Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zadnje teme
» Rezervacije u toku za jesenju sadnju voćnih sadnica
Ruže - Page 2 EmptyNed Avg 04 2024, 22:34 od benson

» Ručna transportna kolica
Ruže - Page 2 EmptyČet Jun 06 2024, 22:10 od benson

» Fotinija - Red robin - Akcija 350 din!
Ruže - Page 2 EmptyPet Apr 19 2024, 06:16 od benson

» Fotinija - Red robin
Ruže - Page 2 EmptyNed Apr 14 2024, 07:45 od benson

» Prodaja sadnica svih vrsta voća
Ruže - Page 2 EmptyČet Feb 15 2024, 09:25 od benson

» Sadnice šljive 130 dinara Akcija!
Ruže - Page 2 EmptySre Feb 07 2024, 10:24 od benson

» Na prodaju suva šljiva (Sterlej, Rod 2023) bez koštice rehid
Ruže - Page 2 EmptyČet Dec 28 2023, 13:04 od benson

» Trogodišnje i dvogodišnje voćne sadnice za dvorište i baštu
Ruže - Page 2 EmptyNed Nov 19 2023, 09:18 od benson

» Prodajem sadnice Paulovnije Shan Tong
Ruže - Page 2 EmptyČet Okt 26 2023, 07:24 od benson

Socijalna tabla
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga

Fluks RSS

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Vrijeme
Ko je trenutno na forumu
Imamo 45 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 45 Gosta :: 3 Provajderi

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 170 dana Čet Mar 08 2012, 15:36

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Ruže

+35
ružica
vlasta
stefo
maki75
branka
BURKO
Iain
fanny54
Zdravka
mak
voki
Tilia cordata
BetiBup
djeka
jasminaaa
d77
dadoxxl
agava
gardenija
ema
magnolija
dzomba77
moni
vepar
mena
kelta
admin
sladja81
Trn
bubamarac
alisa
Dina
Mila1
boki_bl
mikimile
39 posters

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 8 ... 14  Sledeći

Ići dole  Poruka [Strana 2 od 14]

26cvet2 Re: Ruže Čet Jun 12 2008, 22:31

vepar

vepar
moderator
moderator

stigla nova u dvorište
Ruže - Page 2 Dsc00020oh5
Ruže - Page 2 Dsc00020oh5.fafa7c77c5
Ruže - Page 2 Dsc00025tj4
Ruže - Page 2 Dsc00025tj4.00a0154b30
stablašica,zaboravih reći
Ruže - Page 2 Dsc00019pk4
Ruže - Page 2 Dsc00019pk4.d87905b644

27cvet2 RUŽE Uto Jul 08 2008, 11:32

moni

moni
aktivni član
aktivni član

Kelta, alisa,vepar kad ste rekli da idete na godišnji? Malo bi posjetila te vaše ljepotice, ono treba im čuvar kad vas ne bude Twisted Evil

28cvet2 Re: Ruže Sub Jul 12 2008, 20:59

vepar

vepar
moderator
moderator

ne treba mi čuvar,treba netko tko će zalijevati Laughing

29cvet2 Re: Ruže Sub Jul 12 2008, 22:27

kelta

kelta
počasni član
počasni član

Ja sam se takodjer nameracila na neke veildance veildance veildance
pa mozemo zajedno do alise i vepra u berbu Wink

30cvet2 Re: Ruže Sub Jul 12 2008, 23:12

alisa

alisa
moderator
moderator

spring Laughing

31cvet2 Re: Ruže Pon Jul 14 2008, 11:07

moni

moni
aktivni član
aktivni član

Vepar, ti samo idi ja i kelta čemo zalivat, čuvat uzdisat i na kraju.............. grow3

32cvet2 Re: Ruže Sre Jul 16 2008, 10:17

bubamarac

bubamarac
moderator
moderator

Koju prihranu koristite za svoje ruze? Ja sam u zemlju oko mini ruze ubacio tri supstralova stapica prihrane i neumorno cveta.

Ruže - Page 2 Ruza10

http://poljoinfo.com

33cvet2 Re: Ruže Ned Avg 24 2008, 15:17

dzomba77

dzomba77
počasni član
počasni član

Evo i moje male ruzice koja cvate vec po treci put..prije 2-3 mjeseca morala sam je osisati jer ju je bio napao neki zeleni crv i izgledala je ruzno..ali evo je opet s novim cvijetom Very Happy !!
A na drugoj slici je ruza penjacica,zute boje(cimer mi je dozvolio da je posadim u zemlju i ona nam je zahvalna za to Very Happy )..
Slijede slike:
Ruže - Page 2 S5005623
Ruže - Page 2 S5005625
Ruže - Page 2 S5005630
Penjacica:
Ruže - Page 2 S5005597
Ruže - Page 2 S5005599

34cvet2 Re: Ruže Ned Avg 24 2008, 15:20

dzomba77

dzomba77
počasni član
počasni član

Mogu li vas pitati za mali savjet:
Kako ih zastiti zimi? Jel' ih trebam odsjeci sad ili na proljece? Hvala! rose

35cvet2 Re: Ruže Pon Avg 25 2008, 04:35

bubamarac

bubamarac
moderator
moderator

Grane od ruze na jesen treba skratiti taman toliko da ih ne moze polomiti sneg preko zime. Na prolece ih treba skratiti tako da na granama ostano po 4 listica. Orezivanje ruze zavisi jos i od vrste i starosti.

http://poljoinfo.com

36cvet2 Re: Ruže Pet Sep 12 2008, 10:14

magnolija

magnolija
počasni član
počasni član

cijenjeno drustvo evo da se i ja malo druzim s vama ako me primate u drustvo. iz sarajeva sam i bolesna od iste bolesti kao i vi, cvijece i samo cvijece. ustvari bolesnik sam za sve sto raste iz zemlje. dinine postove poznajem iz drugih foruma i odusevljena sam. ove ruze sto ste stavili slike su maestralne. imam ih i ja dosta, ali su vase puno ljepse. velika zelja mi je imati djulbersecerku, ali nikako da dodjem do nje. kad budem imala tako fine slike kao vi postavicu ih. po imenu mozete zakljuciti koja mi je najdraza biljka. puno pozdrava svima

37cvet2 Re: Ruže Pet Sep 12 2008, 10:27

alisa

alisa
moderator
moderator

Magnolija dobro došla u naše cvijetno društvo......I ja sam iz Sa,i imam djulbersecerku,ima je negdje na slikama na forumu...I ovih dana planiram malo da je ošišam jer je izrasla ogromna,i već sam nekome obećala koju reznicu,tako da ako želiš bit će i za tebe..javi se na pp da se dogovorimo...

38cvet2 Re: Ruže Sub Okt 04 2008, 15:40

Dina

Dina
počasni član
počasni član

magnolija dobro dosla ako ti sta jos treba samo reci

39cvet2 Re: Ruže Pon Okt 06 2008, 08:14

magnolija

magnolija
počasni član
počasni član

dino hvala ti na dobrodoslici.upoznala sam se sa alisom i dobila sam od nje djulbesecerku na kojoj sam puno zahvalna.kad smo se srele pitala sam je za tebe jer se odavno ne oglasavas.tvoje postove sam citala i na drugim forumima.nadam se da cu i tebe upoznati.kazes da se javim ako mi nesto treba. odgovor je da mi treba sve jer obozavam sve cvijece i grmove.ovih praznicnih dana sam provela vrijeme u sadjenju sadnica forzicije lovor visnje i pravila sam kamenjar.cak sam na jednom mjestu ukrala bijeli hibiskus vrtni i to posadila. ako te zanima hibiskus ja jedino to imam da poklonim u ljubicastoj boji i igdu, neko je zove dafina. puno pozdrava i tebi i svima

40cvet2 Re: Ruže Čet Okt 23 2008, 17:19

ema


počasni član
počasni član

Ja sam nabavila stajskog đubriva i danas sam nađubrila svoje ruže.
I sretna sam jer znam da sam uradila nešto dobro za njih.

41cvet2 Re: Ruže Pet Dec 05 2008, 08:01

gardenija

gardenija
Član
Član

cherry molim za savet za ruže. kada da ih dohranjujem, pretpostavljam da treba i u toku zime, ali kada? kada da ih prskam protiv vaši? cele godine se borim sa parazitima na ružama, ja ih uklonim, ali čim padne prva kiša pojave se ponovo. da li postoji neko sredstvo koje deluju dugotrajnije? načula sam za nekakvo "crveno ulje" , da li je neko čuo za to?

42cvet2 Re: Ruže Pet Dec 05 2008, 20:49

alisa

alisa
moderator
moderator

Gardenija,ja svoje ruže nikada ne djubrim u zimu..U jesen ih zagrnem zemljom,da bi im korijen manje mrzno,i ništa im ne radim do proljeća,tj.tamo dok ne prestane opasnost od mrazeva,onda ih orežem,i pripremim za sezonu cvjetanja.Podjubrim ih,i to je to... A što se tiče tih štetočina na njima ,teška je to borba,jer kad je napolju toplo,sunce pa još padne kiša i velika vlaga zraka bude,sve to je preduslov za one napasti po ružama.Ja sam koristila bijelo ulje,u proljeće sam prskala i dugo sam bila mirna,bez štetočina na ružama,al čim su se pojavile one kiše praćene visokim temperaturama bube su se vratile....I još nešto,ja svaku koru od banane koja se nadje u kući isjeckam i stavim oko ruža i jako sma zadovoljna rezultatom...Prirodni kalij...

43cvet2 Re: Ruže Sub Dec 06 2008, 17:27

dzomba77

dzomba77
počasni član
počasni član

Hm,interesantno ovo za banane..Nisam znala za to Ali..Hvala ti!!
I ja sam moje dvije ruze(samo Smile ) zastitila od mraza..prekrila sam im zile s platnom koji se inace koristi za baste,preko povrca a i za cvijece je Odlican,(zastita i do-5),na to sam stavila zemlje da mi ga vjetar ne odnese Very Happy a nisam ga sjekla..kao sto i ti napisah,to cu uraditi sledece godine na proljece..!

44cvet2 Re: Ruže Pon Dec 08 2008, 09:44

gardenija

gardenija
Član
Član

cherry znači belo ulje. da tako tražim i u poljoprivrenoj apoteci, pod tim nazivom?
probaću i ovaj štos sa bananama.
za prehranu sam mislila da, ukoliko ove zime bude snega, po njemu razbacam djubrivo od golubova, tako da se u snegu preradi i kad se bude otapao sa sobom u zemlju ponese i hranljive materije. tako sam radila i sa travnjakom. slično djubrivo, ali već preradjeno prodaju pod nazivom "guano". jedini je problem što su zime ovde "meke", sneg vidimo samo na zimovanju.
Inače, ja ruže orežem malo u jesen, skinem preostalo cveće i lišće, a u proleće uradim temeljno orezivanje.

45cvet2 Re: Ruže Sre Dec 10 2008, 13:59

alisa

alisa
moderator
moderator

Gardenija ja sam prskala bijelim uljem jer sam ga imala pa rekoh da probam,nije loše al kažem ti opet su mi se vraćale štetočine,a za crveno ulje ne znam,čula sam da je ok.al ga nisam probala...

46cvet2 Re: Ruže Pon Feb 09 2009, 19:08

alisa

alisa
moderator
moderator

Danas im nisam mogla odoliti.Juče sam sve bjezala od njih,ali danas ....Same me zvale.....
Ruže - Page 2 DSCN0671

47cvet2 Re: Ruže Pon Feb 09 2009, 20:36

dzomba77

dzomba77
počasni član
počasni član

..neka si ih kupila...bas su lijepe!! Uzivat cemo zajedno s tobom u njihovom mirisu Laughing i njihovoj ljepoti !!

48cvet2 Re: Ruže Uto Feb 10 2009, 09:06

magnolija

magnolija
počasni član
počasni član

hej alisa i ja zelim tu sisi vidjela sam je u merkuru nasem nesto je gledam a i ona mene, ovih dana se spremam u mostar u rasadnik kod dade da kupim magnoliju grandifloru sto je kupila ona tvoja prijateljica i ruze penjacice.javicu ti sta sam kupila. zelim ti da te ruze puno porastu pa doci u vizitu

49cvet2 Re: Ruže Uto Feb 10 2009, 12:12

alisa

alisa
moderator
moderator

Mgnolija ja danas opet bila u merkuru,i kupila jos 4 ruže,2 za mene 2 za moju prijateljicu jasminuuu.Ona je ta koja ima bijelu magnoliju Very Happy ...I sretno u Mostaru,hoču izvještaj ,da vidim jel ima razloga da se ode dole...
I ako zelis sisi ruzu,slabo češ proči u merkuru,ostala jos koja ali skroz loša,pa sam ja uzela ove druge lila,i jednu ovu šarenu,i sebi ponovo kupila ovu boju breskve jer sam onu od juče poklonila,svojoj Jasmin Very Happy
Ruže - Page 2 DSCN0678

50cvet2 Re: Ruže Uto Feb 10 2009, 12:41

magnolija

magnolija
počasni član
počasni član

alisa cao,
pa ti imas ovu sarenu ruzu i meni si dala grancicu.ovaj tip iz mostara ima i ruza sve su mu kontejnirane pa cu ti reci sta ima. a ovu sisi cu naci pa moram kad ima moja komsinica, da razmjenjujemo iskustva.

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 2 od 14]

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 8 ... 14  Sledeći

Similar topics

-

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu