Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zadnje teme
» Rezervacije u toku za jesenju sadnju voćnih sadnica
Živi kamen  (Lithops hookeri) - Page 4 EmptyNed Avg 04 2024, 22:34 od benson

» Ručna transportna kolica
Živi kamen  (Lithops hookeri) - Page 4 EmptyČet Jun 06 2024, 22:10 od benson

» Fotinija - Red robin - Akcija 350 din!
Živi kamen  (Lithops hookeri) - Page 4 EmptyPet Apr 19 2024, 06:16 od benson

» Fotinija - Red robin
Živi kamen  (Lithops hookeri) - Page 4 EmptyNed Apr 14 2024, 07:45 od benson

» Prodaja sadnica svih vrsta voća
Živi kamen  (Lithops hookeri) - Page 4 EmptyČet Feb 15 2024, 09:25 od benson

» Sadnice šljive 130 dinara Akcija!
Živi kamen  (Lithops hookeri) - Page 4 EmptySre Feb 07 2024, 10:24 od benson

» Na prodaju suva šljiva (Sterlej, Rod 2023) bez koštice rehid
Živi kamen  (Lithops hookeri) - Page 4 EmptyČet Dec 28 2023, 13:04 od benson

» Trogodišnje i dvogodišnje voćne sadnice za dvorište i baštu
Živi kamen  (Lithops hookeri) - Page 4 EmptyNed Nov 19 2023, 09:18 od benson

» Prodajem sadnice Paulovnije Shan Tong
Živi kamen  (Lithops hookeri) - Page 4 EmptyČet Okt 26 2023, 07:24 od benson

Socijalna tabla
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga

Fluks RSS

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Vrijeme
Ko je trenutno na forumu
Imamo 44 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 44 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 174 dana Sre Okt 09 2024, 22:04

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Živi kamen (Lithops hookeri)

+19
mtrboj55
fanny54
BetiBup
Almightyme
leyafeya
lepa kata
niho
Iain
dzomba77
slacko
ema
Aiwa
Goga
coca
boki_bl
Mila1
kelta
admin
vlasta
23 posters

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4

Ići dole  Poruka [Strana 4 od 4]

76Živi kamen  (Lithops hookeri) - Page 4 Empty Lithopsi Čet Apr 08 2010, 09:13

Aiwa

Aiwa
počasni član
počasni član

Ima ga na svakoj izlozbi ... vredi pokusati s njim iako je malo tezi za odrzavanje jer ne voli da mnogo brinu o njemu Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Al kad se uhodas Super!!

77Živi kamen  (Lithops hookeri) - Page 4 Empty Re: Živi kamen (Lithops hookeri) Pon Maj 10 2010, 14:01

BetiBup

BetiBup
počasni član
počasni član

Treba mi pomoc...
Zivi kamen mi se presvukao dok je jos bio u kuci, sada je napolju ali je dobio neku crvenkasto-smedju boju, nije vise zelen. To mi se desilo i sa havortijama i alojama.
U cemu je stvar? Previse sunca?
P.S. Neki od njih su tek presadjeni, slab im je korijen.
Hvala.

78Živi kamen  (Lithops hookeri) - Page 4 Empty Re: Živi kamen (Lithops hookeri) Čet Maj 20 2010, 07:40

Aiwa

Aiwa
počasni član
počasni član

Pa sigurno od sunca.... hawortije vole senovito mada im sunce ne smeta ali dobiju malo crvenkastu boju , isto tako i lithopsi....
Jedino ako nisi imala period privikvanja biljaka na sunce pa su se opekli... znaci treba ih izneti kad je oblacno ili ih neko vreme drzati u blagoj seni pa posle na sunce ako zelis!

79Živi kamen  (Lithops hookeri) - Page 4 Empty Re: Živi kamen (Lithops hookeri) Čet Maj 20 2010, 08:02

BetiBup

BetiBup
počasni član
počasni član

Hvala Aiwa. Izasli su vani kada je bilo oblacno i sunce imaju samo ujutro, do deset, jedanaest sati.
Uslikacu ih da vidis. Cini mi se da nisu opeceni, samo malo porumenili! Živi kamen  (Lithops hookeri) - Page 4 Icon_lol

80Živi kamen  (Lithops hookeri) - Page 4 Empty Re: Živi kamen (Lithops hookeri) Čet Maj 20 2010, 08:58

BetiBup

BetiBup
počasni član
počasni član

Evo mojih "crvenih". Potamnile su mi i aloje i hawortija, ali ne toliko.

Živi kamen  (Lithops hookeri) - Page 4 Img0065g

Uploaded with ImageShack.us

81Živi kamen  (Lithops hookeri) - Page 4 Empty Kaktus "živi kamen" Sre Avg 11 2010, 13:48

mtrboj55


Novi član
Novi član

Ćao svima.
Zna li netko gdje se može naručiti putem pošte kaktusi Lithops (živi kamen)? Tko obožava kaktuse mislim da me razumije ,prekrasni su i fenomenalno neobični,ako netko zna uljepšat će mi dan!

82Živi kamen  (Lithops hookeri) - Page 4 Empty Re: Živi kamen (Lithops hookeri) Sre Avg 11 2010, 16:24

mak

mak
počasni član
počasni član

Želiš li sjeme ili biljke?
Ovi šalju u sve zemlje, pa sretno.

http://www.conos-paradise.de/

http://cvjetnaoaza.blogspot.com/

83Živi kamen  (Lithops hookeri) - Page 4 Empty Re: Živi kamen (Lithops hookeri) Sre Avg 11 2010, 21:47

Iain

Iain
počasni član
počasni član

Lithops optica rubra
Živi kamen  (Lithops hookeri) - Page 4 PICT0021

84Živi kamen  (Lithops hookeri) - Page 4 Empty Re: Živi kamen (Lithops hookeri) Čet Avg 12 2010, 17:29

Miriam

Miriam
aktivni član
aktivni član

mtrboj55 ::Ćao svima.
Zna li netko gdje se može naručiti putem pošte kaktusi Lithops (živi kamen)? Tko obožava kaktuse mislim da me razumije ,prekrasni su i fenomenalno neobični,ako netko zna uljepšat će mi dan!
Pozdrav vidim da si iz Hrvatske pa imaš za kupiti ponekad bar je nedavno bilo u cvječarni Zrinjevac u Importane centru na glavnom kolodvoru u Zagrebu ako ideš koji put se zaleti dolje. Inače su Bešlićevi. Vidi stranicu" Kaktusi Bešlić" možeš naručiti poštom samo mislim da ti je minimalna narudžba za 100kn pa pogledaj njihov katalog.

85Živi kamen  (Lithops hookeri) - Page 4 Empty Re: Živi kamen (Lithops hookeri) Pet Avg 13 2010, 06:54

mtrboj55


Novi član
Novi član

lepa kata ::Poručila msam sa sajta www.conos-paradise.com/ mix od dvadesetak litopsa i 11 conophytuma. Čekam da stignu (ako stignu) pa šaljem slike Very Happy. Uslovi i cene su tako povoljni da je pomalo neverovatno. Oni koji su kupovali kod njih kažu da funkcioniše, a ja jedva čekaaam veildance veildance


Pozdrav tebi.Gledala sam na tim stranicama prekrasnih kaktusa ima jel mi možeš pojasniti kako ćeš ih platiti,da li se može pouzećem i molim te kolika je poštarina. I kako pošalju jel nezeznu stvar da pošalju neke druge ako nemaju trenutno koje mi izaberemo.Da li su ti možda već stigli,javi se baš me zanima jer hoću i ja da naručim a često puta imam neko loše iskustvo sa tim naruđžbama elektronske pošte sve je to lijepo i krasno kako piše al bar tako točno da se i dobije,pozdrav,ugodan dan i svako dobro..

86Živi kamen  (Lithops hookeri) - Page 4 Empty Re: Živi kamen (Lithops hookeri) Sub Sep 25 2010, 22:07

Iain

Iain
počasni član
počasni član

Uspio mi ja da procvjeta drugu godinu zaredom.
Živi kamen  (Lithops hookeri) - Page 4 PICT0362

87Živi kamen  (Lithops hookeri) - Page 4 Empty Re: Živi kamen (Lithops hookeri) Pon Nov 22 2010, 13:48

Poison_Ivy


Novi član
Novi član

Hej, trebam malu pomoć... Evo prije 3 tjedna sam bila kupila malene lithopse i sve je bilo ok do prije par dana... Uočila sam da mi je njih par nabubrilo i raspucalo se... Izgleda kao da se počeo presvlačiti ali se oko tog dijela u sredini gdje se počinje presvlačiti, raskolio... Ako tko zna zašto se to događa, molim da mi odgovori jer sam zabrinuta...

88Živi kamen  (Lithops hookeri) - Page 4 Empty Re: Živi kamen (Lithops hookeri) Pon Nov 22 2010, 23:24

Iain

Iain
počasni član
počasni član

To je normalan proces dobivanja mladih listova. Stari pucaju i suse se. Ako se previse zalijeva moze doci i do duplog presvlacenja ili do truljenja korjena.

89Živi kamen  (Lithops hookeri) - Page 4 Empty Re: Živi kamen (Lithops hookeri) Ned Jun 05 2011, 09:38

freaky

freaky
aktivni član
aktivni član

Predivno cvjetaju lithopsi. Ja svog imam oko godinu dana,ali jos nije cvijetao smrc smrc Sad

Imali smo neke radove u kuci pa su mi sve biljke morale van na terasu,tako i lithops i sad mu se nesto događa,ne znam sta i ne znam jel to dobro ili lose,presvlaci se na neki cudan nacin,stavit cu sliku pa molim nekoga da mi prevede sta to moj kamen misli....

Evo ovako je izgledao prije nekih mjesec dana,mozda malo vise,kad je poceo presvlacenje. Sve super,divno,krasno...on se presvlaci,a ja cvjetam od srece Smile

Živi kamen  (Lithops hookeri) - Page 4 Sam0488b


a sad izgleda ovako:

Živi kamen  (Lithops hookeri) - Page 4 Sam0579f

Sta mu je? Jel to normalno?
Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

90Živi kamen  (Lithops hookeri) - Page 4 Empty Re: Živi kamen (Lithops hookeri) Ned Jun 05 2011, 11:42

ema


počasni član
počasni član

Ma on se samo razmnožava, ne brini ništa.
Nemoj ga zalijevati dok se ne osuše stari listovi.
A onda ga pomalo zalijevaj i malo prihrani. Oni vole kamenje i mislim da bi mu ih trebala malo dodati. Možda ne sad da ih ne ometaš u presvlačenju.
Inače, kažu da kaktusi i sukulenti imaju, pored zimskog, i ljetno mirovanje. To je u avgustu, kad su velike vrućine. Tad ih treba prestati zalijevati i pustiti da se malo odmore (od rasta i cvjetanja). Tad se također mogu i presaditi.
Sretno s njima.

91Živi kamen  (Lithops hookeri) - Page 4 Empty Re: Živi kamen (Lithops hookeri) Ned Jun 05 2011, 14:31

freaky

freaky
aktivni član
aktivni član

Ema,hvala ti puno na savjetu!

cactus cactus cactus

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 4 od 4]

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu