Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zadnje teme
» Fotinija - Red robin - Akcija 350 din!
Crveni pauk... EmptyPet Apr 19 2024, 06:16 od benson

» Fotinija - Red robin
Crveni pauk... EmptyNed Apr 14 2024, 07:45 od benson

» Prodaja sadnica svih vrsta voća
Crveni pauk... EmptyČet Feb 15 2024, 09:25 od benson

» Sadnice šljive 130 dinara Akcija!
Crveni pauk... EmptySre Feb 07 2024, 10:24 od benson

» Na prodaju suva šljiva (Sterlej, Rod 2023) bez koštice rehid
Crveni pauk... EmptyČet Dec 28 2023, 13:04 od benson

» Trogodišnje i dvogodišnje voćne sadnice za dvorište i baštu
Crveni pauk... EmptyNed Nov 19 2023, 09:18 od benson

» Prodajem sadnice Paulovnije Shan Tong
Crveni pauk... EmptyČet Okt 26 2023, 07:24 od benson

» Trogodisnje i dvogodisnje vocne sadnice već od 150 din
Crveni pauk... EmptyPet Avg 18 2023, 09:16 od benson

» продајем оксикодон 30 мг, продајем субоконе
Crveni pauk... EmptySub Jul 01 2023, 16:54 od arvidmedic

Socijalna tabla
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga

Fluks RSS

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Vrijeme
Ko je trenutno na forumu
Imamo 10 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 10 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 170 dana Čet Mar 08 2012, 15:36

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Crveni pauk...

+5
nada
Simica
baba
Aiwa
mena
9 posters

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1Crveni pauk... Empty Crveni pauk... Sre Apr 09 2008, 07:20

mena

mena
moderator
moderator

I jos jedna dosada koja napada biljke,a pojavljuje se kad je vazduh suv u prostorijama...
Slika je sa neta,a nadam se da ce se javiti koji su imali problem,sa ovom stetocinom i da nam objasne malo vise o crvenom pauku..
Crveni pauk... Crveni10

http://biljke.bosnianforum.com/

2Crveni pauk... Empty Re: Crveni pauk... Sub Maj 03 2008, 10:21

Aiwa

Aiwa
počasni član
počasni član

CRVENI PAUK (tetranychus urticae)

Crveni pauk i ostale grinje su sitne opake štetočine koje se golim okom gotovo ne mogu uočiti.

Crveni je pauk grinja gotovo prozirnog tijela koju mijenjaja ovisno o biljci kojom se hrani.
Crveni pauk je dug oko 0,5 mm. Boje su mu crvena, zeleno žuta, žuta i narančasta.

Ukoliko su uvjeti gdje se jajašca paukova nalaze ekstremno suhi, potrebno im je samo tjedan dana da sazre iz jajašca u zrelog nametnika.
Nalaze se na naličju lista gdje se hrane sokovima iz stanica biljke te uzrokuju pojavu žučkastih ili srebrenastih pjega.
Ukoliko su uvjeti u kojima se Vaše biljke nalaze suhi, crveni pauk uz manje napora stiže do sokova iz stanica listova jer mora odstranjivati manje vode iz biljnih sokova u listovima.

Jačanjem napada ovih nametnika i povaćanjem broja paukova, pjege se šire uzrokujući sušenje i otpadanje listova.
Jednostavan način provjere listova od napada crvenih paukova je da čistim bijelim rupčičem obrišete donju stranju lista te ukoliko je na njoj ostalo crvenkastih tragova to su sigurno crveni paukovi.

Životni ciklus od jajašca do odrasle jedinke je od 7 do 10 dana.
Jajašca izgledaju kao male bijele točkice.
Ženka proizvede više od 100 jajašaca.
Postoje insekticidi kojima se ovi štetočine mogu uništiti no mijenjajte sredstva za uništavanje jer ove životinje imaju nevjerojatnu sposobnost prilagodbe.

Kako se boriti protiv crvenog pauka?

Crveni pauk... Tetranychus_urticae_macro

Evo nekoliko savjeta koje možete koristiti prilikom njege :

- U borbi protiv crvenog pauka morate povećati vlagu zraka. Prskajte listove redovito, brišite listove i tuširajte biljku ukoliko želite smanjiti broj crvenih paukova. Stavite biljku u kupaonicu i uz redovito parenje prilikom tuširanja crveni paukovi mogu i nestati nakon nekog vremena.

- Možete i dobro poprskati i na nekoliko dana prekriti s prozirnom plastičnom vrećicom.

- Isto tako crvenog pauka možete spriječiti prskanjem gdje umjesto vode koristite pripravak od koprive. -skinuto s neta

spring spring spring spring

Ja upravo imam baš taj problem, napao mi je jedan kaktus ( da sam primetila).. ..baš sam ih zalola i orošavala vodom od koprive,nadam se da će delovati... pa ćemo videti za dalje....

3Crveni pauk... Empty Re: Crveni pauk... Sub Maj 03 2008, 18:04

baba

baba
počasni član
počasni član

Kolko je kopriva delotvorna ne bi o tome Wink njih napadaju zelene vasi:) i to je lako uocljivo ako vidis da na koprivi ima marava tu su vasi i to one zelene koje se cesto srecu na ruzama Wink

Za istrebljenje cp-a kako ga ja zovem koriste se AKARICIDI a ne INSEKTICIDI

Ja sam neko ko koristi koktele akaricida Wink jednostavno zato sto imam fobiju od pauka .

Preporucujem Talstar i Nisorun i to prskanje na 3 dana da cp ne bi postao otporan na akaricid koji je u primeni , samim tim da se ubije sve sto se moze ubiti Smile

Mislim da je 6 prskanja sasvim dovoljno da se izlece biljke Smile

I ako se sumnja na samo 1 zarazenu biljku treba prskati sve Smile

Brisanje listova jeste delotvorno ali kad neko ima stotinak saksija a kada je taj broj ohoho veci ne znam kako bi se to brisanje moglo isplatiti Wink

UPOZORENJE:

Marante i kalatee nikako ne prskati akaricidom ne podnose ga Sad lecenje ovih biljaka je jedino uz krpu moguce i naravno da se presele u kupatilo.

4Crveni pauk... Empty Re: Crveni pauk... Ned Maj 04 2008, 12:23

Simica

Simica
aktivni član
aktivni član

Samo da dodam da Talstar djeluje na odrasle. Postoje i bolji preparati koji suzbijaju sve stadije. Cool

5Crveni pauk... Empty Re: Crveni pauk... Pon Maj 05 2008, 08:04

baba

baba
počasni član
počasni član

Simica ::Samo da dodam da Talstar djeluje na odrasle. Postoje i bolji preparati koji suzbijaju sve stadije. Cool

Daj koji su to ne drzi nas u neizvesnosti Smile bolje da iz 1x svu gamad pobijemo nego da prskamo do besvesti Wink

6Crveni pauk... Empty Re: Crveni pauk... Uto Jun 10 2008, 06:01

nada


Novi član
Novi član

crveni pauk uporan i dosadan , kopriva je delotvorna preventivno ali ako se on vec pojavi najbolje je biljku okupati pa onda prskati .. Odlicno se pokazao
fosforamid . Ovog preparata vise nema pod ovim nazivom ali uz pomoc zastitara nacicete zamenu. Prskanje treba ponovitinakon 2 nedelje..

7Crveni pauk... Empty Re: Crveni pauk... Pet Mar 06 2009, 08:09

mena

mena
moderator
moderator

Moze i crveno ulje... Very Happy


_________________
Ako hoćeš da budeš mudar, nauči pametno da pitaš, pažljivo da slušaš, mirno da odgovaraš i da prestaneš kad nemaš više šta da kažeš.
http://biljke.bosnianforum.com/

8Crveni pauk... Empty Re: Crveni pauk... Pet Mar 27 2009, 13:30

Simica

Simica
aktivni član
aktivni član

Crveno ulje je insekticid-akaricid i fungicid.
Koristi se u toku zimskog mirovanja voćaka u koncentraciji 2-3% ili manje zavisno od vrste koju tretiramo. Krajnje vrijeme za upotrebu crvenog ulja je pojava listića, kada se listići naziru iz pupoljka. Može biti fitotoksično u kasnijim fazama.

Vertimec
U voćnjaku na 1m dužnih ako otkrijemo više od 1000 jajašaca.Odmjer 0,75l/ha uz dodatak bijelog ulja 2,5l/ha i to nakon što iz jaja izađe 30-50% ličinki. Naravno sa bijelim uljem u toku zime,prije kretanja vegetacije.

Vertimec djeluje na sve razvojne stadije osim jajašaca i nije toksičan za većinu korisnih insekata.

Cool

9Crveni pauk... Empty Re: Crveni pauk... Čet Jul 16 2009, 14:33

BetiBup

BetiBup
počasni član
počasni član

Da li je sam fungicid djelotvoran prortiv crvenog pauka i u kojoj mjeri da ga razrijedim sa vodom?
Na mini ruzi su mi se sa donje strane lista pojavile male crvene tacke i tek pod lupom se moze vidjeti da se micu, a na jagorcevini ima i malo paucine, vrhovi lista su pojedeni i vidi se nesto malo, zuto-narandzasto sa nozicama.
Da li je za obadvoje dobar fungicid?
Inace, sve biljke su mi na balkonu.
Nisam znala da pauci napadaju i kaktuse. Ako se to desi, dozivjecu nervni slom.
Very Happy
Pozdrav!

10Crveni pauk... Empty Re: Crveni pauk... Čet Jul 16 2009, 20:26

lepa kata

lepa kata
počasni član
počasni član

Danima sam skupljala listić tu, dva tamo sve misleći da je normalno da po neki i otpadne. A tek kad je uzelo maha upotrebila sam lupu i na svoj užas otkrila da mi je malo beličasto čudovište napravilo paučinu na velikom broju biljaka. Duplom impatijensu i dvema kalibrahoama izgleda nema spasa, a mnoge biljke su pretrpele ozbiljna oštećenja Twisted Evil Večeras sam isprskala nekim insekticidom, akaricidom actellic 50, to je jedino bilo u meni najbližoj poljoprivrednoj apoteci za koju sam imala vremena da stignem. Prodavac mi je rekao da pri prskanju dodam u vodu 1dl mleka da bi se bolje hvatao za biljke. Ja sam dodala malo više tako da mi terasa i celo dvorište smrde na zagorelo mleko. Nije važno ako bude pomoglo. Neke biljke sam najpre istuširala vodom, neke samo naprskala. Na kaktusima za sad ne vidim oštećenja, ali su i oni preventivno dobili dozu otrova

_________________

11Crveni pauk... Empty Re: Crveni pauk... Sub Okt 03 2009, 21:50

JeJa

JeJa
počasni član
počasni član

Kato šta se dešava sa tvojim biljkama? Da li si ih izlečila?

Da li je neko probao sa Coca-colom?

12Crveni pauk... Empty Re: Crveni pauk... Sub Okt 03 2009, 22:13

baba

baba
počasni član
počasni član

Kato draga ja sam citavo leto muke mucila Sad sta sve nisam probala i na kraju lepo pokidam listove i put poljoapoteke Smile tamo mi covek strcnjak lepo rece belo ulje nesto na O se zove i akaricid Elisu na 10 l vode 10 ml ulja i 6 ml elise razmak izmedju prskanja 4-5 dana 3 prskanja i lepota Smile

Ulje zalepi jaja tacnije ne da im da se razviju , elisa pobije odrasle jedinke, one sto prezive poloze jaja na isprskanom liscu koje je zasticeno uljem tako larve ne mogu da se hrane i ugibaju, kad predjes drugi put tacnije isprskas pobijes odrasle prezivele jedinke a treci put prskas preventive radi i zastite Smile i pod obavezno naglaseno mi da mlade izbje dobro okupam Smile

13Crveni pauk... Empty Re: Crveni pauk... Uto Okt 27 2009, 08:11

voki

voki
počasni član
počasni član

Ove godine je bilo crvenog pauka kao u priči... Nenormalno!
Ja ih suzbijam Armadom i Fobosom.

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu