Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zadnje teme
» Rezervacije u toku za jesenju sadnju voćnih sadnica
Lupinus sp. -(vučjak) EmptyNed Avg 04 2024, 22:34 od benson

» Ručna transportna kolica
Lupinus sp. -(vučjak) EmptyČet Jun 06 2024, 22:10 od benson

» Fotinija - Red robin - Akcija 350 din!
Lupinus sp. -(vučjak) EmptyPet Apr 19 2024, 06:16 od benson

» Fotinija - Red robin
Lupinus sp. -(vučjak) EmptyNed Apr 14 2024, 07:45 od benson

» Prodaja sadnica svih vrsta voća
Lupinus sp. -(vučjak) EmptyČet Feb 15 2024, 09:25 od benson

» Sadnice šljive 130 dinara Akcija!
Lupinus sp. -(vučjak) EmptySre Feb 07 2024, 10:24 od benson

» Na prodaju suva šljiva (Sterlej, Rod 2023) bez koštice rehid
Lupinus sp. -(vučjak) EmptyČet Dec 28 2023, 13:04 od benson

» Trogodišnje i dvogodišnje voćne sadnice za dvorište i baštu
Lupinus sp. -(vučjak) EmptyNed Nov 19 2023, 09:18 od benson

» Prodajem sadnice Paulovnije Shan Tong
Lupinus sp. -(vučjak) EmptyČet Okt 26 2023, 07:24 od benson

Socijalna tabla
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga

Fluks RSS

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Vrijeme
Ko je trenutno na forumu
Imamo 64 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 64 Gosta :: 1 Provajder

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 170 dana Čet Mar 08 2012, 15:36

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Lupinus sp. -(vučjak)

+8
branka
ema
p_e_r_o@hotmail.com
magnolija
mak
mena
alisa
jasminaaa
12 posters

Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 2]

1Lupinus sp. -(vučjak) Empty Lupinus sp. -(vučjak) Uto Maj 19 2009, 08:30

jasminaaa

jasminaaa
počasni član
počasni član

Lupinus se može saditi na sunčanom položaju ali isto tako dobro podnosi sjenu.Potrebno mu je lagano kiselo tlo.Cvate od početka 6.mjeseca.Cvatnja se može produžiti do 8. mjeseca redovitim rezanjem ocvalih cvjetova.Vučjak je idealna biljka za poboljšavanje pjeskovitog i siromašnog tla.Obogačuje tlo pomoću korisnih bakterija koje pretvaraju dušik u hranjivu tvar a korijen ide dosta duboko u zemlju pa ga možete zasaditi da bi zemlja bila rahlija. Prezimi i na niskim temperaturama. Vučjak ( lupinus ) naraste i više od metra pa se sadi kao pozadinska biljka.

2Lupinus sp. -(vučjak) Empty Re: Lupinus sp. -(vučjak) Uto Maj 19 2009, 08:32

jasminaaa

jasminaaa
počasni član
počasni član

A ovo su moji lupinusi koji su počeli sa cvatnjom(nešto malo ranije krenuli sa cvijetom Laughing Laughing )

Lupinus sp. -(vučjak) Nikon012-2

Lupinus sp. -(vučjak) Nikon018-3

3Lupinus sp. -(vučjak) Empty Re: Lupinus sp. -(vučjak) Uto Maj 19 2009, 08:34

alisa

alisa
moderator
moderator

Shocked Predivni su. veildance

4Lupinus sp. -(vučjak) Empty Re: Lupinus sp. -(vučjak) Uto Maj 19 2009, 14:53

mena

mena
moderator
moderator

Super su ja tek nedavno posijala sjemenke direktno u bastu.. Very Happy Lijepo nikli pa ce valjda cvjetati narednu godinu..

http://biljke.bosnianforum.com/

5Lupinus sp. -(vučjak) Empty Re: Lupinus sp. -(vučjak) Ned Nov 01 2009, 18:53

mak

mak
počasni član
počasni član

A evo i jedne od mojih biljčica, slikano prije ca. 3 godine. Inače nezahtjevna biljka. Jedina mana je što je omiljena kod puževa, pogotovo dok je mlada.
Na netu sam pročitala (ne garantujem za tačnost) da bolje klija ako se noć prije sijanja pokiseli u čaj od kamilice ili malo izšmirgla šmirgl-papirom.
Ja ne radim ništa od tog, jer klija bez problema, veoma brzo.

Lupinus sp. -(vučjak) Lupine

http://cvjetnaoaza.blogspot.com/

6Lupinus sp. -(vučjak) Empty Re: Lupinus sp. -(vučjak) Pon Nov 02 2009, 08:12

magnolija

magnolija
počasni član
počasni član

ja sam lupinuse posadila prije jedno 1,5 mjesec dana.mnogi su mi rekli da se može sijati i u jesen i već u proljeće će cvijetati.već su svi izbili.poslušala sam savjet iskusnih i vodila se logikom ako se sami rasijavaju, rasijavaju se baš tad kad im mahuna pukne u jesen.isto tako sam posijala i pakujac i nigelu.molim vas ako neko ima iskustva da da svoj komentar.pozdrav

7Lupinus sp. -(vučjak) Empty Re: Lupinus sp. -(vučjak) Pon Nov 02 2009, 10:50

jasminaaa

jasminaaa
počasni član
počasni član

Magnolija,moji lupinusi su takođe iz sjemena.Nisi pogriješila što si ih sijala sada,tj.prije 1,5 mjesec dana.Cvate tek drugu godinu,u većini slučajeva,mada se može desiti da i prvu godinu procvate.Prezimljuju napolju,dakle hladnoća im ne može ništa.Na proljeće ponovo krene iz korijena.Treba mu mnogo mjesta jer se jako raširi.Korijen im ide jako duboko,znam iz svog iskustva,pokušala da iščupam,nemoguće je.Cvatnju da bi produžila obavezno uvenule cvjetove odrezati.Moji su cvjetali do ovog prvog snijega.Visoko izrastu i najbolje ih je posaditi kao pozadinske.Ako su tvoji mladi klijanci napolju već posađeni zaštiti ih malo lišćem i sl.

8Lupinus sp. -(vučjak) Empty Re: Lupinus sp. -(vučjak) Pon Nov 02 2009, 11:45

mak

mak
počasni član
počasni član

magnolija ::ja sam lupinuse posadila prije jedno 1,5 mjesec dana.mnogi su mi rekli da se može sijati i u jesen i već u proljeće će cvijetati.već su svi izbili.poslušala sam savjet iskusnih i vodila se logikom ako se sami rasijavaju, rasijavaju se baš tad kad im mahuna pukne u jesen.isto tako sam posijala i pakujac i nigelu.molim vas ako neko ima iskustva da da svoj komentar.pozdrav

Magnolija, možeš li mi molim te reći šta je nigela. Ja se baš ne snalazim sa našim nazivima.

http://cvjetnaoaza.blogspot.com/

9Lupinus sp. -(vučjak) Empty Re: Lupinus sp. -(vučjak) Pon Nov 02 2009, 12:05

magnolija

magnolija
počasni član
počasni član

naravno da ću ti sa zadovoljstvom odgovoriti zato se i družimo i dijelimo svoju ljubav prema biljkama.to je ćurekot (onaj začin što se stavlja na somune).u narodu je zovu i djevojka u zelenom.postoji više vrsta i boja.da ne dužim sa pričom naći ćeš je na internetu a evo ako smijem da postavim link, nadam se da ovo nije zabranjeno u forumu.
http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=1671&PN=1
nadam se da si ozdravila pa da nam još sličica staviš iz svoje bašte, sve ti je prelijepo.

10Lupinus sp. -(vučjak) Empty Re: Lupinus sp. -(vučjak) Pon Nov 02 2009, 12:38

mak

mak
počasni član
počasni član

magnolija ::naravno da ću ti sa zadovoljstvom odgovoriti zato se i družimo i dijelimo svoju ljubav prema biljkama.to je ćurekot (onaj začin što se stavlja na somune).u narodu je zovu i djevojka u zelenom.postoji više vrsta i boja.da ne dužim sa pričom naći ćeš je na internetu a evo ako smijem da postavim link, nadam se da ovo nije zabranjeno u forumu.
http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=1671&PN=1
nadam se da si ozdravila pa da nam još sličica staviš iz svoje bašte, sve ti je prelijepo.

Ah, sad znam Nigella damascena. Taj naziv "djevojka u zelenom" je sličan njemačkom nazivu. Hvala ti puno na tvojim prijateljskim riječima. Konačno sam ozdravila i sad ću nadam se biti puno aktivnija.
Nešto sam danas stavila na blog, jedna od mojih omiljenih biljaka.
Možda se i tebi svidi. Pozdrav

Dobro dosli na moj blog:
Lupinus sp. -(vučjak) HeadlineKopie

http://cvjetnaoaza.blogspot.com/

11Lupinus sp. -(vučjak) Empty Re: Lupinus sp. -(vučjak) Uto Nov 03 2009, 07:48

magnolija

magnolija
počasni član
počasni član

jeste i na njemačkom se tako zove djevojka u zelenom, ali nisam znala tačno kako se piše.posjetila sam ti blog opet i sve je extra.delfinijum je biljka sa mog popisa koju želim na proljeće nabaviti ali onaj višegodišnji.nisam primijetila da imaš lupinuse, bar na slikama ga nema.samo ti stavljaj slike a mi ćemo uživati.ja imam jedan ljetni jorgovan i to onaj black night.ljetos sam ga orezala i reznice stavila u saksiju eno sve reznice pune lušća. da li da tu saksiju unesem u kuću zimi pa na proljeće u baštu da zasadim.malo sam iskočila iz teme,ali eto neću više to raditi.pozdrav

12Lupinus sp. -(vučjak) Empty Re: Lupinus sp. -(vučjak) Uto Nov 03 2009, 09:09

mak

mak
počasni član
počasni član

magnolija ::jeste i na njemačkom se tako zove djevojka u zelenom, ali nisam znala tačno kako se piše.posjetila sam ti blog opet i sve je extra.delfinijum je biljka sa mog popisa koju želim na proljeće nabaviti ali onaj višegodišnji.nisam primijetila da imaš lupinuse, bar na slikama ga nema.samo ti stavljaj slike a mi ćemo uživati.ja imam jedan ljetni jorgovan i to onaj black night.ljetos sam ga orezala i reznice stavila u saksiju eno sve reznice pune lušća. da li da tu saksiju unesem u kuću zimi pa na proljeće u baštu da zasadim.malo sam iskočila iz teme,ali eto neću više to raditi.pozdrav

Epa da ne iskačemo iz teme odgovorit ću ti na pp.

Dobro dosli na moj blog:
Lupinus sp. -(vučjak) HeadlineKopie

http://cvjetnaoaza.blogspot.com/

13Lupinus sp. -(vučjak) Empty Re: Lupinus sp. -(vučjak) Uto Dec 01 2009, 10:21

p_e_r_o@hotmail.com


počasni član
počasni član

mene nesto zanima dali neko ima crveni lupinus ja bi taj vec sam sto puta kupovo sjeme i sijo a ni jedan crveni medju njima......sve plavi ili roza....

14Lupinus sp. -(vučjak) Empty Re: Lupinus sp. -(vučjak) Sub Mar 06 2010, 14:15

ema


počasni član
počasni član

U nadi da ću dobiti bijeli ili žuti, bilo šta osim rozog i ljubičastog koje već imam, kupila sam opet kesicu sjemena i posijala. Počeli su nicati. I već se na stabljikama uočava ljubičasta boja. Međutim, jedan nema boje, možda bude baš bijeli ili žuti. A još nisu svi ni nikli.

15Lupinus sp. -(vučjak) Empty Re: Lupinus sp. -(vučjak) Sub Mar 06 2010, 14:55

mak

mak
počasni član
počasni član

Ja sam posijala crveni i nikao je. Kakva će mu boja stvarno biti vidjet ćemo kad procvjeta.

http://cvjetnaoaza.blogspot.com/

16Lupinus sp. -(vučjak) Empty Re: Lupinus sp. -(vučjak) Ned Mar 14 2010, 18:48

branka

branka
počasni član
počasni član

Kupila sam danas lukovice crvene lupinus a juce posijala oko 30 semenki (ne znam boju).ako nikne trecina bit cu zadovoljna!

17Lupinus sp. -(vučjak) Empty Re: Lupinus sp. -(vučjak) Ned Mar 14 2010, 20:26

Zdravka

Zdravka
počasni član
počasni član

i ja imam jedan ali neznam koje je boje, ove godine bi trebao da cveta bar se nadam.

18Lupinus sp. -(vučjak) Empty Re: Lupinus sp. -(vučjak) Uto Nov 09 2010, 12:43

vlasta

vlasta
moderator
moderator

sjeme od lupinusa...
Lupinus sp. -(vučjak) Dscn0797resize.th

19Lupinus sp. -(vučjak) Empty Re: Lupinus sp. -(vučjak) Uto Nov 09 2010, 13:23

mak

mak
počasni član
počasni član

mak ::Ja sam posijala crveni i nikao je. Kakva će mu boja stvarno biti vidjet ćemo kad procvjeta.

Nije bio crveni, nego rosa. Crying or Very sad

http://cvjetnaoaza.blogspot.com/

20Lupinus sp. -(vučjak) Empty Re: Lupinus sp. -(vučjak) Uto Nov 09 2010, 15:05

alisa

alisa
moderator
moderator

mak ::

Nije bio crveni, nego rosa. Crying or Very sad
Mak ja sam kupila gonolj crvenog i opet nije bio jarko crveni nego više na roza..

21Lupinus sp. -(vučjak) Empty Re: Lupinus sp. -(vučjak) Sre Nov 10 2010, 07:42

magnolija

magnolija
počasni član
počasni član

alisa i ja sam kupila kao i ti gomolj tog lupinusa i cvijetao je baš jarko crvenom bojom

22Lupinus sp. -(vučjak) Empty Re: Lupinus sp. -(vučjak) Sre Nov 10 2010, 11:01

vlasta

vlasta
moderator
moderator

a gdje kupite lupinuse.... veildance veildance veildance

23Lupinus sp. -(vučjak) Empty Re: Lupinus sp. -(vučjak) Sre Nov 10 2010, 18:53

alisa

alisa
moderator
moderator

Vlasta kod nas ih bude u poljopremi u proljeće..
Majda super,bar tvoj da je crven pa ćemo se grebati za sjeme! veildance

24Lupinus sp. -(vučjak) Empty Re: Lupinus sp. -(vučjak) Sre Nov 10 2010, 19:01

mak

mak
počasni član
počasni član

alisa ::Vlasta kod nas ih bude u poljopremi u proljeće..
Majda super,bar tvoj da je crven pa ćemo se grebati za sjeme! veildance
Ne mora značiti (nažalost) da će iz sjemena nići crveni Crying or Very sad
Kao što sam napisala, ja sam kupila sjeme crvenog i ništa Crying or Very sad

http://cvjetnaoaza.blogspot.com/

25Lupinus sp. -(vučjak) Empty Re: Lupinus sp. -(vučjak) Uto Feb 15 2011, 12:37

sunčica

sunčica
Član
Član

da malo osvježim temu ove lijepe biljke, ja sam na jesen posijala lupinuse, fino su mi nikli, nešto ih je pojelo, sad vidim da ih vole puževi! ostale su mi dvije biljke! zanima me hoće li mi ovu godinu odma cvjetati!

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 2]

Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu