Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zadnje teme
» Rezervacije u toku za jesenju sadnju voćnih sadnica
Hoya - vostani cvet - Page 2 EmptyNed Avg 04 2024, 22:34 od benson

» Ručna transportna kolica
Hoya - vostani cvet - Page 2 EmptyČet Jun 06 2024, 22:10 od benson

» Fotinija - Red robin - Akcija 350 din!
Hoya - vostani cvet - Page 2 EmptyPet Apr 19 2024, 06:16 od benson

» Fotinija - Red robin
Hoya - vostani cvet - Page 2 EmptyNed Apr 14 2024, 07:45 od benson

» Prodaja sadnica svih vrsta voća
Hoya - vostani cvet - Page 2 EmptyČet Feb 15 2024, 09:25 od benson

» Sadnice šljive 130 dinara Akcija!
Hoya - vostani cvet - Page 2 EmptySre Feb 07 2024, 10:24 od benson

» Na prodaju suva šljiva (Sterlej, Rod 2023) bez koštice rehid
Hoya - vostani cvet - Page 2 EmptyČet Dec 28 2023, 13:04 od benson

» Trogodišnje i dvogodišnje voćne sadnice za dvorište i baštu
Hoya - vostani cvet - Page 2 EmptyNed Nov 19 2023, 09:18 od benson

» Prodajem sadnice Paulovnije Shan Tong
Hoya - vostani cvet - Page 2 EmptyČet Okt 26 2023, 07:24 od benson

Socijalna tabla
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga

Fluks RSS

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Vrijeme
Ko je trenutno na forumu
Imamo 34 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 34 Gosta :: 3 Provajderi

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 170 dana Čet Mar 08 2012, 15:36

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Hoya - vostani cvet

+19
lucky
BetiBup
Yolli
anam
Marinela
jasminaaa
niho
mena
baba
ema
dzomba77
agava
alisa
voki
JeJa
tasa
Dina
Kole
djeka
23 posters

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Ići dole  Poruka [Strana 2 od 3]

26flower2 Re: Hoya - vostani cvet Uto Jan 20 2009, 10:07

mena

mena
moderator
moderator

Super je i ja sam nedavno ozlila jedan pelcer,posto mi je prethodna hoya uginula iz meni nepoznatih razloga,,,desava se to meni.. Very Happy
Znam samo iz licnog iskustva,kad onako poraste da je vec par puta motate oko zice,ili nekog stapa da je vise ne presadjujete u vecu saksiju,znaju korjencici da vire po povrsini zemlje i u tom slucaju samo domirite zemljom ili mjenjate povrsinski sloj zemlje i ona ce cvjetati.. Very Happy

http://biljke.bosnianforum.com/

27flower2 Re: Hoya - vostani cvet Uto Jan 20 2009, 10:08

alisa

alisa
moderator
moderator

voki ::Čuo sam da pelcer treba uzimati sa biljke koja ima cvetove, ako se ožili pelcer od biljke koja ne cveta ni mlada biljka nikada neće cvetati.
Sad Sad Sad
Pa ova nije bila u cvijetu kad sam joj odrezala grančicu...Cvijetala jeste al nekada prije Sad

28flower2 Re: Hoya - vostani cvet Sre Jan 21 2009, 09:34

baba

baba
počasni član
počasni član

voki ::Čuo sam da pelcer treba uzimati sa biljke koja ima cvetove, ako se ožili pelcer od biljke koja ne cveta ni mlada biljka nikada neće cvetati.
Mislim da je Voki sasvim u pravu , i na moju zalost Sad jer imam jednu ogromnu hoju od 6 godina koja nikad nije cvetala uzet pelcer sa biljke bez cveta,a od sitnolisne hoye sam dobila pelcer sa cvetom na vrhu i necete verovati 2 god za redom cveta Smile

Mena sasvim si u pravu bas dugooo cute kad se posade bez korena Sad a ovo sa vodom nikad nisam probala nekako se plasim mesnatih listova i vode u kombinaciji Wink

29flower2 Re: Hoya - vostani cvet Sre Jan 21 2009, 09:55

voki

voki
počasni član
počasni član

I ja sam ožiljavao hoju tako što grančicu stavim u vodu i da prvo pusti korenčiće pa tek onda sadim.

30flower2 Re: Hoya - vostani cvet Ned Feb 01 2009, 15:59

agava

agava
počasni član
počasni član

Moji pelceri Hoye definitivno ne žele pustiti korjene il su pravo tvrdoglavi Question

31flower2 Re: Hoya - vostani cvet Ned Feb 01 2009, 19:17

mena

mena
moderator
moderator

Pustit ce nebrini..Opet zavisi gdje ih drzis,ako su na hladnijem ide sporije.. Very Happy

http://biljke.bosnianforum.com/

32flower2 Re: Hoya - vostani cvet Ned Feb 01 2009, 20:04

agava

agava
počasni član
počasni član

Ma draga Mena nemože im bit toplije u kuhinji su grije klima em se kuha ma kažem ja tvrdoglavi Very Happy

33flower2 Re: Hoya - vostani cvet Uto Mar 31 2009, 14:44

agava

agava
počasni član
počasni član

Evo napokon koliko su pelceri bili tvrdoglavi da puste korijenje napokon je posađena Very Happy Very Happy Very Happy
Hoya - vostani cvet - Page 2 Photo-45

34flower2 Re: Hoya - vostani cvet Uto Apr 21 2009, 10:56

JeJa

JeJa
počasni član
počasni član

Njoj treba više svetlosti

35flower2 Re: Hoya - vostani cvet Čet Apr 23 2009, 12:32

niho

niho
počasni član
počasni član

Ja sam imala to cvijeće i jako mi je teško bilo za održavati --jako je spor tako da ga više nemam u kući dala sam mužu da ga odnese u svoju kancelariju. Jednostavno list mu moraš čekati dugo da izraste ali ja sam nestrpljiva sa takvim biljkama scratch scratch

36flower2 Re: Hoya - vostani cvet Uto Maj 26 2009, 16:29

jasminaaa

jasminaaa
počasni član
počasni član

Danas išla malo skitati i slučajno naletim na ovu jadnicu koja je tužno plakala u jednom hipermarketu Sad .Cijena bila sitnica,svega 7 km(3,50eura).Nadam se da će se kod mene oporaviti.Svaki savjet je dobrodošao,zato pomagajte Very Happy

Hoya - vostani cvet - Page 2 Nikon005-2

37flower2 Re: Hoya - vostani cvet Uto Maj 26 2009, 19:28

Marinela

Marinela
počasni član
počasni član

Moja ta velika hoja otisla u raj Sad Crying or Very sad

38flower2 Re: Hoya - vostani cvet Uto Maj 26 2009, 19:55

anam

anam
aktivni član
aktivni član

Ja imam jednu veliku i par mladih... Stoje mi u polu senci i kad izadju napolje prosto polude. Zalivam ih ko i ostalo cvece kad se zemlja prosusi ,sad 1ned a posle i po 2 puta..

39flower2 Re: Hoya - vostani cvet Sre Maj 27 2009, 11:12

JeJa

JeJa
počasni član
počasni član

Evo iskopiranog teksta koji sam nekima poslala na pp.
Hoya traži svetlost i samo svetlost! Dosta indirektnog svetla, najviše voli istočno jutarnje svetlo, koje može biti i direktno - bitno je da ne gori na suncu npr na južnoj ili jugo-zapadnoj strani.
Kod moje prijateljice je nikao cvet iz pelcera koji je uzet sa moje biljke koja nije nikad cvetala.. i to u roku od dva meseca! Kod nje je stajao taj pelcer u butiku, u kutijici od margarina, na istočnoj strani -a izlozi veeeliki, i nije mnogo zalivala, da ne procuri na stakleni sto- tek da bude vlažna zemlja, nije ni prihranila.
Bukvalno tri lista, pustila je bič i na vrhu cvet.. kad sam videla, htela sam onu moju baciti.
Kod moje bake je stajala napolju u betonskoj žardinjeri, cele godine, ali to je na primorju, u hladovini od loze. Tu je bilo dosta indirektnih zraka svetlosti.
Srećno i da nam svima procvetaju. Wink

40flower2 Re: Hoya - vostani cvet Ned Jun 07 2009, 11:30

djeka

djeka
počasni član
počasni član

Evo moje stare Laughing cvetala je pre 4 godine i od onda cuti. Mozda joj mesto bas i ne odgovara, zbog cirkulacije vazduha (iznad stepenista) ali sta cu nemam je kud scratch
Hoya - vostani cvet - Page 2 Dscn7120

41flower2 Re: Hoya - vostani cvet Ned Jun 07 2009, 13:39

Yolli

Yolli
počasni član
počasni član

djeka prelep ti je vostani cvet veildance veildance veildance
Ja sam mog premestila, kad sam procitala tekst koji je Jeja stavila, posto za tri godine nikad nije cvetao. Dosad sam ga drzala u senci pale

42flower2 Re: Hoya - vostani cvet Čet Jun 25 2009, 09:00

JeJa

JeJa
počasni član
počasni član

Inače ustanovila sam da se može razmnožiti i listom, to se desilo slučajno.

Hoya - vostani cvet - Page 2 Dscf2912

43flower2 Re: Hoya - vostani cvet Pet Jun 26 2009, 18:46

Yolli

Yolli
počasni član
počasni član

Supeeeer! Stvarno je neverovatna zelja za prezivljavanjem nekih biljaka veildance veildance veildance

44flower2 Re: Hoya - vostani cvet Sre Jul 01 2009, 13:20

JeJa

JeJa
počasni član
počasni član

Jedan list koji je rastao nisko, skoro u zemlji otpao je sam, ja nisam primetila da se odvojio dok nisam presadjivala-ko zna kad se to desilo.. I pošto mu je zemlja bila blizu pustio je žile. Mozda je i prvo pustio žile pa se odvojio, uglavnom, kad sam presadjivala videh da je potpuno nezavisan. Smile
Sad imam još jednu biljku, doduše ko zna kad će to biti prava biljka, onako kako treba da izgleda.

45flower2 Re: Hoya - vostani cvet Pon Jul 06 2009, 21:58

BetiBup

BetiBup
počasni član
počasni član

Pošto smo ustanovili da se hoya razvije iz jednog jedinog lista, koji je vlasnik najbliži Banoj Luci da mi pošalje jedan listić, javila bih adresu?
P.S. Jako želim tu biljku u svojoj kolekciji. Very Happy

46flower2 Re: Hoya - vostani cvet Uto Jul 14 2009, 18:45

djeka

djeka
počasni član
počasni član

Varijagiana hoya pusta pelcer koj je skor beo (albino) cekam da jos malo poraste pa cu uzeti taj pelcer da uzilim. Cool Sta mislite, veildance ima li sanse da ostane tako bela hoya Shocked Shocked Shocked
Hoya - vostani cvet - Page 2 Dscn7715

47flower2 Re: Hoya - vostani cvet Sre Jul 15 2009, 10:26

JeJa

JeJa
počasni član
počasni član

Opet mutacija? Kod tebe me ne bi me čudilo ni da progovori.. Laughing
Reci, šta im radiš?
Šapni nam, šapni.. Wink

48flower2 Re: Hoya - vostani cvet Ned Sep 06 2009, 21:51

lucky


Novi član
Novi član

Moja majka ima hoyu vec 8 godina i nikad nije cvetala. Dobio sam pelcer od nje, i mirovala je par meseci. Potom je pocela da se razvija, tera lisce itd.
osle oko dve godine pocela je da cveta. Pelcer je uzet sa biljke koja NIKAD NIJE CVETALA! Ja ne vidim nikakve istine u tome da se pelcer mora uzeti sa biljke koja cveta. Ove godine je pocela kod mene da cveta, i to vec drugi put.

49flower2 Re: Hoya - vostani cvet Pon Sep 07 2009, 05:30

mena

mena
moderator
moderator

Lucky dobrodosao..Sto se tice hoye i ja se slazem sa tim da se pelcer ne mora uzeti sa biljke koja je cvjetala..Kod nje je fazon samo saksija,sto prije napuni saksiju zilama tad ce i cvjetati,i nema potrebu za cestim presadjivanjem..E sad svako ima svoja iskustava..

http://biljke.bosnianforum.com/

50flower2 Re: Hoya - vostani cvet Pon Sep 07 2009, 18:51

alisa

alisa
moderator
moderator

Pelcer koji sam ja ožilila dobiven je od biljke koja je cvjetala,nekad,al ne kada sam je ja pelcala.Vlasnica te hoye kaže da ju je ožilila od druge hoye koju ima već deceniju,koja je ogromna i nikad nije cvjetala,dok pelcer od nje cvjeta,već par godina..Mislite dal ima istine u tome da mora biljka cvjetati da bi i oziljeni pelcer nekad cvjetao?

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 2 od 3]

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu