Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zadnje teme
» Rezervacije u toku za jesenju sadnju voćnih sadnica
prikaz razmnozavanja avokada EmptyNed Avg 04 2024, 22:34 od benson

» Ručna transportna kolica
prikaz razmnozavanja avokada EmptyČet Jun 06 2024, 22:10 od benson

» Fotinija - Red robin - Akcija 350 din!
prikaz razmnozavanja avokada EmptyPet Apr 19 2024, 06:16 od benson

» Fotinija - Red robin
prikaz razmnozavanja avokada EmptyNed Apr 14 2024, 07:45 od benson

» Prodaja sadnica svih vrsta voća
prikaz razmnozavanja avokada EmptyČet Feb 15 2024, 09:25 od benson

» Sadnice šljive 130 dinara Akcija!
prikaz razmnozavanja avokada EmptySre Feb 07 2024, 10:24 od benson

» Na prodaju suva šljiva (Sterlej, Rod 2023) bez koštice rehid
prikaz razmnozavanja avokada EmptyČet Dec 28 2023, 13:04 od benson

» Trogodišnje i dvogodišnje voćne sadnice za dvorište i baštu
prikaz razmnozavanja avokada EmptyNed Nov 19 2023, 09:18 od benson

» Prodajem sadnice Paulovnije Shan Tong
prikaz razmnozavanja avokada EmptyČet Okt 26 2023, 07:24 od benson

Socijalna tabla
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga

Fluks RSS

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Vrijeme
Ko je trenutno na forumu
Imamo 28 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 28 Gosta :: 1 Provajder

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 170 dana Čet Mar 08 2012, 15:36

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

prikaz razmnozavanja avokada

+5
maca
Jasa
Goga
vlasta
Mila1
9 posters

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1prikaz razmnozavanja avokada Empty prikaz razmnozavanja avokada Pet Nov 16 2007, 10:01

Mila1

Mila1
počasni član
počasni član

Avokado (Lat. Persea americana)

Dakle imamo plod avokada:
prikaz razmnozavanja avokada Avokad10

Prerezemo ga pazeci da ne ostetimo kosticu u sredini, znaci zarezujemo, otvorimo zeleni dio i onda izvadimo kosticu:

prikaz razmnozavanja avokada Avokad11

Na deblji dio kostice zabodemo 3 cackalice koje ce posluziti kao noge tako da nam avokado iri iz vode:
prikaz razmnozavanja avokada Avokad12
i evo ga na kraju stavljen u posudu sa vodim tako da mu viri otprilike 1/3 izvan vode:
prikaz razmnozavanja avokada Avokad13

2prikaz razmnozavanja avokada Empty Re: prikaz razmnozavanja avokada Pet Nov 16 2007, 19:40

vlasta

vlasta
moderator
moderator

mila jesi li ti pokusavala......pa nam tako lijepo docarala....moram i ja kupiti avokado sad preko zime...

3prikaz razmnozavanja avokada Empty Re: prikaz razmnozavanja avokada Pet Nov 16 2007, 22:11

Mila1

Mila1
počasni član
počasni član

jesam i to bezbroj puta i slikacu vam moj avokado u vrtu. Primjetila sam da bolje pusta zile u proljece i sva ostala godisnja doba osim zime. Pustit ce i preko zime ali jako sporo.
Stavlja se u zemlju tek kad nakon glavne zile izadje i sporedna na njoj.
Dalje: ima jos varijacija: neko zareze vrh avokada i na taj nacin ubrza pustanje zila a neko ga odmah stavi u zemlju- ja sam uvijek radila ovako.

4prikaz razmnozavanja avokada Empty Re: prikaz razmnozavanja avokada Sub Nov 17 2007, 12:21

vlasta

vlasta
moderator
moderator

da li avokado kod tebe prezimljava u vrtu....

5prikaz razmnozavanja avokada Empty Re: prikaz razmnozavanja avokada Sub Nov 17 2007, 14:20

Mila1

Mila1
počasni član
počasni član

Da, slikacu ti ga uskoro.

6prikaz razmnozavanja avokada Empty Re: prikaz razmnozavanja avokada Sre Nov 21 2007, 12:48

Mila1

Mila1
počasni član
počasni član

evo moj avokado u vrtu:
prikaz razmnozavanja avokada Avokad12

7prikaz razmnozavanja avokada Empty Re: prikaz razmnozavanja avokada Ned Dec 02 2007, 17:32

Mila1

Mila1
počasni član
počasni član

izvadila sam avokado da vam pokazem kako je poceo pustati klicu
prikaz razmnozavanja avokada Klica10

8prikaz razmnozavanja avokada Empty Re: prikaz razmnozavanja avokada Pon Dec 03 2007, 12:32

Goga

Goga
aktivni član
aktivni član

veildance ovo baš dobro izgleda. MOram probati. Hvala Mila

9prikaz razmnozavanja avokada Empty Re: prikaz razmnozavanja avokada Pon Dec 03 2007, 13:26

Mila1

Mila1
počasni član
počasni član

Nisi to do sada probala? Ja sa avokadom imam 100% uspjeh ali mano,papaja nikako.

Samo da dodam-onaj rez sto se vidi je nastao tako sto sam slucajno zarezala Embarassed kosticu dok sam rezala zeleni dio, inace sad uskoro ce se dobo vidjeti kada sjemenka napukne.

10prikaz razmnozavanja avokada Empty Re: prikaz razmnozavanja avokada Pet Jan 11 2008, 09:52

Mila1

Mila1
počasni član
počasni član

prikaz razmnozavanja avokada Avokad10

Evo kako sada izgleda sjemenkja:sada su iz glavne zile pocele zlaziti nove.

11prikaz razmnozavanja avokada Empty Re: prikaz razmnozavanja avokada Uto Jan 15 2008, 08:49

Jasa


Novi član
Novi član

Koliko vremene je prošlo od kada si stavila sjemenku u vodu dok nisu izašle glavne žile? Slike su od velike pomoći!!!

12prikaz razmnozavanja avokada Empty Re: prikaz razmnozavanja avokada Uto Jan 15 2008, 13:52

Mila1

Mila1
počasni član
počasni član

Eno imas datum na prvom postu- pocetkom 11 mjeseca a sad se vidi i da je kostica napukla (sto je normalno i uvjek se desi) .
Moracu ga ponovo uslikat jer sat i iz vrha krecu listovi

13prikaz razmnozavanja avokada Empty Re: prikaz razmnozavanja avokada Uto Jan 15 2008, 17:46

vlasta

vlasta
moderator
moderator

mila.....jel ti prezimljava avokado u dvoristu....

14prikaz razmnozavanja avokada Empty Re: prikaz razmnozavanja avokada Uto Jan 15 2008, 22:25

Mila1

Mila1
počasni član
počasni član

Da, eno na onoj slici se vidi da je u dvoristu i dobro raste i grana se. nego ima par sasusenih listova koji mu kvare izgled ali valjda ce se i to popraviti.
Vlasta pozdrav

15prikaz razmnozavanja avokada Empty Re: prikaz razmnozavanja avokada Sre Jan 16 2008, 16:14

vlasta

vlasta
moderator
moderator

sta mislis hoce li i plod da ti donese......stvarno super sto prezimljava...ja sam mislila da ti njega ipak uneses preko zime... veildance

16prikaz razmnozavanja avokada Empty Re: prikaz razmnozavanja avokada Sre Jan 16 2008, 16:46

Mila1

Mila1
počasni član
počasni član

Ma ne, ja svo cvjece sto imam i biljke drzim vani -ovdje to i nije obicaj da se biljke unose u neka dvorista i sl a ja stvarno nemam ni prostora za tako nesto.
Pa avokado bi trebao spadati u neke tropske biljke zar ne? Onda mu mora odgovarati ova klima u Dalmaciji zar ne?
Evo sad cu i ovog drugog posaditi pokraj njega samo neka jos pusti malo zila.

17prikaz razmnozavanja avokada Empty Re: prikaz razmnozavanja avokada Čet Jan 17 2008, 20:32

Mila1

Mila1
počasni član
počasni član

A uopce nisam razmisljala oce li donositi plod, valjda oce- ko to zna.

18prikaz razmnozavanja avokada Empty Re: prikaz razmnozavanja avokada Sub Feb 09 2008, 19:12

maca

maca
Novi član
Novi član

Mila1 ::Da, eno na onoj slici se vidi da je u dvoristu i dobro raste i grana se. nego ima par sasusenih listova koji mu kvare izgled ali valjda ce se i to popraviti.
Vlasta pozdrav
cao,ja imam 2 avokada i u maju pune 3 godinice,sto znaci da bi trebali da cvetaju...ali ja ih gajim u saksiji jer su kod nas zime ipak jake da bi preziveli napolju,tako da prezimljava u hladnoj i svetloj prostoriji.Bili bi verovatno jos veci da ih nisam osisala prve godine kad su narasli oko metar,ali su sad poceli da obrazuju krosnje-sto sam i htela da postignem.
I moji su letos imali braon osusene fleke po listovima,(pa sam slala list casopisu moja basta)i odgovorili su mi da je to od nedostaka vlaznosti u vazduhu.Verovatno cu ih na prolece presaditi u bastu,dala si mi odlicnu ideju!pozdrav Very Happy

19prikaz razmnozavanja avokada Empty Re: prikaz razmnozavanja avokada Sub Feb 09 2008, 20:53

Mila1

Mila1
počasni član
počasni član

Cula sam da treba imati 2 da bi cvjetali a dobro si napravila kad si ga podrezala jer je to i obavezno-iznad 3. lista i onda on formira krosnju.
Moj je evo sad pun tog ztutog i smedjeg sasusenog lista a stvara i nove mlade koji su citavi pa razmisljam da ga ipak presadim negdje drugdje. Nesto mu smeta.
I kazu da mu odgovara polusjena.

20prikaz razmnozavanja avokada Empty Re: prikaz razmnozavanja avokada Sub Maj 30 2009, 12:21

vrnic


Novi član
Novi član

ja imam avokado vec paqr godina i samo am zapiknuo sjemenku u zemlju i niknuo je kao lud..ima vis eod dva metra,ali niti jednom nije cvjetao..samo lisce pusta

21prikaz razmnozavanja avokada Empty Re: prikaz razmnozavanja avokada Uto Jun 01 2010, 18:14

misoo83


Novi član
Novi član

@ vrnic jel kod tebe avokado preyimljava napolju il unosis na yimu avokado u kucu ?


Ja san cuo da avokado pocinje da radja za 10-15 godina tek Sad Suspect

22prikaz razmnozavanja avokada Empty Re: prikaz razmnozavanja avokada Ned Avg 07 2011, 20:49

freaky

freaky
aktivni član
aktivni član

Mila1 ovo izgleda super jednostavno,morat cu probat i ja!

lotus lotus lotus

23prikaz razmnozavanja avokada Empty Re: prikaz razmnozavanja avokada Pon Avg 08 2011, 14:39

Fatka

Fatka
počasni član
počasni član

u kucnim uslovima nece nikada cvjetati.Imam ga i ja.

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu