Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zadnje teme
» Rezervacije u toku za jesenju sadnju voćnih sadnica
Molim za pomoć EmptyNed Avg 04 2024, 22:34 od benson

» Ručna transportna kolica
Molim za pomoć EmptyČet Jun 06 2024, 22:10 od benson

» Fotinija - Red robin - Akcija 350 din!
Molim za pomoć EmptyPet Apr 19 2024, 06:16 od benson

» Fotinija - Red robin
Molim za pomoć EmptyNed Apr 14 2024, 07:45 od benson

» Prodaja sadnica svih vrsta voća
Molim za pomoć EmptyČet Feb 15 2024, 09:25 od benson

» Sadnice šljive 130 dinara Akcija!
Molim za pomoć EmptySre Feb 07 2024, 10:24 od benson

» Na prodaju suva šljiva (Sterlej, Rod 2023) bez koštice rehid
Molim za pomoć EmptyČet Dec 28 2023, 13:04 od benson

» Trogodišnje i dvogodišnje voćne sadnice za dvorište i baštu
Molim za pomoć EmptyNed Nov 19 2023, 09:18 od benson

» Prodajem sadnice Paulovnije Shan Tong
Molim za pomoć EmptyČet Okt 26 2023, 07:24 od benson

Socijalna tabla
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga

Fluks RSS

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Vrijeme
Ko je trenutno na forumu
Imamo 45 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 45 Gosta :: 1 Provajder

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 170 dana Čet Mar 08 2012, 15:36

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Molim za pomoć

3 posters

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1Molim za pomoć Empty Molim za pomoć Ned Apr 05 2009, 11:22

bebetolino


Novi član
Novi član

Može li mo neko napisati šta znači KISELKASTO zemljište???
Naime, želim posaditi kameliju i piše da mi je potrebno kislekasto zamljište. Kako da utvrdim da li je već kislekasto i kako da to postignem? Hvala svima UNAPRIJED

2Molim za pomoć Empty Re: Molim za pomoć Ned Apr 05 2009, 11:56

bubamarac

bubamarac
moderator
moderator

Uz pomoc lakmus papira se najtacnije moze utvrditi kiselost zemljie. Zemlju ciju ph vrednost zelimo da odredimo treba rastvoriti u destilovanoj vodi i umociti listic lakmus papira unutra. On ce promenuti boju i uz pomoc spektra boja koja se dobija uz papirice odredjuje se Ph zemlje. U kojoj je meri zmlja kisela moze se odrediti i uz pomoc sode bikarbone, potrebno je uzeti jednu saku vlazne zemlje i posuti sa malo sade bikarbone i ako zemlja zapeni ph je 5.0 i zemlja je kisela.
Zemlja koja je vec kisela se moze kupiti i u vecini slucajeva se prodaje kao zemlja za rododendrone.
Paznju na kiselost zemlje treba obratiti i nakon sadnje jer zemlja moze tokom uzgoja da menja ph. zbog zalivanja losom vodom,
ispiranja ili zasusivanja. Treset ako je vlazan ,prilikom raspadanju odaje
kiselost. Promrna ph vrednosti se vidi na samoj biljci jer listovi zute i biljka se slabije razvija,
jer se ne odvija adekvatna hemija u korenu biljke.

http://poljoinfo.com

3Molim za pomoć Empty Hvala, ali imam još pitanja Pon Apr 06 2009, 11:37

bebetolino


Novi član
Novi član

Zaista opširno i stručno objašnjeno. Hvala. Konkretno me interesuje za uzgoj KAMELIJE. Našao sam negdje da joj treba kiselo zemljište i zato sam pitao. Sad još jedno pitanje, pošto se nalazi u zemlji (vrtu) već posađena, kako da joj podezim zemlju? Da li da uspem tu kupovnu, ili se nešto drugo može dodati? Još jednom HVALA

4Molim za pomoć Empty Opet ja... Pon Apr 06 2009, 11:41

bebetolino


Novi član
Novi član

Izvinjavam se, ali imam još jedno pitanje. (nadam se da nisam puno dosadan). Smije li se stavljati prirodno, odnosno stajsko,ovčije, đubre?

5Molim za pomoć Empty Re: Molim za pomoć Pon Apr 06 2009, 12:53

alisa

alisa
moderator
moderator

bebetiolino,mozes da je otkopas malo i dodas joj kiselkastiju zemlju,koju ima za kupiti u vecim centrima vrtnim,namjenjena za rododendrone,hortenzije i sve te biljke koje vole kilselo zemljiste..Što se tiče djubrenja,mislim da je ovcije djubrivo jedno od jacih stajski djubriva i sanjim treba oprezno,jer mozes da sprzis biljku.Mozda malo ,sasvim malo da stavis,al ne direkt uz samu biljku.Tako bi ja uradila,ali ti ipak sačekaj da se još neko oglasi po tom pitanju...E da ako imaš negdje blizu bor il jelu,mozes odkopati malo zemlje ispod njih i staviti za kameliju,jer ta zemlja ispid borova je kisela kao i borove iglice...

6Molim za pomoć Empty Hvala Pon Apr 06 2009, 14:03

bebetolino


Novi član
Novi član

Hvala, Alisa

7Molim za pomoć Empty Ma, imam ja još pitanja Pon Apr 06 2009, 14:22

bebetolino


Novi član
Novi član

Evo mene opet. Znam da nisam u pravom forumu, ali se ne znalazim najbolje sa sjatovskim forumima, pa se nadam da ćete imati razumijevanja, i čitaoci, kao i administrator.
Naime, kupio sam četiri mandarine i jedan limun. Interesuje me kako se sade, dakle na kojoj udaljenosti i na koji način? Kako i kad se oblikuje krošnja? Naravno, imam još "more"pitanja, vezano za ove voćke, ali drugom prilikom.
Još jednom se izvinjam adminstrator i "forumašima" zbog uzurpacije ovog prostora pitanjima koja su vezana za uzgoj voća.

8Molim za pomoć Empty Re: Molim za pomoć Pon Apr 06 2009, 14:27

alisa

alisa
moderator
moderator

bebetolino,nema razloga da se izvinjavas.Samo ti pitaj,neko ce vec znati odgovor...Ali prije ces ga dobiti na tom pod forumu,limun il mandarina nego na bastenskim biljkama.Ja ti savjetujem da pitanje postaviš pod temama voče..... Very Happy

9Molim za pomoć Empty Ti su čudo Pon Apr 06 2009, 14:31

bebetolino


Novi član
Novi član

Evo, poslušao sam te i prebacio pitanje u VOĆE, ali čini mi se da tame nema tako agilnih forumaša kao što si ti. Zadnji post je postavljen prošle godine, pa ne znam hoću li dobiti odgovor.

10Molim za pomoć Empty Re: Molim za pomoć Pon Apr 06 2009, 14:40

alisa

alisa
moderator
moderator

Ma ne sekiraj,ako neko bude znao odgovor,posavjetovat ce te...Strpljivo samo....Ja baš neznam ništa o tome.Imam jedan limun koji je u saksiji i to sve..Nemam klimu za te egzotičnije voćke Laughing

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu