeme
Ko je trenutno na forumu
Imamo 5 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 5 Gosta :: 1 Provajder

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 170 dana Čet Mar 08 2012, 15:36

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Kala (calla)

+31
sandraS
Panter
80natasa
yellow
Deksi
branka
azaleja
fanny54
xtina
boki_bl
Strelicijum
BetiBup
daniela
Iain
Tilia cordata
rose
Yolli
agava
ema
Marinela
Dona
niho
dzomba77
JeJa
jaca30
suzana
voki
alisa
Aiwa
bubamarac
mena
35 posters

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Sledeći

Ići dole  Poruka [Strana 2 od 11]

26flow Re: Kala (calla) Uto Dec 02 2008, 10:41

Aiwa

Aiwa
počasni član
počasni član

Neeverovatno ....ja moju kalu nisam zalivala skoro dva meseca ..ali ona neeece da se osusi!!!!! Ima dosta listova ali nijedan se ne susi, stajala je na hladnijem na terasi pa sam je neki dan unela na toplo ne bi li se pre osusila.... cudna neka kala!!! Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

27flow Re: Kala (calla) Uto Dec 02 2008, 10:46

voki

voki
počasni član
počasni član

Ja kale vadim u jesen iz bašte i gomolje stavljam u saksiju, prekrijem suvom zemljom i ostavljam u negrejanu prostoriju. Krajem zime počinjem sa zalivanjem, a krajem marta i početkom aprila ih presađujem u baštu. Ove jeseni nisam ni vadio gomolje iz bašte, pošto su mi proletos nikle one koje su prezimile vani.

28flow Re: Kala (calla) Pon Jan 05 2009, 20:54

niho

niho
počasni član
počasni član

Moje stoje u jednoj većoj vazni u kući ,---u kuhinji, ali one su otoliko sitne pa kad malo izrastu 1 list se suši ,ali i dalj je sitna. Uvijek je spašavam ali se bojim da ću ostati bez nje. Šta da radim. Sad

29flow Re: Kala (calla) Pon Jan 05 2009, 20:57

mena

mena
moderator
moderator

Samo ti nju stavi u hladniju prostoriju gdje ne moze izmrznuti i na proljece napolje.Ako ih ima previse u saksiji presadi i bice ok..


_________________
Ako hoćeš da budeš mudar, nauči pametno da pitaš, pažljivo da slušaš, mirno da odgovaraš i da prestaneš kad nemaš više šta da kažeš.
http://biljke.bosnianforum.com/

30flow Re: Kala (calla) Sub Jan 10 2009, 19:37

Dona

Dona
aktivni član
aktivni član

moja kala je na toplom i lepo napreduje i nadam se da ce naproljece da procveta

31flow Re: Kala (calla) Sub Jan 10 2009, 20:55

dzomba77

dzomba77
počasni član
počasni član

Volim strasno ovaj cvijet...nazalost nemam iskustva s njim,ali jednog dana cu se morati pozabaviti i s njom Very Happy !

32flow Re: Kala (calla) Pon Jan 12 2009, 20:39

niho

niho
počasni član
počasni član

JA NEMAM RIJEČI I NISAM ZNALA DA OVAKO IMAJU RAZLIČITE CVIJETOVE, ALI KOLIKO SAM PRIMJETILA ILI SE VARAM DA TI IMAŠ I BANANU U VRTU ILI GRIJEŠIM. cheers

33flow Re: Kala (calla) Pon Jan 12 2009, 21:27

dzomba77

dzomba77
počasni član
počasni član

Niho,izvini-za koga je bilo ovo pitanje" Da ti i imas bananu u vrtu? ".. Cool

34flow Re: Kala (calla) Uto Jan 13 2009, 15:44

niho

niho
počasni član
počasni član

Izvini pa i nisam imenovala koga pitam ,ali čini mi se da je voki u pitanju, ali da iti nemaš slučajno isto bananu u vrtu. Pozdrav obadvjema Very Happy

35flow Re: Kala (calla) Sub Feb 14 2009, 20:02

niho

niho
počasni član
počasni član

mena ::Pojavili se i prvi cvjetovi,znaci posadjena je dvoristu,i ni sa cim je ne prihranjujem..
kala - Kala (calla) - Page 2 Kala10
Mena uzela sam prije 3 dana 1 lukovici kale. Kad bi je mogla posaditi u vrt u kojem mjesecu spring spring

36flow Re: Kala (calla) Sub Feb 14 2009, 20:09

mena

mena
moderator
moderator

Niho nemoj je saditi u dvoriste dok god traju opasnosti od mraza..


_________________
Ako hoćeš da budeš mudar, nauči pametno da pitaš, pažljivo da slušaš, mirno da odgovaraš i da prestaneš kad nemaš više šta da kažeš.
http://biljke.bosnianforum.com/

37flow Re: Kala (calla) Pon Mar 09 2009, 00:22

Marinela

Marinela
počasni član
počasni član

Zdravo svima veildance
Imam i ja jednu kalu. kupila sam je mami za rodjendan ili 8 mart bilo je davno da se vise i nesecam. Sad je ja negujem ima jedno 3 god.i nijednom mi nije cvetla a od kad je imamo ako je cvetala jedno 2-3 puta,a negujem je kako pise u jednoj knjzi koju imam,u toj knjizi pise ovako:U septembar ili oktobar presaditi podanak u dobar kompost za loncanice.Obilno zalivati.Smestiti na svetlo mesto i paziti da zimska temperatura ne padne ispod 7.Zemljiu odrzavati jedva vlaznom.Kad se pojave izbojci,cesto zalivati.Od maja do avgusta prihranjivati svake druge nedelje.Cvetovi se otvaraju od marta do juna.Nakon cvetanja postuono prestati sa zalivanjem i prihranjvanjm.
Do sad nisam znala da im treba vreme mirovanja i da mogu da se posade napolje, mislila sam da ova bela koju ja imam je sobna a ove u drugim bojama da su za napolje,izgleda da cu morati drugacije da je negujem i tu ce mi izgleda trebati vasa pomoc.
zalivanje

38flow Re: Kala (calla) Pon Mar 09 2009, 13:20

voki

voki
počasni član
počasni član

Niho imam Musa basjoo, banane koje mogu opstati u bašti. Ove zime mi se nažalost stablo skroz smrzlo, ali istera ona iz žila i naraste preko 2 metra do jeseni. Svaku jesen izvadim po koji pelcer da mi prezimi u kući u slučaju da one u bašti skroz propadnu. Prošle godine sam posadio i jednu lepezastu palmu u dvorište i uspešno je prezimila, a i kale nisam vadio iz bašte...

39flow Re: Kala (calla) Pon Mar 09 2009, 13:46

alisa

alisa
moderator
moderator

voki ::Niho imam Musa basjoo, banane koje mogu opstati u bašti. Ove zime mi se nažalost stablo skroz smrzlo, ali istera ona iz žila i naraste preko 2 metra do jeseni. Svaku jesen izvadim po koji pelcer da mi prezimi u kući u slučaju da one u bašti skroz propadnu. Prošle godine sam posadio i jednu lepezastu palmu u dvorište i uspešno je prezimila, a i kale nisam vadio iz bašte...


Shocked Shocked ,pa ti mislis da pretvoris ovu nasu hladnu klimu u toplu Laughing

40flow Re: Kala (calla) Pon Mar 09 2009, 13:48

voki

voki
počasni član
počasni član

Stalno javljaju globalno otoplenje, pa mislim da treba na vreme nabaviti rasad za plantaže... Very Happy
Za sada pokušavam dresirati biljke i uveriti ih da im nije hladno. Laughing

41flow Re: Kala (calla) Pon Mar 09 2009, 20:25

ema


počasni član
počasni član

Ja sam danas dobila kalu. Puna je saksija izdanaka. Nema mi druge sve što ste napisali iščitati i naučiti lekciju, jer je nisam do sad imala. Trenutno ništa od slike, a voljela bih je pokazati. Naravno, ima i pupoljak. Sretno mi!

42flow Re: Kala (calla) Pon Mar 09 2009, 21:00

alisa

alisa
moderator
moderator

voki ::Stalno javljaju globalno otoplenje, pa mislim da treba na vreme nabaviti rasad za plantaže... Very Happy
Za sada pokušavam dresirati biljke i uveriti ih da im nije hladno. Laughing

Eh,bilo bi to lijepo...Zivjeti u toplijim vremenima,i gajiti palme i ostale egzote na nasem podneblju,preko cijele godine,napolju bez zastite Laughing

43flow Re: Kala (calla) Pon Mar 09 2009, 21:03

agava

agava
počasni član
počasni član

Na ovo sve ja ću se samo Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy sunny

44flow Re: Kala (calla) Pon Mar 09 2009, 21:12

ema


počasni član
počasni član

Ovi koji žive južnije nisu ni svjesni koliko im zavidimo. Malo izlijećemo iz teme, ali nema veze.
Ovih dana sam bila u prilici posjetiti jug, pa sam samo gledala i divila se, te vidi ovo, te vidi ono. Biljke nad kojima mi strepimo njima rastu kao korov Crying or Very sad

45flow Re: Kala (calla) Sre Mar 11 2009, 09:21

Marinela

Marinela
počasni član
počasni član

Evo upravo sam kupila 2 kale jednu zutu i jednu narandjastu jos malo idem da ih stavim u saksije. Jel da ih stavim u negrejanu prostoriju tamo do aprila pa onda u bastu? cvet5 cvet5
jocolor jocolor

46flow Re: Kala (calla) Sre Mar 11 2009, 12:03

Marinela

Marinela
počasni član
počasni član

Sve se nesto cudim ove sto sam sad kupila imaju drugaciju lukovicu od ove bele koju ja imam kod ove bele je lukovca duguljasta a kod ovih u boji nekako okrugla scratch scratch scratch
cvet5 cvet5 cvet5

47flow Re: Kala (calla) Sre Mar 11 2009, 18:10

mena

mena
moderator
moderator

Marinela kale posadi slobodno u saksije i mozes ih iznijeti napolje cim otopli..
Sto se tice gomolja sve zavisi koje su vrste tako da te to nebuni,samo pazi kako okreces gomolj pri sadnji u zemlju.. Wink


_________________
Ako hoćeš da budeš mudar, nauči pametno da pitaš, pažljivo da slušaš, mirno da odgovaraš i da prestaneš kad nemaš više šta da kažeš.
http://biljke.bosnianforum.com/

48flow Re: Kala (calla) Sre Mar 11 2009, 18:27

niho

niho
počasni član
počasni član

Moja se sutra sadi . hvala Meno a jeli se onda može iz saksije presadit spring

49flow Re: Kala (calla) Sre Mar 11 2009, 18:35

mena

mena
moderator
moderator

Moze se presaditi iz saksije,nista joj nece biti..


_________________
Ako hoćeš da budeš mudar, nauči pametno da pitaš, pažljivo da slušaš, mirno da odgovaraš i da prestaneš kad nemaš više šta da kažeš.
http://biljke.bosnianforum.com/

50flow Re: Kala (calla) Sre Mar 11 2009, 22:48

Marinela

Marinela
počasni član
počasni član

Hvala meno na odgovoru veildance Ja sam ih posadila i zalivala sam ih jel treba stalno da ih zalijem ili dok ne niknu ne? pozz...

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 2 od 11]

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Sledeći

Similar topics

-

» Kala
» Je li ovo kala?

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu