Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zadnje teme
» Fotinija - Red robin - Akcija 350 din!
anturijum, bolest ili štetočine, kako mu pomoći EmptyPet Apr 19 2024, 06:16 od benson

» Fotinija - Red robin
anturijum, bolest ili štetočine, kako mu pomoći EmptyNed Apr 14 2024, 07:45 od benson

» Prodaja sadnica svih vrsta voća
anturijum, bolest ili štetočine, kako mu pomoći EmptyČet Feb 15 2024, 09:25 od benson

» Sadnice šljive 130 dinara Akcija!
anturijum, bolest ili štetočine, kako mu pomoći EmptySre Feb 07 2024, 10:24 od benson

» Na prodaju suva šljiva (Sterlej, Rod 2023) bez koštice rehid
anturijum, bolest ili štetočine, kako mu pomoći EmptyČet Dec 28 2023, 13:04 od benson

» Trogodišnje i dvogodišnje voćne sadnice za dvorište i baštu
anturijum, bolest ili štetočine, kako mu pomoći EmptyNed Nov 19 2023, 09:18 od benson

» Prodajem sadnice Paulovnije Shan Tong
anturijum, bolest ili štetočine, kako mu pomoći EmptyČet Okt 26 2023, 07:24 od benson

» Trogodisnje i dvogodisnje vocne sadnice već od 150 din
anturijum, bolest ili štetočine, kako mu pomoći EmptyPet Avg 18 2023, 09:16 od benson

» продајем оксикодон 30 мг, продајем субоконе
anturijum, bolest ili štetočine, kako mu pomoći EmptySub Jul 01 2023, 16:54 od arvidmedic

Socijalna tabla
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga

Fluks RSS

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Vrijeme
Ko je trenutno na forumu
Imamo 19 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 19 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 170 dana Čet Mar 08 2012, 15:36

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

anturijum, bolest ili štetočine, kako mu pomoći

5 posters

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

simoante


Novi član
Novi član

u dnevnoj sobi na anturijumu su mi se pojavile nekroze na listovima , ne znam o čemu je točno riječ i kako mu pomoći,
šaljem slike

anturijum, bolest ili štetočine, kako mu pomoći 16272jd
spring

mena

mena
moderator
moderator

Da nije malo previse zaliven mozda,i dali mu je zemlja ocjedita dovoljno..

http://biljke.bosnianforum.com/

simoante


Novi član
Novi član

mena ::Da nije malo previse zaliven mozda,i dali mu je zemlja ocjedita dovoljno..

ne zalijeva se previše, na dnu tegle je drenaža od kamenčića tako da se cijedi voda, prskam ga redovito, dvaput na dan samo po listovima

jasminaaa

jasminaaa
počasni član
počasni član

Umanji prskanje-ne toliko često.Ove oštećene listove odreži jer se oporaviti neće.Provjeri na zdravim listovima da nema nametnika - obavezno pogledaj i sa donje strane lista.Između zaljevanja pusti zemlju neka se zasuši a onda obilno zaliti.Nakon pola sata višak vode prosuti.
Na slici se ne vidi da li je na sunčanom mjestu ili ne?Ako ne dobiva nimalo sunca premjesti ga gdje bude jutarnje jer svaka biljka treba bar malo sunca a jutarnje nije mnogo jako ....

Strelicijum

Strelicijum
zaslužni član
zaslužni član

Obavezno koristi prokuvanu vodu, i smanji prskanje.

simoante


Novi član
Novi član

Strelicijum ::Obavezno koristi prokuvanu vodu, i smanji prskanje.

sve to je ok, sve sam napravio osim što ga ne zalijevam prokuhanom vodom, nego filtriranom iz brite koja odstoji par dana. Prije par dana sam ga presadio, odnosno raspolovio sam ga na pola. Jednu teglu sam stavio na balkon, vani a drugu sam ostavio na istom mjestu gdje je bio. na unutrašnjem sam porezao ( odrezao dijelove lista na kojemu su bile mrlje) listove koji su bili "oštećeni". i sve je bilo ok par dana da bi ponovno listovi počeli žutjetina vrhovima.....
Ovaj na balkonu je ok, počeo je tjerati nove izdanke.
Sutra ću staviti slike .

Strelicijum

Strelicijum
zaslužni član
zaslužni član

Odavno sam volela da ga imam, ali uvek ispadne nesto i nikako da ga kupim. Ove godine sam ga kupila i odmah sam se razocarala. Gde god sam procitala svi su rekli da je to teska biljka za odrzavanje. Koristim iskljucivo prokuvanu vodu, povremeno prskam i posadjen u zemlju za orhideje. Za sada se dobro drzi, dobio dosta listova a zadnji cvet izgubio skoro. Pa videcemo za dalje......

Pera30


Novi član
Novi član

Ja anturijume gajim bas dugo..i nisu tako teski za odrazavanje..ima par nekih pravila..temperatura sobna i dosta svetlosti..e sad meni se desi da mu otpadnu listovi ali se brZo obnovi nije to toliko strasno..samo ja mislim da si ti manje zalivao biljku nego sto je bilo potrebno zato se i susi..potrebno je i ponekad da je orosavas..nadam se da sam pomogao

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu