Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zadnje teme
» Rezervacije u toku za jesenju sadnju voćnih sadnica
Ficus Elastica - Page 5 EmptyNed Avg 04 2024, 22:34 od benson

» Ručna transportna kolica
Ficus Elastica - Page 5 EmptyČet Jun 06 2024, 22:10 od benson

» Fotinija - Red robin - Akcija 350 din!
Ficus Elastica - Page 5 EmptyPet Apr 19 2024, 06:16 od benson

» Fotinija - Red robin
Ficus Elastica - Page 5 EmptyNed Apr 14 2024, 07:45 od benson

» Prodaja sadnica svih vrsta voća
Ficus Elastica - Page 5 EmptyČet Feb 15 2024, 09:25 od benson

» Sadnice šljive 130 dinara Akcija!
Ficus Elastica - Page 5 EmptySre Feb 07 2024, 10:24 od benson

» Na prodaju suva šljiva (Sterlej, Rod 2023) bez koštice rehid
Ficus Elastica - Page 5 EmptyČet Dec 28 2023, 13:04 od benson

» Trogodišnje i dvogodišnje voćne sadnice za dvorište i baštu
Ficus Elastica - Page 5 EmptyNed Nov 19 2023, 09:18 od benson

» Prodajem sadnice Paulovnije Shan Tong
Ficus Elastica - Page 5 EmptyČet Okt 26 2023, 07:24 od benson

Socijalna tabla
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga

Fluks RSS

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Vrijeme
Ko je trenutno na forumu
Imamo 41 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 41 Gosta :: 3 Provajderi

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 170 dana Čet Mar 08 2012, 15:36

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Ficus Elastica

+27
mak
MACE
dacapd
ROSA
Strelicijum
BetiBup
Tilia cordata
anam
niho
ema
Marinela
dzomba77
jasminaaa
slacko
jaca30
aurora
sladja81
tasa
Pauchak
Aiwa
alisa
mena
djeka
admin
Monk
boki_bl
kelta
31 posters

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Ići dole  Poruka [Strana 5 od 6]

101detelina Re: Ficus Elastica Čet Jul 09 2009, 12:04

BetiBup

BetiBup
počasni član
počasni član

Pa vi sta ljudi svi pobjegli na more, a to sto moje cvijece vene, bas vas briga!!!
Very Happy

102detelina Re: Ficus Elastica Čet Jul 09 2009, 13:27

Strelicijum

Strelicijum
zaslužni član
zaslužni član

Beti, slobodno mu iseci suve grancice i pothitno ga presadi. Ako je napolje nadji mu mesto gde nema direkno sunce, i ako ga ne prehranjujes to obavezno da uradis. Povremeno orosavaj mu listove. Ja mislim da mu fali veca saksija.

103detelina Re: Ficus Elastica Čet Jul 09 2009, 13:32

BetiBup

BetiBup
počasni član
počasni član

Mnogo hvala! Danas ga šišam i presađujem! Pozdrav!

104detelina Re: Ficus Elastica Čet Jul 09 2009, 15:58

alisa

alisa
moderator
moderator

Beti b.,ja ne mogu da odgonetnem jel ovo fikus benjamin il je ginseng(ibonsai fikus).Ako je prvi,tj obični fikus benjamin,makazama mu oreži suhe grane al ne do dna jer one često znaju da bace mlado lišće ako nisu skroz suhe.Fikus presadi i stavi ga na neko svijetlo mjesto,možeš i vani u polusjenu.Ja svoje držim napolju preko ljeta.Dodaj mu malo prihrane za zelene biljke.Ako je to bonsai fikus,onda čekaj nekog drugog jer nemam iskustvo sa njima.U suštini njega je slična ali eto,nemam ga pa ne znam..

105detelina Re: Ficus Elastica Čet Jul 09 2009, 16:20

BetiBup

BetiBup
počasni član
počasni član

Mnogo ti hvala! Srdačan pozdrav!

106detelina FIKUS Sub Avg 01 2009, 16:19

ROSA

ROSA
Član
Član

posto nisam najveci ljubitelj fikusa benjamina jer je preterano osetljiv i nervira me opadanje lisca kada ga unesem u kucu,opredelila sam se za ove malo obicnije.jocolor

Ficus Elastica - Page 5 S6300368

107detelina Re: Ficus Elastica Pon Avg 17 2009, 07:10

dacapd

dacapd
Novi član
Novi član

Pozdrav svim ljubiteljima biljaka. Evo i slika moga omiljenog ljubinca....
Ficus Elastica - Page 5 Picture050win.th

108detelina Re: Ficus Elastica Pon Avg 17 2009, 08:50

ema


počasni član
počasni član

Jako lijep fikus, dacapd.
Moj je nakon proljetnog presađivanja sve nešto hoće-neće, tek sad krenuo onako kako ja hoću.

109detelina Re: Ficus Elastica Pon Okt 26 2009, 11:39

MACE

MACE
Član
Član

Zanima me zbog cega sarenolisni fikus odbacuje donje listove?Kupljen je prije mjesec dana!Da li mu smeta sto stoji blizu radijatora?

110detelina Re: Ficus Elastica Pon Okt 26 2009, 12:34

mak

mak
počasni član
počasni član

biljana1 ::Zanima me zbog cega sarenolisni fikus odbacuje donje listove?Kupljen je prije mjesec dana!Da li mu smeta sto stoji blizu radijatora?

Ako kao uzrok opadanja listova isključiš parazite, prečesto zalijevanje i vodu u posudici ispod saksije, onda je najvjerovatniji razlog promjena mjesta. Fikus treba određeno vrijeme da se prilagodi novoj sredini.
Pored toga korjen fikusa je jako osjetljiv na hladnoću, pa i to može biti uzrok.
Zbog tog se ne preporučuje fikus držati zimi u blizini ulaznih vrata zbog strujanja hladnog zraka (prilikom otvaranja vrata).


Dobro dosli na moj blog:
Ficus Elastica - Page 5 HeadlineKopie

http://cvjetnaoaza.blogspot.com/

111detelina Re: Ficus Elastica Pon Okt 26 2009, 12:43

alisa

alisa
moderator
moderator

Biljo koji je fikus u pitanju? Elasika il benjamin?Inače sve te šarene varijante su osjetljivije od zelenih.Slažem se sa postom od mak.Može biti uzrok adaptacija na novu sredinu il prezalijevanje,ali isto tako može biti da mu smeta blizina radijatora.Moje biljke ne podnose blizinu radijatora,ni jedna,dok kod prijateljice sve biljke su tik uz radijator i extra joj napreduju..
Imam oba fikusa i elastiku i benjamina,i znalo se desiti da benjaminu preko zime otpadne dosta listića i na proljeće se oporavi.Najbolje bi bilo da uslikaš svoj fikus,pa će neko znati konkretniji odgovor da ti da Very Happy

112detelina Re: Ficus Elastica Pon Okt 26 2009, 13:23

MACE

MACE
Član
Član

Hvala Alisa!U pitanju je Elastika! spring

113detelina Re: Ficus Elastica Pon Okt 26 2009, 13:30

MACE

MACE
Član
Član

Mak izvini sada sam vidjela tvoj odgovor!Parazite nema niti stoji na promaji!Mozda bi ga trebala presaditi u novu zemlju?Ne znam ni sama jer nemam iskustva sa fikusom? Laughing

BULI


Novi član
Novi član

ne znam zasto ali ne mogu da vam ubacim slike mojih fikusa imam ih sest i zauzimaju mi jedno dvadesetak kvadrata stana

115detelina Re: Ficus Elastica Uto Okt 27 2009, 08:10

mena

mena
moderator
moderator

http://biljke.bosnianforum.com/

116detelina Re: Ficus Elastica Pet Nov 06 2009, 15:15

Marinela

Marinela
počasni član
počasni član

Ficus Elastica - Page 5 Img00051n

117detelina Re: Ficus Elastica Pon Jan 18 2010, 11:53

Aiwa

Aiwa
počasni član
počasni član

Imam jedan fikus kome su na vrhu krenuli manji listovi ...sto znaci da je gladan prihrane i nove zemlje.... sta mislite da ga presadim sad u sred zime..jer ako ga ostavim do proleca bice jako puno malih listova...a on sad raste ko lud.... svake dve nedelje novi list!?????

118detelina Re: Ficus Elastica Pon Jan 18 2010, 12:50

p_e_r_o@hotmail.com


počasni član
počasni član

moj fikus elastica je sam nekako omlohavio a sve je u redu koliko ja kontam listovi su onako se objesili a neznam sta bimumoglo bit a bojim ga se sad vadit da ga nebi jos vise poremetio a vjerujem da mu je nesto s korijanjem ...jel nema nikakvih bolesti ni parazita zemlja je umereno vlazna tako da neznam stra bi mu moglo bit pomagajte nebi ga htio izgubit...

119detelina Re: Ficus Elastica Pon Jan 18 2010, 13:16

Aiwa

Aiwa
počasni član
počasni član

Obicno kazu kad su listovi obeseni da nema dovoljno vode ili vlage..mozda mu je pretoplo u prostoriji?

120detelina Re: Ficus Elastica Pon Jan 18 2010, 15:19

Yolli

Yolli
počasni član
počasni član

Sad Moj fikus se upokojio Crying or Very sad
Za sad ga nisam vadila iz zemlje sve se nesto nadam krenuce mozda na prolwce da tera sa strane, posto mu je ostala ogoljena poludrvenasta stabljika confused

121detelina Re: Ficus Elastica Pon Jan 18 2010, 18:53

p_e_r_o@hotmail.com


počasni član
počasni član

dovoljno je zemlja vlazna a temperatura je oko 25 stupnjeva prostoriji ali ovako se objesio otkad smo ga prije mjesec dana premjestili i prije mozda tjedan sam ga vratio na mjesto gdje je bio mozda zato....

122detelina Re: Ficus Elastica Pon Jan 18 2010, 19:50

Aiwa

Aiwa
počasni član
počasni član

Moguce..svakako ne vole promene.... vidi kako ce se ponasati ..mozda bude opet sve ok!

123detelina Re: Ficus Elastica Uto Jan 19 2010, 08:00

mena

mena
moderator
moderator

[quote="Aiwa"]Imam jedan fikus kome su na vrhu krenuli manji listovi ...sto znaci da je gladan prihrane i nove zemlje.... sta mislite da ga presadim sad u sred zime..jer ako ga ostavim do proleca bice jako puno malih listova...a on sad raste ko lud.... svake dve nedelje novi list!?????[/quot


Aiwa ja mislim da mu nedostaje svjetlosti,to je razlog 99,9%inace su dani kraci em je tmurno,nema sunca a on se nemisli malo odmoriti preko zime..Nemoj ga presadjivati do proljeca..

http://biljke.bosnianforum.com/

124detelina Re: Ficus Elastica Uto Jan 19 2010, 14:46

p_e_r_o@hotmail.com


počasni član
počasni član

ja dns svog fikusa izvadio iz zemlje medjutim sve je koliko ja vidim u redu samo nesto slabo ima korijena ja ga uhvatio do lista amo otpade a zelen je tako su mi tri otpala i dvije mlade grancice neznam sta da radim ja njega sam vratio u zemlju one grancice u vodu a listove posadio jel sam ovdje negdje procito da se moze razmnozit i iz lista pa cu pokusat......

125detelina Re: Ficus Elastica Uto Jan 19 2010, 15:17

Aiwa

Aiwa
počasni član
počasni član

mena ::


Aiwa ja mislim da mu nedostaje svjetlosti,to je razlog 99,9%inace su dani kraci em je tmurno,nema sunca a on se nemisli malo odmoriti preko zime..Nemoj ga presadjivati do proljeca..

Ali ima bas dosta svetla... i ranije je stajao na istoj razdaljini pa je super napredovao... ovo da je gladan sam nasla na nekom sajtu nemam pojma.. svakako cu ga presaditi na prolece..nego ako nastavi da raste ( a hoce) bice puno malih ! Crying or Very sad

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 5 od 6]

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu