Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zadnje teme
» Fotinija - Red robin - Akcija 350 din!
Razmnozavanje Poludrvenastih Biljaka EmptyPet Apr 19 2024, 06:16 od benson

» Fotinija - Red robin
Razmnozavanje Poludrvenastih Biljaka EmptyNed Apr 14 2024, 07:45 od benson

» Prodaja sadnica svih vrsta voća
Razmnozavanje Poludrvenastih Biljaka EmptyČet Feb 15 2024, 09:25 od benson

» Sadnice šljive 130 dinara Akcija!
Razmnozavanje Poludrvenastih Biljaka EmptySre Feb 07 2024, 10:24 od benson

» Na prodaju suva šljiva (Sterlej, Rod 2023) bez koštice rehid
Razmnozavanje Poludrvenastih Biljaka EmptyČet Dec 28 2023, 13:04 od benson

» Trogodišnje i dvogodišnje voćne sadnice za dvorište i baštu
Razmnozavanje Poludrvenastih Biljaka EmptyNed Nov 19 2023, 09:18 od benson

» Prodajem sadnice Paulovnije Shan Tong
Razmnozavanje Poludrvenastih Biljaka EmptyČet Okt 26 2023, 07:24 od benson

» Trogodisnje i dvogodisnje vocne sadnice već od 150 din
Razmnozavanje Poludrvenastih Biljaka EmptyPet Avg 18 2023, 09:16 od benson

» продајем оксикодон 30 мг, продајем субоконе
Razmnozavanje Poludrvenastih Biljaka EmptySub Jul 01 2023, 16:54 od arvidmedic

Socijalna tabla
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga

Fluks RSS

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Vrijeme
Ko je trenutno na forumu
Imamo 11 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 11 Gosta :: 1 Provajder

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 170 dana Čet Mar 08 2012, 15:36

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Razmnozavanje Poludrvenastih Biljaka

5 posters

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1Razmnozavanje Poludrvenastih Biljaka Empty Razmnozavanje Poludrvenastih Biljaka Ned Mar 15 2009, 00:46

boki_bl

boki_bl
moderator
moderator

RAZMNOZAVANJE POLUDRVENASTIH BILJAKA

O svakoj poludrvenastoj biljci mozemo govorit posebno i za svako sjeme kako i na koji nacin se priprema prije nego se posije i u kakvu zemlju treba da se siju sjemenke ... sa dobrom pripremom i pazljivim proucavanjem svake sjemenke zasebno moze se postic klijavost skoro pa 90 postotna , znaci da vam od 10 sjemenki ne nikne samo jedna ... to je uspjeh !!!

Ali se smatra uspjehom i kad 40 posto sjemenki proklija ...

Nacin razmnozavanja :

- Sjemenom

- Reznicom (grancicom - jednogodisnji ( ovogodisnji ) i proslogodisnja grancica )

- Izdankom ( nikla mladica sa korijena maticne biljke )

- Povaljenicama ( grana biljke povaljena na zemlju i prekrivena zemljom )

- Korijenom ( neke biljke se i tako razmnozavaju ... )

Zelim da cujem vasa misljenja i nacine na koje ste razmnozavali biljke pa da svi zajedno naucimo jos nesto vise o razmnozavanju istih !


_________________
Don't judge me by my past. I don't live there anymore

radoja956

radoja956
aktivni član
aktivni član

boki_bl ::RAZMNOZAVANJE POLUDRVENASTIH BILJAKA

O svakoj poludrvenastoj biljci mozemo govorit posebno i za svako sjeme kako i na koji nacin se priprema prije nego se posije i u kakvu zemlju treba da se siju sjemenke ... sa dobrom pripremom i pazljivim proucavanjem svake sjemenke zasebno moze se postic klijavost skoro pa 90 postotna , znaci da vam od 10 sjemenki ne nikne samo jedna ... to je uspjeh !!!

Ali se smatra uspjehom i kad 40 posto sjemenki proklija ...

Nacin razmnozavanja :

- Sjemenom

- Reznicom (grancicom - jednogodisnji ( ovogodisnji ) i proslogodisnja grancica )

- Izdankom ( nikla mladica sa korijena maticne biljke )

- Povaljenicama ( grana biljke povaljena na zemlju i prekrivena zemljom )

- Korijenom ( neke biljke se i tako razmnozavaju ... )

Zelim da cujem vasa misljenja i nacine na koje ste razmnozavali biljke pa da svi zajedno naucimo jos nesto vise o razmnozavanju istih !


Vidim da je ova tema potpuno zapuštena. Čini se da svi sve znamo. Evo ja ne znam pa želim naučiti nešto o razmnožavanju biljaka. Dosdadašnje iskustvo nije baš zadovoljavajuće. Nisam probala sve načine, ali neke jesam i nisam uspjela. Npr. nisam uspjela sa reznicom bogumile, niti klematisa. Biljka KOJU sam najlakše zakorijenila je lonicera, bez pola muke. Samo sam je ubola u zemlju i zalijevala.Prenošenje dijelenjem korjena je najlakše, ako se tlo pripremi kako kako treba. Možda neke od ovih biljaka koje sam pomenula ne spadaju u poludrvenaste, pa se izvinjavam administratoru. Ajde forumaši, dajte iskustva.

marta


aktivni član
aktivni član

jako zanimljiva tema al malo informacija.mislim da svi bismo zelelei saznati nesto vise o razmnazavanju biljka(na bilo koji nacin)ako citaju ovo "profesijonalci"u vrtlarenju neka i nama pocetnicima daju upustva.mislim da bilo bi super da neko potegne temu ukrstavanja bilja. veildance



Poslednji izmenio marta dana Sre Sep 26 2012, 21:46, izmenjeno ukupno 1 puta

mak

mak
počasni član
počasni član

marta ::jako zanimljiva tema al malo informacija.mislim da svi bismo zelelei saznati nesto vise o razmnazavanju biljka(na bilo koji nacin)ako citaju ovo "profesijonalci"u vrtlarenju neka i nama pocetnicima daju upustva(za to postoji forum).mislim da bilo bi super da neko potegne temu ukrstavanja bilja.hvala!
A koje bi ti biljke ukrštavala.
prvo - postoji tučak i prašnici (osnovi biologije)
drugo - na prašnicima je polen
treće - oprašivanje se vrši tako što se uzme polen i lagano stavi na tučak (najlakše se radi kistom)
Znači uzmeš polen s jedne biljke i staviš na tučak druge i čekaš da biljka obrazuje sjeme...onda sjeme posiješ i čekas da ti biljka procvjeta......i ako imaš sreće dobiješ jednu novu sortu.

http://cvjetnaoaza.blogspot.com/

mak

mak
počasni član
počasni član

Zaboravih napisati da nisam nikakav profesionalac nego hobi-baštovanka.

http://cvjetnaoaza.blogspot.com/

marta


aktivni član
aktivni član

spring



Poslednji izmenio marta dana Sre Sep 26 2012, 21:44, izmenjeno ukupno 1 puta

mak

mak
počasni član
počasni član

Upravo tasko Marta. Odglumiš pčelicu i to je sve.
Sretno!!!!

http://cvjetnaoaza.blogspot.com/

FatimaH


aktivni član
aktivni član

Pozdrav svima; pa evo i ja da se malo uključim u ovu temu i da kažem kakva su moja iskustva oko omlađivanja nekih biljaka. Kao prvo moje mišljenje je, da je naj pogodnije omlađivati od početka jula pa sve do kraja avgusta. Tada su naj toplije noći. I radoja, bogumile se tada naj lakše mlade. Moje lično iskustvo, ja sam stavila 6 kom. i svi se primili, a šta god sam stavila ovo ljeto u tom periodu se primilo. veildance

radoja956

radoja956
aktivni član
aktivni član

FatimaH ::Pozdrav svima; pa evo i ja da se malo uključim u ovu temu i da kažem kakva su moja iskustva oko omlađivanja nekih biljaka. Kao prvo moje mišljenje je, da je naj pogodnije omlađivati od početka jula pa sve do kraja avgusta. Tada su naj toplije noći. I radoja, bogumile se tada naj lakše mlade. Moje lično iskustvo, ja sam stavila 6 kom. i svi se primili, a šta god sam stavila ovo ljeto u tom periodu se primilo. veildance
FatimaH, blago tebi. Prosto sam ti zavidna.Najbolje da i meni omladiš neku Smile jer ih obožavam. spring bee

FatimaH


aktivni član
aktivni član

Nikakav problem radoja, na proljeće ako budemo zdravi i živi jedna od njih je sigurno tvoja. jocolor

radoja956

radoja956
aktivni član
aktivni član

FatimaH ::Nikakav problem radoja, na proljeće ako budemo zdravi i živi jedna od njih je sigurno tvoja. jocolor
groe4 do proljeća. Hvala mnogo. Veoma si me obradovala. bee Twisted Evil

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu