Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zadnje teme
» Fotinija - Red robin - Akcija 350 din!
Sredstvo za dezinfekciju zemlje? EmptyPet Apr 19 2024, 06:16 od benson

» Fotinija - Red robin
Sredstvo za dezinfekciju zemlje? EmptyNed Apr 14 2024, 07:45 od benson

» Prodaja sadnica svih vrsta voća
Sredstvo za dezinfekciju zemlje? EmptyČet Feb 15 2024, 09:25 od benson

» Sadnice šljive 130 dinara Akcija!
Sredstvo za dezinfekciju zemlje? EmptySre Feb 07 2024, 10:24 od benson

» Na prodaju suva šljiva (Sterlej, Rod 2023) bez koštice rehid
Sredstvo za dezinfekciju zemlje? EmptyČet Dec 28 2023, 13:04 od benson

» Trogodišnje i dvogodišnje voćne sadnice za dvorište i baštu
Sredstvo za dezinfekciju zemlje? EmptyNed Nov 19 2023, 09:18 od benson

» Prodajem sadnice Paulovnije Shan Tong
Sredstvo za dezinfekciju zemlje? EmptyČet Okt 26 2023, 07:24 od benson

» Trogodisnje i dvogodisnje vocne sadnice već od 150 din
Sredstvo za dezinfekciju zemlje? EmptyPet Avg 18 2023, 09:16 od benson

» продајем оксикодон 30 мг, продајем субоконе
Sredstvo za dezinfekciju zemlje? EmptySub Jul 01 2023, 16:54 od arvidmedic

Socijalna tabla
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga

Fluks RSS

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Vrijeme
Ko je trenutno na forumu
Imamo 5 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 5 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 170 dana Čet Mar 08 2012, 15:36

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Sredstvo za dezinfekciju zemlje?

3 posters

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1sadi Sredstvo za dezinfekciju zemlje? Ned Mar 09 2008, 10:44

Pauchak

Pauchak
Član
Član

Nisam bas upućena da li uopšte postoji ovako nešto, sredstvo za dezinfekciju zemlje prije sadnje cvijeća... scratch Imam dvije velike betonske žardinjere na balkonu i u dilemi sam da li da u potpunosti mijenjam zemlju iz njih, jer sam prosle godine imala probleme sa nekakvim živuljkama koje su mi skroz uništile cvijeće.. Pa se sada bojim da se i ove godine ne ponovi isto.. A pošto mi to mjenjanje zemlje predstavlja poveću investiciju, pitala sam se da li postoji nešto čime bih je dezinfikovala i rješila problem? Ako postoji, molila bih vas za nazive tih sredstava... Hvala!

2sadi Re: Sredstvo za dezinfekciju zemlje? Ned Mar 09 2008, 10:52

mena

mena
moderator
moderator

Paucak postoje preparati za dezinfekciju zemlje.Ima ih dosta a najbolje je da pitas u poljoprivrednoj apoteci..
Ja sam koristila neki,pakovanje je od 1kg,i uzasno smrdi naslikan je crvic al sam naziv zaboravila i jako je dobar..

http://biljke.bosnianforum.com/

3sadi Re: Sredstvo za dezinfekciju zemlje? Pon Mar 10 2008, 18:02

Pauchak

Pauchak
Član
Član

Hvala mena na informaciji!!! Prošetaću se ovih dana do poljoprivredne apoteke.. Samo da se riješim tih napasti iz zemlje! Suspect

4sadi Sterilizacija tla Ned Mar 15 2009, 14:10

Tilia cordata

Tilia cordata
zaslužni član
zaslužni član

Sterilizacija tla ubraja se dijelom u fizikalne ,a dijelom u hemijeske mjere.
Može se suzbiti na dva načina:
Termičkom ( toplinskom ) sterilizacijom tla (fizikalna mjera) ili hemijskom sterilizacijom ( fumigacijom)
Termička sterilizacija znači zagrijavanje na visoku tempraturu koja ubija sve organizme, pa i štetočine u tlu ( sterilizacija vodenom parom).
Hemijskom sterilizacijom ne smijemo potpuno uništiti ili poremetiti rad onih organizama koji su važni za plodnost tla. Za fumigaciju tla koristi se samo granulirani pripravak Basamid ( dazomet 100%) u dozi 40-60g/m2.
Dazomet je nematocid, fungicid i herbicid.
Primjenjuje se najmanje 45 dana prije sjetve, ali temperatura tla na dubini od 10 cm ne smije biti niža od 8 C, jer se u tom slučaju plin ne oslobađa u onoj mjeri koja je potrebna za ugibanje štetnih organizama, kao ni visoka temepratura ( viša od 28 C), plin se brzo oslobađa iz tla, pa nema učinkovito dejstvo.. Najbolji učinak postiže se pri temperaturi od tla od 12-15 C. veildance

5sadi SOLARIZACIJA TLA Sre Maj 27 2009, 12:26

Tilia cordata

Tilia cordata
zaslužni član
zaslužni član

Metoda solarizacije temelji se na korištenju Sunčeve topline kao latentnog agensa za suzbijanje nametnika i korova u tlu. Za solarizaciju se koristi što tanja prozirna PE ili PVC folija, jer ona lakše provodi toplinu, pa se tlo brže i lakše zagrijava. Folijom se prekriva tlo tijekom 1-2 mjeseca u najtoplijem razdoblju godine ( juli i avgust). Prije pokrivanja, tlo treba dobro pripremiti ( usitniti) i držati u vlažnom stanju ( 60-70% od kapaciteta za vodu), jer vlaga olakšava provođenje topline kroz tlo. Pod folijom, na dubini od 10 cm, temperatura tla može biti za 10-20 C viša nego na nepokrivenom tlu. Solarizacija se pokazala učinkovitom u suzbijanju nametnika i korova u tlu, tako, primjerice, patogene gljivice: Verticillium dahlie, Phytium ultimum, Rhizochtonia solani, Fusarium oxysporum idr. ugibaju ako su izložene temperaturi od od 37 C tijekom 18-33 dana. Obzirom da gangrena parike spada u bolest koja se razvija do 35 C, ovaj način će djelovati učinkovito.
Solarizacijom se postiže odličan u učinak u suzbijanju nematoda, patogenih gljivica i korova, a prednosti su ove metode mnogobrojne:

- Jeftinija je od ostalih načina za sterilizaciju tla

- Jednostavno se i lako primjenjuje

- Nema zagađivanja okoliša i omogućava povećanje uroda

Zbog toga bi metodu solarizacije trebalo uključiti u program integrirane zaštite. Jedini su nedostaci ove metode da je njezina primjena ograničena klimatom.



groe4

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Similar topics

-

» saksije od terakote
» saksije

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu