Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zadnje teme
» Rezervacije u toku za jesenju sadnju voćnih sadnica
Adam..(.Alocasia) - Page 4 EmptyNed Avg 04 2024, 22:34 od benson

» Ručna transportna kolica
Adam..(.Alocasia) - Page 4 EmptyČet Jun 06 2024, 22:10 od benson

» Fotinija - Red robin - Akcija 350 din!
Adam..(.Alocasia) - Page 4 EmptyPet Apr 19 2024, 06:16 od benson

» Fotinija - Red robin
Adam..(.Alocasia) - Page 4 EmptyNed Apr 14 2024, 07:45 od benson

» Prodaja sadnica svih vrsta voća
Adam..(.Alocasia) - Page 4 EmptyČet Feb 15 2024, 09:25 od benson

» Sadnice šljive 130 dinara Akcija!
Adam..(.Alocasia) - Page 4 EmptySre Feb 07 2024, 10:24 od benson

» Na prodaju suva šljiva (Sterlej, Rod 2023) bez koštice rehid
Adam..(.Alocasia) - Page 4 EmptyČet Dec 28 2023, 13:04 od benson

» Trogodišnje i dvogodišnje voćne sadnice za dvorište i baštu
Adam..(.Alocasia) - Page 4 EmptyNed Nov 19 2023, 09:18 od benson

» Prodajem sadnice Paulovnije Shan Tong
Adam..(.Alocasia) - Page 4 EmptyČet Okt 26 2023, 07:24 od benson

Socijalna tabla
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga

Fluks RSS

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Vrijeme
Ko je trenutno na forumu
Imamo 37 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 37 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 170 dana Čet Mar 08 2012, 15:36

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Adam..(.Alocasia)

+23
yellow
xtina
p_e_r_o@hotmail.com
Dona
slacko
Almightyme
Strelicijum
ROSA
BetiBup
Yolli
bubamarac
veeca
anam
Marinela
niho
marija
JeJa
alisa
agava
sladja81
tasa
Aiwa
mena
27 posters

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Ići dole  Poruka [Strana 4 od 5]

76flow Re: Adam..(.Alocasia) Sub Avg 01 2009, 10:19

bubamarac

bubamarac
moderator
moderator

Almightyme dobro dosao na biljno carstvo Adam..(.Alocasia) - Page 4 018dda10 Lakse bi bilo ako bi postavio sliku i da se tako vidi sta se desava sa listovima adama. A slika cveta adma je obavezna da vidimo kako izgleda cvet Very Happy

http://poljoinfo.com

77flow Re: Adam..(.Alocasia) Sub Avg 01 2009, 15:33

Strelicijum

Strelicijum
zaslužni član
zaslužni član

cula sam koliko je to tacno ne znam da ne treba mnogo da se raduje cvetu Adama i Difenbahije..... biljka je stara.

78flow Re: Adam..(.Alocasia) Sub Avg 01 2009, 15:56

ROSA

ROSA
Član
Član

Pa ja bas ne bih rekla da je to tacno meni adami jako brzo procvetaju cak i mladi.Sad su mi prosli cvetovi na jednom adamu sam imala 6 cvetova.E za koji dan ce mi moj mladi otvoriti drugi cvet pa cu vam staviti sliku.
Jel zna neko sta da radim sa tolikim adamima imam i jako puno pelcera koji su vec isterali po dva lista?

79flow Re: Adam..(.Alocasia) Sub Avg 01 2009, 18:17

slacko

slacko
počasni član
počasni član

Podeli prijateljima,komšijama i poneki daj i nekome koga ne znaš dobro.Obraduj nekog,učini dobro delo,lepo ćeš se osećati.

80flow Re: Adam..(.Alocasia) Sub Avg 01 2009, 18:59

Almightyme

Almightyme
Član
Član

Hvala bubamarac Very Happy

Cvet kao kod svih biljaka iste grupe je slican, iako je bezbojan meni se svidja. tree

Vec ce da precveta i ovaj drugi cvet, pocinje da se susi, ali u svakom slucaju slikacu adam sutra ili malo posle i staviti sliku tree

81flow Re: Adam..(.Alocasia) Uto Avg 04 2009, 12:28

alisa

alisa
moderator
moderator

Ovogo adama sam u proljeće dobila od Mene.Bio je to jedan maliii mali pelcerčić...Sad već fino izgleda..
Adam..(.Alocasia) - Page 4 DSCN2249-1

82flow Re: Adam..(.Alocasia) Uto Avg 04 2009, 21:00

veeca


Član
Član

Adam..(.Alocasia) - Page 4 DSCF1417



Poslednji izmenio veeca dana Uto Avg 04 2009, 21:04, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : adami)

veeca


Član
Član

Adam..(.Alocasia) - Page 4 DSCF1435

84flow Re: Adam..(.Alocasia) Uto Avg 04 2009, 21:33

Yolli

Yolli
počasni član
počasni član

Veeca da li su ti ovo oni adami koje si isekla proletos? Da li su ti isterale plocice ili biljke koje su imale list? tree
Pitam te zato sto smo otprilrke u isto vreme seckale nase adame, a meni su krenuli samo oni koji su imali list! grow3
Na zalost ostale su mi dve ili tri plocice koje ni ne znam gde sam posadila posto sam u medjuvremenu svasta turala u zemlju na mesto gde sam ih proletos gurnula confused
Inace Veeca super su ti adami veildance veildance veildance

85flow Re: Adam..(.Alocasia) Sre Avg 05 2009, 10:14

veeca


Član
Član

Da, to su Adami koji su iznikli iz pločica a ima ih još ali ja sam sinoć tek uspela da ubacim slike i pošaljem. Do sinoć nisam znala kako se šalje pa ću slikati ovih dana , sad su još veći. Kad sam zatrpavala pločice ove hrizanteme su bile male a sad i one izrasle pa ih dosta guše. Matične biljke koje sam isekla prvo su ostale bez i jednog lista pa su poterale i sada imaju po dva lista, slikaću i njih. Hvala za pohvale!!

86flow Adam Čet Avg 13 2009, 10:38

Dona

Dona
aktivni član
aktivni član

Evo mog adamaAdam..(.Alocasia) - Page 4 Ddddd048

87flow Re: Adam..(.Alocasia) Čet Avg 13 2009, 10:51

alisa

alisa
moderator
moderator

Dona Shocked ,svaka čast!!!!Ogrman,lijep i zdrav primjerak.Koliko je star?Šta mu radiš pa je ovako lijep? Shocked

88flow Adam Čet Avg 13 2009, 11:11

Dona

Dona
aktivni član
aktivni član

Ovaj je star tri godine ,dobila sam ih od starog oko 10 komada i sve sam poklonila meni ostao samo ovaj.Ne radim mu nista posebno posadjen je u velikoj saksiji napolju je u sarenoj seni ,prihrana Folifertl T jednom nedeljno.To je sve

89flow Re: Adam..(.Alocasia) Čet Avg 13 2009, 11:30

Strelicijum

Strelicijum
zaslužni član
zaslužni član

Ne znam sta da ti kazem, ali adam me je odusevio. Zimi sa koliko lista bude? bee

90flow Re: Adam..(.Alocasia) Čet Avg 13 2009, 14:14

p_e_r_o@hotmail.com


počasni član
počasni član

ja sam ovog ljeta dobio stari panj adama koi je bio acen i ja sam ga narvno spasio .....posadio sam ga oko pola metra u zemlju i jos je toliko ostalo iznad zemlje.. vrh sam odrezo i pored posadio za mjesec dana mi je istjero 3 lista i sad je ko suma a iz starog panja mi je izaslo5 pelcera...ali ja volim adame pa sam tako i pre dva tri dana iseko i ostatak panja na tri djela od po 10 cm i usadio u saksiju sad samo cekam...vjerojatno ce i to izrast...hehe......sto se tice cvijeta adama ja ga bas i ne volim jedino mi ima lijep miris...al kad mi pocne tjerat cvijet listovi se odmah suse dodje mi da ga odmmah bacim al necu zato ih stalno pomladjujem a stare podjelim...hehe...pozzic svima...forum je zakon..

91flow adam Pet Avg 14 2009, 08:37

Dona

Dona
aktivni član
aktivni član

Strelicijum ::Ne znam sta da ti kazem, ali adam me je odusevio. Zimi sa koliko lista bude? bee
I zimi ima isto listova jer stoji na svetlom mestu na temperoaturi oko 15 stepeni(samo sto sporije izbacuje listovi i oni su manji)

92flow Re: Adam..(.Alocasia) Pet Nov 06 2009, 15:28

Marinela

Marinela
počasni član
počasni član

Adam..(.Alocasia) - Page 4 Img00073u
Adam..(.Alocasia) - Page 4 Img00074
Adam..(.Alocasia) - Page 4 Img00075f
Adam..(.Alocasia) - Page 4 Img00077x

93flow Re: Adam..(.Alocasia) Sub Mar 27 2010, 21:49

xtina

xtina
Član
Član

Ja uopste nemam srece sa ovom biljkom.......tako da je trazim....ako neka ima neka mi se javi.......

94flow Re: Adam..(.Alocasia) Sub Apr 03 2010, 14:33

yellow

yellow
počasni član
počasni član

xtina ::Ja uopste nemam srece sa ovom biljkom.......tako da je trazim....ako neka ima neka mi se javi.......

najbolje je da napises odakle si,
pa mozda ima neki komsija da ti pokloni
Very Happy Very Happy Very Happy

95flow Re: Adam..(.Alocasia) Sub Apr 03 2010, 20:08

bubamarac

bubamarac
moderator
moderator

xtina ::Ja uopste nemam srece sa ovom biljkom.......tako da je trazim....ako neka ima neka mi se javi.......

Podseti me za nehih mesec dana da ti treba adam, pre nekoliko dana sam izvadio dve mladice i verovatno ce ih biti u skorije vreme.

http://poljoinfo.com

96flow Re: Adam..(.Alocasia) Sub Apr 03 2010, 20:09

Gost

Anonymous
Gost

Meni je ova biljka baš lepa, sada je trenutno nemam ali ću je uzeti od babe jedno četiri velika u bašticu da posadim. Moja mama ja nekad imala adame, bili su ooogromni u proleće ih posadi u bašticu i onda u jesen izvadi u saksije a dok su u bašti stalno ih đubri i zaliva sa prihranom đikaju kao ludi! A cvetova kolko hoćeš! I to svaki seme napravi, nismo skupljali seme jer se lako razmnožava sečenjem korena na delove, pa se delovi posade i imate novu biljku.

P.S. Jako je korisno imati u profilu odakle si.

97flow Re: Adam..(.Alocasia) Ned Maj 02 2010, 09:15

lazar


Član
Član

I ja imam jedan adam, ali evo ovo je vec druga godina da mu raste nesto kao cvet. Prvo krene kao list i onda se pretvori kao neka cura, i onda se otvori a iz njega neki cvet kao onaj kod leske.

Inace dosta je star ali potpuno zdrav i rastu mu lepi istovi.

98flow Re: Adam..(.Alocasia) Ned Avg 29 2010, 22:40

alokasija

alokasija
aktivni član
aktivni član

Ja sam u maju kupila jednog malog Adama,koji je imao samo dva jadna listića What a Face i nije bio baš reprezentativan! What a Face Sada krajem avgusta na mojo terasi to nije ista biljka! : Laughing Ima tri ogromna lista i nadam se da će krenuti i četvrti Smile ,jer su ona tri izašla u kratkom roku i još narasla! Primetila sam da su mu jako prijali oni štapići za prihranu necvetnica I love you (uvozni neki zeleni)! Od njih su mu listovi narasli stvarno veliki i sjajni pa ih preporučujem više nego tečno djubrivo! cheers
I da napomenem da na mojoj terasi skoro da nema direktnog sunny tako da je stalno u hladu!
Brine me jedino nastupajuća zima a ja u stanu imam centralno grejanje ,tako da ću ga najverovatnije dati prijateljici da kod nje prezimi u njenom zimovniku gde se ne greje!
Šta mislite da li bi mi propao u toploj prostoriji ili je bolje da bude na hladnom? :
Veliki pozdrav svim ljubiteljima ove biljke a i ostalima!

99flow Re: Adam..(.Alocasia) Pon Avg 30 2010, 19:09

mena

mena
moderator
moderator

alisa ::Ovogo adama sam u proljeće dobila od Mene.Bio je to jedan maliii mali pelcerčić...Sad već fino izgleda..
Adam..(.Alocasia) - Page 4 DSCN2249-1



Ajme meni pa ja ovo tek sad vidim,,,jako mi je drago kad se pokaze kako te biljke rastu..da je bio mali bio je,,ali ovaj je da kucnes u drvo i brzo je porastao.

http://biljke.bosnianforum.com/

100flow Re: Adam..(.Alocasia) Pon Avg 30 2010, 21:47

Marinela

Marinela
počasni član
počasni član

Evo po prvi put mi procveto adam sad neznam dal treba jos da pobeli cvet ali ja sam slikala za svaki slucaj posto neznam kolko drzi cvet spring
Adam..(.Alocasia) - Page 4 P8300020

Adam..(.Alocasia) - Page 4 P8300018

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 4 od 5]

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu