Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zadnje teme
» Rezervacije u toku za jesenju sadnju voćnih sadnica
Jakobinija (jacobinia carnea) EmptyNed Avg 04 2024, 22:34 od benson

» Ručna transportna kolica
Jakobinija (jacobinia carnea) EmptyČet Jun 06 2024, 22:10 od benson

» Fotinija - Red robin - Akcija 350 din!
Jakobinija (jacobinia carnea) EmptyPet Apr 19 2024, 06:16 od benson

» Fotinija - Red robin
Jakobinija (jacobinia carnea) EmptyNed Apr 14 2024, 07:45 od benson

» Prodaja sadnica svih vrsta voća
Jakobinija (jacobinia carnea) EmptyČet Feb 15 2024, 09:25 od benson

» Sadnice šljive 130 dinara Akcija!
Jakobinija (jacobinia carnea) EmptySre Feb 07 2024, 10:24 od benson

» Na prodaju suva šljiva (Sterlej, Rod 2023) bez koštice rehid
Jakobinija (jacobinia carnea) EmptyČet Dec 28 2023, 13:04 od benson

» Trogodišnje i dvogodišnje voćne sadnice za dvorište i baštu
Jakobinija (jacobinia carnea) EmptyNed Nov 19 2023, 09:18 od benson

» Prodajem sadnice Paulovnije Shan Tong
Jakobinija (jacobinia carnea) EmptyČet Okt 26 2023, 07:24 od benson

Socijalna tabla
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga

Fluks RSS

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Vrijeme
Ko je trenutno na forumu
Imamo 67 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 67 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 174 dana Sre Okt 09 2024, 22:04

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Jakobinija (jacobinia carnea)

+2
Kole
mena
6 posters

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1Jakobinija (jacobinia carnea) Empty Jakobinija (jacobinia carnea) Uto Apr 01 2008, 05:59

mena

mena
moderator
moderator

Jos jedna predivna sobna biljka koja nije teska za uzgoj.Jakobinija voli svjetlije mjesto,i dosta vode..Ako nema dovoljno vode listovi joj klonu pa cak i stablo..
Neumorno cvjeta i jako je zahvalna sobna biljka..
Slika je sa neta:
Jakobinija (jacobinia carnea) 200px-11

http://biljke.bosnianforum.com/

2Jakobinija (jacobinia carnea) Empty Re: Jakobinija (jacobinia carnea) Uto Apr 01 2008, 11:20

Kole

Kole
počasni član
počasni član

Mena ti si kao enciklopedija nepresušan izvor znamja, uvek nas prijatno iznenadiš sa nekom novom biljkom. Svaka ti čast, sqamo tako nastavi spring



Poslednji izmenio Kole dana Ned Sep 21 2008, 23:08, izmenjeno ukupno 1 puta

3Jakobinija (jacobinia carnea) Empty Re: Jakobinija (jacobinia carnea) Uto Apr 01 2008, 11:31

Kole

Kole
počasni član
počasni član

Biljka je prelepa,evo bacila sam malo pogled u moju knjigu o sobnom bilju i našla sam jakobiniju . . .
Piše da je poreklom iz Brazila,voli jaku svetlost zimi čak traži i dodatno osvetljenje.Cveta od avgusta do oktobra,zemlja lagana iz bašte i bogata humusom, đubrenje jednom mesečno april-septembar,kvasiti lišće ujutru i uveče.Dimenzije do 1m visine.Razmnožavane reznicama stabljike,u proleće, u ministaklenicima sa hormonima i temperaturom 25 C,biljka počinje da raste posle mesec dana.Životni vek - biljka se uglavnom odbacuje posle 2 do 3 god jer veoma teško ponovo cveta i ne izgleda lepo sa dole ogolelim delom. Savet redovno orezujte krajeve stabljike da biste očuvali gustinu biljke i iznosite je u baštu u toku maja čim temp bude preko 15C.

4Jakobinija (jacobinia carnea) Empty Re: Jakobinija (jacobinia carnea) Uto Apr 01 2008, 13:50

djeka

djeka
počasni član
počasni član

Moja se povratila iz mrtvih Laughing
Jakobinija (jacobinia carnea) Dscn1215

5Jakobinija (jacobinia carnea) Empty Re: Jakobinija (jacobinia carnea) Uto Apr 01 2008, 16:07

Mila1

Mila1
počasni član
počasni član

Djeko i moja je (sjecas se kad smo pricale o njoj) pocela super napredovati.

6Jakobinija (jacobinia carnea) Empty Re: Jakobinija (jacobinia carnea) Ned Avg 30 2009, 09:42

mena

mena
moderator
moderator

Imam je i ja i mogu reci da se veoma lako ozili..

Jakobinija (jacobinia carnea) Roze_c13

http://biljke.bosnianforum.com/

7Jakobinija (jacobinia carnea) Empty Re: Jakobinija (jacobinia carnea) Pon Avg 31 2009, 21:32

Strelicijum

Strelicijum
zaslužni član
zaslužni član

Kole, izvini sto cu da ti kazem ali nije tacno da zivi 2-3 godine (to moze po knjizi ali u praksi je drugacije). Imala sam jakobiniju 5-6 godine ista saksija, uginula je mojom krivicom. Svake zime cuvala sam je u spavacoj sobi, listovi bi nesto opali ali i ostajali. Ove jeseni sam je odnela u podrum nisam polevala i osusila se. Napominjem da je prosle godine cvetala dva puta, jer ona cveta jedamput preko leta samo sto cvet traje dugo ako biljka ima redovno vlagu. A sto se tice svetlosti u sobi mi i nije neka svetlost jer roletna jespustena i sobu ne zagrevam. Zato je forum naj bolji jer ovde kazu kako je stvarno u praksi.

8Jakobinija (jacobinia carnea) Empty Re: Jakobinija (jacobinia carnea) Pon Avg 31 2009, 21:36

Strelicijum

Strelicijum
zaslužni član
zaslužni član

Ako hoces mogu da postavim slike, jer to mi je ostalo od proslog leta i nije odozdo bila ogolena. grow3 grow3 grow3

9Jakobinija (jacobinia carnea) Empty Re: Jakobinija (jacobinia carnea) Uto Feb 22 2011, 09:14

sunčica

sunčica
Član
Član

jakobinija ili dubrovački gospar nije sobna biljka! on je biljka za van, samo na kontinentu nemože prezimiti vani! voli dosta sunca, svjetlosti kada je unutra, dosta vode i povremeno prskanje po listovima!

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Similar topics

-

» jacobinia

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu