Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zadnje teme
» Fotinija - Red robin - Akcija 350 din!
Afričke ljubičice - Page 5 EmptyPet Apr 19 2024, 06:16 od benson

» Fotinija - Red robin
Afričke ljubičice - Page 5 EmptyNed Apr 14 2024, 07:45 od benson

» Prodaja sadnica svih vrsta voća
Afričke ljubičice - Page 5 EmptyČet Feb 15 2024, 09:25 od benson

» Sadnice šljive 130 dinara Akcija!
Afričke ljubičice - Page 5 EmptySre Feb 07 2024, 10:24 od benson

» Na prodaju suva šljiva (Sterlej, Rod 2023) bez koštice rehid
Afričke ljubičice - Page 5 EmptyČet Dec 28 2023, 13:04 od benson

» Trogodišnje i dvogodišnje voćne sadnice za dvorište i baštu
Afričke ljubičice - Page 5 EmptyNed Nov 19 2023, 09:18 od benson

» Prodajem sadnice Paulovnije Shan Tong
Afričke ljubičice - Page 5 EmptyČet Okt 26 2023, 07:24 od benson

» Trogodisnje i dvogodisnje vocne sadnice već od 150 din
Afričke ljubičice - Page 5 EmptyPet Avg 18 2023, 09:16 od benson

» продајем оксикодон 30 мг, продајем субоконе
Afričke ljubičice - Page 5 EmptySub Jul 01 2023, 16:54 od arvidmedic

Socijalna tabla
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga

Fluks RSS

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Vrijeme
Ko je trenutno na forumu
Imamo 5 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 5 Gosta :: 3 Provajderi

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 170 dana Čet Mar 08 2012, 15:36

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Afričke ljubičice

+47
nermana
acer69
freaky
ružica
alokasija
bubamarac
maki75
fanny54
Ferdinand
dobrila@
mcanji
BetiBup
Pera30
Deksi
mak
magnolija
bromelija
ninna271k
sara
Yolli
lepa kata
rose
JeJa
Simica
Marinela
anam
inessa
ema
tasa
Dina
Aiwa
voki
sladja81
lana
bucka
Kole
Juanita
alisa
mena
djeka
Dona
vlasta
admin
boki_bl
Mila1
kelta
Goga
51 posters

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći

Ići dole  Poruka [Strana 5 od 10]

101sun Re: Afričke ljubičice Ned Apr 19 2009, 19:05

Marinela

Marinela
počasni član
počasni član

Vazi i meni tako odgovara pa se cujemo veildance

102sun Re: Afričke ljubičice Pet Maj 01 2009, 23:45

lepa kata

lepa kata
počasni član
počasni član

Evo da postavim ove moje nevaljalice što neće da cvetaju. Ako neko ima savet kako da ih nateram - prihvatam. Ako ne pomogne - odustajem od njih Wink


Afričke ljubičice - Page 5 DSCN1860


Afričke ljubičice - Page 5 DSCN1861


Afričke ljubičice - Page 5 DSCN1859

103sun Re: Afričke ljubičice Sub Maj 02 2009, 20:37

JeJa

JeJa
počasni član
počasni član

Probaj ih malo prihraniti Wink Ne znam šta drugo..

104sun Re: Afričke ljubičice Sub Maj 02 2009, 22:27

lepa kata

lepa kata
počasni član
počasni član

Šest od devet sam prošle jeseni dobila iz stana koji je stajao mesecima zatvoren i imale su jedva po dva tri listića u sredini živa. Očistila sam ih presadila i dobile su stvarno carski tretman - najsvetlije mesto koje imam, zalivanje, prihranu - ma sve naj, naj. Brzo su se oporavile, al samo lišće...
Dve sam kupila (od toga samo jedna kod mene cvetala) i jednu dobila na poklon u cvetu. Od kad je završila cvetanje evo već tri meseca NIŠTA. Nemam pojma šta pogrešno radim Crying or Very sad

105sun Re: Afričke ljubičice Ned Maj 03 2009, 04:48

mena

mena
moderator
moderator

Kato ni slucajno nemoj da odustajes .Kako pricas u kakvom su stanju bile nije ni cudo sto nemaju cvjetove..Uzmi u obzir kad ljubicicu zilis sa listom koliko joj treba do cvjetova,a takav je slucaj bio i tu maltene,jer su ti imale po par listica..
Samo ih nastavi zaljevati,ponekad dodaj prihranu i obradovace one tebe cvjeticima..P.S.zamisli da su u fazi mirovanja Wink


_________________
Ako hoćeš da budeš mudar, nauči pametno da pitaš, pažljivo da slušaš, mirno da odgovaraš i da prestaneš kad nemaš više šta da kažeš.
http://biljke.bosnianforum.com/

106sun Re: Afričke ljubičice Ned Maj 03 2009, 21:17

lepa kata

lepa kata
počasni član
počasni član

Ma neću odustati, naravno Very Happy , šalim se. Neka ih, ne bih imala srca da ih izbacim iz kuće. Pa čak i sad kad se otkine neki listić ja ga ubacim na ožiljavanje Wink .

107sun Re: Afričke ljubičice Pon Maj 04 2009, 19:25

JeJa

JeJa
počasni član
počasni član

Volela bih da čujem kakva su vaša iskustva.. Primetila sam da moje ljubičice dobiju neke svetle fleke po cvetićima kada ih popnem na prozor (zapadna strana), izgleda im je prejako sunce sa te strane. Inače dok su blizu prozora sve je u redu, čim sam ih podigla na prozor one se isflekale i sad tako stoje.. nit cvet vene nit te fleke nestaju... Jedno je sigurno, više na prozor neče ići, bar kod mene. No

108sun Re: Afričke ljubičice Uto Maj 05 2009, 04:49

ema


počasni član
počasni član

Moje su na sjevernom prozoru pa i nemaju sunce. Ali moja mama već godinama drži na zapadnom prozoru i super su. Nikakvih promjena nema. Naprave kratku pauzu sa cvjetanjem i onda opet krenu kao lude.

109sun Re: Afričke ljubičice Uto Maj 05 2009, 17:22

anam

anam
aktivni član
aktivni član

I moje stoje na zapadnoj strani i ekstra im je. Cvetaju ko lude. Da im nije promajaAko ti je prozor mozda otvoren il na kipovanju? Hoce od toga da dobiju neke flekice.

110sun Re: Afričke ljubičice Sre Maj 06 2009, 20:11

JeJa

JeJa
počasni član
počasni član

Nije. Taj prozor je vek zatvoren..mislim da je prejako sunce.. U stvari čini mi se da je položaj više jugo-zapad. Uglavnom, već je jedna tura cvetića otišla iz istog razloga. Tada sam ih uklonila ali ovo je već druga tura cvetova koja mi je nastradala na taj način.. Evo, slikala sam.
Afričke ljubičice - Page 5 Dscf2810

111sun Re: Afričke ljubičice Čet Maj 07 2009, 11:30

anam

anam
aktivni član
aktivni član

Onda jedino da je od sunca. Malo spusti rolov ako imas a ako ne onda venecijanere spusti. A ako ni to skloni ih sa prozora.Moje su ceo dan goto na suncu al mi nemaju takve flekice. Al cim je malo jace sunce ja goto skroz spustim rolov.... Pokusaj i ti tako,steta da tako lepe ljubicice nemaju i lepe cvetice....

112sun Re: Afričke ljubičice Čet Maj 07 2009, 14:46

Yolli

Yolli
počasni član
počasni član

Ako se dobro sećam na ovom forumu sam pročitala da vole svetlo, ali ne direktno sunce! Osim toga neće cvetati dok im saksija ne postane maltene mala! U sve ovo sam se i uverila, mada nisam baš neki stručnjak za afričke ljubičice, dok sam je držala na zapadnoj strani nije cvetala a sad kad sam je premestila na jugoistočni prozor gde ima puno svetla ali ne direktnog ponovo tera pupoljke! Jeste da smo imali malu nezgodu sa mačkom koja je uspela da odlomi jedan lep listić, ali ne mari bar ću probati da je ožilim sunny

113sun Re: Afričke ljubičice Čet Maj 07 2009, 14:51

Yolli

Yolli
počasni član
počasni član

I još nešto, ja mislim da je najbolje zalivati je u tacnicu i paziti da ni slučajno voda ne dodje u dodir sa listićima jocolor

114sun Re: Afričke ljubičice Čet Maj 07 2009, 17:08

anam

anam
aktivni član
aktivni član

TO jeste mada ja moje ljubicice zalivam i u saksiju direkno i tusiram ih cak s vremana na vreme. Sve zavisi na sta ih naucite...... Sve u svemu na bilo koji nacin ih terba ukloniti od direknog sunca kao i vecinu sobnog cveca... Malo njih voli direkno zracenje..

115sun Re: Afričke ljubičice Čet Maj 28 2009, 22:43

Yolli

Yolli
počasni član
počasni član

Moja jedna jedina procvetala, uprkos padu sa visine od dva metra, uprkos polomljenim listovima, i uprkos našem kućnom ljubimcu
Afričke ljubičice - Page 5 IMG_2820

116sun Re: Afričke ljubičice Pet Maj 29 2009, 01:12

Marinela

Marinela
počasni član
počasni član

Bas mi drago posle tolikih nesreca ova ljubicica je pravi borac bravo za nju svo cvece treba na nju da se ugleda spring spring spring

117sun Re: Afričke ljubičice Sub Jun 27 2009, 15:14

Yolli

Yolli
počasni član
počasni član

Nisam mogla da odolim pa sam uzela jos dve ljubicice, videlo se da vec teraju male izdanke, a cena im je bila vise nego povoljna (pola evra), pa gde se to moze ostaviti!
Mada mi se cini da sam ih trebala prvo navikavati na spoljnu temperaturu, ali sad je gotovo, malo su dobile flekice po liscu, ali navijam za njih!
Afričke ljubičice - Page 5 IMG_3058
Afričke ljubičice - Page 5 IMG_3059

118sun Re: Afričke ljubičice Sub Jun 27 2009, 19:22

Marinela

Marinela
počasni član
počasni član

Bice one dobro spring i ja danas dobila jednu prelepu postavicu slike sutra mislim spring

119sun Re: Afričke ljubičice Sub Jun 27 2009, 21:39

Yolli

Yolli
počasni član
počasni član

spring Cekamo fotke!
Inace ja i ne znam kakva im je boja, bar sto se tice one jedne koja nije imala cvet, pa valjda ce cvetati pa vidimo Laughing

120sun Re: Afričke ljubičice Sub Jun 27 2009, 22:00

lepa kata

lepa kata
počasni član
počasni član

Zaboravila sam da prijavim - dve od devet ljubičica koje sam čekala da procvetaju pustile po dva tri cvetića Very Happy . Valjda su se uplašile da ću ih izbaciti tongue . Jaaako su me obradovale Very Happy

121sun Re: Afričke ljubičice Ned Jun 28 2009, 01:29

Marinela

Marinela
počasni član
počasni član

Yoli jedva cekam da vidim kakve ce boje bite. Super kato eto vidis da cvetaju samo njima treba dosta vremena za prilagodjavanje spring

122sun Re: Afričke ljubičice Uto Jun 30 2009, 15:07

Marinela

Marinela
počasni član
počasni član

Afričke ljubičice - Page 5 Phot0102
Afričke ljubičice - Page 5 Phot0104

123sun africke ljubicice Ned Jul 12 2009, 17:04

Dona

Dona
aktivni član
aktivni član

Marinela svarno je lepotica

124sun Re: Afričke ljubičice Pon Jul 27 2009, 10:34

sara


Novi član
Novi član

Zdravo svima! Ja sam nova na ovom sajtu. Probala sa m da postavim neku sliku svoje ljubicice ali ne umem. Molim da mi neko pokaze kako se to radi. Ukoliko zelite da vidite kakve ljubicice imam, pogledajte moj sajt: www.carstvoljubicica.com
Pozdrav

125sun Re: Afričke ljubičice Pon Jul 27 2009, 18:11

mena

mena
moderator
moderator

Saro dobrodosla u biljno carstvo i dugo se druzila sa nama..
Ljubicice su ti predivne a sto se tice slika mozes da postavljas preko servimga,photobucketa pa ako nesto nije jasno tu smo..


_________________
Ako hoćeš da budeš mudar, nauči pametno da pitaš, pažljivo da slušaš, mirno da odgovaraš i da prestaneš kad nemaš više šta da kažeš.
http://biljke.bosnianforum.com/

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 5 od 10]

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu