Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zadnje teme
» Fotinija - Red robin - Akcija 350 din!
Actinidia deliciosa - kivi EmptyPet Apr 19 2024, 06:16 od benson

» Fotinija - Red robin
Actinidia deliciosa - kivi EmptyNed Apr 14 2024, 07:45 od benson

» Prodaja sadnica svih vrsta voća
Actinidia deliciosa - kivi EmptyČet Feb 15 2024, 09:25 od benson

» Sadnice šljive 130 dinara Akcija!
Actinidia deliciosa - kivi EmptySre Feb 07 2024, 10:24 od benson

» Na prodaju suva šljiva (Sterlej, Rod 2023) bez koštice rehid
Actinidia deliciosa - kivi EmptyČet Dec 28 2023, 13:04 od benson

» Trogodišnje i dvogodišnje voćne sadnice za dvorište i baštu
Actinidia deliciosa - kivi EmptyNed Nov 19 2023, 09:18 od benson

» Prodajem sadnice Paulovnije Shan Tong
Actinidia deliciosa - kivi EmptyČet Okt 26 2023, 07:24 od benson

» Trogodisnje i dvogodisnje vocne sadnice već od 150 din
Actinidia deliciosa - kivi EmptyPet Avg 18 2023, 09:16 od benson

» продајем оксикодон 30 мг, продајем субоконе
Actinidia deliciosa - kivi EmptySub Jul 01 2023, 16:54 od arvidmedic

Socijalna tabla
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga

Fluks RSS

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Vrijeme
Ko je trenutno na forumu
Imamo 5 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 5 Gosta :: 1 Provajder

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 170 dana Čet Mar 08 2012, 15:36

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Actinidia deliciosa - kivi

+7
Tilia cordata
niho
dadoxxl
mena
vlasta
bubamarac
alisa
11 posters

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1Actinidia deliciosa - kivi Empty Actinidia deliciosa - kivi Ned Mar 30 2008, 14:08

alisa

alisa
moderator
moderator

Kivi (odnosno Actinidia deliciosa) je čvrsta, drvenasta, listopadna biljka puzavica.izgled listova varira zavisno od sorte: široki ili izduženi, ovalni ili srcoliki. Donja strana listova je obrasla mehkim dlačicama. Kivi je dvodomna biljka, što znači da ima muške i ženske cvjetove na zasebnim jedinkama. Biljka je vrlo lomljiva i već manji vjetar može joj polomiti izbojke. Zbog toga je neophodno redovito vezivanje, kako biljka raste.Budući da se izbojci vole omatati i zavijati oko potpore, potrebno ih je usmjeravati. Rezidba je vrlo važan zahvat jer o pravilnoj rezidbi ovisi rast novih izbojaka i što je uzgajivačima još važnije - količina uroda.Slabije mlade biljke usmjeravamo bez rezidbe, dok slabo rastuće izbojke kivija, koji se iz bilo kojeg razloga nisu uspjeli kvalitetno razviti, skratimo u zimskom razdoblju na 2-3 oka. To radimo kako bi biljka ojačala, tako dobijemo kvalitetnu biljku za daljnji uzgoj. Osnovnu ili uzgojnu rezidbu obavljamo od sadnje do rodnosti u 3-4 godinePri rezidbi posebno je potrebno znati da kivi rodi na ovogodišnjim izbojcima koji su izrasli na prošlogodišnjim granama, isto kao i vinova loza, pa je i rez odgovarajući vinovoj lozi. evo slika ubranog kivija iz bašte mojih roditelja
Actinidia deliciosa - kivi DSC00542

2Actinidia deliciosa - kivi Empty Re: Actinidia deliciosa - kivi Čet Apr 03 2008, 20:39

bubamarac

bubamarac
moderator
moderator

Cuo sam da bi kivi rodio da se treba imati musku i zensku biljku.

http://poljoinfo.com

3Actinidia deliciosa - kivi Empty Re: Actinidia deliciosa - kivi Pet Apr 04 2008, 16:17

alisa

alisa
moderator
moderator

moja mama ima kivi dugo godina,i to samo jedno stablo,znači nema ono muški ženski,ali u komšiluku ima još stabala kivija,i vjerovatno pčele opraše i ovaj koji imaju moji roditelji.donesu mu iz komšiluka prah i ovaj kivi radja kao lud,i ako je jednog spola..

4Actinidia deliciosa - kivi Empty Re: Actinidia deliciosa - kivi Pet Apr 04 2008, 17:44

vlasta

vlasta
moderator
moderator

mislim da na 6-7 zenskih stabala ide jedno musko stablo....to je taj neki odnos otprilike... veildance

5Actinidia deliciosa - kivi Empty Re: Actinidia deliciosa - kivi Čet Maj 01 2008, 18:28

alisa

alisa
moderator
moderator

Evo ,juče sam slikala stablo tj.lozu kivija mojih roditelja,znači imaju samo ovo stablo koje se razgranalo na sve strane i radja,super,prinos ploda ima..
Actinidia deliciosa - kivi DSC00451

6Actinidia deliciosa - kivi Empty Re: Actinidia deliciosa - kivi Ned Mar 22 2009, 11:26

mena

mena
moderator
moderator

Ovako::malo iz zeze sam iz jednog kivija izvadila sjemenke osusila i ubacila u saksiju kraj jasmina.Niklo je par komada nekih 7 biljcica..
E sad pitanje::hocel sta biti od tih kivija ili ne.Trebaju li i oni da se kaleme il sta vec..Pitam da se nemucim Very Happy


_________________
Ako hoćeš da budeš mudar, nauči pametno da pitaš, pažljivo da slušaš, mirno da odgovaraš i da prestaneš kad nemaš više šta da kažeš.
http://biljke.bosnianforum.com/

7Actinidia deliciosa - kivi Empty Re: Actinidia deliciosa - kivi Ned Mar 29 2009, 07:45

mena

mena
moderator
moderator

Juhuuuu imal ko odg,na moje prethodno pitanje?


_________________
Ako hoćeš da budeš mudar, nauči pametno da pitaš, pažljivo da slušaš, mirno da odgovaraš i da prestaneš kad nemaš više šta da kažeš.
http://biljke.bosnianforum.com/

8Actinidia deliciosa - kivi Empty Re: Actinidia deliciosa - kivi Ned Mar 29 2009, 20:27

dadoxxl


zaslužni član
zaslužni član

Mena oni se trebaju kalemiti ili u proljece ili u 8 ili 9.mjesecu,ukoliko uspijes do 9.mjeseca da stabljiku natjeras da naraste na debljinu olovke,nakalemi na neku sortu koju sama izaberes. Laughing

9Actinidia deliciosa - kivi Empty Re: Actinidia deliciosa - kivi Ned Mar 29 2009, 20:53

mena

mena
moderator
moderator

Tako to meni i treba hocu nesto a pojma nemam..Kalemiti neznam to mi minus,a dok porastu one truncice jaooooo.. Cool


_________________
Ako hoćeš da budeš mudar, nauči pametno da pitaš, pažljivo da slušaš, mirno da odgovaraš i da prestaneš kad nemaš više šta da kažeš.
http://biljke.bosnianforum.com/

10Actinidia deliciosa - kivi Empty Re: Actinidia deliciosa - kivi Pon Mar 30 2009, 06:58

niho

niho
počasni član
počasni član

Kolio o cvijeću znaš za tebe dok one porastu to neće biti ništa veildance veildance

11Actinidia deliciosa - kivi Empty Re: Actinidia deliciosa - kivi Pon Mar 30 2009, 10:17

dadoxxl


zaslužni član
zaslužni član

Brzo rastu Mena,ako ne sacekaj proljece pa probaj prostim spajanjem. cactus Very Happy Very Happy

12Actinidia deliciosa - kivi Empty Re: Actinidia deliciosa - kivi Pon Mar 30 2009, 10:29

alisa

alisa
moderator
moderator

alisa ::Evo ,juče sam slikala stablo tj.lozu kivija mojih roditelja,znači imaju samo ovo stablo koje se razgranalo na sve strane i radja,super,prinos ploda ima..
Actinidia deliciosa - kivi DSC00451
citiram samu sebe,i pitam da li neko zna sta je kiviju mojih roditelja...Simptomi,su bili vec u proslo prolječe,kora mu je počela da otpada.Imaju ga preko 15godina,uvijek je bio extra,bez stetnika,i bolesti,radjao je dobro..Prosle godine u proljece počeo je da nekako oboljevay,u ljeto je počeo gubiti koru,list,i počeo se susiti..Sad se malo oporavio,ali me strah da opet ne krenu simptomi,kao prosle godine...Prosle godine nije imao ni ploda...Sta bi mu moglo biti,da li neko zna? I koji je lijek?

13Actinidia deliciosa - kivi Empty Re: Actinidia deliciosa - kivi Pon Apr 20 2009, 11:33

mena

mena
moderator
moderator

Znaci kivi mozemo dobiti iz sjemenki samo sto se moraju kalemiti i jos da dodam jako brzo rastu..
Ovako izgledaju kod mene danas..

Actinidia deliciosa - kivi Kiwi10


_________________
Ako hoćeš da budeš mudar, nauči pametno da pitaš, pažljivo da slušaš, mirno da odgovaraš i da prestaneš kad nemaš više šta da kažeš.
http://biljke.bosnianforum.com/

14Actinidia deliciosa - kivi Empty Re: Actinidia deliciosa - kivi Uto Maj 19 2009, 21:15

mena

mena
moderator
moderator

Mozel kivi da se ozili iz reznice,ako je sa kivija koji radja i hocel tad davati plodove??


_________________
Ako hoćeš da budeš mudar, nauči pametno da pitaš, pažljivo da slušaš, mirno da odgovaraš i da prestaneš kad nemaš više šta da kažeš.
http://biljke.bosnianforum.com/

15Actinidia deliciosa - kivi Empty Re: Actinidia deliciosa - kivi Sre Maj 20 2009, 10:08

alisa

alisa
moderator
moderator

mena ::Mozel kivi da se ozili iz reznice,ako je sa kivija koji radja i hocel tad davati plodove??
Moze da se ozili iz reznice.Moja mama je par tako uzgojila i sad ima jedan manji,druge podjelila.Još nisu davali plod,pa tako ne znam o tome ništa..Moj nije prezivio ni jedan,koji sam donijela od mame.Polomili mi ih radnici Crying or Very sad

16Actinidia deliciosa - kivi Empty Re: Actinidia deliciosa - kivi Sre Maj 20 2009, 10:21

mena

mena
moderator
moderator

Znaci moze e sad me jos zanima razlika muskog i zenskog cvijeta a Dade nema pa nema nigdje..


_________________
Ako hoćeš da budeš mudar, nauči pametno da pitaš, pažljivo da slušaš, mirno da odgovaraš i da prestaneš kad nemaš više šta da kažeš.
http://biljke.bosnianforum.com/

17Actinidia deliciosa - kivi Empty Re: Actinidia deliciosa - kivi Sub Maj 23 2009, 16:45

Tilia cordata

Tilia cordata
zaslužni član
zaslužni član

KIVI JE BILJKA KOJA IMA ODVOJENE MUŠKE I ŽENSKE CVJETOVE TJ. RAZLIKUJEMO BILJKE KOJE NOSE SAMO FUNKCIONALNO ŽENSKE I BILJKE KOJE NOSE SAMO FUNKCIONALNO MUŠKE CVJETOVE. MUŠKE BILJKE CVATU AL NE DONOSE PLODOVE. PRVI PREDUVJET DA ŽENSKE SORTE DONESU PLODOVE JE OPRAŠIVANJE POLENOM S MUŠKIH BILJAKA(CVJETOVA). ZBOG TOGA SE U KIVICIMA MORAJU UZGAJATI ZAJEDNO ŽENSKE I MUŠKE SORTE. OSIM TOGA, BILJKE OBA SPOLA SE MORAJU PODUDARATI U VREMENU CVJETANJA. ŽENSKI CVJETOVI TAKOĐE IMAJU PRAŠNIKE, AL U NJIMA NE POSTOJI POLEN. MUŠKI CVJETOVI IMAJU ZAKRŽLJALU PLODNICU, OKRUŽENU SA MNOGO PRAŠNIKA. TRSOVI KIVIKE PROIZVODE MALI BROJ CVJETOVA PA JE DOBRO OPRAŠIVANJE VRLO VAŽNO ZA OBILAN PRIROD.
ZA DOBRU KOMERCIJALNU RODNOST POTREBNO JE DA SE OKO 90% CVJETOVA ZAMETNE U PLODOVE. BEZ DOBROG OPRAŠIVANJA PLODOVI ĆE OSTATI MALENI.

Ajme meni...što sam ja mislila da i muški rađaju..a, kad su to muškarci rađali..
scratch

Embarassed Embarassed Embarassed ....hahahahaha

18Actinidia deliciosa - kivi Empty Re: Actinidia deliciosa - kivi Sub Maj 23 2009, 22:50

djeka

djeka
počasni član
počasni član

A ja cu slikovito Laughing
Zenski cvet
Actinidia deliciosa - kivi Actinidia1VCh

Muski cvet
Actinidia deliciosa - kivi Kiwi-male

19Actinidia deliciosa - kivi Empty Re: Actinidia deliciosa - kivi Ned Maj 24 2009, 10:41

alisa

alisa
moderator
moderator

Moja mama ima samo jedan kivi koji radja obilato.Bar je radjao 15 godina,sad nešto boluje...Vjerovatno negdje u blizini ima i muški kivi pa dolazi do oprašivanja..

20Actinidia deliciosa - kivi Empty Re: Actinidia deliciosa - kivi Ned Maj 24 2009, 14:22

djeka

djeka
počasni član
počasni član

Negde sam vidjala da na jednom kiviju na jednoj strani bude kalem muskog a na drugoj kalem zenskog kivija, zbog nedostatka mesta

21Actinidia deliciosa - kivi Empty Re: Actinidia deliciosa - kivi Ned Maj 24 2009, 15:44

mena

mena
moderator
moderator

Svaka cas na tekstu a i na slikama al meni to sve isto.. Embarassed


_________________
Ako hoćeš da budeš mudar, nauči pametno da pitaš, pažljivo da slušaš, mirno da odgovaraš i da prestaneš kad nemaš više šta da kažeš.
http://biljke.bosnianforum.com/

22Actinidia deliciosa - kivi Empty Re: Actinidia deliciosa - kivi Ned Maj 24 2009, 19:10

Fatka

Fatka
počasni član
počasni član

Joj pa ja sam kupila ali proizvodjac je onda pogrijesio u spolovima.Tek juce sam primjetila da mi je iscvjetao kiwi koji je vec 6 godina star a cvjetovi su bijeli i krupniji.Za njega nisam znala da li je muski ili zenski.Muka mi je sto sam navodno kupila muski i dva zenska, a oni su svi sa sitnijim cvjetovima.Cvjetali su sada prvi puta a to je druga godina.

23Actinidia deliciosa - kivi Empty Re: Actinidia deliciosa - kivi Čet Mar 25 2010, 19:12

fanny54

fanny54
počasni član
počasni član

Actinidia deliciosa - kivi 009mc.th

danas sam nabavila sadnicu kivija, o uzgoju ove biljke neznam nista, ali se nadam da cu uz vasu pomoc i vasa iskustva uspjeti da je uzgojim,sad idem da procitav vasa iskustva

24Actinidia deliciosa - kivi Empty Re: Actinidia deliciosa - kivi Uto Jun 01 2010, 11:16

misoo83


Novi član
Novi član

ja imam kod mene kivi sadnice u bastu koji sam posadio pre 10-tak dana 9 sadnica 4 hayworda i 5 bavarski kivi(sibirski kivi) i za sada svi se drze dobro ali su mali i treba im dugo da narastu spring

25Actinidia deliciosa - kivi Empty Re: Actinidia deliciosa - kivi Uto Jun 01 2010, 20:23

alisa

alisa
moderator
moderator

Polako,naraste će!!Kod mojih roditelja je rastao poprilično brzo.Mama ga ožilila iz reznice,koju je donijela od nekog.Donijela ih je dosta,ali samo jedan je opstao i rađao...Dugo nije bilo ploda,možda i 5-6 godina,onda se tata naljutio i posjekao ga jako dobro.Sledeće godine je dao prve plodove...Od tada rađa obilato.Nekada plod bude sitan i bude ga više.Nekada bude krupan i manje...Prije godinu il dvije,razbolila se loza kivija ogromna grdosija je propala i uginula..Mislim čak da je ljudski faktor u pitanju!!Srećom mama je ožilila jedan,koji je još mali..

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu