Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zadnje teme
» Fotinija - Red robin - Akcija 350 din!
Humus-glistenjak EmptyDanas u 06:16 od benson

» Fotinija - Red robin
Humus-glistenjak EmptyNed Apr 14 2024, 07:45 od benson

» Prodaja sadnica svih vrsta voća
Humus-glistenjak EmptyČet Feb 15 2024, 09:25 od benson

» Sadnice šljive 130 dinara Akcija!
Humus-glistenjak EmptySre Feb 07 2024, 10:24 od benson

» Na prodaju suva šljiva (Sterlej, Rod 2023) bez koštice rehid
Humus-glistenjak EmptyČet Dec 28 2023, 13:04 od benson

» Trogodišnje i dvogodišnje voćne sadnice za dvorište i baštu
Humus-glistenjak EmptyNed Nov 19 2023, 09:18 od benson

» Prodajem sadnice Paulovnije Shan Tong
Humus-glistenjak EmptyČet Okt 26 2023, 07:24 od benson

» Trogodisnje i dvogodisnje vocne sadnice već od 150 din
Humus-glistenjak EmptyPet Avg 18 2023, 09:16 od benson

» продајем оксикодон 30 мг, продајем субоконе
Humus-glistenjak EmptySub Jul 01 2023, 16:54 od arvidmedic

Socijalna tabla
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga

Fluks RSS

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Vrijeme
Ko je trenutno na forumu
Imamo 4 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 4 Gosta :: 1 Provajder

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 170 dana Čet Mar 08 2012, 15:36

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Humus-glistenjak

+10
Limbrinis
DUX
slacko
vojin
Burjan
Goga
boki_bl
Mila1
admin
srbomil
14 posters

Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 2]

1Humus-glistenjak Empty Humus-glistenjak Ned Feb 24 2008, 15:52

srbomil


Novi član
Novi član

to je najbolje đubrivo na svetu jer je jedino đubrivo koje može da oplemeni zemljište.Humus-glistenjak proizvode kalifornijske gliste kao svoj otpad.Najbolji je onaj koji nema vlagu i potpuno je suv(radi se o kupcima) on mora da bude i prosejan.Dobar je i onaj koji ima vlagu ali
taj se koristi za sopstvene potrebe i ne mora da bude prosejan.
Humus-glistenjak može da se dodaje na tri načina,kao obično đubrivo i da se zatrpa i obilno polije,da se rastvori i sa tim da se zaliva,ili prehranom preko lista.Najbolje ga je dodati kod sadnje a može i kasnije.
Sa njim mogu da se tretiraju sve biljke.
Ako bude interesovanja mogu da kažem još koju reč.

2Humus-glistenjak Empty Re: Humus-glistenjak Ned Feb 24 2008, 16:36

admin

admin
Admin
Admin

A sta ako su u humusu gliste, dali treba preliti vrelom vodom ?


_________________
Humus-glistenjak Cooltext424021530
http://www.biljnocarstvo.com

3Humus-glistenjak Empty Re: Humus-glistenjak Ned Feb 24 2008, 23:58

Mila1

Mila1
počasni član
počasni član

Nebi trebalo da su gliste unutra a u svakom slucaju gliste nisu stetne- dapace-tako da ih se slobodno moze ostaviti u vrtu dok u saksijama nije bas ugodno tj drzat ih u kuci.
Bar ja ovako razmisljam.

4Humus-glistenjak Empty zalivanje Pon Feb 25 2008, 04:53

srbomil


Novi član
Novi član

Ako su gliste unutra ne dozvolite im vlagu tj.osušite ih dobro i više neće biti glista.Ali šta ako ima glista za sobnno cveće je lako,pa kome smetaju
gliste.Ako se humus-glistenjak koristi na otvoreno to je onda problem.
Skupljaju se krtice koje su glistama najveći neprijatelji a je već problem.
Zato je najbolje rastvoriti humus-glistenjak.Rastvori 100gr. humusa u 1l
vode ili odnos koji ti treba ostavi preko noći i ujutro zali.

5Humus-glistenjak Empty Re: Humus-glistenjak Uto Feb 26 2008, 11:34

Mila1

Mila1
počasni član
počasni član

Pa dobro jel se moze prosijati a neko sito?

6Humus-glistenjak Empty sejanje Uto Feb 26 2008, 16:32

srbomil


Novi član
Novi član

Humus-glistenjak se obavezno seje kroz odgovarajuće sito.
Nije mi jasno zašto poznavaoci biljaka vrlo malo ili gotovo ni malo ne koriste humus-glistenjak kad je on veoma dobar,a može se koristiti za cveće,voće,povrće pa čak i tamo gde se seju kukuruz i pšenica.
Naročito je dobar za biljke koje su zaostale u razvoju.
Da se odstrane gliste potrebno je osušiti humus-glistenjsk tako da ima vlagu 0%, a zatim se se proseje kroz odgovarajuće sito

7Humus-glistenjak Empty Re: Humus-glistenjak Sre Feb 27 2008, 00:49

Mila1

Mila1
počasni član
počasni član

Ja sam ga konkretno susretala evo skoro svaki dan u samoposluzi ali kao prvo bilo mi je tesko nositi ga Smile Smile a kao drugo malo mi je bio skup.
Al imam ga u planu!

8Humus-glistenjak Empty prodaja Sre Feb 27 2008, 05:18

srbomil


Novi član
Novi član

Ako je pravi humus-glistenjak bez vlage onda i nije skup jer cena kao 1kg. naprimer kan-a ili npk đubriva ili supstrala i nije velika ako možete za iste pare da kupite humus-glistenjak koji je daleko bolji a jedini može da oplodi zemljište.U Hrvatskoj su najdalje otišli sa tim jer su osnovali Udruge koje vode računa o kupcima i proizvođačima,ja lično nebih se dvoumio ni jednog časa da kupim humus-glistenjak koji je proizveden u
ovoj državi.

9Humus-glistenjak Empty Re: Humus-glistenjak Sre Feb 27 2008, 14:26

Mila1

Mila1
počasni član
počasni član

Nisam dobro shvatila- jel ti kazes da je cjena 1 kg glisnjaka = 1 kg kana i da je to povoljno?
Nije to povoljno jer je kan koncentriran i 1 kg kana ja mogu pognojiti pola grada ali 1kg glisnjaka je dovoljan za 10 tak saksija cvjeca.

10Humus-glistenjak Empty cena Sre Feb 27 2008, 18:38

srbomil


Novi član
Novi član

Za jednu jabuku normalne rodnosti potrebno je samo 300 gr.humusa- glistenjaka, radi se o humusu-glistenjaku koji nema vlage,ili 20 saksija sa cvećem.
Humus-glistenjak je produkt koji proizvode kalifornijske gliste,a humus ja ga zovem treset dobija se u šumi, može iz komposta ali to nije to, on služi samo da reguliše zemljište duže zadrži vodu kod zalivanja.
Prema tome dobro si ti shvatila 1kg humusa-glistenjaka=1kg.kan-a.
Naravno stvarne cene zavise i o drugim faktorima

11Humus-glistenjak Empty Re: Humus-glistenjak Sre Feb 27 2008, 19:23

boki_bl

boki_bl
moderator
moderator

Srbomil ... ova tema nam je trebala na forumu !!! Svaka cast ...

Koliko je 1kg humusa glistenjaka u evrima ?
A koliko kosta ako uzimamo na vece kolicine ...


_________________
Don't judge me by my past. I don't live there anymore

12Humus-glistenjak Empty Re: Humus-glistenjak Sre Feb 27 2008, 20:50

Goga

Goga
aktivni član
aktivni član

Ja već godinama koristim glistenjak (glistal) za svoje cvijeće i moram priznati da je jako dobar , ali ne sadim cvijeće u njega samog već ga mješam sa kupovnom zemljom jer je sam za sebe prejak za biljke.

Kod nas i nije tako skup 30 l Glistala je od 40 do 50 kn (10 - 12,5 KM) , ovisno kolika se količina kupuje.

13Humus-glistenjak Empty cena Čet Feb 28 2008, 05:37

srbomil


Novi član
Novi član

Ja prodajem oko 5 evra džak(oko 35-40 kg.).Lakše je govotiti u evrima.
Posađena biljka U humusu-glistenjaku ne može da "pregori" pa je idealan
np. za cveće.Njega treba mešati sa tresetom dovoljno ga je dodati oko 10% a ostatak treseta.
To znači i da nije skup?

14Humus-glistenjak Empty Re: Humus-glistenjak Čet Feb 28 2008, 18:57

Mila1

Mila1
počasni član
počasni član

Ova tvoja cjena mi se cini super povoljna (ma vid me koja sam ja cicija Laughing )

Zemlju opcenito oznacavaju litrima,kg,...pa se tesko snaci u svemu tome

15Humus-glistenjak Empty Re: Humus-glistenjak Čet Feb 28 2008, 21:09

boki_bl

boki_bl
moderator
moderator

Srbomil , nisi skup uopste... dovoljno dajes za tu cijenu !!!
Naravno , dopada mi se i tvoj profesionalni odnos prema poslu kojim se bavis ...


_________________
Don't judge me by my past. I don't live there anymore

16Humus-glistenjak Empty cena Pet Feb 29 2008, 15:55

srbomil


Novi član
Novi član

Da obično se humus-glistenjak prodaje na litre kada je potpuno bez vlage
Ja sam imao 0,7l po ceni od 0,25 evra po komadu i taj je bio bez vlage.

17Humus-glistenjak Empty Re: Humus-glistenjak Uto Maj 20 2008, 15:23

Burjan


Novi član
Novi član

Kako mislite suv humus-glistenjak, pa to je ravno pepelu, a najveci problem kod cuvanju humusa i jeste odrzavaje njegove vlaznosti i prozracnosti ?
Osnovna provera humusa glistenjaka je li dovoljno vlazan je da se uzme u saku, i stisne sto jace, u koliko se iz njega ne cedi voda, a po otvaranju sake ono sto ostane treba se iz grudve pretvoriti u hrpicu humusa skoro samo od sebe, e tada je humus zdrav i valjan.
Jos neshto, onaj pakovan u hermeticki zatvorene najlon kese je ravan djubretu (u pravom smislu te reci), obavezno je da humus bude u prozracnim kesama ilidzakovima, uz povremeno mesanje i kvasenje.
Sve ostalo mi se cini trgovackom ili distrubuterskom forom, kako bi sa mesta proizvodnje mogli vise da izvuku.

18Humus-glistenjak Empty Re: Humus-glistenjak Uto Maj 20 2008, 15:39

Mila1

Mila1
počasni član
počasni član

-



Poslednji izmenio Mila1 dana Pet Jun 19 2009, 17:48, izmenjeno ukupno 1 puta

19Humus-glistenjak Empty humus-glistenjak Pet Maj 23 2008, 04:39

srbomil


Novi član
Novi član

Humus-glistenjak se prodaje suv naravno i prosejan.Te priče o vlažnosti i provetravanju važe za đubrivo kojima se hrane gliste.Pakovanje može da se vrši i plastiku.
Grumen zemlje bi trebao da bude ispravan ali nije prosejan pa se pod uticajem vlage stvrdnuo a nije posle toga sejan.

20Humus-glistenjak Empty Re: Humus-glistenjak Sre Maj 28 2008, 11:32

Burjan


Novi član
Novi član

Humus se ni vlazan, a ni suv ne moze zgrudvati, a da se pri najmanjem dodiru ne ospe u sitne komadice, jedino ukoliko gliste nisu dobro (sasvim) razorile neku grudvu stajnjaka.
Zemlju (supstrat) koji sam kupovao u radnjama, se pomesan sa zemljom iz obliznje sume, posle dve-tri nedelje u saksiji pretvori u "beton", dok se naj obicnija ilovaca pomesana sa humusom vrmenom sve vise i vise usitnjava (poshto je zalivam njegovim rastvorom u vodi).
Imam jos neke kolicine glistenjaka koji smo sami proizvodili, i vec godinama na kisi, vetru, ali u hladovini pod sljivama se nije zgrudvao, jeste da je lisce kompriva i korov koja raste na njemu velicine slonovskog uveta, a stabljika skoro kao u kukuruza, ali sta da se radi Wink

Nadam se da cu ove godine ponovo poceti spripremama za proizvodnju.

BTW
ostajem pri tome da glistenjak mora biti vlazan, te da se nesme osusiti, sto je i najveci problem u njegovom cuvanju, a i transportu.

21Humus-glistenjak Empty humus-glistenjak Sre Jun 11 2008, 14:45

srbomil


Novi član
Novi član

pravi humus-glistenjak ako se ne proseje mora da se stvrdne što i njije neka loša osobina,metutim,kad se proseje suv onda toga nema.Prodaje se suv jer je teško odrediti vlagu, ako je vlašan i sa koliko posto vlage treba da bude......?

22Humus-glistenjak Empty Re: Humus-glistenjak Sre Sep 03 2008, 06:29

vojin


Novi član
Novi član

Pozdravio bih sve ljubitelje prirode i sve učesnike ovog foruma , Srbomila kao proizvodjača ove dragocene materije skojim bi drage volje razmenio praktična iskustva u ishrani „malih crvenih“.
Tema humus-glistenjaka privlači mi pažnju dugi niz godina i uglavnom se svodila na prikupljanje podataka. Ono što je zanimljivo da i ako je humus-glistenjaka zasada jedino prirodno djubrivo u čijoj pripremi sem gliste učestvuje i 38 za sada poznatih različitih sojeva bakterija o njemu se malo ili gotovo ništa nezna. Ozbiljnih naučnih analiza nema i praksa je u ovom slučaju ispred nauke. Ono što raduje iz dana u dan sve više se otkrivaju mogućnosti njegove primene u zemljama koje su na vreme svatile kuda vodi začarani krug primene raznoraznih hemiskih sredstava . O uticaju hemije možda nekom drugom prilikom ovde bih ipak dao prednost njegovom veličanstvu HUMUS-u .
Organski otpaci koji prodju kroz organizam gliste bivaju razloženi na one elemente koje biljka može lako da usisava i asimiluje.
Analize su pokazale bogastvo minerala / pogonskih svećica/ koje on sadži. Medjutim ključni podatak koji je sadržala jedna od studija je sadržaj bakterija od 2 X 10 na 16 gram- kolonija !!!
I ovaj podatak bi trebalo prezentovati raznim Dr,Mr za poljoprivredu kada preporučuju razna mineralna djubriva koji imaju običaj da kažu „ pa nije glistenjak svemoguć „ JA kažem „ jedino moguć“.
Ono što će ubuduće opredeliti upotreba HUMUSA je činjenica da se stalno smanjuje sloj prirodnog HUMUSA pogotovo u ovim krajevima !!!
Šta to znači mnogi od vas znaju pogotovo ljubitelja prirode te o tome nekom drugom prilikom.
SAD ,Japan , Rusija, Italija , Španija učinili su dosta na edukaciji , to nije slučaj kod nas a zašto pitam se JA ???

Pozdrav !!! groe4

23Humus-glistenjak Empty Re: Humus-glistenjak Sre Sep 03 2008, 07:40

slacko

slacko
počasni član
počasni član

Dobro nam došao Vojine i vidim da ćemo od druženja s tobom što šta naučiti.

I to me raduje.

24Humus-glistenjak Empty Re: Humus-glistenjak Čet Sep 04 2008, 20:33

vojin


Novi član
Novi član

Hvala na ukazanoj dobrodošlici slacko nadam se da i ti imaš šta da dodaš . Tema zaslužuje ipak više pažnje . Svaki uzgajivač cveća ,voća , povrća , ... morao bi se upoznati sa ovom temom bez obzira da li se time bavi iz hobija ili profesionalno.
Značaj lumbrikulture i HUMUSA izlazi iz okvira poljoprivrede ako to mogu reći on dobija na značaju i primeni i u niz drugih oblasti a mogućnosti njegove primene i dalje se samo naziru i jednostano u kompletnom EKO – SISTEMU on nemože da se preskoči.
Najviše žara su imali Italijani . Strasni ribolovci brzo su uočili njen značaj i mnogo učinili na njenom razgranavanju ali i sami su priznali da nije postojala nacionalna strategija i da su radili svako za sebe što je praksa i kod nas.Jedino su Španci izgradili nacionalnu strategiju i uspeli da reše probleme uklanjanja djubreta iz gradova ,kanalizacionog mulja i otpada velikih proizvodjača stoke kao i svakog drugog organskog otpada. Gde li ovo naše završava sam bog zna.
U pogledu brzine to je za sada najbrži poznat preradjivač organskog otpada . Nego nema srbomila da se javi.
Pozdrav !!!
EKSPERIMENTALNE POTVRDE :
www.mibor.rs/arhiva/pdf/ekoist04/ekoist04_e4_05.pdf

25Humus-glistenjak Empty humus/glistenjak Ned Okt 19 2008, 05:48

srbomil


Novi član
Novi član

Zbog ovog zastoja izvinjavam se napali su me virusi.
Nažalost kod nas je svest o korišćenju humusa-glistenjaka na niskom nivo.
Gotovo je sam proizvođač i od njegove umešnosti zavisi da li će da se bavi ovim poslom.Ako pritom nema potrebe da korsti humus za svoje potrebe,onda je prodaja mnogo otežana.
Da ne idemo dalje Hrvatska ima svoja udruženja preko koga ide plasman
a rešavaju i druga pitanja.Hrvatska ima Udruge na nivo opština,a mi ne možemo ni na nivou republike.
Jednom reči mi i ovde kaskamo za svetom.

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 2]

Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu