Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zadnje teme
» Fotinija - Red robin - Akcija 350 din!
Dracena (Dracaena) EmptyDanas u 06:16 od benson

» Fotinija - Red robin
Dracena (Dracaena) EmptyNed Apr 14 2024, 07:45 od benson

» Prodaja sadnica svih vrsta voća
Dracena (Dracaena) EmptyČet Feb 15 2024, 09:25 od benson

» Sadnice šljive 130 dinara Akcija!
Dracena (Dracaena) EmptySre Feb 07 2024, 10:24 od benson

» Na prodaju suva šljiva (Sterlej, Rod 2023) bez koštice rehid
Dracena (Dracaena) EmptyČet Dec 28 2023, 13:04 od benson

» Trogodišnje i dvogodišnje voćne sadnice za dvorište i baštu
Dracena (Dracaena) EmptyNed Nov 19 2023, 09:18 od benson

» Prodajem sadnice Paulovnije Shan Tong
Dracena (Dracaena) EmptyČet Okt 26 2023, 07:24 od benson

» Trogodisnje i dvogodisnje vocne sadnice već od 150 din
Dracena (Dracaena) EmptyPet Avg 18 2023, 09:16 od benson

» продајем оксикодон 30 мг, продајем субоконе
Dracena (Dracaena) EmptySub Jul 01 2023, 16:54 od arvidmedic

Socijalna tabla
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga

Fluks RSS

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Vrijeme
Ko je trenutno na forumu
Imamo 5 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 5 Gosta :: 1 Provajder

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 170 dana Čet Mar 08 2012, 15:36

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Dracena (Dracaena)

+45
admin
bata
anaRadovanovic
freaky
bumbar
Afrodita
alokasija
Tiki
p_e_r_o@hotmail.com
JeJa
xtina
lejsam
ema
Zdravka
felicija
80natasa
yellow
todos_d
d77
BetiBup
Yolli
Marinela
voki
lepa kata
fifi
agava
dzomba77
bubamarac
Kuzmos
tasa
sladja81
bucka
alisa
slacko
lana
aurora
mena
djeka
Dona
Mila1
Goga
vlasta
Monk
kelta
boki_bl
49 posters

Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 9]

1drvo Dracena (Dracaena) Ned Avg 19 2007, 16:14

boki_bl

boki_bl
moderator
moderator

Neki je zovu i palma mada nema nikakve veze sa palmom i ja je ponekad tako zovem Very Happy , neznam valjda jer mi lici dosta na palmu !!!
To je biljka iz tropskih krajeva i mi je kod nas u kontinentalnim uslovima uzgajamo kao sobnu biljku jer nase zime ne bi mogla podnjeti osjetljiva je na hladnocu , pa je mi gajimo u sobnim uslovima ...

Ja imam Dracenu pa cu neka svoja iskustva i da zapisem u temi , prije svega to je biljka koja ne voli mnogo da se zalijeva , vise voli prskanje po listovima nego zalijevanje a razlog je taj sto kod pretjeranog zalijevanja moze da joj strunu listovi , korijen takodje mada uglavnom on popije svu vodu iz zemlje koliko god budete sipali u saksiju ali biljki ne treba toliko vode vec se ona tim brani od velikih susa !!!

Dakle , primice svu vodu iz saksije bez problema ali je onda spremna da je ne zalijevate i po 1 do 2 nedelje po najvecim vrucinama ako bi je previse obilno zalili ali to nije zdravo pa je preporuceno da se zalijeva 2 do 3 puta sedmicno a prskanje (orosavanje) takodje morate bar 1 do 2 puta sedmicno narocito zimi kad se usljed centralnog grijanja i grijalica u prostorijama javlja isusivanje vazduha vlaznost opada na minimum i to biljkama smeta ...

Dracena je vrlo dekorativna biljka Smile a i ko god je vidi u vasoj sobi pomisli da drzite palmu jer su jako slicne !

Morate u saksiji napravit dobru drenazu zemlje da se voda ne zadrzava u saksiji vec da sav visak otice iz saksije pa je pored sto izbusite 2 do 3 rupe ispod saksije potrebno prvo stavit 1 - 2 cm sljunka na dno saksije pa onda izmijesati 10 % sljunka , 10 % pijeska , 30% humusa iz sume (mozete naci u svakoj obliznjoj sumi u drvetu koje trune ) i sve to izmijesati sa 50% zemlje za cvijece i ubaciti biljku u saksiju i ubacit tu smjesu zemlje oko korijena biljke a korijen razmrsiti i rasiriti na sve strane u saksiji da se moze pravilno razvijati ...

Samo da napomenem da kod svakog presadjivanja biljke morate da vodite racuna da korijen biljke uvijek mora biti vlazan dakle nikako ga nesmjete pustit da se osusi jer tad dolazi do odumiranja celija u cijeloj biljci , da se to ne bi deslio svakih pola sata ili sat vremena biljku pomalo poprskajte vodom po korijenu i liscu dok god je ne usadite u zemlju , zemlja odrzava konstantno vlaznost oko korijena biljke !!!

2drvo Re: Dracena (Dracaena) Ned Avg 19 2007, 16:15

boki_bl

boki_bl
moderator
moderator

Ovo je moja mala Dracena Smile

Dracena (Dracaena) Maladracena001uq2.th

Zaboravih u proslom postu da kazem da se sljunak na dnu saksije stavlja kod svih biljki koje se drze u saksiji jer se desava da zemlja zacepi rupe na dnu saksije pa da visak vode onda ne moze oticati i tad se pocinju javljat problemi korijen biljke pocinje da truli a korijen je temelj biljke ako je on dobar sve sto si nadzemnom dijelu biljke desi moguce je popravit ali ako korijen unistimo gotovo je ... mada ima i tu lijeka donekle , ali o tom po tom !

Dal neko od vas ima Dracenu ???

3drvo Re: Dracena (Dracaena) Sre Avg 22 2007, 06:57

kelta

kelta
počasni član
počasni član

Dracena (Dracaena) HPIM1774

Evo...ovo je naraslo iz malenog pelcercica, , od prije 10 godina...i nije bas vesela i ne napreduje najbolje Sad

4drvo Re: Dracena (Dracaena) Sre Avg 22 2007, 18:16

boki_bl

boki_bl
moderator
moderator

Djeluje mi kao da nije bila izlozena dovoljno svjetlosti ... i kao da je ne orosavas redovno , ona vise voli redovno prskanje listova i zemlje svaka 2 do 3 dana nego da se mnogo zalijeva , dakle cesce je treba prskati nego zalijevati i to ujutro ili uvece a u toku dana ako je na direktnom suncu niposto jer moze da se spale listovi !!!

5drvo Re: Dracena (Dracaena) Sre Avg 22 2007, 19:24

kelta

kelta
počasni član
počasni član

Ne znam....ima dovoljno svjetlosti....stoji na natkrivenoj terasi...u hladu....ima ona svioje momente kad je tuzna...kao i fikusi...a onda naglo pocne da raste..

6drvo Re: Dracena (Dracaena) Sre Avg 22 2007, 19:51

boki_bl

boki_bl
moderator
moderator

U kakvoj je saksiji dal je saksija izbusena odozdo da otice visak vode prilikom zalijevanja , kakva je zemlja u saksiji dal si na dnu saksije stavila 2 cm sljunka da se ne zacepe rupe pa ne moze voda da otice ...

Inace ogromna je biljka u odnosu na moju !!!

7drvo Re: Dracena (Dracaena) Čet Avg 23 2007, 12:06

kelta

kelta
počasni član
počasni član

Saksija je mala...negdje sam procitala da je jesen pravo vrijeme za presadjivanje...pa cekam Smile

8drvo Re: Dracena (Dracaena) Čet Avg 23 2007, 17:27

boki_bl

boki_bl
moderator
moderator

Pa ako je drzis stalno u zatvorenom prostoru onda nema veze kad je presadjujes a posto ti svoju cuvas na vani onda najbolje u jesen !

9drvo evo neshto iz moje kolekcije Pet Okt 12 2007, 22:20

Monk


Član
Član

10drvo Re: Dracena (Dracaena) Pet Okt 12 2007, 22:25

kelta

kelta
počasni član
počasni član

WOW...ovo je iz tvoje kolekcije?

11drvo Re: Dracena (Dracaena) Pet Okt 12 2007, 23:58

vlasta

vlasta
moderator
moderator

Dracena lemon....ja je znam pod tim nazivom...meni je najljepsa od svih dracena

12drvo Re: Dracena (Dracaena) Pet Okt 19 2007, 21:10

Monk


Član
Član

kelta ::WOW...ovo je iz tvoje kolekcije?


Da , to je deo od dracena ,imam ih vishe vrsta...
-tricolor
-sylverianu
-deremesis
-song of india



Poslednji izmenio dana Pet Okt 19 2007, 21:44, izmenjeno ukupno 1 puta

13drvo Re: Dracena (Dracaena) Pet Okt 19 2007, 21:32

boki_bl

boki_bl
moderator
moderator

Monk ::
kelta ::WOW...ovo je iz tvoje kolekcije?


Da , to je deo od dracena ,imam ih vishe vrsta...
-tricolor
-sylverianu
-deremesis

Monk ostao sam bez texta ... ti bas volis Dracene ! Smile


_________________
Don't judge me by my past. I don't live there anymore

14drvo Re: Dracena (Dracaena) Pet Okt 19 2007, 21:40

Monk


Član
Član

zapravo imam ih 8-9 komada

15drvo Re: Dracena (Dracaena) Pet Okt 19 2007, 21:48

Monk


Član
Član

evo nekih zasebnih slichica

1.song of India
Dracena (Dracaena) Song_o10

2.Sylveriana

Dracena (Dracaena) Sylver10

3.deremesis
Dracena (Dracaena) Dereme11

4.Ticolor

Dracena (Dracaena) Trikol10

16drvo Re: Dracena (Dracaena) Pet Okt 26 2007, 12:09

Goga

Goga
aktivni član
aktivni član

Prvo bi vas sve skupa htjela pozdraviti jer sam ovdje nova. Sviđa mi se forum i želim svima zajedno puno sreće i da se još više proširi.

Inače sam ljubitelj dracena i Yucca svih vrsta , kao i svih puzajućih biljčica, ma i svega ostalog što cvijeta i zeleni.

U kući imam nekoliko dracena i sve su malo poveće, jedino što nemam to su "trikolorke".

spring

17drvo Re: Dracena (Dracaena) Pet Okt 26 2007, 13:09

Mila1

Mila1
počasni član
počasni član

Kelta ja mislim da se zemlja mjenja na proljece ali ja sam jednoj svojoj biljci sad promjnila zemlju mada ne špreporucuju pred mirovanje.

Monk dracene su ti predivne.

18drvo Re: Dracena (Dracaena) Pet Okt 26 2007, 16:56

boki_bl

boki_bl
moderator
moderator

Goga ::Prvo bi vas sve skupa htjela pozdraviti jer sam ovdje nova. Sviđa mi se forum i želim svima zajedno puno sreće i da se još više proširi.

Inače sam ljubitelj dracena i Yucca svih vrsta , kao i svih puzajućih biljčica, ma i svega ostalog što cvijeta i zeleni.

U kući imam nekoliko dracena i sve su malo poveće, jedino što nemam to su "trikolorke".

spring


Gogo dobro nam dosla ... zelimo ti prijatan boravak na nasim stranicama ! Smile
Odlicno da sad imamo i nekog sa vecim poznavanjem Dracena i Yuka ...
nije mi najjasnije sta su i koje su to Dracene trikolorke ?


_________________
Don't judge me by my past. I don't live there anymore

19drvo Re: Dracena (Dracaena) Pet Okt 26 2007, 17:27

Goga

Goga
aktivni član
aktivni član

Boki hvala na dobrodošlici , a umjesto trikolorke sam trebala napisati ispravno ; " Ticolor" , ali ja ih zovem trikolorke čisto iz meni nekog znanog filma. Oprosti što sam te zbunila, ali nisam razmišljala o tome da je moje nazve teško pratiti. Naime ja imena cvijeća slabo poznajem pa im dajem neka svoja imena. Blesavo ali istinito.
Evo jedne moje dracene;
Dracena (Dracaena) P9160014

20drvo Re: Dracena (Dracaena) Pet Okt 26 2007, 19:21

boki_bl

boki_bl
moderator
moderator

Auuu kolika ti je ova posljednja Dracena !!!
Koliko joj je trebalo da poraste ovolika ?

OK sad mi je jasnije znaci ticolor je naziv a ne trikolor ( konto sam da su tri boje u pitanju ) Cool


_________________
Don't judge me by my past. I don't live there anymore

21drvo Re: Dracena (Dracaena) Sub Okt 27 2007, 22:38

Monk


Član
Član

Mila , hvala za komplimente

22drvo Re: Dracena (Dracaena) Sub Okt 27 2007, 22:40

Monk


Član
Član

Goga ::Boki hvala na dobrodošlici , a umjesto trikolorke sam trebala napisati ispravno ; " Ticolor" , ali ja ih zovem trikolorke čisto iz meni nekog znanog filma. Oprosti što sam te zbunila, ali nisam razmišljala o tome da je moje nazve teško pratiti. Naime ja imena cvijeća slabo poznajem pa im dajem neka svoja imena. Blesavo ali istinito.

hi,hi, Gogo nemoj se ljutiti ovo je dracena marginata...al;je dobra kako god je ti zvala

23drvo Re: Dracena (Dracaena) Ned Okt 28 2007, 12:08

Goga

Goga
aktivni član
aktivni član

Monk ::
Goga ::Boki hvala na dobrodošlici , a umjesto trikolorke sam trebala napisati ispravno ; " Ticolor" , ali ja ih zovem trikolorke čisto iz meni nekog znanog filma. Oprosti što sam te zbunila, ali nisam razmišljala o tome da je moje nazve teško pratiti. Naime ja imena cvijeća slabo poznajem pa im dajem neka svoja imena. Blesavo ali istinito.

hi,hi, Gogo nemoj se ljutiti ovo je dracena marginata...al;je dobra kako god je ti zvala


Ma kakva ljutnja, ja i sama priznam da cvijeću imena ne znam, jednostavno nisu mi jako važna, važnije mi je da biljka bude zdrava i ljepa.


A ova gore ljepotica je stara.... ne znam nekih 4-5 godina.

24drvo Re: Dracena (Dracaena) Ned Okt 28 2007, 12:14

boki_bl

boki_bl
moderator
moderator

Goga ::A ova gore ljepotica je stara.... ne znam nekih 4-5 godina.

Gogo svaka cast stvarno znas sa biljkama ...
Vidi se da su brizljivo njegovane Smile


_________________
Don't judge me by my past. I don't live there anymore

25drvo Re: Dracena (Dracaena) Ned Okt 28 2007, 12:18

Goga

Goga
aktivni član
aktivni član

Ne brini dogode se meni i ovakve stvari , ali nastojim da ih je što manje
Dracena (Dracaena) P9190022

U svakom slučaju hvala na lijepim riječima, iako moram priznati da još puno stvari učim i da sam zato došla i na ovaj forum. Naučiti od drugih.

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 9]

Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu