Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zadnje teme
» Rezervacije u toku za jesenju sadnju voćnih sadnica
Pachypodium - Page 3 EmptyNed Avg 04 2024, 22:34 od benson

» Ručna transportna kolica
Pachypodium - Page 3 EmptyČet Jun 06 2024, 22:10 od benson

» Fotinija - Red robin - Akcija 350 din!
Pachypodium - Page 3 EmptyPet Apr 19 2024, 06:16 od benson

» Fotinija - Red robin
Pachypodium - Page 3 EmptyNed Apr 14 2024, 07:45 od benson

» Prodaja sadnica svih vrsta voća
Pachypodium - Page 3 EmptyČet Feb 15 2024, 09:25 od benson

» Sadnice šljive 130 dinara Akcija!
Pachypodium - Page 3 EmptySre Feb 07 2024, 10:24 od benson

» Na prodaju suva šljiva (Sterlej, Rod 2023) bez koštice rehid
Pachypodium - Page 3 EmptyČet Dec 28 2023, 13:04 od benson

» Trogodišnje i dvogodišnje voćne sadnice za dvorište i baštu
Pachypodium - Page 3 EmptyNed Nov 19 2023, 09:18 od benson

» Prodajem sadnice Paulovnije Shan Tong
Pachypodium - Page 3 EmptyČet Okt 26 2023, 07:24 od benson

Socijalna tabla
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga

Fluks RSS

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Vrijeme
Ko je trenutno na forumu
Imamo 35 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 35 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 174 dana Sre Okt 09 2024, 22:04

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Pachypodium

+15
mara90
lepa kata
Miriam
niho
ema
fifi
dzomba77
jellena
mena
Živana
slacko
Aiwa
baba
djeka
bubamarac
19 posters

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3

Ići dole  Poruka [Strana 3 od 3]

51finger Re: Pachypodium Pon Nov 09 2009, 11:51

mak

mak
počasni član
počasni član

Ovo je moja Madagaskarska palma prije 3 godine. Prošle godine je preko zime zanemarila i završila je nažalost u smeću.
Vaše su super, svaka čast.

Pachypodium - Page 3 Kaktusi023

http://cvjetnaoaza.blogspot.com/

52finger Re: Pachypodium Pon Nov 09 2009, 11:56

baba

baba
počasni član
počasni član

Mak draga ovo je Euphorbia leuconeura , imala si fantastican primerak Shocked ja imam jednu malu devojcicu koja je odbacila listove na temperaturi od 15 i danas posle prskanja je unosim na toplo Smile

53finger Re: Pachypodium Sre Nov 11 2009, 07:34

Dancefloor

Dancefloor
Novi član
Novi član

baba ::listovi ce odpadati ako je imao temparatune sokove Wink sto je za ovo vreme normalno .

Ne znam gde ga sad drzis, ima li svetla, da li je zalivan skoro , da li je na toplom , ili hladnom , nista nisi napisala pa cu ti ja ukratko napisati a ti se snadji Smile

Jedno pravilo vazi bilo gde da je u grejanoj prostoriji ili nekoj sa nizom temepraturom Pachy trazi puno svetla .

ako je u grejanoj prostoriji :

obavezan je prozor ili jako osvetljeno staniste , zalivanje kad se zemlja prosusi i bar 1 mesecno orosavanje Smile

u negrejanoj :

Ipak je ovo palma sa Madagaskara tako da ti ja ne preporucujem prostoriju koja je hladnija od 15 stepeni, zalivas bukvalno na kasicicu i listovi ce opadati Wink orosavanje opet bar na mesec dana i to je to Smile

Neki drugi ce na forumu imati verovatno neko drugo iskustvo ja sam navela moja iskustva Smile

Puno srece i ne brini Wink pachy je jako izdrzljiv Wink

hvala hvala veildance

drzim pachyja na prozoru jer to je najosvetljenije mesto u sobi,ispod je radijator,a temperatura je 22 stepena

ostale kaktuse koje imam sam zalivala na 10 dana,a na koliko treba njega? i ako mi neko moze pojasniti "orosavanje" ?
nova sam u svemu ovome Smile

54finger Re: Pachypodium Sre Nov 11 2009, 08:56

baba

baba
počasni član
počasni član

E pa orosavanje ti je :
sipas vodu u ovakvu pumpicu Pachypodium - Page 3 Slika i orosavas biljke, a obzirom da ti je ispod radijator zalivaj cim je zemlja suva i nece skoditi da svaki dan malo pumpicom prodjes, radijator susi vazduh , a biljke ne vole da zive u takvoj klimi , mada mozes da stavis neku posudicu sa vodom na isti i bice biljkama mnogo dobro , u tom slucaju orosavaj bar 1 u nedelju dana .

Pogledaj sta sve imas od biljaka tu, pa prosvrljaj po nasem forumu i onda ces videti sta , gde i kako treba da drzis, u principu ovde uvek ima nekog ko ce ti izaci u susret i posavetovati te Smile

U svakom slucaju Pachypodium - Page 3 1111111 u nase biljno carstvo Very Happy

55finger Re: Pachypodium Sre Nov 11 2009, 17:51

Dancefloor

Dancefloor
Novi član
Novi član

Hvala na savetima i tako lepoj dobrodoslici! cactus
Snalazim se polako na forumu:)
Sacuvala sam papiric na kome pisu neka uputstva iz cvecare,a bas je zacepkan na krajicku gde pise "zalivati umereno,ne oros" pa sam kontala da je to znacilo da ne treba da se orosava ali da svakako pitam sta znaci Smile
Imam jos tri kaktusica,razlicite vrste,kad budem imala prilike okacicu fotke,al' pachy mi je omiljeni!

56finger Re: Pachypodium Pon Jan 04 2010, 10:23

Aiwa

Aiwa
počasni član
počasni član

Nabavila sam jedan pelcer ove palme napokon (nema ni jedan listic)... ostavila sam ga tri dana da se ranica zasusi... danas planiram da ga zasadim ..a vidim da vecina govori kako su pelceri vec osudjeni na propast Shocked Shocked Shocked

Danas ga stavljam u zemlju pa sta bude..bice..nadam se naj boljem!
Jel neko pelcovao od vas reznicu i da li ikome uspelo????

57finger Re: Pachypodium Pon Jan 11 2010, 14:00

Aiwa

Aiwa
počasni član
počasni član

Evo ga zasadjenog...na prozorce

pa sta bude....

Pachypodium - Page 3 Ipnytx

58finger Re: Pachypodium Pon Jan 11 2010, 18:16

baba

baba
počasni član
počasni član

Aiwa ne verujem da je od reznice pachi osudjen na propast No
Prosle jeseni sam videla jedan prelepi saundersi iz reznice ( od kog cu ja da uzmem ovog proleca komadic Wink ) i zena kaze da joj se lagano ozilio , bocnula ga u zemlju u koju je stavila malo ugljene prasine i primio se Smile

Ne brini , imas ti zlatne rucice , primice se Smile

59finger Re: Pachypodium Pon Jan 11 2010, 22:52

Aiwa

Aiwa
počasni član
počasni član

Jao baba...reci ti se pozlatile Laughing Laughing i ja se nadam...

60finger Re: Pachypodium Pon Apr 05 2010, 12:42

Aiwa

Aiwa
počasni član
počasni član

Pelcer jos ziv...bice nesto od njega veildance

Vidim da se ne tretira bas kao kaktus (sto se tice prezimljavanja) znaci moze se drzati u dnevnoj sobi na toplom tokom godine ...

da li da ga stavim na puno sunce leti?????

61finger Re: Pachypodium Pon Apr 05 2010, 13:34

baba

baba
počasni član
počasni član

Iva mozes ga staviti na puno sunce , ali od maja , jos je rano da se iznosi Smile

Ako ce ti saksija stajati na betonu nadji neku drvenu dasku na koju ces ga staviti, smeta mu grejanje korena Smile od betona Smile

Zimi ga slobodno mozes drzati na nekom juznom prozoru, u dnevnoj sobi, tj u sobi koja se greje Smile
Drago mi je da ti se pelcer primio Smile

62finger Re: Pachypodium Sub Jul 17 2010, 09:38

theorema


Novi član
Novi član

haj.
učlanila sam se na forum baš zbog pahipodija. naime bolestan je već neko vrijeme i ne znam što da napravim.
imao je lijepe listove koje je zimi odbacio, dobili su crne fleke, polako pocrnili i otpali
i evo od tada se muči, svaki tjedan tjera nove listiće, koji dobiju iste takve mrlje smežuraju se i padnu.
mislila sam da ga previše zalijevam (1 tjedno) pa sam smanjila, al nit je bolje, nit je lošije
za to vrijeme biljka je narasla 4 cm u visinu

63finger Re: Pachypodium Pon Jul 19 2010, 21:32

jellena

jellena
aktivni član
aktivni član

Theorema jel mozes da stavis sliku svoje biljke? Moze biti da je od previse vode.

64finger Re: Pachypodium Ned Avg 15 2010, 12:02

Miriam

Miriam
aktivni član
aktivni član

Moj novi pachypodium namaquanum [img]Pachypodium - Page 3 Picture227

65finger Re: Pachypodium Ned Avg 15 2010, 12:05

Miriam

Miriam
aktivni član
aktivni član

theorema ::haj.
učlanila sam se na forum baš zbog pahipodija. naime bolestan je već neko vrijeme i ne znam što da napravim.
imao je lijepe listove koje je zimi odbacio, dobili su crne fleke, polako pocrnili i otpali
i evo od tada se muči, svaki tjedan tjera nove listiće, koji dobiju iste takve mrlje smežuraju se i padnu.
mislila sam da ga previše zalijevam (1 tjedno) pa sam smanjila, al nit je bolje, nit je lošije
za to vrijeme biljka je narasla 4 cm u visinu
U kakvoj zemlji ga držiš ja sam mog presadila u neku zemlju što sam kupila u vrtnom centru Zrinjevac sa vulkanskim pijeskom i vidim da mu odgovara. Ovo je moj sanudersi Pachypodium - Page 3 Picture209k.tha ovo lamerei

Uploaded with ImageShack.usPachypodium - Page 3 Picture210

66finger Re: Pachypodium Pon Avg 16 2010, 09:53

theorema


Novi član
Novi član

jadničak ovako izgleda
https://2img.net/r/ihimizer/i/p8160007r.jpg/
https://2img.net/r/ihimizer/i/p8160006.jpg/
mislim da nije zbog zalijevanja jer ga zalijevam jako malo, kao kaktuse

67finger Re: Pachypodium Pon Avg 16 2010, 15:48

Miriam

Miriam
aktivni član
aktivni član

theorema ::jadničak ovako izgleda
https://2img.net/r/ihimizer/i/p8160007r.jpg/
https://2img.net/r/ihimizer/i/p8160006.jpg/
mislim da nije zbog zalijevanja jer ga zalijevam jako malo, kao kaktuse
Onda ga možda zalijevaš premalo ja svoj ne zalijevam baš tako malo kao kaktuse jer on odbacuje lišće i kad ga zalijevaš premalo i moj se proljetos malo čudno držao ali sad je ddobro ako ga držiš na suncu gledaj da opet nije prejako moj je ujutro u sjeni popodne kasno sunce.

68finger Re: Pachypodium Pon Avg 16 2010, 16:46

theorema


Novi član
Novi član

nije od zalijevanja, počelo je kad sam ga zalijevala normalno (1 tjedno). postepeno sam smanjivala, jer sam mislila da je previše, ali nije bilo promjene.
imala sam ga 6 mj i živio je dobro, odbacio je listove zimos i od tada pokušava da mu izrastu novi, ali oni uvijek pocrne i otpadnu, kao što se na slici vidi. ostatak biljke raste normalno

nije izravno na suncu, vec u veoma svijetloj prostoriji, temp je uvijek iznad 17 °C

listove je odbacio zbog tem šoka (tada je bio u hladnijoj prostoriji) ali mi nije jasno zašto sad ne izrastu novi?

69finger Re: Pachypodium Pon Avg 16 2010, 18:36

Miriam

Miriam
aktivni član
aktivni član

theorema ::nije od zalijevanja, počelo je kad sam ga zalijevala normalno (1 tjedno). postepeno sam smanjivala, jer sam mislila da je previše, ali nije bilo promjene.
imala sam ga 6 mj i živio je dobro, odbacio je listove zimos i od tada pokušava da mu izrastu novi, ali oni uvijek pocrne i otpadnu, kao što se na slici vidi. ostatak biljke raste normalno

nije izravno na suncu, vec u veoma svijetloj prostoriji, temp je uvijek iznad 17 °C

listove je odbacio zbog tem šoka (tada je bio u hladnijoj prostoriji) ali mi nije jasno zašto sad ne izrastu novi?
Trebala si ga staviti van i na mom su bili neki jadni listići na početku isto tako točkasti sad je vani i on i ostali i dobro im je, lijepo ga baci van još nije kasno jer ako biljka raste ne bi trebao biti bolestan možež ga i pognojiti gnojivom za kaktuse pogotovo ako je neki nizozemac koji je do skora bio u stakleniku takve biljke su ti navikle na gnojivo i ja ih uvijek još neko vrijeme gnojim češće nego druge , treba im vremena da se priviknu na novu zemlju jer su bili u tresetu koji nema hranjive vrijednosti ali se biljka lako zakorijenjuje te stoga gnojeni često.

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 3 od 3]

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu