Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zadnje teme
» Fotinija - Red robin - Akcija 350 din!
Achillea filipendulina- hajducka trava zuta EmptyPet Apr 19 2024, 06:16 od benson

» Fotinija - Red robin
Achillea filipendulina- hajducka trava zuta EmptyNed Apr 14 2024, 07:45 od benson

» Prodaja sadnica svih vrsta voća
Achillea filipendulina- hajducka trava zuta EmptyČet Feb 15 2024, 09:25 od benson

» Sadnice šljive 130 dinara Akcija!
Achillea filipendulina- hajducka trava zuta EmptySre Feb 07 2024, 10:24 od benson

» Na prodaju suva šljiva (Sterlej, Rod 2023) bez koštice rehid
Achillea filipendulina- hajducka trava zuta EmptyČet Dec 28 2023, 13:04 od benson

» Trogodišnje i dvogodišnje voćne sadnice za dvorište i baštu
Achillea filipendulina- hajducka trava zuta EmptyNed Nov 19 2023, 09:18 od benson

» Prodajem sadnice Paulovnije Shan Tong
Achillea filipendulina- hajducka trava zuta EmptyČet Okt 26 2023, 07:24 od benson

» Trogodisnje i dvogodisnje vocne sadnice već od 150 din
Achillea filipendulina- hajducka trava zuta EmptyPet Avg 18 2023, 09:16 od benson

» продајем оксикодон 30 мг, продајем субоконе
Achillea filipendulina- hajducka trava zuta EmptySub Jul 01 2023, 16:54 od arvidmedic

Socijalna tabla
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga

Fluks RSS

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Vrijeme
Ko je trenutno na forumu
Imamo 8 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 8 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 170 dana Čet Mar 08 2012, 15:36

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Achillea filipendulina- hajducka trava zuta

3 posters

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

bubamarac

bubamarac
moderator
moderator

Zuta hajducka trava spada medju ukrasne trajnice. Stabljika ja uspravna, bokorastog rasta i perasto deljenih listova nazubljenih po krajevima. Cvet lici na pogacicu i lepo izgleda kad se osusi. Visne je od 100-150 cm. zemljiste ne mora biti plodno, vazno je samo da je dobro drenirano.

Achillea filipendulina- hajducka trava zuta Img1011545009

http://poljoinfo.com

baba

baba
počasni član
počasni član

Ne razum se puno u hajducku travu osim da od one bele kuvam caj koji je prekrasan.
Jutros sam kupila u poljoapoteci mix od 3 biljke i na kesi je zuta,crvena i roza,pa me interesuje da li su to hibridi i da li od njih moze takodje da se kuva caj i da li da ih sadim u dvoriste ili u saksiju.

bubamarac

bubamarac
moderator
moderator

Nisam siguran da li se hajducka trava u boji moze koristiti kao i bela za caj. Ja imam zutu vec nekojliko godina i posadjena je u vrtu. Trazi dosta sunca i zemlja treba da je dobro drenirana. Ako ima vise vode moze se desiti da polegne. Evo slike kako moja izgleda sad.

Achillea filipendulina- hajducka trava zuta Img_1310

http://poljoinfo.com

bubamarac

bubamarac
moderator
moderator

Cvetovi su se poceli nazirati.

Achillea filipendulina- hajducka trava zuta Pred_c10

http://poljoinfo.com

5finger trajnica Pon Maj 10 2010, 20:53

vlasta

vlasta
moderator
moderator

Hajdučka trava je razgranata biljka visoka 50-60 cm, koja može da naraste i do 100-150 cm, a potiče iz oblasti Kavkaza i Male Azije. U našim seoskim baštama je odavno rado gajena ukrasna vrsta. Uspravnih je stabljika, bokorastog rasta i perasto deljenih listova nazubljenih po obodu. Sitne žute cvetne glavice skupljene su u ravne štitaste cvasti. Spada među ukrasne vičegodišnje vrste. Na vlažnom i hranljivim materijama bogatom tlu cvetne stabljike hajdučke trave često polegnu. Najlepše raste u slabo humusnom zemljištu sa dobrom drenažom. Možemo da je gajimo na rubnim površinama, u zadnjim delovima leja sa perenama, ili kao dominantnu biljku, ali i kao soliter. Upotrebljava se i kao rezano cveće.
Položaj: Žutu hajdučicu sadimo u deo bašte koji je osunčan od jutra do zalaska sunca.
Zalivanje: Umereno ili izrazito oskudno. Ne podnosi ustajalu vodu.
Tlo: Humusno, ali može i peskovito zemljište s prosečnim sadržajem hranljivih materija.
Temperatura: Izvrsna jeperena za ekstremne klimatske uslove i za sušna topla leta.

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu