Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zadnje teme
» Rezervacije u toku za jesenju sadnju voćnih sadnica
Amarilisi porodica Amaryllidaceae - Page 9 EmptyNed Avg 04 2024, 22:34 od benson

» Ručna transportna kolica
Amarilisi porodica Amaryllidaceae - Page 9 EmptyČet Jun 06 2024, 22:10 od benson

» Fotinija - Red robin - Akcija 350 din!
Amarilisi porodica Amaryllidaceae - Page 9 EmptyPet Apr 19 2024, 06:16 od benson

» Fotinija - Red robin
Amarilisi porodica Amaryllidaceae - Page 9 EmptyNed Apr 14 2024, 07:45 od benson

» Prodaja sadnica svih vrsta voća
Amarilisi porodica Amaryllidaceae - Page 9 EmptyČet Feb 15 2024, 09:25 od benson

» Sadnice šljive 130 dinara Akcija!
Amarilisi porodica Amaryllidaceae - Page 9 EmptySre Feb 07 2024, 10:24 od benson

» Na prodaju suva šljiva (Sterlej, Rod 2023) bez koštice rehid
Amarilisi porodica Amaryllidaceae - Page 9 EmptyČet Dec 28 2023, 13:04 od benson

» Trogodišnje i dvogodišnje voćne sadnice za dvorište i baštu
Amarilisi porodica Amaryllidaceae - Page 9 EmptyNed Nov 19 2023, 09:18 od benson

» Prodajem sadnice Paulovnije Shan Tong
Amarilisi porodica Amaryllidaceae - Page 9 EmptyČet Okt 26 2023, 07:24 od benson

Socijalna tabla
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga

Fluks RSS

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Vrijeme
Ko je trenutno na forumu
Imamo 13 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 13 Gosta :: 1 Provajder

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 170 dana Čet Mar 08 2012, 15:36

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Amarilisi porodica Amaryllidaceae

+46
Fatka
Deksi
azaleja
Green-coloris
fanny54
katica
Yolli
yellow
p_e_r_o@hotmail.com
mimmi
Tija
mak
Dona
mara90
Zdravka
BetiBup
Mamma
anam
Tilia cordata
Pulherija
vepar
niho
Marinela
agava
jasminaaa
Iain
Tamara
dzomba77
ema
bubamarac
vlasta
JeJa
suzana
kelta
baba
Aiwa
maso1
mena
alisa
djeka
lana
Trn
aurora
Kole
Dina
voki
50 posters

Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 14 ... 20  Sledeći

Ići dole  Poruka [Strana 9 od 20]

201cvet2 Re: Amarilisi porodica Amaryllidaceae Ned Mar 01 2009, 12:53

agava

agava
počasni član
počasni član

Amarilisi porodica Amaryllidaceae - Page 9 Photo-47

202cvet2 Re: Amarilisi porodica Amaryllidaceae Ned Mar 01 2009, 18:52

jasminaaa

jasminaaa
počasni član
počasni član

Prelijep primjerak,agava Shocked Shocked

203cvet2 Re: Amarilisi porodica Amaryllidaceae Ned Mar 01 2009, 19:05

alisa

alisa
moderator
moderator

Predivan je.Dani..Moji ni ove godine ne misle cvijetati,ni pored sve procedure koju sam obavila.... Sad

204cvet2 Re: Amarilisi porodica Amaryllidaceae Ned Mar 01 2009, 20:59

mena

mena
moderator
moderator

Alis ako je za utjehu i kod mene nista od cvjetova ove godine...
Fanki i Dani lijepi su vam amarilisi,i polako ima da prosirite kolekciju...

http://biljke.bosnianforum.com/

205cvet2 Re: Amarilisi porodica Amaryllidaceae Pon Mar 02 2009, 13:41

agava

agava
počasni član
počasni član

Mena samo ti nas nagovaraj Very Happy ko zna hoćeli i moj sljedeče godine cvijetati

206cvet2 Re: Amarilisi porodica Amaryllidaceae Čet Mar 05 2009, 21:40

Marinela

Marinela
počasni član
počasni član

cao.

207cvet2 Re: Amarilisi porodica Amaryllidaceae Čet Mar 05 2009, 21:46

alisa

alisa
moderator
moderator

marinela ::cao.

Pozz marinela i dobro dosla,temu o predstvlajnju i pozdravima imas ovdje...

http://flowerpower.forumsr.com/razno-f26/veliki-pozdrav-t222.htm.

208cvet2 Re: Amarilisi porodica Amaryllidaceae Čet Mar 05 2009, 22:12

Marinela

Marinela
počasni član
počasni član

Hvala. Pozz i vama svima kolko vas ima. I ja volim cvece ma obozavam ih Very Happy
Imam i ja jedan amarilis za pocetak ali planiram da povecam broj polako,jer sam se zarazila i ja citajuci sve ovo, mene je jako lako zaraziti cvecem,odmah ja sve hocu da probam.

spring

209cvet2 Re: Amarilisi porodica Amaryllidaceae Čet Mar 05 2009, 22:18

mena

mena
moderator
moderator

Marinela dobrodosla u cvjetno drustvo,..Od jedne biljke se uvijek krece na vise.. Very Happy

http://biljke.bosnianforum.com/

210cvet2 Re: Amarilisi porodica Amaryllidaceae Čet Mar 05 2009, 23:23

Marinela

Marinela
počasni član
počasni član

Hvala. Znam i jedva cekam da imam vise. Nego videla sam u nekim katalozima da imaju i sad lukovice na prodaju,pa nezna sve se pita ako se one sad budu sadile u saksije da ce biti kasno? jer ja sam svoju lukovicu sadila tamo u jesen kad sam je kupila iz floraekspres,ijako sam zadovoljna kako je napredovao,cvetao je imao je na jednoj stabiljci 2 cveta a na drugoj 4,mislila sam da ce praviti seme ali nisu se formirale caure nego kad su se cvetovi osusili koji su drzali oko nedelju dana i one male caurice su pocele da dobijaju neku braon boju i one su se osusile nije mi jasno zasto? Crying or Very sad ali dobro mozda cu sledeci put imati vise srece. Amarilis mi dobro napreduje,zalivam ga u ciniji jer neznam dali sme u saksiji vidim damu dobro ide i htela sam da vas pita kolko drzi cvet amarilisa posto je meni cudno da samo nedelju dana drzi?
Evo pocela sam sa pitanjim. confused

211cvet2 Re: Amarilisi porodica Amaryllidaceae Ned Mar 08 2009, 13:52

mena

mena
moderator
moderator

Marinela nije kasno za kupovinu lukovica,samo ce malo kasnije da cvjetaju..
Na prethpdnim stranicama imas i objasnjenje sto se tice sjemenki,Voki ih sije pa je dosta pisao i o tome..

http://biljke.bosnianforum.com/

212cvet2 Re: Amarilisi porodica Amaryllidaceae Ned Mar 08 2009, 17:27

Marinela

Marinela
počasni član
počasni član

Citala sam sve i svaka cast vokiju ostala sam bez teksta pozdravljam ga ovom prilikom veildance
Ja mislim da mozda zato sto nisam uradila ono ukrstanje polena ili kako se zove jer sam mislila da se to radi kad se ima 2 ili vise amarilisa.
pozz. i SRECAN 8 MART Mena i svima ostalima! flower3

213cvet2 Re: Amarilisi porodica Amaryllidaceae Ned Mar 08 2009, 18:48

mena

mena
moderator
moderator

Hvala Marinela i tebi srecan 8.mart i u buduce ako imas ikakvo pitanje u vezi amarilisa tu je Voki,jer on je zaista strucnjak na tom polju.. Very Happy Very Happy

http://biljke.bosnianforum.com/

214cvet2 Re: Amarilisi porodica Amaryllidaceae Ned Mar 08 2009, 20:28

Marinela

Marinela
počasni član
počasni član

Uvrila sam se u to. Kad sam sve to procitala odmah sam sebi narucila jedan. blue3

215cvet2 Re: Amarilisi porodica Amaryllidaceae Ned Mar 08 2009, 20:32

mena

mena
moderator
moderator

Super...jesi narucila preko flore amarilise??

http://biljke.bosnianforum.com/

216cvet2 Re: Amarilisi porodica Amaryllidaceae Ned Mar 08 2009, 21:10

Marinela

Marinela
počasni član
počasni član

DA.Preko floraekspres i sad sve cekam da mi cveta opet ali vidim da nista za sad.Posto kod neke moje komsinice posle prvog cvetanja posle oko mesec dana mozda malo visa cvetao drugi put pa se sve nadam da ce i meni blue3
Ima i u jednom casopisu koji izadje svakog 10-og u mesecu amarilise bas sad na prodaji zove se MOJE CVECE a ovo je adresa:www.statua.co.yu

217cvet2 Re: Amarilisi porodica Amaryllidaceae Pon Mar 09 2009, 13:12

voki

voki
počasni član
počasni član

Pozdrav Marineli i društvu!
Sutra počinje Novosadsko proleće pa se nadam da će biti i amarilisa u ponudi. Amarilisa nikada dosta. Very Happy

218cvet2 Re: Amarilisi porodica Amaryllidaceae Pon Mar 09 2009, 13:23

Marinela

Marinela
počasni član
počasni član

Hvala voki i puno pozdrava i od mene flower
Hvala sto si uspeo i mene da zarazis amarilisima,postali su mi jedni od omiljenih Laughing
Molila bih te da mi odgovoris kad imas vremena na ono pitanje koje sam postavila na prethodnoj strani vezano za seme i kolko drzi cvet. HVALA.
spring spring spring spring spring spring spring spring

219cvet2 Re: Amarilisi porodica Amaryllidaceae Pon Mar 09 2009, 13:54

voki

voki
počasni član
počasni član

Marinela ::Hvala. Znam i jedva cekam da imam vise. Nego videla sam u nekim katalozima da imaju i sad lukovice na prodaju,pa nezna sve se pita ako se one sad budu sadile u saksije da ce biti kasno? jer ja sam svoju lukovicu sadila tamo u jesen kad sam je kupila iz floraekspres,ijako sam zadovoljna kako je napredovao,cvetao je imao je na jednoj stabiljci 2 cveta a na drugoj 4,mislila sam da ce praviti seme ali nisu se formirale caure nego kad su se cvetovi osusili koji su drzali oko nedelju dana i one male caurice su pocele da dobijaju neku braon boju i one su se osusile nije mi jasno zasto? Crying or Very sad ali dobro mozda cu sledeci put imati vise srece. Amarilis mi dobro napreduje,zalivam ga u ciniji jer neznam dali sme u saksiji vidim damu dobro ide i htela sam da vas pita kolko drzi cvet amarilisa posto je meni cudno da samo nedelju dana drzi?
Evo pocela sam sa pitanjim. confused
Cvet traje zavisno od temperature u prostoriji, ako je hladnije traje i preko dve nedelje, na sobnoj temperaturi do 10 dana.
U sobnim uslovima treba izvršiti oprašivanje ako se žele dobiti semenke. Sa cveta koji se tek otvara treba uzeti polen (četkicom, štapićem sa vatom ili jednostavno prstom) i naneti na tučak drugog cveta u trenutku kada se troperi vrh razdvoji. Ukoliko nisi sigurna koji je to momenat ponovi oprašivanje u nekoliko navrata.

220cvet2 Re: Amarilisi porodica Amaryllidaceae Pon Mar 09 2009, 14:02

Marinela

Marinela
počasni član
počasni član

Znaci zbog toga je. Ja nisam to uradila jer san mislila da se to radi kad se ima vise amarilisa,da bi se dobilo vise boja i vrsta. blue3
HVALA PUNOO!

221cvet2 Re: Amarilisi porodica Amaryllidaceae Sre Mar 18 2009, 14:11

voki

voki
počasni član
počasni član

Amarilisi porodica Amaryllidaceae - Page 9 IMG_0952-1
Amarilisi porodica Amaryllidaceae - Page 9 IMG_0954-1
trenutno stanje kod mene.

222cvet2 Re: Amarilisi porodica Amaryllidaceae Sre Mar 18 2009, 14:27

Marinela

Marinela
počasni član
počasni član

Super su ti amarilisi voki kao i uvek. Takav je i moj kao onaj tvoj prvi roze. Pozz... veildance

223cvet2 Re: Amarilisi porodica Amaryllidaceae Sub Mar 28 2009, 12:56

Marinela

Marinela
počasni član
počasni član

Pozz svima. Voki imala bi nekoliko pitanja za tebe stacemo sa amarilisima jel cemo ih vaditi priblizava se april ili da sacekamo jos da otopli Question
Ovo je moj amarilis:
Amarilisi porodica Amaryllidaceae - Page 9 Phot0015
Amarilisi porodica Amaryllidaceae - Page 9 Phot0017
ko sto se vidi nisam ga vezala i listovi bas su mu se rasirili i dosta su porasli. Sta mi savetujes kad ga budem stavila napolje(ja mislim da mi zemlja nije bas plodna) dal da ga ukopam sve sa saksijom ili ne,ako ga budem stavila sa saksijom onda cu morati da da ga premestim u drugu saksiju jer mu ova mala,i dal da ga stavim na direktno sunce ili ne Question Question Question eto sad bes sam navalila sa pitanjima ali necu da pogresim negde Embarassed Embarassed Embarassed

224cvet2 Re: Amarilisi porodica Amaryllidaceae Sub Mar 28 2009, 13:49

niho

niho
počasni član
počasni član

ja stvarno nemam riječi za ovo cvijeće svaka čast ko ga ima veildance veildance

225cvet2 Re: Amarilisi porodica Amaryllidaceae Sub Mar 28 2009, 13:55

Marinela

Marinela
počasni član
počasni član

Hvala niho ti me uvek pohvalis Embarassed ti nemas amarilis Question

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 9 od 20]

Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 14 ... 20  Sledeći

Similar topics

-

» Amarilisi i ljiljani

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu