Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zadnje teme
» Fotinija - Red robin - Akcija 350 din!
Ehinacea - ( Echinacea purpureum ) EmptyPet Apr 19 2024, 06:16 od benson

» Fotinija - Red robin
Ehinacea - ( Echinacea purpureum ) EmptyNed Apr 14 2024, 07:45 od benson

» Prodaja sadnica svih vrsta voća
Ehinacea - ( Echinacea purpureum ) EmptyČet Feb 15 2024, 09:25 od benson

» Sadnice šljive 130 dinara Akcija!
Ehinacea - ( Echinacea purpureum ) EmptySre Feb 07 2024, 10:24 od benson

» Na prodaju suva šljiva (Sterlej, Rod 2023) bez koštice rehid
Ehinacea - ( Echinacea purpureum ) EmptyČet Dec 28 2023, 13:04 od benson

» Trogodišnje i dvogodišnje voćne sadnice za dvorište i baštu
Ehinacea - ( Echinacea purpureum ) EmptyNed Nov 19 2023, 09:18 od benson

» Prodajem sadnice Paulovnije Shan Tong
Ehinacea - ( Echinacea purpureum ) EmptyČet Okt 26 2023, 07:24 od benson

» Trogodisnje i dvogodisnje vocne sadnice već od 150 din
Ehinacea - ( Echinacea purpureum ) EmptyPet Avg 18 2023, 09:16 od benson

» продајем оксикодон 30 мг, продајем субоконе
Ehinacea - ( Echinacea purpureum ) EmptySub Jul 01 2023, 16:54 od arvidmedic

Socijalna tabla
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga

Fluks RSS

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Vrijeme
Ko je trenutno na forumu
Imamo 8 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 8 Gosta :: 1 Provajder

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 170 dana Čet Mar 08 2012, 15:36

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Ehinacea - ( Echinacea purpureum )

5 posters

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1detelina Ehinacea - ( Echinacea purpureum ) Sre Apr 02 2008, 12:51

Kole

Kole
počasni član
počasni član

Evo sličice ove zanimljive biljčice . . . Ko nešto zna o njoj neka piše . . . veildance veildance veildance

Ehinacea - ( Echinacea purpureum ) P9070112



Poslednji izmenio Kole dana Čet Apr 03 2008, 16:13, izmenjeno ukupno 1 puta

Kole

Kole
počasni član
počasni član

Ovaj tekst sam našla na netu . . .

Opis biljke: Ehinaceu su koristili još indijanci kao lek protiv rana prouzrokovanih kožnim prištevima, aknama i ozeblinama, no njena najveca upotreba bila je protiv ugriza zmija. Aktivna svojstva biljke otkrivena su krajem XIX veka. zahvaljujuci jednom nemackom doktoru koji je proveo mnogo godina zajedno s indijancima. Od tada biljka je u centru pažnje mnogih studija buduci da jaca obrambena svojstva organizma. Zbog te karakteristike nalazimo je u mnogim farmaceutskim i kozmetickim proizvodima (tretmani protiv bora, iritirane i suve kože)..biljka iz porodice Asteraceae, ima šuplju stabljiku koja dostigne od 50-100 cm visine. Listovi su uski, duguljasti i prekriveni sitnim dlacicama. Cvet je ljubicaste boje. Uzgaja se kao lekovita biljka i ne širi se spontano , Stanište: Gaji se kod nas i u drugim zemljama, .. . Ehinacea - ( Echinacea purpureum ) Echinace
Lekoviti deo biljke: koren.
Lekovito delovanje: . Pripremanje i korištenje:
1.caj: 30-50 g seckanog korena u litru kipuce vode. Uzimamo 3-5 caša dnevno
2.farmaceutski proizvodi: nalazimo je u obliku ekstrakta , tinkture, kapsula… Sledimo uputstva 3.masti, kreme i sl.

Delovanje:

Echinacea sadrži mnogo aktivnih materija koja se mogu grupisati u: -etericna ulja (20 komponenata) jedan od njih in vitro pakazuje onkološka svojstva (uništava tumoralne celije).
Smatra se da etericna ulja poticu jacanje imunološkog sustava -glukozid sastavljen od dva šecera koji deluju kao antibiotik protiv raznih bakterija -poliacetileni koji uništavaju bakterije i gljivice -inulin, vitamin C

Indikacije:Ehinacea - ( Echinacea purpureum ) Echinacea1
Imunostimulans: jaca obrambeni sistem organizma tako da povecava proizvodnju antitela i leukocita u krvi (recept 1) Deluje protivupalno i zaceljujuce: putem posebnog enzima zaustavlja širenje bakterija i favorizuje proizvodnju tkiva koja lece i zatvaraju rane. Leci kožne rane: akne, cireve, upaljene opekotine, ekceme, upalu kožnih žlezda, ubode i ugrize insekata Stimulise jetru i bubrege u procesima detoksikacije Deluje antiviralno i laboratorijski (in vitro) pokazano je svojstvo uništavanja celija tumora. Koristi se kao inegrator s ostalim lekovima kod raka i AIDS-a Infekcijske bolesti: deluje sporije od antibiotika, ali vremenski efekt je duži. Aktivna svojstva biljke nemaju nus pojave, za razliku od farmaceutskih proizvoda. Zato se savetuje njezino korištenje kao preventiva Koristi se protiv decjih bolesti, herpesa, gripe, upale sinusa, bronhitisa i bolesti disajnih organa Leci upalu prostate i mehura (besike). ..

vlasta

vlasta
moderator
moderator

ja sam posijala fatkino sjeme...pa cemo da vidimo sta ce od tog da bude...veildance veildance

djeka

djeka
počasni član
počasni član

I ja sam posejala i sad cekam jocolor

Dina

Dina
počasni član
počasni član

prelijepo je veildance

admin

admin
Admin
Admin

Meni je juce nikla. Naravno od Fatke sam dobio sjeme.

http://www.biljnocarstvo.com

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu