Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zadnje teme
» Fotinija - Red robin - Akcija 350 din!
Phoenix Canariensis EmptyPet Apr 19 2024, 06:16 od benson

» Fotinija - Red robin
Phoenix Canariensis EmptyNed Apr 14 2024, 07:45 od benson

» Prodaja sadnica svih vrsta voća
Phoenix Canariensis EmptyČet Feb 15 2024, 09:25 od benson

» Sadnice šljive 130 dinara Akcija!
Phoenix Canariensis EmptySre Feb 07 2024, 10:24 od benson

» Na prodaju suva šljiva (Sterlej, Rod 2023) bez koštice rehid
Phoenix Canariensis EmptyČet Dec 28 2023, 13:04 od benson

» Trogodišnje i dvogodišnje voćne sadnice za dvorište i baštu
Phoenix Canariensis EmptyNed Nov 19 2023, 09:18 od benson

» Prodajem sadnice Paulovnije Shan Tong
Phoenix Canariensis EmptyČet Okt 26 2023, 07:24 od benson

» Trogodisnje i dvogodisnje vocne sadnice već od 150 din
Phoenix Canariensis EmptyPet Avg 18 2023, 09:16 od benson

» продајем оксикодон 30 мг, продајем субоконе
Phoenix Canariensis EmptySub Jul 01 2023, 16:54 od arvidmedic

Socijalna tabla
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga

Fluks RSS

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Vrijeme
Ko je trenutno na forumu
Imamo 12 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 12 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 170 dana Čet Mar 08 2012, 15:36

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Phoenix Canariensis

5 posters

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1Phoenix Canariensis Empty Phoenix Canariensis Čet Dec 06 2007, 11:54

Mila1

Mila1
počasni član
počasni član

Ova palma potice s Kanarskih otoka gdje je endemska vrsta. Raste od 15 - 20 m i osjetljiva na hladnoću kao i Phoenix dactylifera a zbog toga ih često susrećemo kao kućnu biljku tj lončanicu.

Dugih je perastih listova i zdepastoga debla.Zbog svoje dekorativnosti danas je prilično raširena u mediteranskim krajevima. Također je zastupljena u našim krajevima uz more, gdje je uz palme poput Trachycarpus fortunei, Washingtonia filifera i Chamaerops humilis, najrasprostranjenija palma u Hrvatskoj.

Vrlo je česta u kulturi u svim suptropskim i tropskim područjima. Sreće se na svim Kanarskim otocima, s tim da se na istočnim, sušnijim, na vulkanskim padinama penje i do 1500m u visinu. Voli povećanu vlažnost zraka, mada joj ne smeta ni izrazito suh zrak. Ne stvara izdanke iz korijena. Stablo je sa izraženim usjecima u obliku izduženog, često nepravilnog romboida, pri vrhu sa zadebljanjem od ostataka peteljki koje se završavaju oštrim bodljama. Listovi su zeleni, dugi 3-6m, zavisno od forme, sa gusto raspoređenim segmentima u V rasporedu. Ponekad stvara "krošnju" ispod krošnje od nešto kraćih listova. Cvjetovi na ženskim biljkama su narandžastocrveni. Plodovi su jestivi, po izgledu slični pravim datuljama samo što su nešto manji, ali neukusni. Lokalno satnovništvo na otoku La Gomera skuplja sok zasjecanjem terminalnog pupa (ne oštećujući ga previše i ne ubijajući biljku), i od njega priprema med. Zabilježeno je da je izdržala niže temperature, do -15°C.

Phoenix Canariensis Phoeni10

2Phoenix Canariensis Empty Re: Phoenix Canariensis Čet Apr 24 2008, 13:56

Palmark


Novi član
Novi član

Evo je i moja palma,ove godine je posadjena,nadam se dace preziveti zimu,uz zastitu naravno!

Phoenix Canariensis Mediteranskikutakia9

3Phoenix Canariensis Empty Re: Phoenix Canariensis Čet Apr 24 2008, 22:07

Kole

Kole
počasni član
počasni član

Super ti izgleda palmica a i dvorište, sve pohvale veildance veildance veildance

4Phoenix Canariensis Empty Čao Ned Jul 06 2008, 11:53

kozmeja

kozmeja
Novi član
Novi član

dali mi može netko pomoči, jer stvarno ne znam što sam napravila, da se mi je pfoenix osušio. Posadila sam ga u maju u novu veču glinenu vazu, njegova pozicija bila je u predsoblju....
Bilo kakav savjet u vezi s tim... Hvala cvet5

5Phoenix Canariensis Empty Re: Phoenix Canariensis Uto Jul 08 2008, 06:29

mena

mena
moderator
moderator

kozmeja ::dali mi može netko pomoči, jer stvarno ne znam što sam napravila, da se mi je pfoenix osušio. Posadila sam ga u maju u novu veču glinenu vazu, njegova pozicija bila je u predsoblju....
Bilo kakav savjet u vezi s tim... Hvala cvet5

Sto se tice palme neznam u koliko vecu saksiju si je presadila i zasto ti nije napolju preko ljeta,vidis gore na slici kod Palmarka je zakopana u zemlju..Palme ljeti vole dosta vode ali nevole mokre noge:D sto znaci da je najbolje na dno saksije staviti drenazu ili izbusiti vise rupica na saksiji da voda bolje otice...Wink

http://biljke.bosnianforum.com/

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu