Ima još dobrih savjeta, sa jednog sitea;
Jedan odličan savjet ( provjeren-od cvjećarke ) za sve vrste bilja, i kućne i vrtne. Razmutiti 1 paketić svježeg kvasca u 5-6lit vode, s tim zaljevati biljke. Meni je pomoglo da se oporave biljke i zaista se vidi efekt b vitamina, ili već šta biljka voli iz kvasca. Samo tekućinu treba potrošiti odmah u roku par dana (može se napraviti manja količina) , da se ne usmrdi. Ne brinite, zemlja nema ružan miris nakon toga. Ja sam koristila i za sobne biljke.
Ovo sam zapisala sa jedne tv emisije:
1. Za špricanje biljaka se može koristiti kamilica, jača biljku. Kamilicu možeš sama uzgajati.
2. Juha od 3lit. komposta dovoljna je za pošpricati ili pođubriti cijeli vrt, a kad se kompost direktno stavlja u zemlju treba 3 lit. komposta na 1 m2 zemlje.
-3 litra zrelog komposta potopiti (u vreći od jute) u 20 lit kišnice ili vodi iz vodovoda (prethodno odstajaloj 2 sata). Ostaviti da stoji 7 dana,povreno miješati. Izvaditi kompost. Treba biti smeđe boje, ako je juha tamnija razgoditi. Razgađa se tako što se doda 10 litara vode.
Potiče mikrobiološku aktivnost biljke.
Može se špricati ili zaljevati korijen. Tekućine je dovoljno za 7 dana, a već tada pripremiti novu količinu juhe.
3. Juha od koprive se može koristiti od proljeća do jeseni.
Natopiti koprive u vodu, ali ne do vrha posude ( kod vrenja se stvara pjena). Kopriva se isitni u manje komade. To se pusti 2-3 tjedna ili dok pjena nestane. Razmućivanje 1:10. Ovo je gnoji i čini biljku otpornom.
(Ja sam sebi pravila juhe od svježeg bilja i zaljevala vrt.)
Ja zalijevam svoje biljke čajem od koprive, isto smrdi, jer pustim tjedan dana da se paca... ali su mi biljke lijepe i zelene.
Probat ću i sa kvascem.
Inače, u koprivi ima puuno željeza, zato je biljke vole. Tako da im ne treba umjetnog željeza...