Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zadnje teme
» Fotinija - Red robin - Akcija 350 din!
sjemenje EmptyPet Apr 19 2024, 06:16 od benson

» Fotinija - Red robin
sjemenje EmptyNed Apr 14 2024, 07:45 od benson

» Prodaja sadnica svih vrsta voća
sjemenje EmptyČet Feb 15 2024, 09:25 od benson

» Sadnice šljive 130 dinara Akcija!
sjemenje EmptySre Feb 07 2024, 10:24 od benson

» Na prodaju suva šljiva (Sterlej, Rod 2023) bez koštice rehid
sjemenje EmptyČet Dec 28 2023, 13:04 od benson

» Trogodišnje i dvogodišnje voćne sadnice za dvorište i baštu
sjemenje EmptyNed Nov 19 2023, 09:18 od benson

» Prodajem sadnice Paulovnije Shan Tong
sjemenje EmptyČet Okt 26 2023, 07:24 od benson

» Trogodisnje i dvogodisnje vocne sadnice već od 150 din
sjemenje EmptyPet Avg 18 2023, 09:16 od benson

» продајем оксикодон 30 мг, продајем субоконе
sjemenje EmptySub Jul 01 2023, 16:54 od arvidmedic

Socijalna tabla
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga

Fluks RSS

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Vrijeme
Ko je trenutno na forumu
Imamo 8 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 8 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 170 dana Čet Mar 08 2012, 15:36

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

sjemenje

5 posters

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1drvo sjemenje Ned Maj 16 2010, 13:12

medomann


Novi član
Novi član

Srdacan pozdrav svima na forumu! evo da vam se i ja malo pridruzim u ovim neiscrpnim temama koje nas uveseljavaju. sreca da ima ovih foruma i otvorenih ljudi na njima pa se razmjenom znanja i imanja puno toga nauci i postigne, sto bi nam netko negdje i dobro naplatio, a bas imamo novaca na bacanje. vama dragi ljubitelji prirode se obracam zbog dvije problematike koje su me zadesile u zelji da zasadim svoj specificni botanicki vrt(kasnije cu napisati kakav) i razmnozim neke sadnice da pomognem i drugim ljudima koji zele isto i koji su i meni pomogli, a ujedno se nadam da cu i ja nekom ovdje biti od pomoci. zanimale bi me dvije stvari, jedna se tice tehnike dobivanja sjemenja, a druga nabavka sjemena nekog drveca i biljaka koje nikako da uspijem pronaci, a koje bih zelio razmnoziti kod kuce, to su;
kelreuterija
paulovnija
svilenica-ASCLEPIAS SYRIACA
wisteria alba
okruglasta sikavica
ima ih jos ali da vas sada ne utopim nabrajanjem, uglavnom, od ovih, prve 3 su mi najbitnije i ako bi netko imao sjemena da ga ponesto posalje postom bio bih prezahvalan. ja mogu uzvratiti uslugu sljedecim sjemenjem kojeg imam ili ga mogu prikupiti, a to su od evodije, gledicije, divljeg kestena, japanske sofore, zanovijeta, planinske mukinje, raznih javora, katalpe, japanskog dvornika, amorfe.. tako ako nekog zanima stogod od ove moje ponude neka se slobodno javi i ja cu sjeme rado poslati postom, preko granice prolazi bez problema, isprobano!
sve ove biljke koje imam i zanimaju me osim sto lijepe ukrasne, predivno cvatu su i medonosne, a to znaci da pcele sa njih skupljaju nektar i pelud. vjerojatno sad naslucujete kako bi u onom specificnom botanickom vrtu bilo posadjeno drvece i grmlje koje je medonosno, tako da bi to zapravo bio medonosni vrt, a isto tako zakljucujete da imam pcele. vec u mom prvom susretu s pcelama najvise me zaintrigiralo medonosno bilje koje do tada uopce nisam primjecivao ili znao da pcele s njih nesto mogu skupiti jer su cvjetovi na prvi pogled neugledni tipa lijeska, breza, joha, javor...kad ono bumm! za sada imam samo 4 kosnice i stotine biljcica koje nicu svuda oko kuce po teglama, kasetama, kantama, odrezanim kanistrima, vrtnim gredicama mjesto salate, paradajza i toga.. veci mi je gust to bilje nego pcele, ali jedno bez drugog ne bi imalo smisla. najveci uzitak mi pak pricinjava kad vidim pcelu kako skuplja nektar i pelud s biljke kojoj sam joj ja posadio, to je za mene meditacija i nirvana, jedan druckiji za mene jos potpuniji nacin uzivanja i ljubavi prema prirodi gdje se covjek, zivotinje i biljke sastaju u jednoj potpuno prirodnoj simbiozi. nazalost interes pcelara za sadnju biljaka je malen i razocaran dolazim na ovaj forum, jer od cijelog foruma ima mozda 2 ljudi zagrizenih kao ja i tamo nemogu ni blizu naci dovoljno srodnih dusa s kojma bih ostvario ideju do kraja. nazalost veliki pcelari a i ostali koji od prirode najvise uzimaju vracaju joj namanje. tako je sa skoro svime u zivotu.
drugi izazov koji imam je kako od hibridne sadnice drveta, konkretno radi se o madjarskom bagremu, nekim izoliranim oprasivanjem dobiti cisto sjeme sa istim osobinama kao maticno drvo. problem je u tome sto se u prirodi pelud mijesa sa peludom obicnog bagrema i to vise nije to. inace ova vrsta bagrema cvjeta poslije obicnog i jos je medonosniji pa popunjuje prazninu u cvatnji. za sada nazalost jos upce nisam uspio nabaviti niti jednu sadnicu istog, ali nema sanse da to i ne ucinim ove god. to oprasivanje bi trebalo biti izolirano, vjerojatno pomocu bumbara koji su za zatvorene prostore, tako bar nagadjam dok nadam se netko tko vise zna ne odgovori. inace trebale bi godine dok bih docekao da od jedne sadnice ili vise njih pocnu izbijat izdanci koji bi se presadili, pa opet tako dok bi dobio neki nasad, sa sjemenem bi to islo puno brze i jednostavnije nakon pocetnog kompliciranja. a kao svaki relativno mladi covjek malo sam nestrpljiv. dragi moji ljubitelji prirode to bi bilo sve od mene za ovaj put, nadam se da cemo si biti od pomoci i jos dugo suradjivat i najvise se nadam da sam utjecao na nekoga da u carstvo svojih biljaka stavi bar jednu kosnicu i uziva u pcelicama koje sretno zuje upravo zbog vas!

P.S. zahvaljujem se bokiju na postu o stratifikaciji sjemenja kje mi je pomoglo u razmnozavanju evodije, tak sam zapravo i naletio na ovaj robusni forum. i samo bi molio admina ili nakog vec ako sam na krivom mjestu postao da me uputi na pravo. HVALA!



Poslednji izmenio medomann dana Ned Maj 16 2010, 18:28, izmenjeno ukupno 1 puta

2drvo Re: sjemenje Ned Maj 16 2010, 13:42

mak

mak
počasni član
počasni član

Pošto pčelarstvo smatram jednim od najljepših hobija (uz to je i korisno) i vidim da si zanesen svojom idejom, potrudit ću se da ti pošaljem neke sjemenkice sa spiska.
Pošalji adresu na pp
Napomena, sjeme mogu poslati tek u juli kad budem prolazila kroz Hrvatsku na putu za Bosnu.

http://cvjetnaoaza.blogspot.com/

3drvo Re: sjemenje Ned Maj 16 2010, 18:18

medomann


Novi član
Novi član

Pozdrav i odmah jedno veliko HVALA i na tako brzom i k tome još pozitivnom odgovoru!
kad stiglo stiglo, cekat cu. ja sam nedavno slao jednom pčelaru punu kovertu sjemenja u Bugojino i došlo je bez problema pa vjerujem da bi i od vas iako ne znam odakle ste, jedino ako imate drukčija iskustva. ja bi ih najradije dobio što prije, znate i sami kako je to Very Happy , ali ako treba čekat ću! Još jednom hvala vam!

4drvo Re: sjemenje Ned Maj 16 2010, 18:23

medomann


Novi član
Novi član

evo sad sam nakon slanja pp-a i odgovora išao pogledati vaš blog sad znam odakle ste i da, malo bi bio vjerojatno problem preko granice, ipak je to stroga EU Sad
sad cu bar smirenije cekat ljeto. pozdrav

5drvo Re: sjemenje Sre Jun 09 2010, 12:45

medomann


Novi član
Novi član

Pozdrav! imao bih jos jednu molbu odnosno pitanje. da li netko ima kod kuce posađenu Evodiju i da li bi imao ponešto sjemena za udijeliti? hvala

6drvo Re: sjemenje Sre Okt 13 2010, 13:42

Dadek182


Novi član
Novi član

Dobar dobri ljudi! Evo kao početnik zasadio sam par biljaka: Peace Lily, Gerberu i nekakav ljubičasti hibrid "Mačjeg repa". Jako dugo već tragam za nekim egzotičnijim biljkama a uspijevam naći samo stranice gdje mogu naručiti sadnice a kao student nemam para za takve investicije, stoga se obraćam vama za pomoć
Eto liste biljaka koje još namjeravam posaditi pa ako itko može ikako pomoći (sjemenjem, savjetom, biločime) bit ću jako zahvalan i nadam se da mogu pomoći (pošto stara uzgaja jako puno cvijeća doma)
1. Passiflora Quadrangularis "Gigant Grenadilla"
2. Gloriosa Rothschildiana - Ljiljan slave
3. Passiflora Cerulea
4. Musella Lasiocarpa
5. Strelitzia Reginae
6. Etlingera Venusta
7. Ceasalpinia Pulcherrima
8. Strelitzia Nicolai
9. Festuca Ovina Clavuca
10. Calistemon
11. Weigela Florida

Znam da su egzotične i rijetke ali eto, ako se slučajno nađe dobra duša da posjeduje sjeme i da je voljna podijeliti i razmijeniti sjemenje neka se javi na pp

7drvo Re: sjemenje Ned Jan 15 2012, 19:31

vocar88


Novi član
Novi član

Pozdrav da li neko ima sjemenje od sledećih biljaka: kelreuterija,paulovnija i sofore?

8drvo Re: sjemenje Pon Jan 16 2012, 01:31

admin

admin
Admin
Admin

Ima dado xxl paulovniju...a možda i ostalo.

http://www.biljnocarstvo.com

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu