Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zadnje teme
» Fotinija - Red robin - Akcija 350 din!
biljke koje se same rasijavaju EmptyPet Apr 19 2024, 06:16 od benson

» Fotinija - Red robin
biljke koje se same rasijavaju EmptyNed Apr 14 2024, 07:45 od benson

» Prodaja sadnica svih vrsta voća
biljke koje se same rasijavaju EmptyČet Feb 15 2024, 09:25 od benson

» Sadnice šljive 130 dinara Akcija!
biljke koje se same rasijavaju EmptySre Feb 07 2024, 10:24 od benson

» Na prodaju suva šljiva (Sterlej, Rod 2023) bez koštice rehid
biljke koje se same rasijavaju EmptyČet Dec 28 2023, 13:04 od benson

» Trogodišnje i dvogodišnje voćne sadnice za dvorište i baštu
biljke koje se same rasijavaju EmptyNed Nov 19 2023, 09:18 od benson

» Prodajem sadnice Paulovnije Shan Tong
biljke koje se same rasijavaju EmptyČet Okt 26 2023, 07:24 od benson

» Trogodisnje i dvogodisnje vocne sadnice već od 150 din
biljke koje se same rasijavaju EmptyPet Avg 18 2023, 09:16 od benson

» продајем оксикодон 30 мг, продајем субоконе
biljke koje se same rasijavaju EmptySub Jul 01 2023, 16:54 od arvidmedic

Socijalna tabla
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga

Fluks RSS

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Vrijeme
Ko je trenutno na forumu
Imamo 6 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 6 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 170 dana Čet Mar 08 2012, 15:36

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

biljke koje se same rasijavaju

5 posters

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1sadi biljke koje se same rasijavaju Pon Sep 20 2010, 11:37

magnolija

magnolija
počasni član
počasni član

evo pošto ovdje ima jako puno znalaca i iskusnih u postavljenoj temi, lijepo bih vas molila da se priključite i da napišete svoja iskustva sa biljkama koje se same rasijavaju.za neke biljke sam čula da se same rasijavaju a za neke da to ne žele, nego žele da ih mazimo i pazimo dok ne budu velike curice. evo ovih dana sam saznala da se campanula medium voli sama rasijati, isto tako đailardija niska, a upravo mi je tikvić rekla da se visoka đailardija neće baš sama rasijati.kakva su vam iskustva sa delfinijumom, penstemonom i sl.
pozdrav i hvala vam ako se uključite u temu.

2sadi Re: biljke koje se same rasijavaju Pon Sep 20 2010, 11:58

alisa

alisa
moderator
moderator

Moja gajlardija nikada se sama ne zasije,što neznači da nemože.Campanula medium je dvogodišnja biljka i jako teško se zasijava sama jer ima jako tvdu čahuru i teško sjeme izbaci
Kod mene se sama osjemeni,kadifice,neven,impatines,ladolezi.

3sadi Re: biljke koje se same rasijavaju Pon Sep 20 2010, 12:40

magnolija

magnolija
počasni član
počasni član

pa dobro što imaju jaku čahuru, ja sam ih uzimala i izbacivala sjeme iz njih i bacala po zemlji.sve su iznikle.

4sadi Re: biljke koje se same rasijavaju Pon Sep 20 2010, 16:24

alisa

alisa
moderator
moderator

[quote="magnolija"]pa dobro što imaju jaku čahuru, ja sam ih uzimala i izbacivala sjeme iz njih i bacala po zemlji.sve su iznikle.[/quote
Odlično,bit ce šuma campanula! veildance

5sadi Re: biljke koje se same rasijavaju Pon Sep 20 2010, 20:40

BURKO

BURKO
aktivni član
aktivni član

Kod mene se same zasiju petunije, kadifice, prkos, male mačuhice, kopar i origano. Njega gotovo da se nemože iskorijeniti ... ali to me ne smeta ...dapače I love you

6sadi Re: biljke koje se same rasijavaju Pon Sep 20 2010, 20:52

p_e_r_o@hotmail.com


počasni član
počasni član

kod mene sami nicu impatensi koji su bili posadjeni vani prosle god, kadifice, ivancice, jedna ukrasna trava, nocne frajle neznam drugi naziv malo je pogrdan , lantane mi svuda nicu, i neznam dalje nemog se sjetit....Smile

7sadi Re: biljke koje se same rasijavaju Uto Sep 21 2010, 06:42

magnolija

magnolija
počasni član
počasni član

eto vidiš pero kako si sretan neki se ubiše od sijanja lantane i sve završi bez uspjeha, a kod tebe niču same.

8sadi Re: biljke koje se same rasijavaju Uto Sep 21 2010, 11:32

tikvić


aktivni član
aktivni član


Svi mi manje, više griješimo što biljkama odmah nakon cvijetnje kidamo cvijetne glacice ,da bi one izgledale urednije, da stvaranje sjemena ne crpi biljku, a nekad to činimo da bi nam one ponovo cvale.
Mnoge biljke su sklone samozasijavanu ako im mi to dozvolimo, odnosno ako im damo dovoljno vremena da to učine. Jer da to nije tako šta bi se desilo sa svim onim biljkama koje žive u divljini.
Kod mene se kao i kod Pere lantana sama zasijala, a samo kad se sjetim koliko sam se namučila da je uzgojim iz reznice. Jednogodišnji delfinijumi su se takođe sami zasijali, zatim jeruzalemska trešnja, sitne maćuhice ( čak niti neznam odakle je došlo sjeme). Imam ukrasnu lozicu koja se isto tako niotkud pojavila u mom vrtu.Judino drvce,katalpa i vrtni hibiskus niču na sve strane. Zatim povratić i dvogodišnja kampanula, njoj doduše i ja malo pripomognem.


9sadi Re: biljke koje se same rasijavaju Uto Sep 21 2010, 11:48

magnolija

magnolija
počasni član
počasni član

i ja sam pomogla malo campanuli da se posije.interesuje me šta je sa delfinijumima vidjela sam da se kod tikvić rasiju jednogodišnji, ali ovi drugi.isto tako me interesuje šta je sa penstemonom. znam da se cosmos rasijava sam kvalitetno. kad sam posijala pakijce ljetos isto sam uradila i sa digitalisom,ali čini mi se da sam bacila pare za sjeme, moja greška htjela sam izbjeći da dnevna soba opet postane rasadnik i unoštila sjeme koje godinama tražim

10sadi Re: biljke koje se same rasijavaju Uto Sep 21 2010, 11:51

magnolija

magnolija
počasni član
počasni član

zaboravila sam napisati da se ljudi trude da im paradajz bude dobar kao što kaže tikvić za lantanu, a kod mene odnekud doletila sjemenkica i on narastao i dao predivne plodove, čak mu nisam ni one jalove grančice kidala, baš ga pustila da se sam dokaže kad je već sam i stigao kod mene.i kopar mi je stigao odnekud zrakom. a nemam uopće povrtnjak

11sadi Re: biljke koje se same rasijavaju Sre Sep 22 2010, 10:36

p_e_r_o@hotmail.com


počasni član
počasni član

lantana imam ko u prici dobio sam od ovim mojih i drukcije boje....tako da ih za sad imam cetiri vrste a imam oko sto malih biljcica koje nemam kamo rasadit pa sve stoje oko narancaste lantane u saksiji....Very Happy

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu