Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zadnje teme
» Fotinija - Red robin - Akcija 350 din!
Djubrenje travnjka ? EmptyPet Apr 19 2024, 06:16 od benson

» Fotinija - Red robin
Djubrenje travnjka ? EmptyNed Apr 14 2024, 07:45 od benson

» Prodaja sadnica svih vrsta voća
Djubrenje travnjka ? EmptyČet Feb 15 2024, 09:25 od benson

» Sadnice šljive 130 dinara Akcija!
Djubrenje travnjka ? EmptySre Feb 07 2024, 10:24 od benson

» Na prodaju suva šljiva (Sterlej, Rod 2023) bez koštice rehid
Djubrenje travnjka ? EmptyČet Dec 28 2023, 13:04 od benson

» Trogodišnje i dvogodišnje voćne sadnice za dvorište i baštu
Djubrenje travnjka ? EmptyNed Nov 19 2023, 09:18 od benson

» Prodajem sadnice Paulovnije Shan Tong
Djubrenje travnjka ? EmptyČet Okt 26 2023, 07:24 od benson

» Trogodisnje i dvogodisnje vocne sadnice već od 150 din
Djubrenje travnjka ? EmptyPet Avg 18 2023, 09:16 od benson

» продајем оксикодон 30 мг, продајем субоконе
Djubrenje travnjka ? EmptySub Jul 01 2023, 16:54 od arvidmedic

Socijalna tabla
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga

Fluks RSS

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Vrijeme
Ko je trenutno na forumu
Imamo 8 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 8 Gosta :: 1 Provajder

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 170 dana Čet Mar 08 2012, 15:36

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Djubrenje travnjka ?

3 posters

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1sadi Djubrenje travnjka ? Ned Jan 17 2010, 16:54

DraganB

DraganB
Novi član
Novi član

Vepre

evo dolazi proleće, sa prvim zracima prolećnog sunca počeće i trava da se budi, pa bokorenje itd. Kada, okvirno, treba početi sa prihranjivanjem trave ? Da li sa URE-om,KAN-om ili nešto treće ? PH moje zemlje je 7,1 do 7,2 na dubini od 0-30 i 30-60 cm. sunny

2sadi Re: Djubrenje travnjka ? Pon Jan 18 2010, 20:29

vepar

vepar
moderator
moderator

e moj dragane,koje proljeće brate mili ,daleko to,još ni zima nije počela haha.Osim toga cimaš me iz zimskog sna zbog sitnica,a nešto mi se ne da tipkati po tastaturi,ako se tebi da čitati ,prouči sve na ovoj stranici što piše,mislim da ćeš naći sve što te zanima,samo klikni na link dole.ako te još nešto zanima
prouči i ostale teme koje su napisane u ovome podforumu ,mislim da ćeš naći sve što ti je potrebno da ti travnjak dobro izgleda.laku noć. Laughing

http://www.biljnocarstvo.com/travnjaci-f32/kalendar-odrzavanja-travnjaka-t445.htm


_________________
vozi sigurno ,vozi bager

3sadi Vau ! Uto Jan 19 2010, 11:27

DraganB

DraganB
Novi član
Novi član

Ma, otresao si me kao slinac. Ja sam tebe pitao konkretno, kada i šta ? Za maglu mi ne trebaš.

4sadi Re: Djubrenje travnjka ? Uto Jan 19 2010, 20:40

vepar

vepar
moderator
moderator

DraganB ::Ma, otresao si me kao slinac. Ja sam tebe pitao konkretno, kada i šta ? Za maglu mi ne trebaš.
vidi DRagane
ti me konkretno pitao,ja se malo zezao,al sam ti konkretno odgovorio.samo trebaš kliknuti na link koji gore ukucan i sve ti piše,svi odgovori što si me pitao
čak i više
ako ti je to teško...a što se tiče magle,tu nisam stručnjak
volim sunce.


_________________
vozi sigurno ,vozi bager

5sadi Re: Djubrenje travnjka ? Uto Maj 18 2010, 14:52

DraganB

DraganB
Novi član
Novi član

Travu sam, na nekim delovima, spržio UREOM. Da li taj deo očistiti i dosejati ili negovati i probati oporaviti ?

6sadi Re: Djubrenje travnjka ? Čet Maj 20 2010, 18:39

vepar

vepar
moderator
moderator

DraganB ::Travu sam, na nekim delovima, spržio UREOM. Da li taj deo očistiti i dosejati ili negovati i probati oporaviti ?

pošto je spržena ,morati ćeš te djelove ponovo prekopati,usitniti zemlju ,pokupiti korijenje i ostatke sasušene trave i ponovo zasijati,mislim da su i kiše dosta pomogle pa se nadam da je dosta toga se iscjedilo kroz zemlju,mislim na ureu.


_________________
vozi sigurno ,vozi bager

7sadi Re: Djubrenje travnjka ? Sub Maj 22 2010, 06:58

DraganB

DraganB
Novi član
Novi član

Evo da opišem šta sam radio, možda nekome posluži za nauk. Rastvorio sam UREU u koncentraciji 2 kg u 10 l vode. Sipao u špric i poprskao travu. Posle par sati na pojedinim mestima pojavila su se ostva žute trave i sada su ta mesta žuta i sparušena.

Vepre, da li sam trebao i posle folijarnog djubrenja zaliti travu ?

8sadi Re: Djubrenje travnjka ? Sub Maj 22 2010, 20:08

vepar

vepar
moderator
moderator

ako nije bilo kiše,trebao si,obilno


_________________
vozi sigurno ,vozi bager

9sadi Re: Djubrenje travnjka ? Uto Nov 16 2010, 20:43

admin

admin
Admin
Admin

Evo slike koju sam danas slikao, travnjak je postavljen početkom septembra položeni busjeni...danas sam posuo sredstvo od Plantevile koje je i gnojivo i uništava mahovinu.

Djubrenje travnjka ? Slika0027


_________________
Djubrenje travnjka ? Cooltext424021530
http://www.biljnocarstvo.com

10sadi Re: Djubrenje travnjka ? Sre Nov 17 2010, 20:59

vepar

vepar
moderator
moderator

admin ::Evo slike koju sam danas slikao, travnjak je postavljen početkom septembra položeni busjeni...danas sam posuo sredstvo od Plantevile koje je i gnojivo i uništava mahovinu.

Djubrenje travnjka ? Slika0027

wauu gazda ,pa ovde nema hranjiva,zar uopšte ima ispod kakova kvalitetna zemlja???,zatim pitanje dali je nakon polaganja busena povaljano,dali je zalijevano
to je trebalo konstantno zalijevati da bi se uopće primio busen za podlogu ,barem 2 sedmice od postavljanja,E sada koja vrsta gnojiva je bačena,dali sa više dušika ili kalija
sada prije zime treba baciti sa više kalija da ocvrsne korijen ako ga ima,po ovoj slici vidim ,koliko mogu primjetiti da ga baš i nema.al i tako sada stagnira trava,ne raste više,vidjeti ćemo što će biti na proljeće,5mj.sada se više ne može ništa napraviti,možda se oporavi i potjera,mada se bojim da će biti lagano dosijavanje


_________________
vozi sigurno ,vozi bager

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu