Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zadnje teme
» Rezervacije u toku za jesenju sadnju voćnih sadnica
Geranium macrorrhizum- zdravac EmptyNed Avg 04 2024, 22:34 od benson

» Ručna transportna kolica
Geranium macrorrhizum- zdravac EmptyČet Jun 06 2024, 22:10 od benson

» Fotinija - Red robin - Akcija 350 din!
Geranium macrorrhizum- zdravac EmptyPet Apr 19 2024, 06:16 od benson

» Fotinija - Red robin
Geranium macrorrhizum- zdravac EmptyNed Apr 14 2024, 07:45 od benson

» Prodaja sadnica svih vrsta voća
Geranium macrorrhizum- zdravac EmptyČet Feb 15 2024, 09:25 od benson

» Sadnice šljive 130 dinara Akcija!
Geranium macrorrhizum- zdravac EmptySre Feb 07 2024, 10:24 od benson

» Na prodaju suva šljiva (Sterlej, Rod 2023) bez koštice rehid
Geranium macrorrhizum- zdravac EmptyČet Dec 28 2023, 13:04 od benson

» Trogodišnje i dvogodišnje voćne sadnice za dvorište i baštu
Geranium macrorrhizum- zdravac EmptyNed Nov 19 2023, 09:18 od benson

» Prodajem sadnice Paulovnije Shan Tong
Geranium macrorrhizum- zdravac EmptyČet Okt 26 2023, 07:24 od benson

Socijalna tabla
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga

Fluks RSS

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Vrijeme
Ko je trenutno na forumu
Imamo 11 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 11 Gosta :: 1 Provajder

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 170 dana Čet Mar 08 2012, 15:36

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Geranium macrorrhizum- zdravac

+2
Yolli
bubamarac
6 posters

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1Geranium macrorrhizum- zdravac Empty Geranium macrorrhizum- zdravac Pon Apr 07 2008, 07:52

bubamarac

bubamarac
moderator
moderator

Zeljasta, višegodišnja biljka uspravnog stabla visokog do 40 cm. Listovi su na dugačkim drškama i sa liskama izdeljenim na krupne režnjeve. Cvetovi jasno uočljivi sa crvenim do tamnocrvenim kruničnim i šiljatim, jajastog oblika čašičnim listićima. Rizom je dobro razvijen, krupan dužine 10-15 cm, sa ljuspastim zaliscima i koso postavljen.
Moja se sprema da procveta

Geranium macrorrhizum- zdravac Zdrava10

Zdravac se pre svega koristi u narodnoj medicinii to za smirivanje upale kože i sluzokože upravo zahvaljujući prisustvu visokog sadržaja tanina. Pomaže kod nesanice tako što usporava aktivnosti i produžava sam san. Kao blago umirujuće sredstvo deluje na nervni sistem i smiruje nervozu srca.

http://poljoinfo.com

2Geranium macrorrhizum- zdravac Empty Re: Geranium macrorrhizum- zdravac Ned Maj 11 2008, 13:27

bubamarac

bubamarac
moderator
moderator

Geranium macrorrhizum- zdravac Zdeava10

http://poljoinfo.com

3Geranium macrorrhizum- zdravac Empty Re: Geranium macrorrhizum- zdravac Sre Maj 21 2008, 13:09

bubamarac

bubamarac
moderator
moderator

Cvet je prosao pojavljuju se plodovi sa semenkama.


Geranium macrorrhizum- zdravac Zdrava11

http://poljoinfo.com

4Geranium macrorrhizum- zdravac Empty Re: Geranium macrorrhizum- zdravac Sub Jun 27 2009, 15:36

Yolli

Yolli
počasni član
počasni član

Embarassed I ovo imam u basti a nisam imala pojma kako se zove! Embarassed

5Geranium macrorrhizum- zdravac Empty Re: Geranium macrorrhizum- zdravac Sub Jun 27 2009, 16:58

lepa kata

lepa kata
počasni član
počasni član

Dobila pre mesec i po dana, dobro se snašao na mojoj terasi Very Happy

Geranium macrorrhizum- zdravac DSCN2498

6Geranium macrorrhizum- zdravac Empty Re: Geranium macrorrhizum- zdravac Sub Jun 27 2009, 21:35

Yolli

Yolli
počasni član
počasni član

veildance Super, lepa kato, moracu i ja da probam sa saksijom, posto se u basti siri neverivatnom brzinom, malo malo pa uzmem makaze u ruke pa ga orezujem grow3

7Geranium macrorrhizum- zdravac Empty Re: Geranium macrorrhizum- zdravac Sub Jun 27 2009, 22:02

lepa kata

lepa kata
počasni član
počasni član

Super biljka - ništa sem zalivanja ne dobija, ponekad mi se čini da je zapostavljen, a on buja i ne buni se Cool

8Geranium macrorrhizum- zdravac Empty Re: Geranium macrorrhizum- zdravac Sre Mar 17 2010, 10:07

baba

baba
počasni član
počasni član

Ja sam sebe castila sa geranijumom " purple pillow" , na internetu sam svasta nasla , al nekako sam od onih koji vise veruju nekom licnom iskustvu Cool , pa me interesuje da li se neko sretao sa ovom minijaturnom vrstom koja ima bas puno krupnije cvetove od obicnog zdravca Smile
Slika sa neta
Geranium macrorrhizum- zdravac 29684a

9Geranium macrorrhizum- zdravac Empty Re: Geranium macrorrhizum- zdravac Sre Mar 17 2010, 12:15

magnolija

magnolija
počasni član
počasni član

pa ova biljka obara s nogu.molim te reci mi gdje si to nabavila, jer kod nas u sarajevu nigdje nisam vidjela, a tražim tu biljku već dugo.

10Geranium macrorrhizum- zdravac Empty Re: Geranium macrorrhizum- zdravac Sre Mar 17 2010, 18:37

baba

baba
počasni član
počasni član

U poljoprivrednoj apoteci , imali su samo 2 kesice rizoma , i ja naravno uzela oba, jedan nije tako los al ovaj drugi mrka kapa , ne znam oce li sta biti od njega.
Ako se razmnozava kao obican zdravac probacu ja na jesen da ti posaljem u koverti bar jedan rizom Wink

Cena po komadu 300 dinara ili 3e

11Geranium macrorrhizum- zdravac Empty Re: Geranium macrorrhizum- zdravac Sre Mar 17 2010, 18:59

mak

mak
počasni član
počasni član

Nažalost nemam iskustva s tom vrstom, ali moram primjetiti da ti imaš većinom biljke kojima se ne može baš svako pohvaliti.
Ali ti to znaš i sama, suvišno je da ja to naglašavam.

http://cvjetnaoaza.blogspot.com/

12Geranium macrorrhizum- zdravac Empty Re: Geranium macrorrhizum- zdravac Sre Mar 17 2010, 19:18

magnolija

magnolija
počasni član
počasni član

makić a nije ni tebi mane sa lijepim cvijećem.sad sam ti gledala blog i vidjela šta sve čeka da se posadi.ono što si zamislila će biti extra u to ne sumnjam. i ja imam većinu klematisa koje si kupila. isto tako sam nakupovala jako puno trajnica koje će nadam se biti posađene ovaj vikend.skoro sve biljke koje sam imala na listi želja sam kupila.samo još da sve to uspije.

13Geranium macrorrhizum- zdravac Empty Re: Geranium macrorrhizum- zdravac Sre Mar 17 2010, 22:06

baba

baba
počasni član
počasni član

Kako Magnolija lepo rece i ja sam gledala tvoj blog draga Mak i mogu samo da ti uputim reci hvalospeva , svaka ti cast Shocked

Magnolija nista ne brini , u koverte svasta moze da stane Wink dace Bog da se i ovaj zdravac razmnozava kao i onaj kog ima svaka kuca, a ja se nadam i da mirise nekako drugacije Cool

Sto se biljke vise razmnoze to bolje po nas ako slucajno dodje do gubitaka Wink

14Geranium macrorrhizum- zdravac Empty Re: Geranium macrorrhizum- zdravac Čet Mar 18 2010, 07:11

magnolija

magnolija
počasni član
počasni član

hvala ti baba, ja nemam ni onaj, kako ti reče što svaka kuća ima.kod nas u sarajevu to još nisam vidjela po rasadnicima.nadam se da će ove godine biti.neki dan sam u obi-ju kupila nekih biljaka koje se do sad nisu po0javljivale.pozdrav

15Geranium macrorrhizum- zdravac Empty Re: Geranium macrorrhizum- zdravac Čet Maj 06 2010, 13:28

Yolli

Yolli
počasni član
počasni član

procvetao zdravac
Geranium macrorrhizum- zdravac IMG_6128

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Similar topics

-

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu