Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zadnje teme
» Fotinija - Red robin - Akcija 350 din!
Ljecenje travama EmptyPet Apr 19 2024, 06:16 od benson

» Fotinija - Red robin
Ljecenje travama EmptyNed Apr 14 2024, 07:45 od benson

» Prodaja sadnica svih vrsta voća
Ljecenje travama EmptyČet Feb 15 2024, 09:25 od benson

» Sadnice šljive 130 dinara Akcija!
Ljecenje travama EmptySre Feb 07 2024, 10:24 od benson

» Na prodaju suva šljiva (Sterlej, Rod 2023) bez koštice rehid
Ljecenje travama EmptyČet Dec 28 2023, 13:04 od benson

» Trogodišnje i dvogodišnje voćne sadnice za dvorište i baštu
Ljecenje travama EmptyNed Nov 19 2023, 09:18 od benson

» Prodajem sadnice Paulovnije Shan Tong
Ljecenje travama EmptyČet Okt 26 2023, 07:24 od benson

» Trogodisnje i dvogodisnje vocne sadnice već od 150 din
Ljecenje travama EmptyPet Avg 18 2023, 09:16 od benson

» продајем оксикодон 30 мг, продајем субоконе
Ljecenje travama EmptySub Jul 01 2023, 16:54 od arvidmedic

Socijalna tabla
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga

Fluks RSS

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Vrijeme
Ko je trenutno na forumu
Imamo 9 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 9 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 170 dana Čet Mar 08 2012, 15:36

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Ljecenje travama

2 posters

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1detelina Ljecenje travama Čet Feb 19 2009, 19:14

admin

admin
Admin
Admin

Dok farmaceutska industrija ne počne, ali jedna stvar je očigledna. Borovnica nije jedino voće koje ih sadrži. Ostali bogati izvori su kupina, crna oskoruša, crna ribizla, višnja, brusnica, crno grožđe i jagoda. Pretpostavljam da svo ovo voće može da pomogne u sprečavanju i lečenju angine.

Beli luk (Allium sativum) i crni luk (Allium cepa). Obe ove začinske biljke pomažu u lečenju srčanih bolesti snižavajući nivo holesterola i krvni pritisak, kao i sprečavajući stvaranje krvnih ugrušaka koji izazivaju srčani napad.

Prema jednoj studiji, žvakanje jednog čena belog luka dnevno smanjuje holesterol za 9 odsto. Svaki procenat povećanja holesterola prenosi se u dva posto povećanog rizika od srčanog napada, tako da jedan čen dnevno smanjuje rizik za 18 odsto. Crni luk ima sličan efekat, mada ne toliko jako izražen.

Đumbir (Zingiber officinale). Nakon što me je kolega iz Ministarstva poljo- privrede ubedio da istražim antianginozno delovanje đumbira, pročitao sam da se to odobrava kao preventiva za srčani udar u knjizi „Đumbir: običan začin i čudesni lek”, Paula Schulicka, travara iz Nove Engleske. On beleži da jedna izraelska kardiološka klinika preporučuje pola kašičice đumbira u prahu dnevno.

Čini se da je đumbir antioksidans koji krvnim sudovima nudi određenu zaštitu protiv oštećenja prouzrokovanih prisustvom holesterola. Đumbir takođe pospešuje jačanje tkiva srčanog mišića kao što to radi lek digitalin. Da bolujem od angine, uzimao bih redovno đumbir i koristio ga u kuvanju.

Gorki morač (Ammi majus). Jedan medicinski članak iz 1951. godine zagovarao je antianginozna svojstva kelina, sastojka iz gorkog morača, koji povećava priliv krvi u srce. U članku kelin se naziva „bezbednim i delotvornim lekom za lečenje angine pektoris”.

Tridesetak miligrama kelina dnevno može da pomogne, međutim, neki udžbenici preporučuju 250 do 300 miligrama ekstrakta gorkog morača, koji je standardizovan po pitanju kelina (obično 12 procenata). Ukoliko kupite gorki morač u obliku standardizovanog ekstrakta, ovaj podatak naći ćete na etiketi.

Tušt (Portulaca oleracea). Antioksidansi su supstance koje štite ćelije od oštećenja prouzrokovanih delovanjem slobodnih radikala, visokoreaktivnih molekula kiseonika u organizmu. Čini se da oni igraju ključnu ulogu u sprečavanju bolesti srca. Preporučujem tušt jer je on izuzetno bogat antioksidansima, a uz to, on je najbolji lisnati izvor omega-3 zasićenih kiselina, blagotvornih ulja koja takođe učestvuju u prevenciji bolesti srca.

Vrba (Salix, različite vrste). Istraživanja su pokazala da mala doza aspirina od 30 miligrama do standardnih 325 miligrama dnevno pomaže u prevenciji srčanog udara, sprečavajući stvaranje krvnih ugrušaka. To je najveća briga ljudi obolelih od angine.

Kora vrbe je biljni aspirin. Šolja ili dve čaja spravljenog od vrbine kore, dnevno, verovatno bi bila ekvivalent male doze aspirina, koja se preporučuje za sprečavanje srčanog udara. (Poslednja proučavanja pokazuju da aspirin, a verovatno i kora vrbe, takođe pomažu u sprečavanju raka debelog creva. Tako postoji više od jednog razloga da se ovaj predlog usvoji.) Zapamtite, ipak, da ukoliko ste alergični na aspirin, ne bi trebalo ni da uzimate biljke koje imaju slično svojstvo.

Noćna frajla (Oenothera biennis). Noćna frajla je izvanredan izvor gama-linolenske kiseline (GLK), jedinjenja koje snižava i krvni pritisak i holesterol. GLK takođe sprečava stvaranje ugrušaka.

Lan (Linum usitatissimum). Seme lana bogato je alfa-linolenskom kiselinom, sastojkom kojeg mnogi pripisuju sposobnost zaštite srca.

http://www.biljnocarstvo.com

2detelina Re: Ljecenje travama Čet Feb 19 2009, 19:43

kelta

kelta
počasni član
počasni član

Tust mi je nepoznata biljka, ima li koji drugi naziv za nju?
Gorki morac je cestoslavica ja mislim...to je ok

3detelina Re: Ljecenje travama Čet Feb 19 2009, 20:01

kelta

kelta
počasni član
počasni član

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Similar topics

-

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu