Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zadnje teme
» Rezervacije u toku za jesenju sadnju voćnih sadnica
Sanseverija (Sansevieria trifasciata,sanseverija cylindrica) - Page 3 EmptyNed Avg 04 2024, 22:34 od benson

» Ručna transportna kolica
Sanseverija (Sansevieria trifasciata,sanseverija cylindrica) - Page 3 EmptyČet Jun 06 2024, 22:10 od benson

» Fotinija - Red robin - Akcija 350 din!
Sanseverija (Sansevieria trifasciata,sanseverija cylindrica) - Page 3 EmptyPet Apr 19 2024, 06:16 od benson

» Fotinija - Red robin
Sanseverija (Sansevieria trifasciata,sanseverija cylindrica) - Page 3 EmptyNed Apr 14 2024, 07:45 od benson

» Prodaja sadnica svih vrsta voća
Sanseverija (Sansevieria trifasciata,sanseverija cylindrica) - Page 3 EmptyČet Feb 15 2024, 09:25 od benson

» Sadnice šljive 130 dinara Akcija!
Sanseverija (Sansevieria trifasciata,sanseverija cylindrica) - Page 3 EmptySre Feb 07 2024, 10:24 od benson

» Na prodaju suva šljiva (Sterlej, Rod 2023) bez koštice rehid
Sanseverija (Sansevieria trifasciata,sanseverija cylindrica) - Page 3 EmptyČet Dec 28 2023, 13:04 od benson

» Trogodišnje i dvogodišnje voćne sadnice za dvorište i baštu
Sanseverija (Sansevieria trifasciata,sanseverija cylindrica) - Page 3 EmptyNed Nov 19 2023, 09:18 od benson

» Prodajem sadnice Paulovnije Shan Tong
Sanseverija (Sansevieria trifasciata,sanseverija cylindrica) - Page 3 EmptyČet Okt 26 2023, 07:24 od benson

Socijalna tabla
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga

Fluks RSS

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Vrijeme
Ko je trenutno na forumu
Imamo 37 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 37 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 170 dana Čet Mar 08 2012, 15:36

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Sanseverija (Sansevieria trifasciata,sanseverija cylindrica)

+22
Tija
bromelija
Zdravka
bubamarac
p_e_r_o@hotmail.com
yellow
MACE
lepa kata
Tilia cordata
fifi
Marinela
Yolli
alisa
djeka
niho
agava
marija
jaca30
Aiwa
mena
Kole
aurora
26 posters

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Ići dole  Poruka [Strana 3 od 4]

Yolli

Yolli
počasni član
počasni član

Marija ja mislim da ti je ona dostigla maksimalnu visinu i da zato ne raste dalje , sad joj je funkcija da se mnozi i radja male pelcercice Laughing Jos bih ti predlozila da ne vadis pelcercice iz maticne saksije, jer sanseverije ne vole da su same u saksiji, onda tuguju Embarassed
Pa to je neko moje iskustvo study

MACE

MACE
Član
Član

Mene zanima ima li neko da mi posalje pelcer od sanseverije cylindrica?Unapred hvala!

p_e_r_o@hotmail.com


počasni član
počasni član

ja bih ti vrlo rado poslao da imam ali i da imas pelcer morala bi ga plest da bi dobila ovakvu biljku...........

yellow

yellow
počasni član
počasni član

Sanseverija (Sansevieria trifasciata,sanseverija cylindrica) - Page 3 Sanseveria-1-1
da bar imam i cilindriku pa da ih zajedno uramimo
blue3 blue3 blue3

55flow sanseverija cilindrika Pet Mar 19 2010, 14:14

bromelija


Član
Član

Ovo je moja sanseverija cilindrika

Sanseverija (Sansevieria trifasciata,sanseverija cylindrica) - Page 3 Sanservenija

Sanseverija (Sansevieria trifasciata,sanseverija cylindrica) - Page 3 Slika0130

a sada sam nabavila i cilindriku ispletenu u pletenicu

Sanseverija (Sansevieria trifasciata,sanseverija cylindrica) - Page 3 IMG4361600x1200

Sanseverija (Sansevieria trifasciata,sanseverija cylindrica) - Page 3 IMG4421600x1200

Tija

Tija
počasni član
počasni član

ej neznam koja mi je efektnija,ova "slobodna" ili ova "isprepletena" takve još nisam vidjela kod nas. A sad ćeš nju ti dalje plesti?

fanny54

fanny54
počasni član
počasni član

predivno bromelija nemam rijeći veildance

alisa

alisa
moderator
moderator

Predivne obe!Ja imam jednu malu,valjda će narasti da bude lijepa kao ova tvoja velika..Ova pletenica me oduševila!Takve još nisam vidjela,mislim da je to poprilično teško splesti u pletenicu,jer je cilindrica kruta..

Zdravka

Zdravka
počasni član
počasni član

Prelepe su obe, gde ih samo nabavljate? Shocked

bromelija


Član
Član

hvala na lijepim komentarima spring

pletenu cilindriku sam nedavno kupila u ktc...ali je nažalost bila samo jedna...

vidjela sam da ovi pelceri što izbijaju pored matične biljke nisu kruti...tako da se sa pletenjem počinje vjerojatno vrlo rano...pokušat ću ih odvojit i plest...izvještavat ću vas o eventualnom uspijehu ili neuspjehu veildance

alisa

alisa
moderator
moderator

Super.Nisam znala da su mladice savitljivije.Moja ima samo jedan "špic"pa tako i ne znam kakve su mlade.Obavezno nas izvještavaj o rezultatima..

bromelija


Član
Član

alisa to da su savitljive se odnosi na cilindriku pletenicu...jer na ovoj rogatoj (tako je ja zovem) nisu....ta mi je do sada istjerala četiri pelcera i imaju samo jedan rog vrlo čvrst tek poslije izbijaju ostali..

















8

alisa

alisa
moderator
moderator

Moja ima samo jednu dršku,takva je kupljena.Bila je povoljna pa sam je uzela.Nadam se da će potjerati još koji rog,kako ti veliš,pa da i moja bude rogata.. Laughing

yellow

yellow
počasni član
počasni član

kod nas je uopste nema
u prodaji,a odmah bi je kupila Very Happy

Zdravka

Zdravka
počasni član
počasni član

I ja bi sigurno kupila samo da je nadjem bas mi se jako svidjaju obe Very Happy

Yolli

Yolli
počasni član
počasni član

Videla sam je na izlozbi cveca u NS prosle nedelje ali joj je cena bas paprena, visina joj je bila oko 50 cm i imala je 3-4 grane i kostala je 1000 din No Kaze mi tipos da ima upola manju za 600. Embarassed

Zdravka

Zdravka
počasni član
počasni član

To znaci da je ipak nebi kupila No
Bas su preterali sa cenom.

Yolli

Yolli
počasni član
počasni član

Pa imao je samo taj tip, koliko sam uspela da vidim.
Ni ja je dosad nisam videla u nasim cvecarama Crying or Very sad

goca58

goca58
Novi član
Novi član

EJ DRUSTVO ZDRAVO. EVO OD DANAS RESIH DA SE DRUZIM SA VAMA I RAZMENJUJEM ISKUSTVA I NEISKUSTVA U POGLEDU GAJENJA BILJAKA. NARAVNO NA SAMOM POCETKU SAM VEOMA ZBUNJENA spring SAZNANJEM DA JE SANSEVERIJA KOJU JA OBOZAVAM OTROVNA, ODNOSNO DA NEGATIVNO ZRACI. ALI KAO STO NEKO RECE TOLIKO JE STVARI OKO NAS KOJI ZRACE I NEGATIVNO UTICU NA NASE ZDRAVLJE DA JEDNA LEPA BILJKA KAO SANSEVERIJA NECE BITNO UTICATI NA NAS KOJI JE TOLIKO VOLIMO. ZA SADA TOLIKO I CUJEMO SE.

mena

mena
moderator
moderator

Goco dobrodosla ti nama u cvijetno drustvo..Sto se tice otrovnosti sanseverije,vjeruj ima ih mnogo pa ih gajimo,nisu biljke krive za to,to im priroda podarila..

http://biljke.bosnianforum.com/

fanny54

fanny54
počasni član
počasni član

goco gaji ono što voliš a što se tiće otrovnosti sanseverije, pa zar nema mnogo otrovnijih ljudi ????? a što mena kaže ima mnogo otrovih biljaka pa ih opet gajimo čak i opsjednuti smo njihovom ljepoto,budi mirna i uživaj u ovom našem forumu i lijepo se druži sa nama. spring spring spring

Zdravka

Zdravka
počasni član
počasni član

Dobro nam dosla Goco, netreba da se bojih otrova biljaka vec ljudi.
spring

Elefteria


Novi član
Novi član

Da li neko moze postaviti sliku cvijeta sanseverije. Na zalost, nemam aparat i ne mogu ja to uciniti, ali nasa sanseverija je procvjetala zanimljivim cvijetom svijetlozeleno-bijelim, prilicno visoko, ali odvojeno od ostalih sabljica. Inace, biljka je vrlo bogata. Sam cvijet (jedan "struk" da tako kazem) vrlo lijepo mirise. Medjutim, kako procitah ovdje ove opaske o "otrovnosti" i "zracenju" zabrinulo me je, pa me zanima da li je ovo uopce njen cvijet ili se nesto "nahvatalo"... Hvala lijepa"! Divan je forum, carstvo dobrih ljudi!

nermana

nermana
počasni član
počasni član


Elefterija dobro došla u carstvo dobrih ljudi kako kažeš.Što se tiće sanseverija ja ih imam.Sad ljetuju vani.Trenutno ne cvijetaju ali i kod mene se javi u proljeće zeleno-bijeli siitni cvijetići na dugoj držci koja izlazi iz sredine biljke.To je njen cvijet i nemoj da brineš.

Elefteria


Novi član
Novi član

@nermana,
Hvala na dobrodošlici i odgovoru. Mi smo vec, kao da smo znali, iznijeli biljku na balkon i izgleda da joj godi. Cvijet je baš takav i baš je u sredini, kako si i rekla, a to sam zaboravila spomenuti. Nadam se da ce opstati. A prije nego zahladi, vraticemo je u sobu. Valjda je to u redu.

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 3 od 4]

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu