Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zadnje teme
» Fotinija - Red robin - Akcija 350 din!
Orah EmptyPet Apr 19 2024, 06:16 od benson

» Fotinija - Red robin
Orah EmptyNed Apr 14 2024, 07:45 od benson

» Prodaja sadnica svih vrsta voća
Orah EmptyČet Feb 15 2024, 09:25 od benson

» Sadnice šljive 130 dinara Akcija!
Orah EmptySre Feb 07 2024, 10:24 od benson

» Na prodaju suva šljiva (Sterlej, Rod 2023) bez koštice rehid
Orah EmptyČet Dec 28 2023, 13:04 od benson

» Trogodišnje i dvogodišnje voćne sadnice za dvorište i baštu
Orah EmptyNed Nov 19 2023, 09:18 od benson

» Prodajem sadnice Paulovnije Shan Tong
Orah EmptyČet Okt 26 2023, 07:24 od benson

» Trogodisnje i dvogodisnje vocne sadnice već od 150 din
Orah EmptyPet Avg 18 2023, 09:16 od benson

» продајем оксикодон 30 мг, продајем субоконе
Orah EmptySub Jul 01 2023, 16:54 od arvidmedic

Socijalna tabla
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga

Fluks RSS

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Vrijeme
Ko je trenutno na forumu
Imamo 5 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 5 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 170 dana Čet Mar 08 2012, 15:36

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

 » Voće,povrće... » Voće » Orah

Orah

4 posters

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1drvo Orah Ned Mar 15 2009, 16:18

bubamarac

bubamarac
moderator
moderator

Danas sam posadio 4 stabla oraha. Razmak izmedju njih je oko 15 m. i ostavio sam plitak kanal oko njih da se skuplja voda.

Orah Img_4351

http://poljoinfo.com

2drvo Tvrd je orah voćka čudnovata, ... Pon Jan 18 2010, 14:11

DraganB

DraganB
Novi član
Novi član

Radili smo nešto u mom Sremu i jedan domaćin me zamoli ( mene kao šefa gradilišta ) da mu nešto učinimo. Rečeno, učinjeno. Pokloni on meni 5 oraha veličine kao kokošije jaje i reče kako da ih posadim i da ću ga pamtiti po orahu kao on mene po usluzi. Bilo je to oktobar 2007. Danas je to orah, stabalce 40 cm, i čuvam ga kao da mi je sin.
Pitanje : Da li ima šanse taj orah, pošto je raste direktno iz ploda a nije kupljen kao kalemljena voćka ?

3drvo Re: Orah Uto Jan 19 2010, 21:39

mutavdzic1


Novi član
Novi član

Ne moze da bude isti (ni ti ne licis sve na jednog roditelja),to ti je najlakse tako objasniti.Imace dobar deo osobina kao i plod ali ne sve. tree

4drvo Re: Orah Ned Jan 24 2010, 16:09

pila


Novi član
Novi član

Bubamarac, razmak sadnje oraha je velik, mada izgleda da nisi u skucenom prostoru, pa to mozes sebi i priustiti. Razmak sadnje kod oraha ( u slucaju da neko zeli podizati intenzivniji zasad) izosi 8x8, ako su kalemljeni, sto se i predpostavlja ako je rijec o intenzivnom zasadu.
Ovu rupu koju si ostavio moze da donese vise stete nego koristi. Prije svega spojno mjesto je duboko zasadjeno, te mozda iz tog motiva bi trebao napraviti ovu rupu. Preporucuje se da spojno mjesto bude jedna saka (10 cm) iznad zemlje, iz razloga sto plemka moze u kontaktu sa zemljom da pusti korjen odnosno da se plemka primi bez podloge. Po mom misljenju trebao bi tu rupu zakopati i i ponovo posaditi sadnicu. U slucaju da neces, barem stesi tu rupu da ima mali nagib.

Dragane, to je tipican primjer sijanca, odnosno generativno razmnozene biljke. Ona za razliku od vegetativno razmnozenih biljka, nosi manje nasljednih osobina, odnosno, postoji mogucnost o mogucim mutacijama. Ali svakako da ima veliku kolicinu nasljednih osobina. U svakom slucaju ako zelis da dobijes veci broj sadnica, stavi plodove u jednu gajbu, izmedju dva sloja pjeska, zaljevaj vodom, da vlaznost bude relativno visoka, iz tih plodova proklijace sadnice, te iste sadnice posadi na razmak od 30 cm, te nakon 2 godine izvadi i posadi, na propisani razmak.

Pozdrav od anonimusa...

5drvo Re: Orah Ned Jan 24 2010, 16:17

pila


Novi član
Novi član

Molio bi da ako ima neko ko je kalemio orah, da mi objasni koji je nacin kalemljenja koristio, na kojoj visini se nalazi kalem mjesto, u kojim uslovima je to radio, koje podloge i koje sorte je koristio.

Hvala.

6drvo Re: Orah Ned Jan 24 2010, 16:55

bubamarac

bubamarac
moderator
moderator

Pila dobro dosao i hvala na savetu Orah 544822

http://poljoinfo.com

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

 » Voće,povrće... » Voće » Orah

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu