Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zadnje teme
» Fotinija - Red robin - Akcija 350 din!
Kala (calla) - Page 8 EmptyPet Apr 19 2024, 06:16 od benson

» Fotinija - Red robin
Kala (calla) - Page 8 EmptyNed Apr 14 2024, 07:45 od benson

» Prodaja sadnica svih vrsta voća
Kala (calla) - Page 8 EmptyČet Feb 15 2024, 09:25 od benson

» Sadnice šljive 130 dinara Akcija!
Kala (calla) - Page 8 EmptySre Feb 07 2024, 10:24 od benson

» Na prodaju suva šljiva (Sterlej, Rod 2023) bez koštice rehid
Kala (calla) - Page 8 EmptyČet Dec 28 2023, 13:04 od benson

» Trogodišnje i dvogodišnje voćne sadnice za dvorište i baštu
Kala (calla) - Page 8 EmptyNed Nov 19 2023, 09:18 od benson

» Prodajem sadnice Paulovnije Shan Tong
Kala (calla) - Page 8 EmptyČet Okt 26 2023, 07:24 od benson

» Trogodisnje i dvogodisnje vocne sadnice već od 150 din
Kala (calla) - Page 8 EmptyPet Avg 18 2023, 09:16 od benson

» продајем оксикодон 30 мг, продајем субоконе
Kala (calla) - Page 8 EmptySub Jul 01 2023, 16:54 od arvidmedic

Socijalna tabla
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga

Fluks RSS

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Vrijeme
Ko je trenutno na forumu
Imamo 9 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 9 Gosta :: 1 Provajder

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 170 dana Čet Mar 08 2012, 15:36

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Kala (calla)

+31
sandraS
Panter
80natasa
yellow
Deksi
branka
azaleja
fanny54
xtina
boki_bl
Strelicijum
BetiBup
daniela
Iain
Tilia cordata
rose
Yolli
agava
ema
Marinela
Dona
niho
dzomba77
JeJa
jaca30
suzana
voki
alisa
Aiwa
bubamarac
mena
35 posters

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Sledeći

Ići dole  Poruka [Strana 8 od 11]

176flow Re: Kala (calla) Uto Mar 30 2010, 11:52

BetiBup

BetiBup
počasni član
počasni član

Srecno!
spring

177flow Re: Kala (calla) Uto Mar 30 2010, 12:37

Gost

Anonymous
Gost

Samo još jedno pitanje, da li treba da se stavi i peska u zemlju malo radi propusnije zemlje?

178flow Re: Kala (calla) Uto Mar 30 2010, 12:57

BetiBup

BetiBup
počasni član
počasni član

Ja jesam malo pomijesala pijeska, ali ne moras mnogo. Inace, rekli su mi i da saksija ne bude prevelika. Srednje velicine. Nemoj ni duboko da zasadis lukovicu. Neka joj vrh bude tik ispod gornjeg sloja zemlje...
Srecno jos jednom...

179flow Re: Kala (calla) Uto Mar 30 2010, 14:46

Gost

Anonymous
Gost

Izgleda da ipak danas neću saditi kalu, ne znam zašto, neće moja mama odjednom tako...
U svakom slučaju hvala na savetima.

180flow Re: Kala (calla) Uto Mar 30 2010, 14:47

BetiBup

BetiBup
počasni član
počasni član

:-) Nema na cemu! Pomocicu ti oko sve sto znam. Posadices drugi put, nemoj biti nestrpljiv! :-) Pozdrav!

181flow Re: Kala (calla) Uto Mar 30 2010, 14:52

Gost

Anonymous
Gost

Sada smo iznosili fikuse i chamaedore i još neke biljčice pa smo rekli da ćemo saditi još i gladiole i begonije sam sa cvet5 kupio...

182flow Re: Kala (calla) Čet Apr 08 2010, 17:42

Gost

Anonymous
Gost

Ajaoooj ja tek danas video pošto sam spremio kalu sutra tek da je sadim da je roza sa onim lišćem kao gladiola, onako dugo usko oštro, jel ta prezimljava u bašti?

183flow Re: Kala (calla) Čet Apr 08 2010, 18:13

BetiBup

BetiBup
počasni član
počasni član

Cini mi se da je Voki svoju rozu kalu ostavljao preko zime u basti. Najbolje je da njega pitas...
Obavezno je uslikaj kada pocne da raste i kada procvjeta.
Ja sam se ponovila sa bijelom a zuta uveliko raste. Nadam se da ce i cvjetati pa cu i ja slikati da vidis kako izgleda.
Pozdrav!

184flow Re: Kala (calla) Čet Apr 08 2010, 18:27

Gost

Anonymous
Gost

Video sam vokijevu a ne bi mi odgovorio ne znam zašto me ignoriše... Nije lišće kao vokijevo nego onaku uzdužno, evo slike sa omota:Kala (calla) - Page 8 3637077158bea5cae079b.th
Ima na slici cvet i tako samo vrhovi lišća, ne znam sad da li su to sa uzdužni listovi ili oni obično sa tačkicama...
A nameravam da kupim crnu crvenu žutu možda i još boja, mada nisu baš jeftine, 175 din. jedna lukovica, ali ako su tako lepe na slici i ako će tako cvetati vredi dati pare! Very Happy

P.S. Klikni na sliku za uvećanje

185flow Re: Kala (calla) Čet Apr 08 2010, 18:49

BetiBup

BetiBup
počasni član
počasni član

Very Happy Ma, ne ignorise te Voki, vjerovatno je zauzet necim...
Pogledaj na omotu, ako ima oznaka HP to bi trebalo da znaci da moze da prezimi u dvoristu. HHP znaci da se moraju cuvati od mraza.
Inace, kala ti je predivna! Samo jos da se primi!

spring

186flow Re: Kala (calla) Čet Apr 08 2010, 19:02

branka

branka
počasni član
počasni član

Koliko ja znam kala ne prezimljuje u basti osim onih sumski.Ja svoje kale svake godine vadim iz zemlje kao i druge lukovice i prezimljuju mi u podrumu.To je moje iskustvo !

187flow Re: Kala (calla) Čet Apr 08 2010, 19:08

Gost

Anonymous
Gost

Hvala vam na svim odgovorima valjda će nešto biti od te kale mislim da me voki ignoriše, a ne da je zauzet....

188flow Re: Kala (calla) Čet Apr 08 2010, 19:23

Gost

Anonymous
Gost

Hvala ti puuuuuuuno betubup, moja je definitivno Rehmannii, a mislio sam da baš ta može da prezimi...

189flow Re: Kala (calla) Čet Apr 08 2010, 21:07

Strelicijum

Strelicijum
zaslužni član
zaslužni član

Beti, kod mene kala (bela) cveta. cvet5 cvet5 cvet5

190flow Re: Kala (calla) Čet Apr 08 2010, 21:48

BetiBup

BetiBup
počasni član
počasni član

Stvarno?!!! Masala! Postavi nam slike!

spring

191flow Re: Kala (calla) Čet Apr 08 2010, 21:50

BetiBup

BetiBup
počasni član
počasni član

Wyatt, ako je Rehmannii ipak ti sacekaj i drugo misljenje, mada se meni cini da je ona druga.
Vidjeces na pocetku ove teme da je Vokiju njegova takva prezimila u vrtu. Provjeri, ali se i jos raspitaj.
Pozdrav!

192flow Re: Kala (calla) Ned Apr 11 2010, 19:39

azaleja

azaleja
aktivni član
aktivni član

Moje Kale i dalje spavaju zimski san... Crying or Very sad .Cackala sam po zemlji i jedna je pustila nekakve bele korencice,a u temi vidoh da je neko vec imao slicno iskustvo,pa se nadam da ce i moje zbunjeno korenje okrenuti rast nadole,a da ce biljka pustiti izdanke nagore Very Happy

193flow Re: Kala (calla) Ned Apr 11 2010, 20:42

Deksi

Deksi
aktivni član
aktivni član

Prije neki dan sam opet kupio bijelu Kalu, nadam se da cu imati vise srece snjima ovaj put, zadnji put mi je istrulio gomolj, isto kupljena u OBI-ju i da... danas na pijacu kad tamo veliki primjerci i rascvjetali visine oko 25-30cm 5KM... ughhh, a ja krompircici platio 3,7KM Shocked

194flow Re: Kala (calla) Pon Apr 12 2010, 12:27

Gost

Anonymous
Gost

BetiBup ::Wyatt, ako je Rehmannii ipak ti sacekaj i drugo misljenje, mada se meni cini da je ona druga.
Vidjeces na pocetku ove teme da je Vokiju njegova takva prezimila u vrtu. Provjeri, ali se i jos raspitaj.
Pozdrav!
Kažem ti beti, neće mi odgovoriti....

Ja isto imam i belu kalu krenula je nedavno i brzo ja ponovo otvorila gomilu listića i otvaraju se drugi, stojala mi je na minusu i još na pločicama koje duplo više hlade ali je ipak preživela, nadam se da će ove godine cvetati, prošle nije zato što se nije hladila.... Divne su to biljke! spring

195flow Re: Kala (calla) Pon Apr 12 2010, 13:12

BetiBup

BetiBup
počasni član
počasni član

Deksi, koje ti to pijace obilazis i jesi li siguran da to nije bila zelena salata! ;-) Salim se! Da li nude samo bijele ili i druge kale? To je zaista povoljno!
Wyatt, pocni da prihranjujes kalu kad su vec listici krenuli.
spring

196flow Re: Kala (calla) Pon Apr 12 2010, 17:51

Gost

Anonymous
Gost

OK, hvala, alisa čime prvo? Cvetalom ili listalom?

197flow Re: Kala (calla) Sre Apr 14 2010, 07:48

azaleja

azaleja
aktivni član
aktivni član

Imam pitanje za Marinelu,jedan gomolj od zute kale je pustio bele korencice koji su izvirili iz zemlje,a drugi od bordo je pustio normalne korencice na dole.Sta da radim sa ovom sto izlazi iz zemlje,da li da je okrenem ili ostavim da se sama snadje jer ovako ne znam sta ce da se desi sa njom. Zahvalna naizmerno cekam odgovor... study

198flow Re: Kala (calla) Sre Apr 14 2010, 09:55

JeJa

JeJa
počasni član
počasni član

@Wayatt Da nisi malo smorio sa tim kalama više? Laughing Wink

199flow Re: Kala (calla) Sre Apr 14 2010, 13:34

Gost

Anonymous
Gost

azaleja ::Imam pitanje za Marinelu,jedan gomolj od zute kale je pustio bele korencice koji su izvirili iz zemlje,a drugi od bordo je pustio normalne korencice na dole.Sta da radim sa ovom sto izlazi iz zemlje,da li da je okrenem ili ostavim da se sama snadje jer ovako ne znam sta ce da se desi sa njom. Zahvalna naizmerno cekam odgovor... study

Evo ja ću ti odgovoriti pa ako nije dovljno onda onda neka Marinela nastavi. Wink
Ako si dobro okrenula gomolj, onda je sve u redu, dešava se da te obojene prvo malo izbace korenje pa onda krenu, ti to samo ostavi snaće se ona, i naravno ako si dobro postavila lukovicu....



Poslednji izmenio Wyatt dana Sre Apr 14 2010, 13:39, izmenjeno ukupno 1 puta

200flow Re: Kala (calla) Sre Apr 14 2010, 14:58

Strelicijum

Strelicijum
zaslužni član
zaslužni član

Ni jedna biljka ne smara pa ni kala. Njoj je sada vreme za sadenje i normalno je da se o njoj cesce pise. O biljkama sto volim i imam nikada mi nije dosadno - uvek procitam mozda naucim nesto novo. Knjiga je jedno ali praksa je nesto drugo. Pa zato smo i na forumu da saznamo uvek nesto novo. cvet5 cvet5 cvet5

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 8 od 11]

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Sledeći

Similar topics

-

» Kala
» Je li ovo kala?

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu