Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zadnje teme
» Fotinija - Red robin - Akcija 350 din!
Jasminum officinale, polyanthum, nudiflorum.... EmptyPet Apr 19 2024, 06:16 od benson

» Fotinija - Red robin
Jasminum officinale, polyanthum, nudiflorum.... EmptyNed Apr 14 2024, 07:45 od benson

» Prodaja sadnica svih vrsta voća
Jasminum officinale, polyanthum, nudiflorum.... EmptyČet Feb 15 2024, 09:25 od benson

» Sadnice šljive 130 dinara Akcija!
Jasminum officinale, polyanthum, nudiflorum.... EmptySre Feb 07 2024, 10:24 od benson

» Na prodaju suva šljiva (Sterlej, Rod 2023) bez koštice rehid
Jasminum officinale, polyanthum, nudiflorum.... EmptyČet Dec 28 2023, 13:04 od benson

» Trogodišnje i dvogodišnje voćne sadnice za dvorište i baštu
Jasminum officinale, polyanthum, nudiflorum.... EmptyNed Nov 19 2023, 09:18 od benson

» Prodajem sadnice Paulovnije Shan Tong
Jasminum officinale, polyanthum, nudiflorum.... EmptyČet Okt 26 2023, 07:24 od benson

» Trogodisnje i dvogodisnje vocne sadnice već od 150 din
Jasminum officinale, polyanthum, nudiflorum.... EmptyPet Avg 18 2023, 09:16 od benson

» продајем оксикодон 30 мг, продајем субоконе
Jasminum officinale, polyanthum, nudiflorum.... EmptySub Jul 01 2023, 16:54 od arvidmedic

Socijalna tabla
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga

Fluks RSS

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Vrijeme
Ko je trenutno na forumu
Imamo 6 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 6 Gosta :: 1 Provajder

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 170 dana Čet Mar 08 2012, 15:36

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Jasminum officinale, polyanthum, nudiflorum....

+6
mena
Marinela
niho
jellena
Kole
djeka
10 posters

Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 2]

djeka

djeka
počasni član
počasni član

To je zbunasta penjacica, cije se zilave stabljike obmotavaju oko oslonca.
Poreklo- zapadna i jugozapadna Kina.
Cvetovi- bele zvezde sa 5 latica, jakog mirisa. cheers cheers
Od jasmina imam ova tri. Officinale cveta zimi kao i nudiflorum samo sto on ima zute cvetove i ne mirise, a polyanthum cveta leti i preleopo mirise.
na slici je polyanthum slikan letos sunny
Jasminum officinale, polyanthum, nudiflorum.... Jasmin10

djeka

djeka
počasni član
počasni član

Evo pocinje da cveta i nudiflorum veildance ili je mozda Jasminum mesnyi, sada bas nisam sigurna scratch jer nudiflorum ima 6 latica a ovaj moj ima vise
Jasminum officinale, polyanthum, nudiflorum.... Jasmin11

Jasminum officinale, polyanthum, nudiflorum.... Dscn1310

Kole

Kole
počasni član
počasni član

Kako se razmnožava ? Kakva je uzgoj ? Jel zahtevna ? veildance

djeka

djeka
počasni član
počasni član

Razmnozava se pelcerom, posadis u bastu i to je to veildance veildance

jellena

jellena
aktivni član
aktivni član

Moj jasmin je cvetao prosle godine od aprila do septembra.Ove godi ne ni jednog pupoljka jos nema.Malo sam zabrinuta. Crying or Very sad

djeka

djeka
počasni član
počasni član

Ma nemoj da brines, bitno je da je biljka ziva veildance a cvetace to je sigurno, mozda nece od aprila, ali od maja obavezno Basketball

jellena

jellena
aktivni član
aktivni član

Ne samo da je cvetao nego je i narastao i jos raste.Mislim da sad ima nekih 1.5m.Kako da ga razmnozim?Reznicom pa pod flasu?

djeka

djeka
počasni član
počasni član

jellena ::Kako da ga razmnozim?Reznicom pa pod flasu?
Da upravo tako Smile i negde u hladovinu. Ja najvise volim kad su casice providne da mogu da vidim koren. To mi je siguran znak da se reznica ozilila.

jellena

jellena
aktivni član
aktivni član

Hvala djeka. Laughing

djeka

djeka
počasni član
počasni član

Neznam zasto su se pojedine moje slike izgubile Crying or Very sad Na provoj poruci se ne vidi slika mog polyanthuma od letos, ali zato evo slike sada u cvetu Very Happy da uzivate, a ja cu u mirisu veildance
Jasminum officinale, polyanthum, nudiflorum.... Dscn6019

niho

niho
počasni član
počasni član

Baš ima predivan cvijet i jako zanimljiv veildance veildance

djeka

djeka
počasni član
počasni član

Da cvet je veoma lep Cool ali je njegov miris jos lepsi veildance veildance

Jasminum officinale, polyanthum, nudiflorum.... Dscn6024

niho

niho
počasni član
počasni član

Koja mu je visina i gdje ga pravo držiš kad su mu listovi tako lijepi i zdravi veildance veildance

djeka

djeka
počasni član
počasni član

Visok je nekih pola metra i to je mlada biljka, koja ima nekih godinu ipo. Preko leta je napolju na suncanoj strani a zimi je u prohladnoj prosoriji. Polyanthum je zimski jasmin i on cveta od januara do aprila meseca veildance
Posle cvetanja treba da se oreze da bi se bolje razgranao i pripremio za sledece cvetanje. Pocetkom zime pocinje da formira pupoljke.
Posle cvetanja tokom leta dobija prihranu za cvetanje.
Do sada nisam primetila da ga nesto od stetocina napada Very Happy

niho

niho
počasni član
počasni član

Možda sam dosadna ali izvini baš me interesuje jeli se sadi sa kalemom sijemenom ili...... jer da je moj i da ga imam ja bi najmanje imala ga 3-4 u kući jer ja kad neku biljku volim ja nju rasađivam , ,sijem samo da je imam više da uživam u njoj veildance veildance veildance veildance

djeka

djeka
počasni član
počasni član

Ja se nadam da ce od ovih cvetica bar neki zametnuti semenku Very Happy da imam da podelim sa vama veildance koji volite egzotiku.
A sto se tice razmnozavanja, meni je dovoljna i ova jedna jer ja imam stvarooooooooooooo mnogoooooooooooooo, ali mnoooooogo cveca i kad bih od svega razmnozavala pale
A evo i letnjeg jasmina, neznam da li sam stavljala sliku do sada?
To je Jasminum azoricum dok sam ja dugo mislila da je officinale silent On sad ne izgleda nesto reprezentativno ali videcete u leto kad se rascveta
Jasminum officinale, polyanthum, nudiflorum.... Dscn6028
I on osim sto lepo cveta i predivno mirise veildance veildance

Marinela

Marinela
počasni član
počasni član

S veildance veildance spring ta ne izgleda lepo ma super je pa zar moze bolje da izgleda lep je i velik veildance

djeka

djeka
počasni član
počasni član

Moj Jasminum mesnyi koji je posadjen u basti je zimus krepao Sad
Proslu zimu je bez problema izdrzao, ali ovu koja je bila jaca nije.
Sasekla sam ga do korena pa sad cekam, ako nesto nikne iz zemlje ide u saksiju scratch

mena

mena
moderator
moderator

Jellena pogledaj kako rastemo Very Happy Very Happy ovaj jasmin je poslat u pucketavoj koverti i ozilio se..
Hvala Jellena..

Jasminum officinale, polyanthum, nudiflorum.... Jasmin15


A ovaj je onaj sa zutim cvjeticem,reznice su u zemlji pa cu da vidim hocul uspjeti sa ziljenjem doticnog.

Jasminum officinale, polyanthum, nudiflorum.... Suza_i10

http://biljke.bosnianforum.com/

jellena

jellena
aktivni član
aktivni član

Mena super se uzilio. Nadam se cveticima ovo leto.

djeka

djeka
počasni član
počasni član

Azorcijum krece sa cvetanjem jocolor jocolor
Jasminum officinale, polyanthum, nudiflorum.... Dscn7225

mena

mena
moderator
moderator

Super je Djeko i ja ocekujem cvjetice za koji dan..

http://biljke.bosnianforum.com/

jellena

jellena
aktivni član
aktivni član

Moji jasmini se razbijaju od cvetanja. Nikad nisu cvetali kao ove godine. Da li sam im nasla dobro mesto ili je nesto drugo u pitanju nemam pojma. Bitno je da citavo dvoriste mirise od njih. spring

djeka

djeka
počasni član
počasni član

jellena ::Moji jasmini se razbijaju od cvetanja. Nikad nisu cvetali kao ove godine. Da li sam im nasla dobro mesto ili je nesto drugo u pitanju nemam pojma. Bitno je da citavo dvoriste mirise od njih. spring
Ako moze jedna slicica da i mi malkooooo uzivamo jocolor jocolor

jellena

jellena
aktivni član
aktivni član

Nadam se da sam skontala kako treba da ubacim fotke. Ako ne vidite vicite pa cu opet. Laughing

Jasminum officinale, polyanthum, nudiflorum.... Jasmin20

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 2]

Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu