Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zadnje teme
» Rezervacije u toku za jesenju sadnju voćnih sadnica
Živi kamen  (Lithops hookeri) - Page 3 EmptyNed Avg 04 2024, 22:34 od benson

» Ručna transportna kolica
Živi kamen  (Lithops hookeri) - Page 3 EmptyČet Jun 06 2024, 22:10 od benson

» Fotinija - Red robin - Akcija 350 din!
Živi kamen  (Lithops hookeri) - Page 3 EmptyPet Apr 19 2024, 06:16 od benson

» Fotinija - Red robin
Živi kamen  (Lithops hookeri) - Page 3 EmptyNed Apr 14 2024, 07:45 od benson

» Prodaja sadnica svih vrsta voća
Živi kamen  (Lithops hookeri) - Page 3 EmptyČet Feb 15 2024, 09:25 od benson

» Sadnice šljive 130 dinara Akcija!
Živi kamen  (Lithops hookeri) - Page 3 EmptySre Feb 07 2024, 10:24 od benson

» Na prodaju suva šljiva (Sterlej, Rod 2023) bez koštice rehid
Živi kamen  (Lithops hookeri) - Page 3 EmptyČet Dec 28 2023, 13:04 od benson

» Trogodišnje i dvogodišnje voćne sadnice za dvorište i baštu
Živi kamen  (Lithops hookeri) - Page 3 EmptyNed Nov 19 2023, 09:18 od benson

» Prodajem sadnice Paulovnije Shan Tong
Živi kamen  (Lithops hookeri) - Page 3 EmptyČet Okt 26 2023, 07:24 od benson

Socijalna tabla
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga

Fluks RSS

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Vrijeme
Ko je trenutno na forumu
Imamo 45 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 45 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 174 dana Sre Okt 09 2024, 22:04

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Živi kamen (Lithops hookeri)

+19
mtrboj55
fanny54
BetiBup
Almightyme
leyafeya
lepa kata
niho
Iain
dzomba77
slacko
ema
Aiwa
Goga
coca
boki_bl
Mila1
kelta
admin
vlasta
23 posters

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Ići dole  Poruka [Strana 3 od 4]

51Živi kamen  (Lithops hookeri) - Page 3 Empty Re: Živi kamen (Lithops hookeri) Sub Okt 04 2008, 14:57

Aiwa

Aiwa
počasni član
počasni član

Moj se inače jako čudno razvijao...mali listovi su stali a iz sredine krenuli novi-.... Shocked

Živi kamen  (Lithops hookeri) - Page 3 2hf0wer

52Živi kamen  (Lithops hookeri) - Page 3 Empty Re: Živi kamen (Lithops hookeri) Sub Okt 04 2008, 15:04

vlasta

vlasta
moderator
moderator

na slici je pleispilos nelii....pa se drugacije razvija od bas pravih lithopsa....mada se i on u prijevodu zove zivi kamen....super izgleda i bas je zdrav... veildance veildance veildance

53Živi kamen  (Lithops hookeri) - Page 3 Empty Re: Živi kamen (Lithops hookeri) Sub Okt 04 2008, 15:08

Aiwa

Aiwa
počasni član
počasni član

Ma super je samo da je živ... Laughing

proletos kad sam ga kupila i pretraživala po forumima svi su ga nagrdili da je težak za održavanje pa sam jako pažljiva sa njim...tako da mi je najbitnije da je on ostao čitav... Laughing Laughing Laughing Laughing

54Živi kamen  (Lithops hookeri) - Page 3 Empty Re: Živi kamen (Lithops hookeri) Čet Apr 30 2009, 17:39

Iain

Iain
počasni član
počasni član

Živi kamen  (Lithops hookeri) - Page 3 N610646553_1972984_2251

55Živi kamen  (Lithops hookeri) - Page 3 Empty Re: Živi kamen (Lithops hookeri) Čet Apr 30 2009, 17:47

niho

niho
počasni član
počasni član

cactus cactus Baš je medeni i taj nemam a jako su simpa veildance veildance i za mene bar teško ih je održavati veildance veildance

56Živi kamen  (Lithops hookeri) - Page 3 Empty Re: Živi kamen (Lithops hookeri) Čet Apr 30 2009, 17:57

Iain

Iain
počasni član
počasni član

Pa meni je dvaput u tog lithopsa istrunuo korjen od zalijevanja, ali sam na vrijeme primjetio i presadio i dalje raste.

57Živi kamen  (Lithops hookeri) - Page 3 Empty Re: Živi kamen (Lithops hookeri) Čet Maj 07 2009, 16:57

Iain

Iain
počasni član
počasni član

Danas sam se iznenadio kad sam pogledao svoje zivo kamenje. Prije dva mjeseca svaki kamen je dobio nove listove i danas kad sam pogledao vidio sam da i oni pucaju i ispod njih se nalaze novi listovi, sto nije bio slucaj prijasnjih godina.
Živi kamen  (Lithops hookeri) - Page 3 DSC01515



Poslednji izmenio Iain dana Sre Avg 11 2010, 21:45, izmenjeno ukupno 1 puta

58Živi kamen  (Lithops hookeri) - Page 3 Empty Re: Živi kamen (Lithops hookeri) Čet Maj 07 2009, 17:52

slacko

slacko
počasni član
počasni član

Ni ja to nisam videla,prati ih malo i baš me zanima šta će s njima dalje biti.Obaveštavaj nas.

59Živi kamen  (Lithops hookeri) - Page 3 Empty Re: Živi kamen (Lithops hookeri) Pet Maj 08 2009, 11:02

lepa kata

lepa kata
počasni član
počasni član

Iane, iako je neobično što se dvaput presvlače izgledaju dobro i zdravo.
Ovo je moj prvenac, nadam se da ću se umeti brinuti o njemuŽivi kamen  (Lithops hookeri) - Page 3 DSCN1971

60Živi kamen  (Lithops hookeri) - Page 3 Empty Re: Živi kamen (Lithops hookeri) Pet Maj 08 2009, 15:35

ema


počasni član
počasni član

Ja sam nekad imala jedan koji se tako presvlačio. Nije ništa zabrinjavajuće.
Mog je ubila voda poslije presađivanja ( odnosno moje neznanje Embarassed )

61Živi kamen  (Lithops hookeri) - Page 3 Empty Re: Živi kamen (Lithops hookeri) Pet Maj 08 2009, 21:39

Iain

Iain
počasni član
počasni član

jako je vazno da se zalijeva kisnicom ili prokuhanom ohladitom vodom kako korjen ne bi strunuo. Voda iz vodovoda ubrazava truljenje korjena i pojacava kiselost zemlje.

62Živi kamen  (Lithops hookeri) - Page 3 Empty Re: Živi kamen (Lithops hookeri) Sub Maj 09 2009, 13:53

niho

niho
počasni član
počasni član

cactus Pa šta se dešava onda sa mojim . Ja sam prošle god. dobila na poklon 3 Lithopsa ---koji su uvijek stvarno zdravi veildance veildance veildance , ali sa njima se ništa ne dešava. Oni niti rastu niti se presvlače . Takvi su kakvi su. Crying or Very sad Crying or Very sad - Što mi je to jako čudno . I sad sam odlučila da ih dajem na poklon 1 je već otišao Crying or Very sad ali nije neka biljka koja mi nešto pruži da bi je mogla zadržati-. Da sam imalo primijetila nešto na njemu onda bi postali moji veliki ljubimci jer su lijepi veildance veildance

63Živi kamen  (Lithops hookeri) - Page 3 Empty Re: Živi kamen (Lithops hookeri) Sub Maj 09 2009, 14:45

ema


počasni član
počasni član

Ma presvućiće se, ne brini. Dobro je što se ne dešava ništa loše. Vidjećeš koja je radost kad izbaci cvijet. Ako već ne želiš da ih zadržiš, ima ko hoće Very Happy

64Živi kamen  (Lithops hookeri) - Page 3 Empty Re: Živi kamen (Lithops hookeri) Sub Maj 09 2009, 16:08

lepa kata

lepa kata
počasni član
počasni član

Uh, Niho, ti ih poklanjaš, a ja nabavljam Very Happy nove. Meni su jaaako zanimljivi baš takvi kakvi su - pa i liče i zovu se kamenčići zato nema mnogo dešavanja. Imamo dosta biljaka koje rastu, cvetaju, venu, za litopse se samo nadam da će mi ostati živi, a o presvlačenju, udvajanju, cvetanju . kad se dese DOBRODOŠLI. Kad već poklanjaš - šteta što ti nisam bliže Very Happy

65Živi kamen  (Lithops hookeri) - Page 3 Empty Re: Živi kamen (Lithops hookeri) Sub Maj 09 2009, 21:23

niho

niho
počasni član
počasni član

cactus Eto prava šteta stvarno što nismo blizu Kato ali je već u ovom trenutku još 1 zauzeo svoje drugo boravište. Semira sretno ti sa njim , cactus

66Živi kamen  (Lithops hookeri) - Page 3 Empty .. Pon Jun 29 2009, 20:07

leyafeya

leyafeya
moderator
moderator

Litops je divan.... Bas sam odusevljena njime..
(ali vise ga nemam;( )

67Živi kamen  (Lithops hookeri) - Page 3 Empty Re: Živi kamen (Lithops hookeri) Uto Jul 28 2009, 23:57

lepa kata

lepa kata
počasni član
počasni član

Poručila msam sa sajta www.conos-paradise.com/ mix od dvadesetak litopsa i 11 conophytuma. Čekam da stignu (ako stignu) pa šaljem slike Very Happy. Uslovi i cene su tako povoljni da je pomalo neverovatno. Oni koji su kupovali kod njih kažu da funkcioniše, a ja jedva čekaaam veildance veildance

68Živi kamen  (Lithops hookeri) - Page 3 Empty Re: Živi kamen (Lithops hookeri) Pet Jul 31 2009, 22:31

Almightyme

Almightyme
Član
Član

Cvet biljke jako lepo izgleda

69Živi kamen  (Lithops hookeri) - Page 3 Empty Re: Živi kamen (Lithops hookeri) Uto Avg 18 2009, 20:48

Aiwa

Aiwa
počasni član
počasni član

Meni nikako da procveta.... a imam ga vec skoro 2 god ..presvlaci se vec evo treci ili cetvrti put ..ali cveta neeeeeeemaaaa!!!

70Živi kamen  (Lithops hookeri) - Page 3 Empty Re: Živi kamen (Lithops hookeri) Uto Avg 18 2009, 21:12

lepa kata

lepa kata
počasni član
počasni član

Ja nisam merodavna za davanje saveta o litopsima jer mi je ovo prva godina da ih imam, ali da li ti zimuju na hladnom sa kaktusima? Nadam se da će moji preživeti zimu a o cvetanje ću brinuti kasnije Very Happy Very Happy Very Happy

71Živi kamen  (Lithops hookeri) - Page 3 Empty Re: Živi kamen (Lithops hookeri) Sre Avg 19 2009, 10:00

Aiwa

Aiwa
počasni član
počasni član

Da naravno...al eto nesto mu se neda da pusti cvet!

72Živi kamen  (Lithops hookeri) - Page 3 Empty Re: Živi kamen (Lithops hookeri) Pon Apr 05 2010, 12:23

Aiwa

Aiwa
počasni član
počasni član

Da osvezim malo temu...

Evo nesto novo i kod mene

Živi kamen  (Lithops hookeri) - Page 3 7y4-Lithop

Živi kamen  (Lithops hookeri) - Page 3 Mug-Lithop

Živi kamen  (Lithops hookeri) - Page 3 Hsg-Lithop

73Živi kamen  (Lithops hookeri) - Page 3 Empty Re: Živi kamen (Lithops hookeri) Sre Apr 07 2010, 06:15

BetiBup

BetiBup
počasni član
počasni član

I moj zivi kamencic se presvlaci! spring


Živi kamen  (Lithops hookeri) - Page 3 Img9816q

74Živi kamen  (Lithops hookeri) - Page 3 Empty Re: Živi kamen (Lithops hookeri) Sre Apr 07 2010, 08:08

Aiwa

Aiwa
počasni član
počasni član

jao super sa dve bebe cheers cheers cheers cheers

75Živi kamen  (Lithops hookeri) - Page 3 Empty Re: Živi kamen (Lithops hookeri) Sre Apr 07 2010, 16:07

fanny54

fanny54
počasni član
počasni član

ovaj kaktus vam je fenomenalan ja ga kod nas još nisam vidjela, imam ga na spisku za nabavku

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 3 od 4]

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu