Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zadnje teme
» Rezervacije u toku za jesenju sadnju voćnih sadnica
Amarilisi porodica Amaryllidaceae - Page 4 EmptyNed Avg 04 2024, 22:34 od benson

» Ručna transportna kolica
Amarilisi porodica Amaryllidaceae - Page 4 EmptyČet Jun 06 2024, 22:10 od benson

» Fotinija - Red robin - Akcija 350 din!
Amarilisi porodica Amaryllidaceae - Page 4 EmptyPet Apr 19 2024, 06:16 od benson

» Fotinija - Red robin
Amarilisi porodica Amaryllidaceae - Page 4 EmptyNed Apr 14 2024, 07:45 od benson

» Prodaja sadnica svih vrsta voća
Amarilisi porodica Amaryllidaceae - Page 4 EmptyČet Feb 15 2024, 09:25 od benson

» Sadnice šljive 130 dinara Akcija!
Amarilisi porodica Amaryllidaceae - Page 4 EmptySre Feb 07 2024, 10:24 od benson

» Na prodaju suva šljiva (Sterlej, Rod 2023) bez koštice rehid
Amarilisi porodica Amaryllidaceae - Page 4 EmptyČet Dec 28 2023, 13:04 od benson

» Trogodišnje i dvogodišnje voćne sadnice za dvorište i baštu
Amarilisi porodica Amaryllidaceae - Page 4 EmptyNed Nov 19 2023, 09:18 od benson

» Prodajem sadnice Paulovnije Shan Tong
Amarilisi porodica Amaryllidaceae - Page 4 EmptyČet Okt 26 2023, 07:24 od benson

Socijalna tabla
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga

Fluks RSS

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Vrijeme
Ko je trenutno na forumu
Imamo 5 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 5 Gosta

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 170 dana Čet Mar 08 2012, 15:36

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Amarilisi porodica Amaryllidaceae

+46
Fatka
Deksi
azaleja
Green-coloris
fanny54
katica
Yolli
yellow
p_e_r_o@hotmail.com
mimmi
Tija
mak
Dona
mara90
Zdravka
BetiBup
Mamma
anam
Tilia cordata
Pulherija
vepar
niho
Marinela
agava
jasminaaa
Iain
Tamara
dzomba77
ema
bubamarac
vlasta
JeJa
suzana
kelta
baba
Aiwa
maso1
mena
alisa
djeka
lana
Trn
aurora
Kole
Dina
voki
50 posters

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 12 ... 20  Sledeći

Ići dole  Poruka [Strana 4 od 20]

76cvet2 Re: Amarilisi porodica Amaryllidaceae Pet Jul 18 2008, 08:01

bubamarac

bubamarac
moderator
moderator

Ne znam koji je amarilis lepsi u uzi izbor bi usli svi ovi na slikama koje ste postavili. Pobedu bi verovatno odnela tri i to onaj babin koji je trebao biti beo ali ima crvene rubove i ovi vokijevi iz predhodnog posta i onaj sto je cvetao kod vokija a ima zelene cvetove i ...

http://poljoinfo.com

77cvet2 Re: Amarilisi porodica Amaryllidaceae Čet Jul 24 2008, 11:34

ema


počasni član
počasni član

Zaista, svi su lijepi. Onakav bijeli sa crvenim rubom, sam i ja nekad davno imala. I ne mogu ga prežaliti. Crying or Very sad

78cvet2 Re: Amarilisi porodica Amaryllidaceae Pet Jul 25 2008, 14:57

voki

voki
počasni član
počasni član

Amarilisi porodica Amaryllidaceae - Page 4 IMG_0089-1

79cvet2 Re: Amarilisi porodica Amaryllidaceae Uto Sep 09 2008, 13:48

mena

mena
moderator
moderator

Vokiii,trebal sad vaditi amarilise iz baste i sta dalje????
Cekam odg... Very Happy

http://biljke.bosnianforum.com/

80cvet2 Re: Amarilisi porodica Amaryllidaceae Uto Sep 09 2008, 18:17

aurora

aurora
počasni član
počasni član

Isto pitanje.... Laughing

81cvet2 Re: Amarilisi porodica Amaryllidaceae Sre Sep 10 2008, 06:36

voki

voki
počasni član
počasni član

Ja sam počeo sa vađenjem mladih lukovica, a za vikend planiram da povadim i velike koje cvetaju. Jedan crveni amarilis isterao sada pupoljak u bašti, njega ću morati prebaciti u saksiju.
Lukovice vadim i poredam ih na neko polusenovito mesto da se listovi osuše, kada listovi požute i uvenu otkidam ih sa lukovice, lukovice ostavim na vazduhu još dan dva i onda ih spremam u kartonske kutije koje ostavljam u negrejanoj prostoriji nekih 6 nedelja. Nakon toga perioda lukovice sa kutijom prenosim u toplu prostoriju i kada se pojave pupoljci sadim ih u saksije. Bitno je da lukovice provedu period mirovanja na hladnom i tamnom mestu kako bi se aktivirali cvetni pupoljci, a zatim na toplom i tamnom mestu da pupoljci krenu sa rastom.

82cvet2 Re: Amarilisi porodica Amaryllidaceae Sre Sep 10 2008, 10:26

aurora

aurora
počasni član
počasni član

Ok, sve je jasno. Znaci za vikend vadjenje lukovica iz zemlje....kod mene nije problem - ima ih 10-ak. Ali gdje ces ti spremit sve te tvoje lukovice...tih par hiljadica... Very Happy

83cvet2 Re: Amarilisi porodica Amaryllidaceae Sre Sep 10 2008, 10:35

voki

voki
počasni član
počasni član

Problem ih je osušiti, a kada ih spremim u kutije onda je već lakše.

84cvet2 Re: Amarilisi porodica Amaryllidaceae Sre Sep 10 2008, 11:04

aurora

aurora
počasni član
počasni član

Narucila sam leptirka....nadam se da ce biti ovako lijep kao tvoj. I jos dva-tri ... hihi....a bolje da ne pricam, tako sam i lani krenula sa dvije lukovice pa na kraju se namnozile....Trebace mi jedan frizider samo za lukovice... veildance

85cvet2 Re: Amarilisi porodica Amaryllidaceae Sre Sep 10 2008, 11:32

voki

voki
počasni član
počasni član

Ja naručio 8 komada... neke već imam, ali nikada se ne zna, možda se razlikuju u nekoj nijansi... Very Happy

86cvet2 Re: Amarilisi porodica Amaryllidaceae Sre Sep 10 2008, 15:12

aurora

aurora
počasni član
počasni član

Je l bilo sta od onih sjemencica koje sam ti zadnje poslala? Je l iz koje provirio novi amarilis?

87cvet2 Re: Amarilisi porodica Amaryllidaceae Čet Sep 11 2008, 05:44

voki

voki
počasni član
počasni član

Jeste aurora, imam nekoliko mladih švajcaraca... Very Happy
Evo moji amarilisi na jednom mestu:
Amarilisi porodica Amaryllidaceae - Page 4 Untitled-1
Amarilisi porodica Amaryllidaceae - Page 4 Untitled-2

88cvet2 Re: Amarilisi porodica Amaryllidaceae Čet Sep 11 2008, 09:20

ema


počasni član
počasni član

Sad ću pasti u nesvijest!

89cvet2 Re: Amarilisi porodica Amaryllidaceae Čet Sep 11 2008, 10:06

voki

voki
počasni član
počasni član

Veće slike ovih lepotana su u vokijevim biljčicama pod razno...

90cvet2 Re: Amarilisi porodica Amaryllidaceae Čet Sep 11 2008, 14:43

mena

mena
moderator
moderator

Prvom prilikom vadim amarilise iz dvorista...
A za Vokijeve amarilise covjek ostane naprosto bez teksta..

http://biljke.bosnianforum.com/

91cvet2 Re: Amarilisi porodica Amaryllidaceae Čet Sep 11 2008, 19:23

aurora

aurora
počasni član
počasni član

Vokic, a koliko otprilike traje dok im listovi pozute nakon vadjenja iz zemlje? I sta znaci polusjenovito mjesto? Znaci da i dalje budu vani? Je l trebaju bit zasticeni od kise??

Svasta ja pitam ali moram ako ih hocu opet imati preko zime onako rascvjetane.... bee

92cvet2 Re: Amarilisi porodica Amaryllidaceae Pet Sep 12 2008, 05:39

voki

voki
počasni član
počasni član

Treba im dosta vremena da se listovi osuše, zato ih i vadim ovako rano. Tačno vreme sušenja listova zavisi od broja listova na lukovici, vremenskih uslova i mesta na kome se lukovice suše. Treba ih staviti na neko mesto gde su zaštićeni od kiše i da nisu baš ceo dan na direktnom suncu. Listovi se suše od spoljnjeg dela lukovice ka unutrašnjim, najmlađim listovima. Kako koji list požuti treba ga ukloniti.
Kupovne lukovice su sa odrezanim listovima. Tako im prekidaju vegetaciju, međutim te lukovice su rasle u uslovima prezasićenosti đubrivima, hormonima rasta i raznovrsnom hemijom. Ako se ostave lukovice da im se listovi sami suše naredno cvetanje je bogatije, sa više krupnijih cvetova. Nekim lukovicama listovi se osuše za 15-20 dana, nekima treba i 40 dana. Što se kasnije vade lukovice, duži je period sušenja, jer je hladnije vreme sa povišenom vlagom u vazduhu.

93cvet2 Re: Amarilisi porodica Amaryllidaceae Pet Sep 12 2008, 08:37

aurora

aurora
počasni član
počasni član

Onda za vadjenje lukovica i nije tako rano kako je meni izgledalo. Mislila sam to danas obavit ali opet pada kisa, a izgleda da ce i cijeli vikend padati...ali moracu ih vadit i po kisi jer ako ne uradim to sada ko zna kad cu opet imati vremena za to....

94cvet2 Re: Amarilisi porodica Amaryllidaceae Pet Sep 12 2008, 11:15

voki

voki
počasni član
počasni član

Ja sam prestao zalivati lukovice u bašti još polovinom 8. meseca, a kiše gotovo da i nije bilo, tako da se dosta lišća već posušilo, ali neke lukovice imaju još uvek po 8-9 listova i njima treba duže vreme dok se sve to ne osuši.

95cvet2 Re: Amarilisi porodica Amaryllidaceae Pet Sep 12 2008, 11:30

voki

voki
počasni član
počasni član

E, zaboravih da kažem da se lukovice nakon sušenja i odstranjivanja listova mogu potopiti u rastvor nekog fungicida na 10-15 minuta, zatim osušiti dan dva i onda spremiti u kutije. Ja sam koristio Benomil do sada, ali on je povučen iz prodaje i više se ne proizvodi.

96cvet2 Re: Amarilisi porodica Amaryllidaceae Pet Sep 12 2008, 11:51

aurora

aurora
počasni član
počasni član

Hoces reci da bi bilo korisno to i uraditi? Da li je stetno ako se to ne uradi??

I sta se zalivanja tice - moje lukovice koje su posadjene vani ja nisam zalivala vec dugo. Ali sta vrijedi kad ovdje stalno pada kisa (evo i sad pljusti). Moracu ih danas izvaditi, pa kako bilo.

97cvet2 Re: Amarilisi porodica Amaryllidaceae Pet Sep 12 2008, 12:26

voki

voki
počasni član
počasni član

Ne moraš ih tretirati fungicidom, to je samo za svaki slučaj da ne dođe do trulenja lukovica. Pošto sam nabavljao lukovice iz flora ekspresa neke su mi istrule prošle godine, jer su bile verovatno zaražene pre nego su došle do mene, pa sam onda sve kupovne lukovice tretirao fungicidom. Pošto ih sada imam jako puno i zimi ih moram skladištiti u velike kutije u debljem sloju moram ih tretirati da ne istrunu.

98cvet2 Re: Amarilisi porodica Amaryllidaceae Pet Sep 12 2008, 12:30

aurora

aurora
počasni član
počasni član

Pa koliko ti toga treba za sve te lukovice?? Il bolje da ne pitam?

Laughing

99cvet2 Re: Amarilisi porodica Amaryllidaceae Pet Sep 12 2008, 12:43

voki

voki
počasni član
počasni član

Ma to razmutim praškasti fungicid u 10 l vode i likovice samo umočim u taj rastvor.

100cvet2 Re: Amarilisi porodica Amaryllidaceae Pon Sep 15 2008, 07:29

aurora

aurora
počasni član
počasni član

Nije bilo sanse da izvadim amarilise....jos uvijek su vani.
Kako oni podnose niske temperature? Mislim, kod nas je trenutno 6 stupnjeva, pa mislim da je nocu i manje....oce to bit dobro??? No

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 4 od 20]

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 12 ... 20  Sledeći

Similar topics

-

» Amarilisi i ljiljani

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu