Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zadnje teme
» Rezervacije u toku za jesenju sadnju voćnih sadnica
Biljke razmnoižene vegetativnim putem - Page 2 EmptyNed Avg 04 2024, 22:34 od benson

» Ručna transportna kolica
Biljke razmnoižene vegetativnim putem - Page 2 EmptyČet Jun 06 2024, 22:10 od benson

» Fotinija - Red robin - Akcija 350 din!
Biljke razmnoižene vegetativnim putem - Page 2 EmptyPet Apr 19 2024, 06:16 od benson

» Fotinija - Red robin
Biljke razmnoižene vegetativnim putem - Page 2 EmptyNed Apr 14 2024, 07:45 od benson

» Prodaja sadnica svih vrsta voća
Biljke razmnoižene vegetativnim putem - Page 2 EmptyČet Feb 15 2024, 09:25 od benson

» Sadnice šljive 130 dinara Akcija!
Biljke razmnoižene vegetativnim putem - Page 2 EmptySre Feb 07 2024, 10:24 od benson

» Na prodaju suva šljiva (Sterlej, Rod 2023) bez koštice rehid
Biljke razmnoižene vegetativnim putem - Page 2 EmptyČet Dec 28 2023, 13:04 od benson

» Trogodišnje i dvogodišnje voćne sadnice za dvorište i baštu
Biljke razmnoižene vegetativnim putem - Page 2 EmptyNed Nov 19 2023, 09:18 od benson

» Prodajem sadnice Paulovnije Shan Tong
Biljke razmnoižene vegetativnim putem - Page 2 EmptyČet Okt 26 2023, 07:24 od benson

Socijalna tabla
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga

Fluks RSS

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Vrijeme
Ko je trenutno na forumu
Imamo 13 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 13 Gosta :: 1 Provajder

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 174 dana Sre Okt 09 2024, 22:04

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Biljke razmnoižene vegetativnim putem

+11
dadoxxl
orto
kristal
jasminaaa
branka
p_e_r_o@hotmail.com
mena
mak
alisa
Mila1
voki
15 posters

Idi na stranu : Prethodni  1, 2

Ići dole  Poruka [Strana 2 od 2]

p_e_r_o@hotmail.com


počasni član
počasni član

jos se to nisam usudio...a kanio sam al necu jos...kalemio sam forziciju ove jeseni naopako stavio pupove i primili se al namjerno sam ih okreno bas da vidim oce ic dolje....heh...svasta ti ja eksperimentiram
al mogu ti rec da sam i na ruzi penjacici koja je prikazena na pergolu nakalemio grmoliku rucu crvenih cvijetova i fio se primila prosle god i ja greskom odsjecem taj kalem tj komplet granu...ma zaboravim sta napravim i onda kad uprskam sjetim se sta sam napravio...hehe...

27sun lavanda Uto Feb 09 2010, 11:11

orto


Novi član
Novi član

spring Prosle godine kad sam obrezala lavandu, bilo mi je zao da bacim reznice. Ubola sam ih u zemlju, zalijevala i sve su se primile! Inace su skupe kad se kupuju.

dadoxxl


zaslužni član
zaslužni član

[quote="p_e_r_o@hotmail.com"]jos se to nisam usudio...a kanio sam al necu jos...kalemio sam forziciju ove jeseni naopako stavio pupove i primili se al namjerno sam ih okreno bas da vidim oce ic dolje....heh...svasta ti ja eksperimentiram
al mogu ti rec da sam i na ruzi penjacici koja je prikazena na pergolu nakalemio grmoliku rucu crvenih cvijetova i fio se primila prosle god i ja greskom odsjecem taj kalem tj komplet granu...ma zaboravim sta napravim i onda kad uprskam sjetim se sta sam napravio...hehe...[/quote
Za pojedine vrste biljaka za koje zelite da grane padaju nadole,tj.na pendulu,morate imati plemku takve biljke,a ne okrecati pup naopako prilikom kalemljenja. Very Happy ]

IZUDIN


Novi član
Novi član

Nema potreba za ekperiment neko je uvijek tu da pomogne .
Za trop.hibiskus prilikom ožiljavanja reznice u vodi obavezno dodati komadić drvenog uglja ,spriječiti dodir lista sa vodom kao i nešto višu temperaturu.
Kako dadoxxl reče samo plemenka uzeta sa biljke pendulaste forme može dati pendulu, ma kako okrenuo pup pri kalemljenju(ako se radi o običnoj formi ) ,ukoliko dođe do prijema pleke, tokom vegetacije mladica ce nastaviti normalan rast

dadoxxl


zaslužni član
zaslužni član

Dobro dosao Izudine spring

voki

voki
počasni član
počasni član

Biljke razmnoižene vegetativnim putem - Page 2 26-02-2010136-1
ubedljivo najbolji način ožiljavanja reznica pod flašom
Biljke razmnoižene vegetativnim putem - Page 2 26-02-2010132-1
Biljke razmnoižene vegetativnim putem - Page 2 26-02-2010133-1
reznice Passiflore alardi su za nedelju dana pustile žile.

branka

branka
počasni član
počasni član

O Voki pa ti si pravi strucnjak ,jel ima koja reznica viska?

voki

voki
počasni član
počasni član

Ima naravno, ovih dana ću staviti i reznice Ceaurele.

branka

branka
počasni član
počasni član

Moja Ceaurela je vani posadjena evo vec tri godine samo nema nikako ploda ali nema veze jer mi je lep i cvet a plod manje-vise...Ako budes jos rezao ili imas viska oziljenih reznica seti se mene a zauzvrat sta trazis .Imam loniceru crvkasto-zuckasta,lovor(zacin).jasminum pol. i seti cu se jos.Ako te zanima trampa javi se!

voki

voki
počasni član
počasni član

Biljke razmnoižene vegetativnim putem - Page 2 05072010-1
Zamija - iz jednog slučajno otkinutog lista.

BURKO

BURKO
aktivni član
aktivni član

da li je netko pokušao ovim putem razmnožavati ruže i kakav je bio uspjeh??Biljke razmnoižene vegetativnim putem - Page 2 Img8718q.th

voki

voki
počasni član
počasni član

Biljke razmnoižene vegetativnim putem - Page 2 11082010057-1
Ovo je list peperomije. Probao sam da vidim da li se mogu razmnožiti delom lista.

acer69

acer69
zaslužni član
zaslužni član

U prethodnim postovima je Voki rekao da je najbolje ožiljavati reznice ispod otkinute flaše.U potpunosti se slažem i mislim na osnovu iskustva da je to najbolji način ožiljavanja ukrasnog grmlja i crnogoričnih vrsta.Ovako ja ožiljavam reznice:

Reznica Cotoneastera dužine cca.10 cm je zabodena u zemlju i zalivena:

Biljke razmnoižene vegetativnim putem - Page 2 P1020648

Na pripremljenu reznicu se stavi otkinuta flaša i ostavi na sjenovito mjesto.Vrijeme potrebno da se reznica ožili zavisi od vrste i kreće se od mjesec dana pa do četiri mjeseca.

Biljke razmnoižene vegetativnim putem - Page 2 P1020649

nuna-


Novi član
Novi član

Ja ruže razmnožavam iz reznica odmah čim počnu prve cvijetati, tako cijelu sezonu ako mi se neka svidi.
Već precvijetalu granu odrežem,Tako da ima jedno 5-6 koljena.Dva koljena posadim u zemlju.Redovno zalivam i to je to.Prije sam sadila na neko mjesto sa kojeg sam poslije prenosila ružu na željeno mjesto.Sada odmah reznicu posadim tamo gdje i želim da zasadim ružu.

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 2 od 2]

Idi na stranu : Prethodni  1, 2

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu