Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zadnje teme
» Fotinija - Red robin - Akcija 350 din!
Koja je ovo biljkica ? - Aechmea Fasciata EmptyPet Apr 19 2024, 06:16 od benson

» Fotinija - Red robin
Koja je ovo biljkica ? - Aechmea Fasciata EmptyNed Apr 14 2024, 07:45 od benson

» Prodaja sadnica svih vrsta voća
Koja je ovo biljkica ? - Aechmea Fasciata EmptyČet Feb 15 2024, 09:25 od benson

» Sadnice šljive 130 dinara Akcija!
Koja je ovo biljkica ? - Aechmea Fasciata EmptySre Feb 07 2024, 10:24 od benson

» Na prodaju suva šljiva (Sterlej, Rod 2023) bez koštice rehid
Koja je ovo biljkica ? - Aechmea Fasciata EmptyČet Dec 28 2023, 13:04 od benson

» Trogodišnje i dvogodišnje voćne sadnice za dvorište i baštu
Koja je ovo biljkica ? - Aechmea Fasciata EmptyNed Nov 19 2023, 09:18 od benson

» Prodajem sadnice Paulovnije Shan Tong
Koja je ovo biljkica ? - Aechmea Fasciata EmptyČet Okt 26 2023, 07:24 od benson

» Trogodisnje i dvogodisnje vocne sadnice već od 150 din
Koja je ovo biljkica ? - Aechmea Fasciata EmptyPet Avg 18 2023, 09:16 od benson

» продајем оксикодон 30 мг, продајем субоконе
Koja je ovo biljkica ? - Aechmea Fasciata EmptySub Jul 01 2023, 16:54 od arvidmedic

Socijalna tabla
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga

Fluks RSS

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Vrijeme
Ko je trenutno na forumu
Imamo 6 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 6 Gosta :: 1 Provajder

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 170 dana Čet Mar 08 2012, 15:36

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Koja je ovo biljkica ? - Aechmea Fasciata

+2
vlasta
kelta
6 posters

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

kelta

kelta
počasni član
počasni član

Koja je ovo biljkica ? - Aechmea Fasciata HPIM1778

Juce sam dobila ovaj cvijet...nemam pojima kako se odrzava...a nisam sigurna ni da mu znam tacan naziv Sad

Jedan maleni cvet
još ni progovorio nije,
a već je znao sve tajne Sunca
i sve što zemlja krije.

Jedan maleni cvet
još nije ni prohod'o,
a već je umeo sam da se hrani
svetlošću, vazduhom i vodom.

Jedan maleni cvet
ne zna da čita i piše,
al' zna šta je život, šta je svet,
i miriše, miriše.

Branko Miljković

2bonsai Aechmea fasciata Čet Avg 23 2007, 20:55

vlasta

vlasta
moderator
moderator

to ti je Aechmea fasciata-ehmeja....spada u grupu bromelija a potice iz Brazila, Meksika i Antila....nakon cvjetanja biljka pocinje da se suši a pojavljuju se nove biljčice sa strane...one se ne odvajaju od glavne biljke sve dok se ova skroz ne osuši...kad se to desi one se presade i cvjetaju poslije 2-3 godine....yalijevaj je jednom sedmično a jednom mjesečno sipaj vodu u rozetu...dobro bi bilo kad bi se zalijevala vodom koja ne sadrži krečnjak...eto to je to otprilike pa ti pitaj sta te zanima...

kelta

kelta
počasni član
počasni član

Hvala na odgovoru...pa valjda je to sve sto mi je za prvu ruku potrebno...zalijevati ju znam...a kad dodje do tog presadjivanja, vjerovatno ce mi trebati malo iscrpnije informacije Smile

Mila1

Mila1
počasni član
počasni član

Znaci nikako ne odvajati mlade biljke koje rastu pored glavne jer ce i glavna onda odmah odumrijeti- ova biljka je bas bila popularna prije jedno 10-tak i vise godina. Like a Star @ heaven

vlasta

vlasta
moderator
moderator

mama biljka tj. glavna se uvijek suši nekih 6-12 mjeseci...a male biljčice se ne odvajaju dok su male...već kad ojacaju...zato je bolje da se ostave sto duze uz glavnu biljku...mada sam dok sam radila u cvjecari uzela skroz mali pelcer...i primio se...tako da uvijek postoje izuzetci...
pozzzz novom clanu....dobro nam dosla

Mila1

Mila1
počasni član
počasni član

Pozdrav Vlasta, a sta je bilo s tim glavnim cvijetom nakon sto si otkinila male izdanke?
Mene su bas tako upozorili jer su znali da volim cvjece i da cu kad tad cupniti mlade za rasaditi.

Monk


Član
Član

i ja sam je imala.Necu je vishe imati jer joj treba oko 2 godine da bi iz pelcera (koji istera sa strane ) istera cvet....ja sam za neke brze vrste kod nas se obichno pojave prd 8.mart kao klasiche cvecarske navlakushe i vrlo brzo gube cvet i onda treba chakati .....i chekati...neko je rekao da treba sachekati sa odvajanjem "mame i beba" - u pravu je...Mama treba skoro skroz da uvene i tek onda da se pelcer odvoji...i treba chekati ...i chekati....ili , kao u mom sluchaju obradovati nekog tim pelcerom...

boki_bl

boki_bl
moderator
moderator

Monk ::i ja sam je imala.Necu je vishe imati jer joj treba oko 2 godine da bi iz pelcera (koji istera sa strane ) istera cvet....ja sam za neke brze vrste kod nas se obichno pojave prd 8.mart kao klasiche cvecarske navlakushe i vrlo brzo gube cvet i onda treba chakati .....i chekati...neko je rekao da treba sachekati sa odvajanjem "mame i beba" - u pravu je...Mama treba skoro skroz da uvene i tek onda da se pelcer odvoji...i treba chekati ...i chekati....ili , kao u mom sluchaju obradovati nekog tim pelcerom...

Monk pa sve lijepe stvari se dugo cekaju ... Cool

kelta

kelta
počasni član
počasni član

Sad ne znam, smijem li ovaj pelcer sto je pustila sa strane da presadim, ili moram cekati kako mi je receno da se cvijet osusi...

Koja je ovo biljkica ? - Aechmea Fasciata Ogo31025

Goga

Goga
aktivni član
aktivni član

Čekati da se cvijet osuši. Strpljen - spašen - rascvijetan.

vlasta

vlasta
moderator
moderator

nemoj jos odvajati mali pelcercic....ostavi ga da jos malo poraste...

kelta

kelta
počasni član
počasni član

Ok...mada i cvijet je poceo da se susi..izgubio je roza boju..posivio...

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu