Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zadnje teme
» Rezervacije u toku za jesenju sadnju voćnih sadnica
Crassula sp. - Page 5 EmptyNed Avg 04 2024, 22:34 od benson

» Ručna transportna kolica
Crassula sp. - Page 5 EmptyČet Jun 06 2024, 22:10 od benson

» Fotinija - Red robin - Akcija 350 din!
Crassula sp. - Page 5 EmptyPet Apr 19 2024, 06:16 od benson

» Fotinija - Red robin
Crassula sp. - Page 5 EmptyNed Apr 14 2024, 07:45 od benson

» Prodaja sadnica svih vrsta voća
Crassula sp. - Page 5 EmptyČet Feb 15 2024, 09:25 od benson

» Sadnice šljive 130 dinara Akcija!
Crassula sp. - Page 5 EmptySre Feb 07 2024, 10:24 od benson

» Na prodaju suva šljiva (Sterlej, Rod 2023) bez koštice rehid
Crassula sp. - Page 5 EmptyČet Dec 28 2023, 13:04 od benson

» Trogodišnje i dvogodišnje voćne sadnice za dvorište i baštu
Crassula sp. - Page 5 EmptyNed Nov 19 2023, 09:18 od benson

» Prodajem sadnice Paulovnije Shan Tong
Crassula sp. - Page 5 EmptyČet Okt 26 2023, 07:24 od benson

Socijalna tabla
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga

Fluks RSS

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Vrijeme
Ko je trenutno na forumu
Imamo 40 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 40 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 174 dana Sre Okt 09 2024, 22:04

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Crassula sp.

+17
Iain
Simica
niho
agava
jasminaaa
bubamarac
ema
slacko
fifi
dzomba77
alisa
mena
djeka
Kole
Aiwa
jellena
vlasta
21 posters

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5

Ići dole  Poruka [Strana 5 od 5]

101Crassula sp. - Page 5 Empty Re: Crassula sp. Pet Jun 26 2009, 08:39

lepa kata

lepa kata
počasni član
počasni član

@Džomba77 prekrasna ti je krasula, a onaj jedan cvetić je šećerlemica Very Happy
@Slaćko, baba, pa stvarno! Laughing Laughing Laughing Laughing Koja identifikacija - porasla je kod neke bake sa pijace ovako lepa i zdrava i bez imena, a sad gle - može biti senecio, cotyledon, sedum ili krasula Laughing Laughing Laughing Laughing

102Crassula sp. - Page 5 Empty Re: Crassula sp. Pet Jun 26 2009, 10:50

baba

baba
počasni član
počasni član

lepa kata ::sad gle - može biti senecio, cotyledon, sedum ili krasula Laughing Laughing Laughing Laughing

Kato slicnost je prevelika Very Happy a ti prelistaj nazive pa proveri Wink
Razlika je sledeca cotyledoni i sedumi su tolerantni na niske temperature sto se pak za senecio i crassulu ne moze reci Wink pa se desava ono pocrnela, satrula i slicni momenti nama ne tako dragi Smile a opet mozda gresim ne znam ja sam iznela svoje misljenje pa ko hoce moze a i ne mora proveravati silent

103Crassula sp. - Page 5 Empty Re: Crassula sp. Pet Jun 26 2009, 11:38

lepa kata

lepa kata
počasni član
počasni član

Šalila sam se, naravno, ne zameri Very Happy . Meni slabo ide ID, a biljke mi NEKAKO opstaju Wink . Imam punu policu sličnih biljaka, za neke znam da su iz različitih porodica, za druge nemam pojma. Zato su mi (valjda) zimus gubitci bili No pale

104Crassula sp. - Page 5 Empty Re: Crassula sp. Pet Jun 26 2009, 12:00

baba

baba
počasni član
počasni član

Na zalost gubitci nas i teraju da saznamo sve o nasim ljubimcima , ne bi li bilo previse osipanja u nasim redovima Wink

Ja imam nesto sto podseca na crassulu i bila sam ubedjena da je crassula , mislim da sam bila spremna na svasta ne bi li dokazala da je to crasula ali ova zima mi je pokazala suprotno Smile izgleda da je neki sedum ili nesto hiljadito jer je prezivelo i minuse Smile a potpuno podseca na crassulu ovatu cim pre slikam pa da vidimo sta je , a sa sigurnoscu tvrdim do podnosi opasno debele minuse jer je drvo solandri prslo od mraza a njoj nije bilo nista Very Happy

105Crassula sp. - Page 5 Empty Re: Crassula sp. Sub Jun 27 2009, 15:53

slacko

slacko
počasni član
počasni član

Bbaba pogledala i ....opet ne znam

ovo je slika sa neta sedum aca

Crassula sp. - Page 5 Sedumalexanderi


Listovi gotovo istog oblika ali se boja nikako ne uklapa ,svi sedumi koje sam našla svetlozeleni ova moja tamna ko iz bureta.A opet to može da ima veze sa mestom na kome je čuvana(pojma nemam gde je to,pijaaaaaaaačarka) a može i da bude nešto drugo,neka druga biljka

Mnogo manje liči na krasulu portulacea nego na sedum,al joj boja mnogo sličnija.Idemo dalje ,očekujem i da se još nako pridruži.Lakše ćemo sa više pari očiju.

106Crassula sp. - Page 5 Empty Re: Crassula sp. Ned Jun 28 2009, 13:31

dzomba77

dzomba77
počasni član
počasni član

Izvinite,tek sad navracam ovdje...obecajem da cu provjeriti..i mene interesuje...Hvala Vam najljepsa!! Veliko cmok za vas trud Very Happy ...

107Crassula sp. - Page 5 Empty Re: Crassula sp. Pet Okt 02 2009, 19:01

mena

mena
moderator
moderator

mena ::Rastemo polako ali dobro je..

Crassula sp. - Page 5 Sarcra10

Sta vam je sa ovom crasulom??pitam one kojima sam poslala...Kod moje komsinice listovi jos upadljiviji jer je bila po citav dan na suncu..

http://biljke.bosnianforum.com/

108Crassula sp. - Page 5 Empty Re: Crassula sp. Sub Okt 03 2009, 15:23

djeka

djeka
počasni član
počasni član

Ja sam dobila dva listica, od kojih je jedan isterao mlade, ali koliko god zagledam ne vidim, da mali listici imaju bele ivice kako je imao veliki list Shocked Ovih dana cu slikati

109Crassula sp. - Page 5 Empty Re: Crassula sp. Sub Okt 03 2009, 16:57

mena

mena
moderator
moderator

Bas slikaj da vidimo,kod mene su listovi poceli da dobijaju zelenu boju ja ga stavim na sunce on opet poceo pokazivati svoje sare..

http://biljke.bosnianforum.com/

110Crassula sp. - Page 5 Empty Re: Crassula sp. Sub Okt 03 2009, 18:37

djeka

djeka
počasni član
počasni član

Mozda i to bude razlog, o tome nisam razmisljala, kod mene se nalazi iza kuci gde ima samo malo jutrnjeg sunca, tu su mi biljke koje ne vole sunce i biljke koje su na zakorenjvanju.

111Crassula sp. - Page 5 Empty Re: Crassula sp. Ned Okt 18 2009, 19:26

mena

mena
moderator
moderator

Malo je porasla ali nije mnogo izgubila boju sara na listvoima..

Crassula sp. - Page 5 Sarenacrasula

http://biljke.bosnianforum.com/

112Crassula sp. - Page 5 Empty Re: Crassula sp. Ned Okt 18 2009, 20:24

mak

mak
počasni član
počasni član

Ovo je moja Crassula portulacea f. monstrosa


Crassula sp. - Page 5 DSC09995

http://cvjetnaoaza.blogspot.com/

113Crassula sp. - Page 5 Empty Re: Crassula sp. Pon Okt 19 2009, 04:33

ema


počasni član
počasni član

Mak, krasna je. Koliko je stara? Koliko često je šišaš i imaš li neko pravilo o orezivanju?
Moja je još mala, ali se nadam da će jednog dana biti tako veliki primjerak Smile

114Crassula sp. - Page 5 Empty Re: Crassula sp. Pon Okt 19 2009, 09:01

mak

mak
počasni član
počasni član

ema ::Mak, krasna je. Koliko je stara? Koliko često je šišaš i imaš li neko pravilo o orezivanju?
Moja je još mala, ali se nadam da će jednog dana biti tako veliki primjerak Smile

Hvala ti ema.
Moja Crassula je stara oko 7-8 godina. Prošle godine (u novembru) sam je drastično orezala, pa ću je ove godine ostaviti na miru. Inače posebnog pravila nemam.
Kako piše u stručnoj literaturi, Crassula bi se trebala još više orezati i to svake jeseni, ali ja nisam imala srca, bilo mi je previše riskantno.
Od jednog pelcera cu probati napraviti stabalce.
Pozdrav

http://cvjetnaoaza.blogspot.com/

115Crassula sp. - Page 5 Empty Re: Crassula sp. Ned Okt 25 2009, 09:05

Aiwa

Aiwa
počasni član
počasni član

Jao mak diiivna jeeee....moja je maljusna.....kad ce ona da poraste kao ta... Laughing Laughing Laughing Laughing

116Crassula sp. - Page 5 Empty Re: Crassula sp. Ned Okt 25 2009, 22:48

mak

mak
počasni član
počasni član

Aiwa ::Jao mak diiivna jeeee....moja je maljusna.....kad ce ona da poraste kao ta... Laughing Laughing Laughing Laughing

Hvala aiwa.
I ja sam Crassulu kupila malenu, ali baš u tom i jeste ljepota ovog hobija da gledaš kako biljka raste i da znaš da je to tvoje djelo.
Samo malo strpljenja.

Dobro dosli na moj blog:
Crassula sp. - Page 5 HeadlineKopie

http://cvjetnaoaza.blogspot.com/

117Crassula sp. - Page 5 Empty Re: Crassula sp. Sre Jan 27 2010, 09:51

marija

marija
aktivni član
aktivni član

djeka ::Ovo je crassula Aichryson domesticum, ona se vrlo lepo razgrana i lici na jedno malo drvce. Cveta sitnim zutim cveticima, doduse posle cvetanja biljka je malo neugledna. Moja je jos mala, sad ce napuniti godinu dana cactus
Crassula sp. - Page 5 Dscn1213
djeka blue3 kakva ljepoticaa

http://www.naocareonline.com/affiliates/jrox.php?id=75

118Crassula sp. - Page 5 Empty Re: Crassula sp. Sre Feb 17 2010, 09:26

Aiwa

Aiwa
počasni član
počasni član

Ima li neko Crasullu piramidalis.... ja je imam vec tri godine ali svake zime se do pola osusi i uzasno izgleda ( stoji na hladno sam ostalim kaktusima)

Sad je vec [orasla toliko da moram da je presecem.... samo vrh ima listice jako ruzno izgleda.... od sledece godine ide cesce zalivanje....

Ni na jdnom forumu niko ne zna da mi pomogne niti ima nekog iskustva s tom biljkom! A nanetu nesto nema posebno o njoj! Sad Sad Sad

119Crassula sp. - Page 5 Empty Re: Crassula sp. Sre Feb 17 2010, 12:10

mak

mak
počasni član
počasni član

Aiwa ::Ima li neko Crasullu piramidalis.... ja je imam vec tri godine ali svake zime se do pola osusi i uzasno izgleda ( stoji na hladno sam ostalim kaktusima)

Sad je vec [orasla toliko da moram da je presecem.... samo vrh ima listice jako ruzno izgleda.... od sledece godine ide cesce zalivanje....

Ni na jdnom forumu niko ne zna da mi pomogne niti ima nekog iskustva s tom biljkom! A nanetu nesto nema posebno o njoj! Sad Sad Sad

Ja nemam ovu carsullu, ali sam malo istrazivala na netu i nasla sljedece:
- Crasulla p. se sadi u normalnu zemlju za kaktuse.
- U prljece (poslije mrazeva) moze se iznijeti vani do jeseni.
- Najbolje uspijeva na svijetlom mjestu, ali ne na direktnom suncu.
- Nikako je ne stavljati u ukrasnu saksiju i ne koristiti podlozak, jer korjen brzo sagnjije od vlazne zemlje
- Moze prezimiti na sobnoj temperatturi, po malo zalijevati ili
- na hladnom, temperatura od 10° do 15°. Ako prezimljuje u hladnom, moguce je da malo promjeni formu, ali veca je vjerovatnoca da cvjeta.
Kako mi se cini, najveci joj je neprijatelj precesto zalijevanje.

http://cvjetnaoaza.blogspot.com/

120Crassula sp. - Page 5 Empty Re: Crassula sp. Sre Feb 17 2010, 12:24

Aiwa

Aiwa
počasni član
počasni član

Hvala Mak... sve ja fino radim oko nje i lepo raste ali je zimi nekako unistavam...stoji mi na hladnijem i zalivam je ponekad, ali nikad mi zimu ne prezimi bez velikih gubitaka listica...zato bi volela da cujem necije iskustvo ko ima Pyramidalis!

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 5 od 5]

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5

Similar topics

-

» Crassula muscosa

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu