Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zadnje teme
» Rezervacije u toku za jesenju sadnju voćnih sadnica
Paprat Asplenium nidus avis EmptyNed Avg 04 2024, 22:34 od benson

» Ručna transportna kolica
Paprat Asplenium nidus avis EmptyČet Jun 06 2024, 22:10 od benson

» Fotinija - Red robin - Akcija 350 din!
Paprat Asplenium nidus avis EmptyPet Apr 19 2024, 06:16 od benson

» Fotinija - Red robin
Paprat Asplenium nidus avis EmptyNed Apr 14 2024, 07:45 od benson

» Prodaja sadnica svih vrsta voća
Paprat Asplenium nidus avis EmptyČet Feb 15 2024, 09:25 od benson

» Sadnice šljive 130 dinara Akcija!
Paprat Asplenium nidus avis EmptySre Feb 07 2024, 10:24 od benson

» Na prodaju suva šljiva (Sterlej, Rod 2023) bez koštice rehid
Paprat Asplenium nidus avis EmptyČet Dec 28 2023, 13:04 od benson

» Trogodišnje i dvogodišnje voćne sadnice za dvorište i baštu
Paprat Asplenium nidus avis EmptyNed Nov 19 2023, 09:18 od benson

» Prodajem sadnice Paulovnije Shan Tong
Paprat Asplenium nidus avis EmptyČet Okt 26 2023, 07:24 od benson

Socijalna tabla
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga

Fluks RSS

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Vrijeme
Ko je trenutno na forumu
Imamo 112 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 112 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 170 dana Čet Mar 08 2012, 15:36

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Paprat Asplenium nidus avis

+2
mena
bubamarac
6 posters

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1Paprat Asplenium nidus avis Empty Paprat Asplenium nidus avis Sre Apr 02 2008, 08:02

bubamarac

bubamarac
moderator
moderator

Listovi su joj svetlo zeleni, pomalo kozasti i imaju smedje zile koje se pruzaju duzinom lista, a posebno su izrazene pri dnu i na poleđini lista. Ja vec nekoliko dana imam ovu vrstu paprati i jako mi se svidja. Koliko sam pronaso na netu nije teska za uzgajanje. Evo jedne slike sa neta dok ne uslikam moju.

Paprat Asplenium nidus avis Fern-avis01

http://poljoinfo.com

2Paprat Asplenium nidus avis Empty Re: Paprat Asplenium nidus avis Sub Jun 28 2008, 07:18

mena

mena
moderator
moderator

Ova vrsta paprati mi se jako svidja..
Fanki kako napeduje paprat?

http://biljke.bosnianforum.com/

3Paprat Asplenium nidus avis Empty Re: Paprat Asplenium nidus avis Sre Jul 02 2008, 16:28

bubamarac

bubamarac
moderator
moderator

Asplenium me je odusevio. Extra ga je posmatrati kako polako iz sredista biljke nepreduju novi listovi. Moj nije izlozen suncevoj svetlosti to jest nalazi se u hladovini, zalevam ga svako vece.

Paprat Asplenium nidus avis Asplen10

Gledajuci po netu da saznam nesto vise o mom aspleniumu naisao sam na jos jednu vrstu koja mi se jako svidela pa sam u potrazi za Asplenium scolopendrium. To je vrsta koja raste u basti i prezimljuje u zemlji, kad ga nabavim pokrecem temu i o njemu Very Happy

http://poljoinfo.com

4Paprat Asplenium nidus avis Empty Re: Paprat Asplenium nidus avis Sre Jul 02 2008, 16:59

baba

baba
počasni član
počasni član

Funky prestani da tragas za bastenskim Smile samo opomeni zaboravnu baku u prolece da ti ga posaljem Smile

Ja sam mog bastnskog posadila tek ovog proleca donela mi je mama iz manastira Kriva Rijeka Very Happy i mogu ti rec sporac je kao i nidus i trazi visok procenat vlage pale ali prezvece valjda Wink

5Paprat Asplenium nidus avis Empty Re: Paprat Asplenium nidus avis Sre Jul 02 2008, 17:10

bubamarac

bubamarac
moderator
moderator

Very Happy vec sam smislio mesto gde bi bilo najpogodnije da se posadi groe4 Hvala baba

http://poljoinfo.com

6Paprat Asplenium nidus avis Empty Re: Paprat Asplenium nidus avis Sre Jul 02 2008, 20:35

agava

agava
počasni član
počasni član

fankyboy ja svoju paprat imam već 4 godine i nije zahtjevna biljka.voli puno vlažno tlo i hladovinu nemoj je samo stavljati na promahu i u ljetno doba je svaki dan prskaj i biće sve ok

7Paprat Asplenium nidus avis Empty Re: Paprat Asplenium nidus avis Uto Jul 15 2008, 08:06

baba

baba
počasni član
počasni član

Da vam predstavim i ja mog asplenijuma nije bas sjajan ko sto je bio dok nisam nabavila macu koja je luda za njegovim listovima Sad

Paprat Asplenium nidus avis IMG_7653

8Paprat Asplenium nidus avis Empty Re: Paprat Asplenium nidus avis Uto Jul 15 2008, 12:02

suzana

suzana
Član
Član

Znaci mace ozdravilo Wink

9Paprat Asplenium nidus avis Empty Re: Paprat Asplenium nidus avis Uto Jul 15 2008, 19:54

baba

baba
počasni član
počasni član

suzana ::Znaci mace ozdravilo Wink
Naravno antibotici su cudo Wink mada on ne voli asplenijum vec novi ljubimac devojcica maca Laughing bolesnik preferira samo pasiflore Cool Cool Cool
ps necu da cujem komentar kolko sad zivotinja imam What a Face

10Paprat Asplenium nidus avis Empty Re: Paprat Asplenium nidus avis Sre Jul 16 2008, 06:24

slacko

slacko
počasni član
počasni član

pa nismo nishta ni rekli na broj,mozda i bi da smemo. Very Happy

Moju paprat kupljenu prosgl godine sam ja zasadila u bashtu pre mesec i po ,sve je obnovila listone i zasad super ide (pu,pu)Videcu shta cu kad zhladni,nekako cu se snaci s njom.

11Paprat Asplenium nidus avis Empty Re: Paprat Asplenium nidus avis Sre Jul 16 2008, 09:45

suzana

suzana
Član
Član

baba ::
suzana ::Znaci mace ozdravilo Wink

ps necu da cujem komentar kolko sad zivotinja imam What a Face

Paprat Asplenium nidus avis Naughtywag_smilie

12Paprat Asplenium nidus avis Empty Re: Paprat Asplenium nidus avis Sre Feb 18 2009, 08:58

mena

mena
moderator
moderator

Da cujem sta vam je sa ovom paprati,posto mi je na spisku a ima da se kupi i nije skupa..Ostale samo dvije saksije po 2.50 eura..

http://biljke.bosnianforum.com/

13Paprat Asplenium nidus avis Empty Re: Paprat Asplenium nidus avis Sre Feb 18 2009, 09:07

bubamarac

bubamarac
moderator
moderator

Ja sam jednu ubio sa previse vode, zemlja ne treba da im bude ni prevlazna ali ni suva, vole orosavanje i sa njima nema vecih problema.

http://poljoinfo.com

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu