Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zadnje teme
» Rezervacije u toku za jesenju sadnju voćnih sadnica
Orhideje - Page 9 EmptyNed Avg 04 2024, 22:34 od benson

» Ručna transportna kolica
Orhideje - Page 9 EmptyČet Jun 06 2024, 22:10 od benson

» Fotinija - Red robin - Akcija 350 din!
Orhideje - Page 9 EmptyPet Apr 19 2024, 06:16 od benson

» Fotinija - Red robin
Orhideje - Page 9 EmptyNed Apr 14 2024, 07:45 od benson

» Prodaja sadnica svih vrsta voća
Orhideje - Page 9 EmptyČet Feb 15 2024, 09:25 od benson

» Sadnice šljive 130 dinara Akcija!
Orhideje - Page 9 EmptySre Feb 07 2024, 10:24 od benson

» Na prodaju suva šljiva (Sterlej, Rod 2023) bez koštice rehid
Orhideje - Page 9 EmptyČet Dec 28 2023, 13:04 od benson

» Trogodišnje i dvogodišnje voćne sadnice za dvorište i baštu
Orhideje - Page 9 EmptyNed Nov 19 2023, 09:18 od benson

» Prodajem sadnice Paulovnije Shan Tong
Orhideje - Page 9 EmptyČet Okt 26 2023, 07:24 od benson

Socijalna tabla
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga

Fluks RSS

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Vrijeme
Ko je trenutno na forumu
Imamo 13 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 13 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 170 dana Čet Mar 08 2012, 15:36

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Orhideje

+41
kokoloko
Josipa
mirea
ružica
nermana
freaky
alisa
natasadejannina
sunčica
maki75
magnolija
bromelija
BURKO
BetiBup
jovanchica
Gaga
mak
Tija
Pulherija
Odjo
Iain
Marinela
rose
voki
jasminaaa
dzomba77
ema
mena
moni
bubamarac
lana
djeka
Kole
ella
boki_bl
Mila1
jellena
kelta
vlasta
Dona
Goga
45 posters

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Ići dole  Poruka [Strana 9 od 9]

201flow Re: Orhideje Sre Nov 30 2011, 18:47

mirea


Član
Član

hvala josipa.ja da sam na tvom mjestu kupila bi sebi jos jednu pa mozda ti drugi put uspije.i moja prva zamalo nije stradala ,al malo pomalo i citajuci forume sve su mi zive inapreduju.

202flow Re: Orhideje Uto Jan 03 2012, 11:43

kokoloko

kokoloko
Novi član
Novi član

mirea ::hvala moni...moja najbogatija do sada samo da mi se uspije otvoriti bar pola ovih pupica.Orhideje - Page 9 Picture259y

Ovo je bozanstveno!!!!
Koliko pupova...raskos... Mene muci jedna stvar- sto mi se pupovi krenu susiti pred samo otvaranje cvijeta.... u cemu je problem???

203flow Re: Orhideje Sre Jan 04 2012, 21:23

mirea


Član
Član

kokoloko ::Ovo je bozanstveno!!!!
Koliko pupova...raskos... Mene muci jedna stvar- sto mi se pupovi krenu susiti pred amo otvaranje cvijeta.... u cemu je problem???
i ja imam isti problem .ovi su se pupovi skoro svi osusili.ajd prvo sam mislila da je zbog temperaturnih promjena,dok sam je donijela kuci.al sad ponovo ima pupovi koji se jedan il dva otvore i ostali se suse.i jos mi i cvjetovi brzo prolaze. pale bas sam zalosna,dali moze bit da im smete duhanski dim.

204flow :) Sre Jan 11 2012, 15:05

Njanja


Novi član
Novi član

Evo da vas i ja pozdravim...Dobila sam prije par dana toliko željenu orhideju na poklon za rođendan i već sam luda za njima...Ovo je moja 1. ali svakako neće biti i jedina...

205flow Re: Orhideje Sre Jan 11 2012, 15:24

Njanja


Novi član
Novi član

206flow Re: Orhideje Sre Jan 11 2012, 19:08

FatimaH


aktivni član
aktivni član

Eh drage moje; za uspješan uzgoj orhideja ima više faktora. Kao prvo treba ih držati na istočnom dobro diftovanom prozoru, samo ne na južnom, u prostoriji u kojoj boravi noćna temperatura nesmije pasti ispod 16, a dnevna 25, ne voli promahu. Voda u koju se potapa orhideja na nekih pola sata mora biti kišnica ili prokuhana voda sobne temperature. Znači potapa se svakih 15 do 20 dana, a ako je centralno grijanje dodatno se još svakodnevno pršće. Toliko za sada, želim vam uspješan uzgoj i da DOBRO DOŠLE. zalivanje bom

207flow Re: Orhideje Uto Jan 17 2012, 19:31

kokoloko

kokoloko
Novi član
Novi član

mirea ::i ja imam isti problem .ovi su se pupovi skoro svi osusili.ajd prvo sam mislila da je zbog temperaturnih promjena,dok sam je donijela kuci.al sad ponovo ima pupovi koji se jedan il dva otvore i ostali se suse.i jos mi i cvjetovi brzo prolaze. pale bas sam zalosna,dali moze bit da im smete duhanski dim.
Koliko mogu zakljuciti da su veoma osjetljive Crying or Very sad ...a tako primamljive...
Ne znam da li im dim smeta...kod mene su na prozoru iznad radijatora, mislim da je on problem...mada je kod moje drugarice i na takvoj poziciji orhideja jako dobro uspjevala i nijedan joj pup nije propao...sad je u fazi mirovanja.
Vidim ima komentara i za destilovanu vodu i prskanje, ona to nista nije primjenjivala pa joj je uspjela Exclamation Question
Od moje 3, 2 su stare i dugo sam cekala novu glanu, na jednoj je skroz nova grana sa 3 pupa 1. se osusio na vrhu, otvorio se i cvijet za par dana otpao, ostala dva procjetala i traju....Na drugoj na starim granama dva nova ogranka sa 7 pupova, 3 poropla jedan se otvorio u divan krupan cvijet...ostala jos dva pupa....eto muka ziva, a toliko ih volim...

208flow Re: Orhideje Uto Jan 17 2012, 19:36

kokoloko

kokoloko
Novi član
Novi član

Sretno sa novom ljubimicom....imaces ih sigurno jos ...to tako ide! veildance
Obavjestvaj o svojim iskustvima...

209flow Re: Orhideje Čet Jan 19 2012, 08:53

FatimaH


aktivni član
aktivni član

Čula sam jednu prirodnu prehranu za orhideje, naime uzme se jedna pregršt piljevine od crnogorice npr, sa brente i jedna pregršt od bukovine il hrastovine i prelije se sa ključalom vodo, pokriti i ostaviti da se ohladi. I nakon toga procijediti i zaljevati orhideje. To sam dobila od jedne cvjećarke, ja nisam to još isprobala, al budem. Ima tu logike, postojbina orhideja su šume i rstu na drvetu, što znači da se hrane sokom iz kore drveta. Vrijedi pokušati s obziro da je prehrana za orhideje prilično skupa, a i poteško je naći u prodaji. veildance

210flow Re: Orhideje Pet Jan 20 2012, 21:15

mirea


Član
Član

kokoloko ::
Sretno sa novom ljubimicom....imaces ih sigurno jos ...to tako ide! veildance
Obavjestvaj o svojim iskustvima...
dali mozes da mi kazes gdje ti u banja luci kupujes orhideje.i kakva im je cijena tamo.u doboju su prilicno skupeoko 30 km.a mislila sam doc i do obija i znas li kakvu imaju ponudu tamo.
unaprijed se zahvaljujem na odgovoru.

211flow Re: Orhideje Ned Jan 22 2012, 18:45

kokoloko

kokoloko
Novi član
Novi član

mirea ::dali mozes da mi kazes gdje ti u banja luci kupujes orhideje.i kakva im je cijena tamo.u doboju su prilicno skupeoko 30 km.a mislila sam doc i do obija i znas li kakvu imaju ponudu tamo.
unaprijed se zahvaljujem na odgovoru.
Kupujem u Obiju-ponuda je odlicna, cesto imaju nove i cesto imaju popust...na popustu su oko 11KM sa jednom gramom...a one sa dvije su skuplje...van popusta su od 15 do 25 KM.

212flow Re: Orhideje Pon Jan 23 2012, 18:46

mirea


Član
Član

kokoloko ::
Kupujem u Obiju-ponuda je odlicna, cesto imaju nove i cesto imaju popust...na popustu su oko 11KM sa jednom gramom...a one sa dvije su skuplje...van popusta su od 15 do 25 KM.
to je bas jako povoljno.ja evo vec duze nagovaram muza da idemo u obi a on samo obecava i obecava.nadam se da ce uskoro ispuniti obecanje. sunny

213flow Re: Orhideje Pon Feb 20 2012, 22:32

kokoloko

kokoloko
Novi član
Novi član

kokoloko ::
Kupujem u Obiju-ponuda je odlicna, cesto imaju nove i cesto imaju popust...na popustu su oko 11KM sa jednom gramom...a one sa dvije su skuplje...van popusta su od 15 do 25 KM.

Sta je ovo...svi se ucutali, Sad niko nista ne pise o svojim ljepoticama?????????

214flow Re: Orhideje Pet Mar 30 2012, 16:11

o_sejla


Novi član
Novi član

Veliki pozdrav za sve vas, nova sam na forumu, pa vas ovim putem pozdravljam. Imam jednu ljepoticu philaneopsis kupila je prije mjesec dana al pocela se susiti, ne znam gdje grijesim al cvjetovi joj otpadaju i grana pozutila, imal ko neki savjet za mene... pozdrav Very Happy

215flow Re: Orhideje Sre Apr 04 2012, 21:07

kokoloko

kokoloko
Novi član
Novi član

o_sejla ::Veliki pozdrav za sve vas, nova sam na forumu, pa vas ovim putem pozdravljam. Imam jednu ljepoticu philaneopsis kupila je prije mjesec dana al pocela se susiti, ne znam gdje grijesim al cvjetovi joj otpadaju i grana pozutila, imal ko neki savjet za mene... pozdrav Very Happy
Cao, ti vjerovatno previse zalijevas svoju orhideju...pregledaj joj korijen, ako zuti i trune moras odsjeci sve sto je propalo...

216flow Re: Orhideje Čet Apr 05 2012, 18:09

o_sejla


Novi član
Novi član

Hvala na odgovoru, zaljevala sam je svakih 10-15 dana, ono potopim pa okapam, tak sam negdje procitala, odrezala sam sve sto je pozutilo pa cemo vidjeti ishod...pozz

217flow Re: Orhideje Sre Jun 27 2012, 06:11

mirea


Član
Član

Orhideje - Page 9 Mireineslikenediraj005

moje orhideje koje trenutno cvatu

218flow Re: Orhideje Sre Jun 27 2012, 06:15

mirea


Član
Član

Orhideje - Page 9 Mireineslikenediraj006

Orhideje - Page 9 Mireineslikenediraj022

ima uh jos al u pupovima kad se otvore stavicu jos slicica.

219flow Re: Orhideje Sre Jun 27 2012, 23:06

admin

admin
Admin
Admin

Lijepe su.

http://www.biljnocarstvo.com

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 9 od 9]

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Similar topics

-

» Orhideje

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu