Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zadnje teme
» Fotinija - Red robin - Akcija 350 din!
mravi EmptyPet Apr 19 2024, 06:16 od benson

» Fotinija - Red robin
mravi EmptyNed Apr 14 2024, 07:45 od benson

» Prodaja sadnica svih vrsta voća
mravi EmptyČet Feb 15 2024, 09:25 od benson

» Sadnice šljive 130 dinara Akcija!
mravi EmptySre Feb 07 2024, 10:24 od benson

» Na prodaju suva šljiva (Sterlej, Rod 2023) bez koštice rehid
mravi EmptyČet Dec 28 2023, 13:04 od benson

» Trogodišnje i dvogodišnje voćne sadnice za dvorište i baštu
mravi EmptyNed Nov 19 2023, 09:18 od benson

» Prodajem sadnice Paulovnije Shan Tong
mravi EmptyČet Okt 26 2023, 07:24 od benson

» Trogodisnje i dvogodisnje vocne sadnice već od 150 din
mravi EmptyPet Avg 18 2023, 09:16 od benson

» продајем оксикодон 30 мг, продајем субоконе
mravi EmptySub Jul 01 2023, 16:54 od arvidmedic

Socijalna tabla
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga

Fluks RSS

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Vrijeme
Ko je trenutno na forumu
Imamo 17 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 17 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 170 dana Čet Mar 08 2012, 15:36

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

mravi

+4
Marinela
alisa
kelta
aurora
8 posters

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1mravi Empty mravi Pon Jun 16 2008, 08:10

aurora

aurora
počasni član
počasni član

Jutros sam u cudu gledala zasto mi je jedan osteospermum nekako prepun zemlje. Kad sam pogledala malo bolje vidjela sam da je sve oko njega prepuno mravi koji ga ocito trpaju zemljom...
Je l ima nesto cime mogu otjerati te mravce, a da mi biljcica ne pati radi toga?

2mravi Empty Re: mravi Pon Jun 16 2008, 08:43

kelta

kelta
počasni član
počasni član

Embarassed ja moram da spomenem neopitroid...to je prasak za buve, kod pasa, a meni je fenomenalno tjerao mrave, i biljne vasi sa zivice od hibiskusa...sto je kod njega najbolje...apsolutno nije otrovan ni za ljude, ni za zivotinje, a moje biljke su ga uspjesno prezivjele, i rjesile se i mrava i biljnih vaskica veildance

3mravi Empty Re: mravi Pon Jun 16 2008, 11:03

alisa

alisa
moderator
moderator

kod mene su te nemani na sve zivo napale.od vocki do cvijeca i vrtnog i saksijskog..ja sam kupila neki prah proti mrava pa sam i u saksije sipala jer su bili napravili mravinjake i gazanijama i još nekim biljcicama,nema ih vise u saksijama u koje sam sipala prah ali sad prave mravinjake na stablu od ruza i svud okolo po travnjaku..izludise meeee Shocked

4mravi Empty Re: mravi Pon Jun 16 2008, 11:46

aurora

aurora
počasni član
počasni član

Idem sad trkom u moju trgovinu po nesto protiv njih...sad kad si spomenula gazanije isla sam vidit...u jednom pitaru ih ima...grrrr.... No

5mravi Empty Re: mravi Pon Jun 16 2008, 19:06

aurora

aurora
počasni član
počasni član

Kupila sam neko sredstvo protiv mrava koje nije stetno za biljke i napravila potop gore ... Nije mi bas drago sto sam ih potamanila ali da sam ih ostavila za tri dana bi mi osteospermum bio do vrha pun zemlje...Vidjecemo sutra kakvo je stanje.

6mravi Empty Re: mravi Sre Jun 18 2008, 19:44

aurora

aurora
počasni član
počasni član

Moram reci da su nestali. Tu pa tamo se jos pojavi po koji ali ja mislim da ce jos jedno kupanje to rijesiti.

7mravi Empty Re: mravi Ned Mar 15 2009, 15:06

Marinela

Marinela
počasni član
počasni član

I meni treba pomoc u vezi mrava Suspect
Imam puzavicu TEKOMA vidim tako pise u floraekspres da se zove. Ide njoj sve dobro dok se ne pojave pupoljci onda je napadaji mravi budu svuda po cvetovima ali cudno nisam primetila da joj usporavaju rast. To joj se desava svake godine iznova i iznova i onda kad treba da je vezen ili namestim posto mi je na terasi napadnu i mene mravi Suspect sta da radim Question mislila sam da prskam necim al neznam cime. Moracu da prskam tek kad se pojavljuju cvetovi valjda ih necu ostetiti. Jel imate neki savet cime da ih prskam Question

8mravi Empty Re: mravi Uto Mar 17 2009, 11:08

niho

niho
počasni član
počasni član

Mene su mravi napadali na bršljanu i onda krenu sa zauzimanjem teritorija ,. Sve sam radila ali na kraju so je zakon :Posolite tu gdje se najviše mravi nalaze oko biljke i više ih nema. To ja radim i rahat Laughing Laughing Laughing

9mravi Empty Re: mravi Pet Mar 27 2009, 13:36

Simica

Simica
aktivni član
aktivni član

Ako imate problema sa mravima imate i probleme sa lisnim ušima, jer šta će mrav na zdravoj biljci. Lisne uši ih privlače. Mravi uzgajaju uši jer je za njih specijalitet ( kako drugačije reći ) kakica lisnih ušiju. Privlače ih i biljke koje luče dosta medne rose. I jedno i drugo sadrži dosta šećera i to je za njih kao med. Shocked

10mravi Empty Re: mravi Čet Jun 11 2009, 15:45

bubamarac

bubamarac
moderator
moderator

Juce sam primetio da su se pojavili mravi kod mene u vrtu a danas vidim da ih ima jos vise Shocked moram pod hitno da ih se resavam imate li koju preporuku za neki prasak ili sprej protiv njih:?:

http://poljoinfo.com

11mravi Empty Re: mravi Čet Jun 11 2009, 15:49

alisa

alisa
moderator
moderator

I ja se borim sa tim problemom.Kupila sam neki prah protiv mrava ,i posipala sam vapnom(krečom) u prahu,otjeram ih sa jednog mjesta oni se premjeste na drugo..Komšiji ,su prošle godine pojeli korijen kruške,i naravno propala je...Kod mene u bašti ih ima svih vrsta od nekih žutih,letećih do onih klasični.Užas--

12mravi Empty Re: mravi Čet Jun 11 2009, 15:58

bubamarac

bubamarac
moderator
moderator

Toga se ja i plasim, uspecu ih suzbiti na jednom mestu a oni ce se samo premestiti nekoliko metara dalje scratch

http://poljoinfo.com

13mravi Empty Re: mravi Čet Jun 11 2009, 20:11

mena

mena
moderator
moderator

Ako se presele par metara dalje opet unistavanje,oni su bas napast..
Ja sam stavljala neki prasak koji se cak moze rastopiti sa vodom i zaliti ali kako se zove pojma nemam..
To je onaj sto je naslikan crvic na vecici i narandzaste je boje...Pa ako neko zna naziv nek javi..


_________________
Ako hoćeš da budeš mudar, nauči pametno da pitaš, pažljivo da slušaš, mirno da odgovaraš i da prestaneš kad nemaš više šta da kažeš.
http://biljke.bosnianforum.com/

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu