Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zadnje teme
» Rezervacije u toku za jesenju sadnju voćnih sadnica
Sanseverija (Sansevieria trifasciata,sanseverija cylindrica) EmptyNed Avg 04 2024, 22:34 od benson

» Ručna transportna kolica
Sanseverija (Sansevieria trifasciata,sanseverija cylindrica) EmptyČet Jun 06 2024, 22:10 od benson

» Fotinija - Red robin - Akcija 350 din!
Sanseverija (Sansevieria trifasciata,sanseverija cylindrica) EmptyPet Apr 19 2024, 06:16 od benson

» Fotinija - Red robin
Sanseverija (Sansevieria trifasciata,sanseverija cylindrica) EmptyNed Apr 14 2024, 07:45 od benson

» Prodaja sadnica svih vrsta voća
Sanseverija (Sansevieria trifasciata,sanseverija cylindrica) EmptyČet Feb 15 2024, 09:25 od benson

» Sadnice šljive 130 dinara Akcija!
Sanseverija (Sansevieria trifasciata,sanseverija cylindrica) EmptySre Feb 07 2024, 10:24 od benson

» Na prodaju suva šljiva (Sterlej, Rod 2023) bez koštice rehid
Sanseverija (Sansevieria trifasciata,sanseverija cylindrica) EmptyČet Dec 28 2023, 13:04 od benson

» Trogodišnje i dvogodišnje voćne sadnice za dvorište i baštu
Sanseverija (Sansevieria trifasciata,sanseverija cylindrica) EmptyNed Nov 19 2023, 09:18 od benson

» Prodajem sadnice Paulovnije Shan Tong
Sanseverija (Sansevieria trifasciata,sanseverija cylindrica) EmptyČet Okt 26 2023, 07:24 od benson

Socijalna tabla
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga

Fluks RSS

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Vrijeme
Ko je trenutno na forumu
Imamo 27 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 27 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 174 dana Sre Okt 09 2024, 22:04

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Sanseverija (Sansevieria trifasciata,sanseverija cylindrica)

+22
Tija
bromelija
Zdravka
bubamarac
p_e_r_o@hotmail.com
yellow
MACE
lepa kata
Tilia cordata
fifi
Marinela
Yolli
alisa
djeka
niho
agava
marija
jaca30
Aiwa
mena
Kole
aurora
26 posters

Idi na stranu : 1, 2, 3, 4  Sledeći

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 4]

aurora

aurora
počasni član
počasni član

Vidim da sanseverije jos nema medju biljkama. Stavicu je ovdje, u necvjetajuce sobne biljke, iako one zapravo i cvjetaju ali to se ne vidi bas cesto. Cvijet bude bijele boje i ugodnog je mirisa.

Ovo je jedna zahvalna, nezahtjevna biljka koja uspjeva i tamo gdje druge sobne biljke ne bi. Pogodna je za one koji se tek upoznaju sa biljnim svijetom kao i za ljude koji nemaju puno vremena za bavljenje biljkama, a zele imati nesto zeleno u stambenom prostoru.

Odgovara joj i sunce i sjena, samo sto u sjeni gubi one prelijepe sare koje su za nju karakteristicne.

Ne voli preveliku vlagu, ni onu u zemlji ni onu u zraku.
Zimi je treba zalijevati tek kad se supstrat u kojem se nalazi potpuno isusi...bice zahvalnija za malo duzu susu, nego za previse vode. Pri zalijevanju treba paziti da voda ne dospije u srce biljke.

Razmnozavati se moze lisnom reznicom i dijeljenjem. Pri razmnozavanju reznicom, nova biljka nazalost nema iste sare ni onaj zuti rub kao maticna biljka.

Ovo su moje dvije sanseverije:
Sanseverija (Sansevieria trifasciata,sanseverija cylindrica) 1005075ft4

Sanseverija (Sansevieria trifasciata,sanseverija cylindrica) P1010512nu0

Kole

Kole
počasni član
počasni član

Baš su ti lepe Sanseverie . . . veildance

mena

mena
moderator
moderator

Bas su lijepe,ja treba da dobijem sanseveriju,kao sto je na prvoj slici..
Jednu imam,ali zelenu...Moja ujna od koje treba da dobijem sanseveriju,nikad je nepresadjuje dok,saksija nepocne pucati...

http://biljke.bosnianforum.com/

aurora

aurora
počasni član
počasni član

Ja nisam ni jednu ni drugu presadjivala...stoje jos u cemu su kupljene i izgleda da im je dobro tako. A stvarno su jednostavne biljke ... ne traze nista...nevjerojatno. veildance

Aiwa

Aiwa
počasni član
počasni član

moje sansevierije...

Sanseverija (Sansevieria trifasciata,sanseverija cylindrica) 27y8ge8

Sanseverija (Sansevieria trifasciata,sanseverija cylindrica) Vpuwxf

mena

mena
moderator
moderator

Ova je pocela da cvjeta... Very Happy

Sanseverija (Sansevieria trifasciata,sanseverija cylindrica) Sansiv10

http://biljke.bosnianforum.com/

jaca30

jaca30
zaslužni član
zaslužni član

Sanseverija (Sansevieria trifasciata,sanseverija cylindrica) 09072010
dali i ova spada među-Sanseverija (Sansevieria trifasciata)

marija

marija
aktivni član
aktivni član

bas su divne, ja ih nazalost nemam Twisted Evil

http://www.naocareonline.com/affiliates/jrox.php?id=75

agava

agava
počasni član
počasni član

Evo moje miljenice koje rastu ko lude ,a ja ih obožajem neznam zašto al jednostavno ih volim Very Happy Very Happy
Sanseverija (Sansevieria trifasciata,sanseverija cylindrica) Photo-49

agava

agava
počasni član
počasni član

Sanseverija (Sansevieria trifasciata,sanseverija cylindrica) Photo-50

niho

niho
počasni član
počasni član

Ja ih imam punu kuću i obožavam ih, Samo svak mi govori da nije nji lijepo imati u kući ,a takvu biljku šteta ne imati, pogledaj samo tu ljepotu . Krasna je spring spring spring

djeka

djeka
počasni član
počasni član

niho ::Ja ih imam punu kuću i obožavam ih, Samo svak mi govori da nije nji lijepo imati u kući ,a takvu biljku šteta ne imati, pogledaj samo tu ljepotu . Krasna je spring spring spring
A zasto nije lepo imati njih u kuci? Ne razumem, Bas su zahvalne biljke

alisa

alisa
moderator
moderator

I ja sam odavnoooo čula tu informaciju,od moje bake,prvo,pa kasnije od dosta osoba da sanseverije nisu bas zdrave za drzanje u kuci.Navodno kancerogene su,ispustaju nekakve ootrove koje zrace...Navodno dobri su kao lijek za rak,al su opasne za zdrave ljude.Ne znam,nisam pametna po tom pitanju,ali ja ih ne drzim samo iz tog razloga...Mozda je to sve rekla-kazala,ali jednostavno ja ih nikad nisam imala samo iz tog razloga.Legenda il ne,ko zna....Laughing

niho

niho
počasni član
počasni član

ja svoje sve prodala, pa bome sad nek se lječe imam ih i ja godinama pa ništa evo napredujem veildance veildance veildance veildance vidi kako igram

djeka

djeka
počasni član
počasni član

Joj Laughing Laughing sta sve ljudi nece da izmisle
biljka koja zraci affraid affraid A sta je sa kompjuterom, mobilnim, televizorom, mikrotalasnom i ostalim kucnim aparatima koji zrace, da izbacimo i njih pale i jos su nase babe znale za zracenje silent A sto se tice otrovnih biljaka u kuci, pa da pocnem od clivije, difembahije, ciklame i td. Pa jedna otrovna biljka vise manje nista ne znaci cheers
A da je lekovita to dosad nisam cula Shocked

alisa

alisa
moderator
moderator

Eto ,izgleda da su neke bake i znale za zračenje,moja baka je još živa:lol:Sve to stoji,da ima puno toga što nije zdravo,što zrači i otrovno je,ali drzimo ga u kuci,ali sanseverije ni puzavice ne volim,kao ni kaktuse.Pa ipak bi se prije odlucila za kaktus nego za sanseveriju.O njenoj ljekovitosti sam čitala na netu,još davno.Navodno koristi se za spravljenje lijekova za neke vrste kancera.Koliko je tačno ne znam,baš kao ni ovo da li je kancerogena..

niho

niho
počasni član
počasni član

Da sve je to tako ali kad slušamo na tv. ili čitamo nijedna biljka nije zdrava za kuću ali mi svi nešto imamo.Svak drži ono što voli a svaka biljka ima nešto veildance veildance veildance što nije dobro za čovijeka , a ima i neki svoji prednosti npr,od zaštite od zračenja

Yolli

Yolli
počasni član
počasni član

Ne mogu da verujem da neko veruje da su ove biljke loše! Imam ih godinama punu kuću i svi smo zdravi Very Happy Smile Very Happy Sanseverije ne traže maltene nikakvu negu, dovoljno je jednom mesečno da se zaliju, i ne treba ih presadjivati svake godine. Dešavalo se i meni da pukne saksija zato što se namnože u njoj, one prosto vole da ih ima puno, ako su posadjene same kao da pate Sad
Evo nekoliko mojih sanseverija
Sanseverija (Sansevieria trifasciata,sanseverija cylindrica) IMG_2596
i još neke
Sanseverija (Sansevieria trifasciata,sanseverija cylindrica) IMG_2589Sanseverija (Sansevieria trifasciata,sanseverija cylindrica) IMG_2583-1Sanseverija (Sansevieria trifasciata,sanseverija cylindrica) IMG_2583-1

niho

niho
počasni član
počasni član

Stvarno su prelijepe .I ja ih volim jako puno imala sam ih dosta ali sd već manje i mislim sa njima i dalje nastaviti i čak nabaviti i dr. vrsta veildance veildance veildance

Yolli

Yolli
počasni član
počasni član

i još
Sanseverija (Sansevieria trifasciata,sanseverija cylindrica) IMG_2441

niho

niho
počasni član
počasni član

Dali je ovo patuljasta sansenvarija , veildance veildance

niho

niho
počasni član
počasni član

lotus
--Evo moje patuljaste sansevarije...............

Sanseverija (Sansevieria trifasciata,sanseverija cylindrica) 9sb0w5

agava

agava
počasni član
počasni član

Super je lijepo i zdravo izgleda Shocked

niho

niho
počasni član
počasni član

lotus

---A evo i par velikih koje su mi ostale u kući

Sanseverija (Sansevieria trifasciata,sanseverija cylindrica) 2hwisko

Sanseverija (Sansevieria trifasciata,sanseverija cylindrica) K55rwx

i još par da neredam vidjećete kad ojačaju..

rose

djeka

djeka
počasni član
počasni član

evo i moji sanseverijica spring
Sanseverija (Sansevieria trifasciata,sanseverija cylindrica) Dscn6015

Sanseverija (Sansevieria trifasciata,sanseverija cylindrica) Dscn6016

Sanseverija (Sansevieria trifasciata,sanseverija cylindrica) Dscn6017
A meni najmladju i najdarzu pokazacu drugi put Wink

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 4]

Idi na stranu : 1, 2, 3, 4  Sledeći

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu