Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zadnje teme
» Rezervacije u toku za jesenju sadnju voćnih sadnica
Echeveria spp. - Page 2 EmptyNed Avg 04 2024, 22:34 od benson

» Ručna transportna kolica
Echeveria spp. - Page 2 EmptyČet Jun 06 2024, 22:10 od benson

» Fotinija - Red robin - Akcija 350 din!
Echeveria spp. - Page 2 EmptyPet Apr 19 2024, 06:16 od benson

» Fotinija - Red robin
Echeveria spp. - Page 2 EmptyNed Apr 14 2024, 07:45 od benson

» Prodaja sadnica svih vrsta voća
Echeveria spp. - Page 2 EmptyČet Feb 15 2024, 09:25 od benson

» Sadnice šljive 130 dinara Akcija!
Echeveria spp. - Page 2 EmptySre Feb 07 2024, 10:24 od benson

» Na prodaju suva šljiva (Sterlej, Rod 2023) bez koštice rehid
Echeveria spp. - Page 2 EmptyČet Dec 28 2023, 13:04 od benson

» Trogodišnje i dvogodišnje voćne sadnice za dvorište i baštu
Echeveria spp. - Page 2 EmptyNed Nov 19 2023, 09:18 od benson

» Prodajem sadnice Paulovnije Shan Tong
Echeveria spp. - Page 2 EmptyČet Okt 26 2023, 07:24 od benson

Socijalna tabla
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga

Fluks RSS

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Vrijeme
Ko je trenutno na forumu
Imamo 47 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 47 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 174 dana Sre Okt 09 2024, 22:04

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Echeveria spp.

+4
agava
Aiwa
dzomba77
vlasta
8 posters

Idi na stranu : Prethodni  1, 2

Ići dole  Poruka [Strana 2 od 2]

26Echeveria spp. - Page 2 Empty Re: Echeveria spp. Uto Okt 07 2008, 12:11

vlasta

vlasta
moderator
moderator

ajoj aiwa....ja sam prosto odusevljena eseverijama.....a ne znam gdje da ih uopste nabavim....ako pronadjes neki sajt gdje se prodaje sjeme ili biljke....javljaj veildance veildance veildance veildance

27Echeveria spp. - Page 2 Empty Re: Echeveria spp. Uto Okt 07 2008, 14:56

agava

agava
počasni član
počasni član

Echeveria spp. - Page 2 Photo-18
kakvi ljepotani Aiwa molim te reci koji je ovaj

28Echeveria spp. - Page 2 Empty Re: Echeveria spp. Uto Okt 07 2008, 15:50

ema


počasni član
počasni član

I mene oduševljavaju echeverie.
Nekada davno, dok nisam ni znala šta su sukulenti, tata mi je iz Njemačke donio e.runyoni, tako da sam je jedne zime udavila vodom. Sad kad se sjetim dođe mi da plačem. Ona je meni i cvjetala. Ali eto, imala sam je samo jednu godinu.
Ljetos sam dobila sjeme e.laui, posijala kao što sijem kaktuse. Ali nije nikla. Ništa.
Tako da su echeverie još uvijek moje velike želje. I uživam gledajući slike.

29Echeveria spp. - Page 2 Empty Re: Echeveria spp. Uto Okt 07 2008, 17:36

Aiwa

Aiwa
počasni član
počasni član

http://www.cactusshop.co.uk/contents/en-uk/d3.html

ovde ih ima za prodaju ali neznam kako i šta.....

30Echeveria spp. - Page 2 Empty Re: Echeveria spp. Sub Okt 25 2008, 22:58

dzomba77

dzomba77
počasni član
počasni član

Ja sam nabavila ove tri echeverie:
Echeveria harmsii;
Echeveria Topsy Turry;
Echeveria amonea Lau..
i jos dvije kojima neznam ime a nema ih ovdje medju ovim ljepoticama koje ste vi postavili Very Happy !
(ps.ako ne grijesim,imam i ovu Echeveria lilacina,ali moram malo bolje osmotriti sliku Smile )
Echeveria,crassule,cuvarkuce,sedium su moje najdraze Very Happy !
Nazalost,ponovit cu,slike nemogu postaviti..problemi s photobucket, moram naci nesto drugo!!

31Echeveria spp. - Page 2 Empty Re: Echeveria spp. Sub Okt 25 2008, 23:04

dzomba77

dzomba77
počasni član
počasni član

Aiwa ::http://www.cactusshop.co.uk/contents/en-uk/d3.html

ovde ih ima za prodaju ali neznam kako i šta.....

A sto se tice ovog sita,daleko je nama da narucujemo od njih echeverie..na stranu sto su im cijene malo jace..dovoljno je da izaberes biljku,kolicinu,kliknes ne korpu i na kraju platis kreditnom kartom(i naravno registrujes se Very Happy )! Ali dok stignu do nas,ko zna kakve bi bile Very Happy !
ali ima ih jako lijepih veildance ..Hvala ti Aiwa!!

32Echeveria spp. - Page 2 Empty Re: Echeveria spp. Čet Nov 26 2009, 08:44

Satori

Satori
Član
Član

Pozdrav,

imam echeveriu 2 mj. i dosta mi je narasla. Zna li netko, tko ima starije echeverije, koliku visinu dosežu??
Moja izgleda kao ona hybrid, na naljepnici je pisalo - echeveria magic red.

Uglavnom, kad sam je kupila, bila je cijela plosnata i ujednačena, kao lotosov cvijet. Sad, kako raste, dobiva vrh, više kao bor jela izgleda (minijaturan, naravno... lol! ).

33Echeveria spp. - Page 2 Empty Re: Echeveria spp. Pet Nov 27 2009, 20:31

dzomba77

dzomba77
počasni član
počasni član

Satori ::Pozdrav,

imam echeveriu 2 mj. i dosta mi je narasla. Zna li netko, tko ima starije echeverije, koliku visinu dosežu??
Moja izgleda kao ona hybrid, na naljepnici je pisalo - echeveria magic red.

Uglavnom, kad sam je kupila, bila je cijela plosnata i ujednačena, kao lotosov cvijet. Sad, kako raste, dobiva vrh, više kao bor jela izgleda (minijaturan, naravno... lol! ).


Satori,mozes li nam postaviti sliku ove tvoje echeverie Smile ..tako ce nam biti lakse pomoci ti Wink ,hvala ti!!

34Echeveria spp. - Page 2 Empty Re: Echeveria spp. Sub Nov 28 2009, 20:35

Satori

Satori
Član
Član

Budem, baš sam danas fotkala sve svoje biljčice, pa ću ih staviti, tu, echeveriu i na one fotke naših biljaka, sve. Samo moram urediti slike, smanjiti i postaviti Wink

35Echeveria spp. - Page 2 Empty Re: Echeveria spp. Sre Dec 02 2009, 09:36

Satori

Satori
Član
Član

Evo je;
Echeveria spp. - Page 2 Raznonovije077

Bila je skroz plosnata kad sam je nabavila, onaj vrh, svijetlijih listova - cc. 2cm., je izrasla sad kod mene. Koliko idu u visinu?

36Echeveria spp. - Page 2 Empty Re: Echeveria spp. Sre Dec 02 2009, 17:21

Zdravka

Zdravka
počasni član
počasni član

Zao mi je sto ti nemogu pomoci, a moram ti reci da je jako lepa. Shocked

37Echeveria spp. - Page 2 Empty Re: Echeveria spp. Sre Dec 02 2009, 20:54

Satori

Satori
Član
Član

Je, lijepa je, no baš me zanima koliko rastu visoko... nisam nigdje vidjela starije echeverije...
Nisam znala da baš tako idu u visinu, mislila sam da će mi tako stajati, više mirovati... kao mali lotosić...

38Echeveria spp. - Page 2 Empty Re: Echeveria spp. Pet Dec 04 2009, 07:54

ema


počasni član
počasni član

Ova tvoja je otišla u visinu jer nema dovoljno svjetlosti. Stavi je na hladnije, prestani zalijevati. Ona bi trebala sad da miruje, a kod tebe raste.

39Echeveria spp. - Page 2 Empty Re: Echeveria spp. Pet Dec 04 2009, 15:05

Sanja.f

Sanja.f
Član
Član

Baš sam ja htjela komentirati, koliko god naši kaktusi, naročito sedumi ,esheverie bili blizu izvora svjetlosti u kući, oni se izduže i ako su tamni ili crveni izgube boju i postanu zeleni. No na proljeće kad ih iznesem van dobiju svoju divnu boju i više se ne izdužuju. S onima koje imam u improviziranom stakleniku malo je bolja situacija, ali tu uvijek strahujem da ne smrznu.

40Echeveria spp. - Page 2 Empty Re: Echeveria spp. Pet Dec 04 2009, 15:19

Satori

Satori
Član
Član

Uh, svjetlosti itekako ima... pored južnog prozora, na stolu je... Ali da, zalijevam je povremeno... jednom u dva tjedna...
Stan mi je općenito topao, pa nemam kamo na hladno, jedino na balkon, ali tamo je sad oko 4-5°C kroz dan, a po noći, tko zna... Suspect , bojim se da je to ipak - previše hladno za nju... U stubištu (zajedničkom-stambena zgrada) je mračnjikavo, pa bi joj tamo falilo svjetla skroz...

Sad, jel' bolje na hladnije, pa u mračnije, ili na toplo i svijetlo??? confused What a Face

41Echeveria spp. - Page 2 Empty Re: Echeveria spp. Pet Dec 04 2009, 20:57

dzomba77

dzomba77
počasni član
počasni član

Satori...s echeveriama imam razlicita iskustva...Prosle godine napolju mi je prezivjela echeveria setosa i fakat je bilo zima..i ispod minusa je islo(i ove godine sam je ostavila napolju,u vazni zajedno s sediumom)...a sto se tice ove echeverie koju imas ti,imam je i ja,nezaljevam je uopste,svjetlosti ima dosta ali i moja se je izduzila...dok recimo na ovoj trecoj primjecujem da joj opadaju liske,neznam razlog..?!!!
U svakom slucaju,nemoj ih drzati u tamnim prostorijama jer nije im dovoljna ni ova svjetlost sto sad dobivaju...a ako je u tvom stanu pretoplo kao sto govoris onda ih zaljevaj 1 mjesecno...i nemoj da se sikiras,sve ce to biti ok...ali znaj da echeveriama i crassulama je tesko ugoditi u zimskom periodu osim ako nemamo staklenik za njih... Wink

42Echeveria spp. - Page 2 Empty Re: Echeveria spp. Sub Dec 05 2009, 09:21

Sanja.f

Sanja.f
Član
Član

To što je ispred prozora, iz mog iskustva nije dovoljno svjetlosti, iako nama izgleda da je. Moje su naslonjene na staklo, cjeli dan na svjetlu i na suncu, ako je sunčan dan, a kod mene u Rijeci je često, pa se isto izdužuju. Očito se moramo pomiriti s tim da nam sukulenti po zinmi u zatvorenom gube boju i izdužuju se, to je moje dugogodišnje iskustvo.
No na proljeće se vani jako brzo oporave. Recimo aloje, nekoliko vrsta koje držim vani cjelu zimu budu i po zimi prekrasne.

43Echeveria spp. - Page 2 Empty Re: Echeveria spp. Sub Dec 05 2009, 14:40

Satori

Satori
Član
Član

E hvala vam... :kiss: sunny

Da, imam i crassulu, i vidim svako malo pokoji listić padne... isto je 2x mj. zalijevam... a niš, onda čekati proljeće. Vidim da imaju svoje potrebe, koje im trenutno - ne mogu zadovoljiti. Crying or Very sad

Ma, ipak ne bih sada više s njom na balkon, jer me malo strah da bi joj to moglo biti previše - i hladno i šok... Tako da će morati izdržati ovako do proljeća... možda onda sljedeću zimu ostane vani, ako vidim da joj je dobro. Jer je balkon zatvoren s 3 strane, i južna strana - kontinent (Zagreb), tako da joj možda ne bude grozno. Question Exclamation

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 2 od 2]

Idi na stranu : Prethodni  1, 2

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu