Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zadnje teme
» Rezervacije u toku za jesenju sadnju voćnih sadnica
Osteospermum-ivančica-sunčica EmptyNed Avg 04 2024, 22:34 od benson

» Ručna transportna kolica
Osteospermum-ivančica-sunčica EmptyČet Jun 06 2024, 22:10 od benson

» Fotinija - Red robin - Akcija 350 din!
Osteospermum-ivančica-sunčica EmptyPet Apr 19 2024, 06:16 od benson

» Fotinija - Red robin
Osteospermum-ivančica-sunčica EmptyNed Apr 14 2024, 07:45 od benson

» Prodaja sadnica svih vrsta voća
Osteospermum-ivančica-sunčica EmptyČet Feb 15 2024, 09:25 od benson

» Sadnice šljive 130 dinara Akcija!
Osteospermum-ivančica-sunčica EmptySre Feb 07 2024, 10:24 od benson

» Na prodaju suva šljiva (Sterlej, Rod 2023) bez koštice rehid
Osteospermum-ivančica-sunčica EmptyČet Dec 28 2023, 13:04 od benson

» Trogodišnje i dvogodišnje voćne sadnice za dvorište i baštu
Osteospermum-ivančica-sunčica EmptyNed Nov 19 2023, 09:18 od benson

» Prodajem sadnice Paulovnije Shan Tong
Osteospermum-ivančica-sunčica EmptyČet Okt 26 2023, 07:24 od benson

Socijalna tabla
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga

Fluks RSS

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Vrijeme
Ko je trenutno na forumu
Imamo 59 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 59 Gosta :: 1 Provajder

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 170 dana Čet Mar 08 2012, 15:36

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Osteospermum-ivančica-sunčica

+10
jasminaaa
Mila1
maso1
djeka
admin
aurora
Dina
Kole
alisa
Trn
14 posters

Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 2]

1Osteospermum-ivančica-sunčica Empty Osteospermum-ivančica-sunčica Uto Apr 08 2008, 11:46

Trn

Trn
zaslužni član
zaslužni član

Osteospermum-ivančica-sunčica Pictur81

2Osteospermum-ivančica-sunčica Empty Re: Osteospermum-ivančica-sunčica Uto Apr 08 2008, 11:47

Trn

Trn
zaslužni član
zaslužni član

morala sam se pohvaliti a kad stignem pronačiću nešto o njima i staviti ovdje

veildance

3Osteospermum-ivančica-sunčica Empty Re: Osteospermum-ivančica-sunčica Uto Apr 08 2008, 15:32

Trn

Trn
zaslužni član
zaslužni član

post je obrisan jer se radilo o tekstu sa cvijeta.info i dobila sam upozorenje da to nisam smjela prenositi iako sam navela autora i izvor jer se radi o zaštiti autorskih prava



Poslednji put izmenio Trn dana Čet Maj 01 2008, 20:36, izmenio ukupno 2 puta

4Osteospermum-ivančica-sunčica Empty Re: Osteospermum-ivančica-sunčica Uto Apr 08 2008, 15:36

alisa

alisa
moderator
moderator

Predivni primjerci trn,baš si se ponovilaaa veildance

5Osteospermum-ivančica-sunčica Empty Re: Osteospermum-ivančica-sunčica Uto Apr 08 2008, 17:07

Kole

Kole
počasni član
počasni član

Koriste se još i kao rezan cvet veildance

6Osteospermum-ivančica-sunčica Empty Re: Osteospermum-ivančica-sunčica Uto Apr 08 2008, 17:20

Dina

Dina
počasni član
počasni član

stvarno prelijepi primjerci spring

7Osteospermum-ivančica-sunčica Empty Re: Osteospermum-ivančica-sunčica Sre Apr 09 2008, 06:30

aurora

aurora
počasni član
počasni član

Obozavam ove biljke...prekrasne su.

Za sada ih imam tri ali ne vjerujem da ce ostati na tome...

Osteospermum-ivančica-sunčica P1010187yh1

Osteospermum-ivančica-sunčica P1010238ww1

Treci mi je nesto kenjkav pa nije za slikanje ali posadicu ga vani, mozda se oporavi.

8Osteospermum-ivančica-sunčica Empty Re: Osteospermum-ivančica-sunčica Sre Apr 09 2008, 14:42

alisa

alisa
moderator
moderator

Hmmm,samo tri,znači opet si bila karakter pa "samo"tri kupila....A predivne su,ja ih nemam,ali ,gledajući ove vaše mogla bi i ja malo da se ponovim Laughing veildance

9Osteospermum-ivančica-sunčica Empty Re: Osteospermum-ivančica-sunčica Sre Apr 09 2008, 16:31

admin

admin
Admin
Admin

A ima li ko ovu vrstu sa pipcima-laticama...mnogo dobro izgleda. flower

http://www.biljnocarstvo.com

10Osteospermum-ivančica-sunčica Empty Re: Osteospermum-ivančica-sunčica Sre Apr 09 2008, 16:33

Trn

Trn
zaslužni član
zaslužni član

ja sam imala jednu al će ju dobiti shasha jer se oduševila kako izgleda - za par dana putuje negdje u slavoniju :dance:a meni stiže "obična" narančasta veildance

11Osteospermum-ivančica-sunčica Empty Re: Osteospermum-ivančica-sunčica Pet Apr 11 2008, 17:12

djeka

djeka
počasni član
počasni član

Kako da razlikujem Osteospermum od Dimorfotece? kada ih gledam meni je to jedna te ista biljka Shocked Ja sam kupila seme od Dimorfotece pale misleci da je osteospermum. I to bi trebalo da izgleda ovako
Dimorphotheca aurantiaca African Moon
Osteospermum-ivančica-sunčica 6246

12Osteospermum-ivančica-sunčica Empty Re: Osteospermum-ivančica-sunčica Uto Apr 15 2008, 06:25

aurora

aurora
počasni član
počasni član

Djeka, potrazila sam malo po internetu ovo sta te interesira. Ne mozes ih razlikovati jer to je TO.

http://www.tagesspiegel.de/magazin/immobilien/;art875,2022705

Tu sam nasla tekst o ovoj temi. Kaze da su osteospermum i dimorfoteca jako bliski rodjaci, a oboje potjecu iz porodice Asteraceae.
Jos do sredine 20-og stoljeca su sve ove sorte bile oznacavane kao Dimorfoteca tako da se i osteospermum vodio u literaturi pod tim imenom.

Prema tome...posij i uzivaj u ljepoti. spring

13Osteospermum-ivančica-sunčica Empty Re: Osteospermum-ivančica-sunčica Uto Apr 15 2008, 11:38

maso1

maso1
Član
Član

...moji su nesto slabasni sa cvjetanjem, jedino bijeli cvate kao lud ...imaju i ostali sunca ali im se cvjetici tj. pupoljci suse ...sta bi im moglo faliti?

14Osteospermum-ivančica-sunčica Empty Re: Osteospermum-ivančica-sunčica Uto Apr 15 2008, 12:22

Mila1

Mila1
počasni član
počasni član

Trn gdje si nabavila onaj neobicni sa zaobljenim laticama-na prvoj slici?

15Osteospermum-ivančica-sunčica Empty Re: Osteospermum-ivančica-sunčica Uto Apr 15 2008, 12:28

Trn

Trn
zaslužni član
zaslužni član

u Solinu na pazaru Cool

16Osteospermum-ivančica-sunčica Empty Re: Osteospermum-ivančica-sunčica Čet Apr 17 2008, 18:29

Mila1

Mila1
počasni član
počasni član

Ma gledaj ti kako su u Solinu napredni Smile . Bas takav zelim kupiti a sjecam se da bi me u Solinu uvjek odusevilo ono pazarsko cvjece. Bas cu sljedeci put pogledati malo bolje.
Znas li je li ta osoba koja to prodaje tamo svaki dan ili treba ici vikendom?

17Osteospermum-ivančica-sunčica Empty Re: Osteospermum-ivančica-sunčica Čet Apr 17 2008, 18:43

Trn

Trn
zaslužni član
zaslužni član

bila sam radnim danom ali nisam ja često na solinskom pazaru pa ne znam da li su ti prodavači uvijek tamo

18Osteospermum-ivančica-sunčica Empty Re: Osteospermum-ivančica-sunčica Čet Apr 17 2008, 20:51

Mila1

Mila1
počasni član
počasni član

Vjerojatno jesu jer se dosta njih time bavi. Imaju kanale iz jadra provucene po poljima i aktivno se bave poljoprivredom.

19Osteospermum-ivančica-sunčica Empty Re: Osteospermum-ivančica-sunčica Pet Maj 02 2008, 08:33

Trn

Trn
zaslužni član
zaslužni član

Pomiješala sam stranice - ispričavam se

20Osteospermum-ivančica-sunčica Empty Re: Osteospermum-ivančica-sunčica Pet Maj 02 2008, 09:34

Trn

Trn
zaslužni član
zaslužni član

a sad da se vratimo na temu......evo jutrošnje slikice

Osteospermum-ivančica-sunčica Pictu138

Osteospermum-ivančica-sunčica Pictu139

Osteospermum-ivančica-sunčica Pictu140

21Osteospermum-ivančica-sunčica Empty Re: Osteospermum-ivančica-sunčica Sub Apr 18 2009, 13:17

jasminaaa

jasminaaa
počasni član
počasni član

Smile Smile

Osteospermum-ivančica-sunčica Picture014

22Osteospermum-ivančica-sunčica Empty Re: Osteospermum-ivančica-sunčica Sub Apr 18 2009, 20:53

fifi

fifi
zaslužni član
zaslužni član

Divne su vam ivancice Very Happy spring

23Osteospermum-ivančica-sunčica Empty Re: Osteospermum-ivančica-sunčica Sub Apr 18 2009, 21:56

agava

agava
počasni član
počasni član

Evo i mog cakanog Very Happy
Osteospermum-ivančica-sunčica Photo-82

24Osteospermum-ivančica-sunčica Empty Re: Osteospermum-ivančica-sunčica Uto Sep 29 2009, 06:28

Yolli

Yolli
počasni član
počasni član

Da li mi neko moze reci da li se osteo vadi i prezimljava u hladnom ili moze ostati u basti? Imam dva bokora ruzicastih i bilo bi mi zao da propadnu zbog mog neznanja! Kako se razmnozavaju? Da li se uzimaju reznice ili moze i preko semena? lol!

25Osteospermum-ivančica-sunčica Empty Re: Osteospermum-ivančica-sunčica Uto Sep 29 2009, 13:59

alisa

alisa
moderator
moderator

Ne može prezimiti na kontinetu,minuse i hladnoću.Lako se razmnožava reznicama,ja saa ljetos tako razmnožila par komada i podjelila.Samo zabodem u zemlju i zaljevam redovno,svaka reznica se primila.Može i preko sjemena.Ja ću svoje unijeti u hladniju prostoriju preko zime,pa ako opstanu,opstanu...

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 2]

Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu