Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zadnje teme
» Fotinija - Red robin - Akcija 350 din!
Cannabis Vrste EmptyPet Apr 19 2024, 06:16 od benson

» Fotinija - Red robin
Cannabis Vrste EmptyNed Apr 14 2024, 07:45 od benson

» Prodaja sadnica svih vrsta voća
Cannabis Vrste EmptyČet Feb 15 2024, 09:25 od benson

» Sadnice šljive 130 dinara Akcija!
Cannabis Vrste EmptySre Feb 07 2024, 10:24 od benson

» Na prodaju suva šljiva (Sterlej, Rod 2023) bez koštice rehid
Cannabis Vrste EmptyČet Dec 28 2023, 13:04 od benson

» Trogodišnje i dvogodišnje voćne sadnice za dvorište i baštu
Cannabis Vrste EmptyNed Nov 19 2023, 09:18 od benson

» Prodajem sadnice Paulovnije Shan Tong
Cannabis Vrste EmptyČet Okt 26 2023, 07:24 od benson

» Trogodisnje i dvogodisnje vocne sadnice već od 150 din
Cannabis Vrste EmptyPet Avg 18 2023, 09:16 od benson

» продајем оксикодон 30 мг, продајем субоконе
Cannabis Vrste EmptySub Jul 01 2023, 16:54 od arvidmedic

Socijalna tabla
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga

Fluks RSS

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Vrijeme
Ko je trenutno na forumu
Imamo 8 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 8 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 170 dana Čet Mar 08 2012, 15:36

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Cannabis Vrste

+4
baba
alisa
mena
boki_bl
8 posters

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1detelina Cannabis Vrste Sub Maj 31 2008, 19:55

boki_bl

boki_bl
moderator
moderator

- Cannabis Sativa je visoka i tanka biljka,obicno izmedju 200 do 400 cm visine.Lisce je uglavnom svetlo zeleno,posto ima manje hlorofila nego Indica.Zbog toga raste i cveta duze nego Indica i potrebno joj je vise svetla.Sativa raste veoma brzo,period cvetanja moze da traje od 10 do 16 nedelja.Urod je uglavnom manji nego kod Indica,ali je vrlo jak.Vrhovi su dugacki i tanki.Miris Sative je sladak i kako se kaze “fruity”(sto bi znacilo nalik vocu).Dim je prilicno blag.Poreklo Sative su Kolumbija,Meksiko,Tajland i jugoistocna Azija.Sativa ima vise THC-a nego CBD-a sto prouzrokuje mozdani,energetski “rad”,koji moze da stimulise aktivnost mozga i da izazove halucinacije.

- Cannabis Indica je niska i gusta biljka,visine izmedju 80 do 180 cm visine.Lisce je uglavnom tamno zeleno,ponekad sa ljubicastim krajevima.Potrebno joj je manje vremena i manje svetla za rast i sazrevanje nego kod Sativa.Kad pocne da cveta potrebno je 6 do 8 nedlja da sazri.Vrhovi su gusti i zbijeni,izuzetno jakog “lepljivog” ili “skunky”mirisa.Urod je veci nego kod Sativa.Dim Indica je najcesce gust,ostar i cesto izaziva kasalj kada se udahne.Indica je tradicionalni izvor hashisha,a poreklo vuce iz Maroka,Afganistana,Indije,Tibeta.Indica uglavnom ima vise CBD-a nego THC-a,tako da je “rad” vise “telesnog” tipa,tezi i jaci nego kod Sativa.”Rad” je opustajuci,tzv.”stoney high”.Zbog svojih svojstava moze se upotrebiti u razne medicinske svrhe.

- Cannabis Ruderalis je treca vrsta koja poreklo vuce iz Rusije,Poljske i ostalih istocno-evropskih i srednje-azijskih zemalja sa hladnijom klimom.Jos uvek postoje neslaganja oko toga da li je Ruderalis uopste odvojena vrsta.Cannabis je klasifikovan u tri vrste na osnovu razvitka i oblika mahuna semenke i na osnovu perioda rasta i cvetanja.Ruderalis raste u hladnim predelima,sazreva brzo a ima pokazatelja da mogu biti nezavisne od fotoperioda(odnos trajanja dana i noci).Neke osobine Ruderalisa su velike semenke,niska korovasta biljka visine od 120-180 cm,a nivo THC-a je nizi nego kod Sativa i Indica.

Cannabis Vrste Hinduo10

Ovo su tri osnovne vrste iz kojih su se do danasnjih dana razvile mnoge nama poznate sorte,dugogodisnjom selekcijom i ukrstanjem.

2detelina Re: Cannabis Vrste Pon Jun 02 2008, 14:38

mena

mena
moderator
moderator

Boki ja mislim da ova tema ne bi trebala da je na forumu..

http://biljke.bosnianforum.com/

3detelina Re: Cannabis Vrste Pon Jun 02 2008, 14:39

alisa

alisa
moderator
moderator

Shocked Boki,sorry ,ali mislim da je ova biljka kao i link za ovaj forum promasio i temu i ideju ovog foruma.....moje individualno mišljenje Laughing

4detelina Re: Cannabis Vrste Pon Jun 02 2008, 16:28

baba

baba
počasni član
počasni član

E bre zenske niko jos ne nudi polako Very Happy Wink ali Boki ako resis da nudis i eventulano uzgajas cupaj muske biljke :p

5detelina Re: Cannabis Vrste Čet Jun 12 2008, 21:19

boki_bl

boki_bl
moderator
moderator

mena ::Boki ja mislim da ova tema ne bi trebala da je na forumu..

alisa ::Shocked Boki,sorry ,ali mislim da je ova biljka kao i link za ovaj forum promasio i temu i ideju ovog foruma.....moje individualno mišljenje Laughing

Govorim o vrstama biljki koje spadaju u rod cannabisa.. smatram da forum treba da posjeduje sve informacije o svim biljkama , naravno o pojedinim biljkama treba samo ukratko da se napisu neke stvari netreba detaljisati sto sam ja ovdje i napravio..

PONAVLJAM JOS JEDNOM !!

Sve vrste ovog roda stavio sam ukratko pod jednu temu.. cisto informacije radi a ko zeli vise da sazna o ovim biljkama i nacinima pripreme za pojedine svrhe ,to definitivno nece naci na nasim stranicama..

Ako neko pokusa dalje da siri ovu temu u pogresnom pravcu , tema ce biti uklonjena sa foruma.. a clan ili grupa clanova koja podstakne takvo nesto ce biti banovani sa foruma !


baba ::E bre zenske niko jos ne nudi polako Very Happy Wink ali Boki ako resis da nudis i eventulano uzgajas cupaj muske biljke :p

Tema ce da ostane ovakva kakva jeste bez ubacivanja ikakvih dodatnih informacija o biljkama koje su gore pomenute..

6detelina Re: Cannabis Vrste Pet Jun 13 2008, 11:09

suzana

suzana
Član
Član

boki_bl ::

Ako neko pokusa dalje da siri ovu temu u pogresnom pravcu , tema ce biti uklonjena sa foruma.. a clan ili grupa clanova koja podstakne takvo nesto ce biti banovani sa foruma !


Izvini Boki al ovo je jace od mene

Cannabis Vrste Dftt




btw. svako ko je malo bolje upucen shvatice da si postavio temu zarad biljaka, jer prvenstveno se radi o biljci Wink

7detelina Re: Cannabis Vrste Pet Jun 13 2008, 12:37

boki_bl

boki_bl
moderator
moderator

DA !
Ovo i jeste forum o biljkama.. Cool
Ali sto se ovih biljki tice ,ovo su jedine informacije koje cete naci na nasem forumu..

8detelina Re: Cannabis Vrste Pet Jun 13 2008, 14:11

kelta

kelta
počasni član
počasni član

Sad sirota mala tuzna biljcica...jedino o njoj niko ne smije da brine, ni da govori kako ju gajiti i sacuvati..ni sjemena cak ne smiju da mijenjaju...meni nje prosto zao Very Happy

9detelina Re: Cannabis Vrste Pet Jun 13 2008, 15:04

alisa

alisa
moderator
moderator

kelta ::Sad sirota mala tuzna biljcica...jedino o njoj niko ne smije da brine, ni da govori kako ju gajiti i sacuvati..ni sjemena cak ne smiju da mijenjaju...meni nje prosto zao Very Happy
hahahahha.sad još optuzi mene i menu da smo prve podigle hajku protiv ove biljke Laughing Laughing Very Happy

10detelina Re: Cannabis Vrste Pet Jun 13 2008, 15:09

kelta

kelta
počasni član
počasni član

bas...i taj boki...kaze, to je sve sto cete naci ovdje o toj biljcici...pih Very Happy

11detelina Re: Cannabis Vrste Pet Jun 13 2008, 21:09

boki_bl

boki_bl
moderator
moderator

Hocu da imamo od svakog roda sve vrste biljki na forumu medjutim o
nekim necemo moci mnogo diskutovati kao sto je to npr. ova tema
o cannabis vrstama , ali definitivno mislim da smijemo cisto osnovne
informacije o ovoj biljki da napisemo.. sto bi se reklo.. bar ukratko.. Cool

Kelta ,brani me !! Cool

12detelina Re: Cannabis Vrste Sub Jun 14 2008, 15:37

kelta

kelta
počasni član
počasni član

Pa kako da te branim, kad si zabranio da sirimo temu Very Happy...naravno, u cisto edukativne svrhe Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

13detelina Re: Cannabis Vrste Sub Jun 14 2008, 19:44

boki_bl

boki_bl
moderator
moderator

BRANI ME !!!!! Cool

14detelina Re: Cannabis Vrste Sub Jun 14 2008, 20:11

bubamarac

bubamarac
moderator
moderator

Ako se ovako uzgaja nije problem Very Happy

Cannabis Vrste 6ftsgg10Cannabis Vrste Cannaa10

http://poljoinfo.com

15detelina Re: Cannabis Vrste Sub Jun 14 2008, 22:49

Mila1

Mila1
počasni član
počasni član

A Boki Boki ja sam se nasmijala kad sam citala ovo:
"danasnjih dana razvile mnoge nama poznate sorte,dugogodisnjom selekcijom i ukrstanjem. "

Sad ispada da su to nama dobro poznate Wink Like a Star @ heaven sorte. Pa kako kome Like a Star @ heaven reklo bi se.
Evo ne mogu se prestat smijat.

16detelina Re: Cannabis Vrste Sre Jun 18 2008, 21:33

boki_bl

boki_bl
moderator
moderator

HAHAAH Laughing , vas dvoje ste nemoguci Laughing
Bonsai Canabis... Uzgoj Canabisa ...Poznate sorte... hahahaha
Funkyboy , ova slika mi djeluje kao iz licne arhive ? Cool

17detelina Re: Cannabis Vrste Čet Jun 19 2008, 08:23

Mila1

Mila1
počasni član
počasni član

Ova tema se nezaustavljivo siri zalivanje

18detelina Re: Cannabis Vrste Pon Jun 22 2009, 19:35

bubamarac

bubamarac
moderator
moderator

Biomasna goriva dobivena iz konoplje čista su i
doslovno slobodna od metala i sumpora, tako da niti približno ne
zagađuju okoliš kao fosilna goriva. Još jedna bitna stvar, izgaranjem,
biomasna goriva ne povećavaju ukupnu količinu ugljikovog dioksida u
Zemljinoj atmosferi. Kada proizvodimo i izgaramo naftu, ugljik koji je
bio čuvan milionima godina odlazi u zrak, što doprinosi globalnom
zagrijavanju kroz efekt staklenika. Da bi proizveli goriva na biomasu,
ugljik trebamo uzeti iz zraka, a kada takvo gorivo izgara, vraća se u
zrak tako da nema povećana količine ugljika dioksida.

http://poljoinfo.com

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Similar topics

-

» Prave Lukovice

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu