Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zadnje teme
» Rezervacije u toku za jesenju sadnju voćnih sadnica
Alokasija (alocasia x amazonica) - Page 2 EmptyNed Avg 04 2024, 22:34 od benson

» Ručna transportna kolica
Alokasija (alocasia x amazonica) - Page 2 EmptyČet Jun 06 2024, 22:10 od benson

» Fotinija - Red robin - Akcija 350 din!
Alokasija (alocasia x amazonica) - Page 2 EmptyPet Apr 19 2024, 06:16 od benson

» Fotinija - Red robin
Alokasija (alocasia x amazonica) - Page 2 EmptyNed Apr 14 2024, 07:45 od benson

» Prodaja sadnica svih vrsta voća
Alokasija (alocasia x amazonica) - Page 2 EmptyČet Feb 15 2024, 09:25 od benson

» Sadnice šljive 130 dinara Akcija!
Alokasija (alocasia x amazonica) - Page 2 EmptySre Feb 07 2024, 10:24 od benson

» Na prodaju suva šljiva (Sterlej, Rod 2023) bez koštice rehid
Alokasija (alocasia x amazonica) - Page 2 EmptyČet Dec 28 2023, 13:04 od benson

» Trogodišnje i dvogodišnje voćne sadnice za dvorište i baštu
Alokasija (alocasia x amazonica) - Page 2 EmptyNed Nov 19 2023, 09:18 od benson

» Prodajem sadnice Paulovnije Shan Tong
Alokasija (alocasia x amazonica) - Page 2 EmptyČet Okt 26 2023, 07:24 od benson

Socijalna tabla
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga

Fluks RSS

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Vrijeme
Ko je trenutno na forumu
Imamo 40 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 40 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 170 dana Čet Mar 08 2012, 15:36

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Alokasija (alocasia x amazonica)

+12
Strelicijum
p_e_r_o@hotmail.com
Yolli
agava
fifi
JeJa
dzomba77
alisa
suzana
tasa
Kole
mena
16 posters

Idi na stranu : Prethodni  1, 2

Ići dole  Poruka [Strana 2 od 2]

26Alokasija (alocasia x amazonica) - Page 2 Empty Re: Alokasija (alocasia x amazonica) Ned Okt 18 2009, 13:40

p_e_r_o@hotmail.com


počasni član
počasni član

e ljudi moja alokasija otkad joj se prijetim da cu u bacit krene jedan list od dva centimetra a drugi ide za njim , jos se nije skroz izvukao al ima jedno 10 cm ja sad hepy....

27Alokasija (alocasia x amazonica) - Page 2 Empty Re: Alokasija (alocasia x amazonica) Ned Okt 18 2009, 16:31

Yolli

Yolli
počasni član
počasni član

veildance Bas mi je drago zbog tebe!
Pa moja ima samo jedan list i dobro je da imam ovde svoje fotografije postavljene od letos, imam cemu da se divim, moja trenutno ima samo jedan list, i to ne svojom ni mojom krivicom. Embarassed Crying or Very sad Desila se neka oluja i pala je jedna veca saksija na alokasiju i polomila sve listove osim jednog pale Sada je zagledam i cekam hoce li se oporaviti

28Alokasija (alocasia x amazonica) - Page 2 Empty Re: Alokasija (alocasia x amazonica) Pon Okt 19 2009, 10:53

mak

mak
počasni član
počasni član

Alocasije su prelijepe.
Evo jedne alternative za sve one koji vole biljke sa dekorativnim listovima. Ovo je Arum italicum. To je vrtna biljka čiji listovi počinju da rastu sad (oktobar-novembar) i zeleni su do maja. Tad biljka cvjeta (cvijet sličan cvijetu calle-kao fišek) i u junu nestaju listovi i cvijetovi, a ostaje samo sjeme. Preko ljeta je biljka u fazi mirovanja (bez lista i cvijeta). Sama se razmnožava. Ja sam kupila jednu biljku i sad ih imam 10-tak iako ih nisam ni dijelila, ni sijala.

Napominjem da je biljka otrovna, kao uostalom i mnoge druge.

Evo 2 od mojih 10-tak Aruma:

Alokasija (alocasia x amazonica) - Page 2 DSC09881

Alokasija (alocasia x amazonica) - Page 2 DSC00428

mena, prebaci ovu poruku u posebnu temu, ako smatraš da ne pripada ovdje. Hvala

http://cvjetnaoaza.blogspot.com/

29Alokasija (alocasia x amazonica) - Page 2 Empty Re: Alokasija (alocasia x amazonica) Pon Okt 19 2009, 19:36

p_e_r_o@hotmail.com


počasni član
počasni član

ja bi vrlo rado postavio slike vrta i svake biljke pojedinacno al nece me uopce ulogirat u ono za slike.....tak da ak se snadjem postavim slike....

30Alokasija (alocasia x amazonica) - Page 2 Empty Re: Alokasija (alocasia x amazonica) Pon Okt 19 2009, 20:08

mena

mena
moderator
moderator

Ako mislis na serwimg moras se registrovati..Slike mozes postavljati i preko photobucketa..

http://biljke.bosnianforum.com/

31Alokasija (alocasia x amazonica) - Page 2 Empty Re: Alokasija (alocasia x amazonica) Pon Okt 19 2009, 20:16

p_e_r_o@hotmail.com


počasni član
počasni član

ev sad pokusavam na photo bucketu pa mi nes dugo ucitava...vec 10 min a jos nije se ucitala slika s kompa

32Alokasija (alocasia x amazonica) - Page 2 Empty Re: Alokasija (alocasia x amazonica) Sre Okt 21 2009, 07:21

Yolli

Yolli
počasni član
počasni član

Mak ovaj tvoj Arum italicum prelepo izgleda! veildance Obozavam inace biljke sa dekorativnim listovima, i bolje mi idu zbog nepovoljnog polozaja (prozori gledaju na severozapad), a vrt koji imam je uglavnom u senci!
U svakom slucaju biljcica ti je za 5+

33Alokasija (alocasia x amazonica) - Page 2 Empty Re: Alokasija (alocasia x amazonica) Sre Okt 21 2009, 20:06

Zdravka

Zdravka
počasni član
počasni član

alocasiju imam vac dve godine i nije mi cvetala, mak sta da joj radim da bude kao tvoja? spring

34Alokasija (alocasia x amazonica) - Page 2 Empty Re: Alokasija (alocasia x amazonica) Sre Okt 21 2009, 20:16

Zdravka

Zdravka
počasni član
počasni član

Izvini mak mislila sam na arum italicum Embarassed

35Alokasija (alocasia x amazonica) - Page 2 Empty Re: Alokasija (alocasia x amazonica) Sre Okt 21 2009, 20:42

mak

mak
počasni član
počasni član

Zdravka ::Izvini mak mislila sam na arum italicum Embarassed

Ako sam te dobro razumjela ti imaš Arum italicum, ali ti ne cvjeta. Ako ga nisi do sad dijelila onda bi trebao svakako sljedeće godine (maj, juni) cvjetati. Sve zavisi od veličine biljke.
Biljka treba dostići određenu veličinu da bi cvjetala.
Na mojoj prvoj slici je velika biljka (desno na slici je ruža, pa se može uporediti koliki su listovi), cvjeta već 3 godine, a Arum na drugoj slici nije još cvjetao, jer je relativno mlad. Ja ih imam 10-tak koji su se sami putem sjemena razmnožili, ali nijedan od tih mladih još nije cvjetao.
Malo strpljenja i vidjet ćeš rezultat.
Pozdrav

Dobro dosli na moj blog:
Alokasija (alocasia x amazonica) - Page 2 HeadlineKopie

http://cvjetnaoaza.blogspot.com/

36Alokasija (alocasia x amazonica) - Page 2 Empty Re: Alokasija (alocasia x amazonica) Sre Okt 21 2009, 20:45

mak

mak
počasni član
počasni član

Ispravka, na drugoj slici je velika biljka, a na prvoj mlada - samonikla.

http://cvjetnaoaza.blogspot.com/

37Alokasija (alocasia x amazonica) - Page 2 Empty Re: Alokasija (alocasia x amazonica) Uto Nov 10 2009, 16:31

yellow

yellow
počasni član
počasni član

Mak biljka ti je bas lepa nisam pre videla tu vrstu.Gde ima seme da kupim?
A Alokasiju vec treci put kupujem skoro mi je cvetala cvet5

38Alokasija (alocasia x amazonica) - Page 2 Empty Re: Alokasija (alocasia x amazonica) Uto Nov 10 2009, 22:09

Zdravka

Zdravka
počasni član
počasni član

Hvala mak Smile ipak za sve treba imati strpljenja.

39Alokasija (alocasia x amazonica) - Page 2 Empty Re: Alokasija (alocasia x amazonica) Sub Jan 30 2010, 12:14

mak

mak
počasni član
počasni član

yellow ::Mak biljka ti je bas lepa nisam pre videla tu vrstu.Gde ima seme da kupim?
A Alokasiju vec treci put kupujem skoro mi je cvetala cvet5

Izvini, tek sad sam vidjela (nakon 100 godina) tvoj post. Moze se naruciti biljka, sjeme ili podzemni dio. Najcesce se uzima sjeme.
Upravo sam sad gledala, trenutno ga nema u ponudi (u Njemackoj), ali ima u Spaniji, Americi.....
Ja nisam ove godine sakupila sjeme, ali ako ti nije dugo cekati, mogu ti sakupiti sljedece godine.

http://cvjetnaoaza.blogspot.com/

40Alokasija (alocasia x amazonica) - Page 2 Empty Re: Alokasija (alocasia x amazonica) Sub Jan 30 2010, 13:19

baba

baba
počasni član
počasni član

yellow ::Mak biljka ti je bas lepa nisam pre videla tu vrstu.Gde ima seme da kupim?
Arum italikum ima u svakoj listopadnoj sumi Wink ja sam moj primerak donela odatle.
Kad pocne prolece budak, asov sta imas a nije tesko ponesi do obliznje sume i iskopaj neki primerak Smile i sadi ga u senoviti deo

41Alokasija (alocasia x amazonica) - Page 2 Empty Re: Alokasija (alocasia x amazonica) Ned Jan 31 2010, 14:46

yellow

yellow
počasni član
počasni član

.[/quotJa nisam ove godine sakupila sjeme, ali ako ti nije dugo cek

mogu ti sakupiti sljedece godine]
ej,draga Mak mogu da sacekam ostavi mi seme Smile Smile Smile

42Alokasija (alocasia x amazonica) - Page 2 Empty Re: Alokasija (alocasia x amazonica) Ned Jan 31 2010, 14:53

mak

mak
počasni član
počasni član

yellow ::.[/quotJa nisam ove godine sakupila sjeme, ali ako ti nije dugo cek

mogu ti sakupiti sljedece godine]
ej,draga Mak mogu da sacekam ostavi mi seme Smile Smile Smile
Rado cu to uciniti, samo me moras napomenuti da ne zaboravim.

http://cvjetnaoaza.blogspot.com/

43Alokasija (alocasia x amazonica) - Page 2 Empty Re: Alokasija (alocasia x amazonica) Ned Jan 31 2010, 14:59

yellow

yellow
počasni član
počasni član

OK,dragaMak,pomenucu te hvala ti ako imas kakvu zelju za neku biljku javi mi

44Alokasija (alocasia x amazonica) - Page 2 Empty Re: Alokasija (alocasia x amazonica) Ned Jan 31 2010, 15:33

mak

mak
počasni član
počasni član

yellow ::OK,dragaMak,pomenucu te hvala ti ako imas kakvu zelju za neku biljku javi mi
Trenutno nemam nekih posebnih zelja, hvala.
Moram ti napomenuti da ja zivim u Njemackoj i da ne mogu 100% garantovati da ce to stici do tebe.
Slala sam sjeme u Bosnu nekim nasim forumasima, ali je sjeme odnijela jedna poznanica, a onda je jedno pismo sa sjemenom poslano postom (isto u Bosni).
Nemam iskustva kad se sjeme odavde direktno salje postom.

http://cvjetnaoaza.blogspot.com/

45Alokasija (alocasia x amazonica) - Page 2 Empty Re: Alokasija (alocasia x amazonica) Ned Jan 31 2010, 16:14

yellow

yellow
počasni član
počasni član

E ,nemam ni ja iskustva,nisam znala da si tako daleko,pa ipak hvala sto si se ponudila,pozzzz za tebe u dalekoj zemlji lol! lol!

46Alokasija (alocasia x amazonica) - Page 2 Empty Re: Alokasija (alocasia x amazonica) Ned Jan 31 2010, 16:20

yellow

yellow
počasni član
počasni član

baba ::
Arum italikum ima u svakoj listopadnoj sumi Wink ja sam moj primerak donela odatle.
Kad pocne prolece budak, asov sta imas a nije tesko ponesi do obliznje sume i iskopaj neki primerak Smile i sadi ga u senoviti deo
nisam primetila nista slicno u sumi,inace moj kraj je bogat sumom,moracu da obratim paznju pa da se latim posla,ako sta nadjem javicu Shocked Shocked spring

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 2 od 2]

Idi na stranu : Prethodni  1, 2

Similar topics

-

» Adam..(.Alocasia)

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu