Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zadnje teme
» Fotinija - Red robin - Akcija 350 din!
Limun ( Citrus medica L ) - Page 2 EmptyPet Apr 19 2024, 06:16 od benson

» Fotinija - Red robin
Limun ( Citrus medica L ) - Page 2 EmptyNed Apr 14 2024, 07:45 od benson

» Prodaja sadnica svih vrsta voća
Limun ( Citrus medica L ) - Page 2 EmptyČet Feb 15 2024, 09:25 od benson

» Sadnice šljive 130 dinara Akcija!
Limun ( Citrus medica L ) - Page 2 EmptySre Feb 07 2024, 10:24 od benson

» Na prodaju suva šljiva (Sterlej, Rod 2023) bez koštice rehid
Limun ( Citrus medica L ) - Page 2 EmptyČet Dec 28 2023, 13:04 od benson

» Trogodišnje i dvogodišnje voćne sadnice za dvorište i baštu
Limun ( Citrus medica L ) - Page 2 EmptyNed Nov 19 2023, 09:18 od benson

» Prodajem sadnice Paulovnije Shan Tong
Limun ( Citrus medica L ) - Page 2 EmptyČet Okt 26 2023, 07:24 od benson

» Trogodisnje i dvogodisnje vocne sadnice već od 150 din
Limun ( Citrus medica L ) - Page 2 EmptyPet Avg 18 2023, 09:16 od benson

» продајем оксикодон 30 мг, продајем субоконе
Limun ( Citrus medica L ) - Page 2 EmptySub Jul 01 2023, 16:54 od arvidmedic

Socijalna tabla
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga

Fluks RSS

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Vrijeme
Ko je trenutno na forumu
Imamo 8 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 8 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 170 dana Čet Mar 08 2012, 15:36

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Limun ( Citrus medica L )

+21
branka
Dona
BetiBup
flycheck
veeca
sneki
Marinela
lepa kata
niho
kursula
Fatka
dadoxxl
moon
alisa
vepar
kelta
mena
Mila1
jellena
admin
boki_bl
25 posters

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Ići dole  Poruka [Strana 2 od 5]

26flower2 Re: Limun ( Citrus medica L ) Ned Feb 22 2009, 20:24

mena

mena
moderator
moderator

Fatka ::mena osisaj ga pa ce cvjetati.Orezivanje svakog proljeca.

To se bas mora znati...limun se vise orezuje radi krosnje,,e sad znala sam ja njega sasjeckati i izgleda sjecnem i grane koje cvjetaju i onda nema cvjetanja.Zato sada samo sjecem one grane koje strce i krosnji dajem oblik..
Kod njega je samo fazon zimsko mirovanje--to sam veoma dobro shvatila pretprosle godine,jer sad je na hladnijem i ima sve listove.. Very Happy


_________________
Ako hoćeš da budeš mudar, nauči pametno da pitaš, pažljivo da slušaš, mirno da odgovaraš i da prestaneš kad nemaš više šta da kažeš.
http://biljke.bosnianforum.com/

27flower2 Re: Limun ( Citrus medica L ) Pet Mar 06 2009, 08:54

mena

mena
moderator
moderator

Kad li ce ovi nasi limuncici moci napolje??


_________________
Ako hoćeš da budeš mudar, nauči pametno da pitaš, pažljivo da slušaš, mirno da odgovaraš i da prestaneš kad nemaš više šta da kažeš.
http://biljke.bosnianforum.com/

28flower2 Re: Limun ( Citrus medica L ) Pet Mar 06 2009, 16:47

dadoxxl


zaslužni član
zaslužni član

Limun je veoma osjetljiv na niske temperature,ne zuriti jos sa iznosenjem,jer zima jos nije pokazala sve zube Shocked

29flower2 Re: Limun ( Citrus medica L ) Ned Mar 08 2009, 22:54

kursula


Novi član
Novi član

...posadio sjemenke limuna pre 4 godine...samo sam ih stavio u običnu zemlju i izrasla su...zadržao sam jedno stablo i ono se dosada razvijalo baš fino...ali me interesuje kad će da počne da rađa...neko kaže da mora da se kalemi...molio bih nekog u svakom slučaju da mi odgovori kako se kalemi limun...hvala...

30flower2 Re: Limun ( Citrus medica L ) Pon Mar 09 2009, 07:43

mena

mena
moderator
moderator

Kursula limun se mora kalemiti,ako hoces da imas rod...I ja sam sijala sjemenke i posle kalemila..Sto se tice kalemljenja tu ti bas nesto nemogu pomoci,ali sam gledala postupak kalemljenja i on je isti kao kod voca..


_________________
Ako hoćeš da budeš mudar, nauči pametno da pitaš, pažljivo da slušaš, mirno da odgovaraš i da prestaneš kad nemaš više šta da kažeš.
http://biljke.bosnianforum.com/

31flower2 Re: Limun ( Citrus medica L ) Pon Mar 09 2009, 19:00

kursula


Novi član
Novi član

mena ::Kursula limun se mora kalemiti,ako hoces da imas rod...I ja sam sijala sjemenke i posle kalemila..Sto se tice kalemljenja tu ti bas nesto nemogu pomoci,ali sam gledala postupak kalemljenja i on je isti kao kod voca..

...hvala ti....znači isti je kao kod običnog voća...samo me to zanimalo....znam kako ide kod običnih voćaka, ali nisam znao da li za limun ima nekih posebnih trikova...

32flower2 Re: Limun ( Citrus medica L ) Ned Mar 15 2009, 18:36

mena

mena
moderator
moderator

Kod nas poceli da iznose limune i mandarine,,,jos par puta da prodjem kraj tih kuca i ja cu morati iznijeti moje napolje.. Very Happy Koje minuse mogu podnijeti? ja cula do -5..


_________________
Ako hoćeš da budeš mudar, nauči pametno da pitaš, pažljivo da slušaš, mirno da odgovaraš i da prestaneš kad nemaš više šta da kažeš.
http://biljke.bosnianforum.com/

33flower2 Re: Limun ( Citrus medica L ) Ned Mar 15 2009, 18:55

niho

niho
počasni član
počasni član

E ja imam jedan problem sa limunom.Prvu godinu kad sam ga kupila lijep je bio ,fino je cvijetao ,čak sam imala i 3 mala limunića. e već kad je zima došla svi su mu listovi se smižurali koje sam prije par dana sve poskidala. Zimu je provodio isto kao i na svakom mijestu ali je sad ostaolo samo njegovo stablo.Presadila sam ga u veću posudu pošišala ga , pola se je smrznuo a pola je sirova stabljika. Mene sad zanima šta da sad radim sa njim . Ima svu potrebnu prehranu ali me zanima da li će on se pomladiti ili ne i da li da nastavim sa prehranom kao i prije bez obzira što je samo stablo ostalo. Uslikaću ga i pomozite mi ako je iko imao ovako sličnu situaciju jer ne želim ga izgubiti. Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

34flower2 Re: Limun ( Citrus medica L ) Pon Mar 16 2009, 09:40

niho

niho
počasni član
počasni član

Twisted Evil

---- evo slika kako izgleda sada.
Limun ( Citrus medica L ) - Page 2 21bnpl4

35flower2 Re: Limun ( Citrus medica L ) Pon Mar 16 2009, 10:56

alisa

alisa
moderator
moderator

Niho izgleda da se ovaj tvoj limun smrznuo..Nisam strucnjak pa tako čekaj savjet nekog od iskutva sa limunom....

36flower2 Re: Limun ( Citrus medica L ) Pon Mar 16 2009, 18:16

mena

mena
moderator
moderator

Niho zagrebi stablo malo noktom i ako je zeleno ispod limun je dobro ako nije onda je smrzao..Provjeri pa javi..


_________________
Ako hoćeš da budeš mudar, nauči pametno da pitaš, pažljivo da slušaš, mirno da odgovaraš i da prestaneš kad nemaš više šta da kažeš.
http://biljke.bosnianforum.com/

37flower2 Re: Limun ( Citrus medica L ) Uto Mar 17 2009, 10:53

niho

niho
počasni član
počasni član

Evo ja opet sad išla gledati svoj limun i opet sam ga zagrebala zeleni se Meno taj deblji dio korijena i šta sad. Onda se nije sav smrzao . Na vani je ostao ,jeli sad trebam nešto oko njega naročito uraditi Smile Smile Smile

38flower2 Re: Limun ( Citrus medica L ) Uto Mar 17 2009, 13:30

lepa kata

lepa kata
počasni član
počasni član

Miho, ja imam limun koji se prilikom transporta polomio, ostalo je samo stablo iznad kalema sa par listova. Pošto sam mislila da nema ništa od njega nisam ga ni stavljala u zimovnik nego ostavila u kući i čekala kad će mi ostati prazna saksija. Al moja biljčica nije mislila tako već je poterala SEDAM gran;ica, eno samo bujaju. Još je na toplom, strah me da ga iznesem jer su nove grane mlade pa da se ne oštete, Znači, ako ti je stablo zeleno - ;uvaj ti njega, poteraće ponovo Very Happy

39flower2 Re: Limun ( Citrus medica L ) Uto Mar 17 2009, 17:45

mena

mena
moderator
moderator

Znaci ako je stablo zeleno prezivio je..Nemoj da brines..
Nisi ga valjda ostavila preko zime napolju??



Poslednji izmenio mena dana Uto Mar 17 2009, 21:44, izmenjeno ukupno 1 puta


_________________
Ako hoćeš da budeš mudar, nauči pametno da pitaš, pažljivo da slušaš, mirno da odgovaraš i da prestaneš kad nemaš više šta da kažeš.
http://biljke.bosnianforum.com/

40flower2 Re: Limun ( Citrus medica L ) Uto Mar 17 2009, 19:39

niho

niho
počasni član
počasni član

Ostavila ga u garažu i eto reko da vidim kad nemam mjesta u kući i bio je još veći samo sam ga ovi dana ispitivajući uvijek pomalo šišala. Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed

41flower2 Re: Limun ( Citrus medica L ) Čet Mar 19 2009, 15:04

Marinela

Marinela
počasni član
počasni član

Evo danas sam stavila seme limuna u mlaku vodu sutra cu u zemljiu valjda ce mi ovaj put uspeti posto kad god sam stavila narandje ili mandarine niklo mi i posle se osusilo nije mi jasno zasto Question probacu jos ovaj put jer znam da kad zaskripi mogu da pitam vas sta dalje limun limun limun

42flower2 Re: Limun ( Citrus medica L ) Pet Mar 20 2009, 21:50

dadoxxl


zaslužni član
zaslužni član

Koliko se vidi na slici ove grane sa desne strane su se smrznule,sto se vidi po boji grana,a malo je vremena proslo od zime pa se ucinak jos ne vidi.Tacno je da grane mogu biti i zelene jos neko vrijeme,ali ce vremenom odumrijeti.Ukoliko je temperatura padala ispod minus 4.stepena nekoliko dana,od limuna nema nista.

43flower2 Re: Limun ( Citrus medica L ) Uto Mar 24 2009, 15:55

sneki


Novi član
Novi član

ja imam limun 2 godine već nije još davo plodove kalamljen je ,šta da uradim da radja i kako se obrezuje limun i kad ako neko zna neka mi pomogne......................... limun limun limun limun

44flower2 Re: Limun ( Citrus medica L ) Uto Mar 24 2009, 16:28

mena

mena
moderator
moderator

Sneki dobrodosla u cvjetno drustvo..
Sto se tice limuna,neznam jesi citala da on trazi zimi mirovanje da bi na proljece i ljeto cvjetao..
Prihranjivati ga treba na bazi zeljeza..Sto se tice orezivanja,treba samo skratiti grane koje strce i oblikovati mu krosnju,bar ja tako radim,jer sam ga jednom drasticno sasjekla i te godine nije bilo plododva..
Nadam se da sam ti bar malo pomogla


_________________
Ako hoćeš da budeš mudar, nauči pametno da pitaš, pažljivo da slušaš, mirno da odgovaraš i da prestaneš kad nemaš više šta da kažeš.
http://biljke.bosnianforum.com/

45flower2 Re: Limun ( Citrus medica L ) Uto Mar 24 2009, 17:58

sneki


Novi član
Novi član

puno si mi pomogla hvala ti...................... veildance

46flower2 Re: Limun ( Citrus medica L ) Čet Mar 26 2009, 09:13

mena

mena
moderator
moderator

Ovako za koji dan moj limun ide napolje i nadam se da nece biti jakih minusa,jer je bio u hladnijoj prostoriji pa mu nece smetati iznosenje napolje.. Very Happy


_________________
Ako hoćeš da budeš mudar, nauči pametno da pitaš, pažljivo da slušaš, mirno da odgovaraš i da prestaneš kad nemaš više šta da kažeš.
http://biljke.bosnianforum.com/

47flower2 Re: Limun ( Citrus medica L ) Ned Mar 29 2009, 07:28

mena

mena
moderator
moderator

Juce je izbacen napolje i ne izgleda tako lose odbacio je poneki list ali nista strasno kako je on to znao kad je bio u toplom preko zime..

Limun ( Citrus medica L ) - Page 2 Limun14


_________________
Ako hoćeš da budeš mudar, nauči pametno da pitaš, pažljivo da slušaš, mirno da odgovaraš i da prestaneš kad nemaš više šta da kažeš.
http://biljke.bosnianforum.com/

48flower2 Re: Limun ( Citrus medica L ) Ned Apr 19 2009, 19:18

Marinela

Marinela
počasni član
počasni član

Evo kod mene nicu mali limuncici iz semena limun jos malo cu poceti ja sa pitanjima Embarassed

49flower2 Re: Limun ( Citrus medica L ) Ned Apr 26 2009, 12:26

sneki


Novi član
Novi član

LISTOVISE MOTAJU I DOBIJAJU ŽUĆKASTU BOJU LISTOVA , IMA DESETAK CVJETOVA STAVLJA LA SAM GNOJIVA 15 OKO LIMUNA I POSLE TOGA MI SE TO DEŠAVA POMOZITE MI ........... limun limun limun limun

50flower2 Re: Limun ( Citrus medica L ) Ned Apr 26 2009, 18:38

mena

mena
moderator
moderator

Sneki to gnojivo nije dobro za agrume,njima treba prihrana sa dosta zeljeza..
Pokusaj da promjenis povrsinski sloj zemlje ili ga presadi u novu zemlju.
E sad opet nemoj ni pretjerivati sa vodom jer,ako je zemlja zbijena i nije rastresita smeta im i dosta vode.
To ti sve govorim iz licnog iskustva.


_________________
Ako hoćeš da budeš mudar, nauči pametno da pitaš, pažljivo da slušaš, mirno da odgovaraš i da prestaneš kad nemaš više šta da kažeš.
http://biljke.bosnianforum.com/

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 2 od 5]

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu