Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zadnje teme
» Fotinija - Red robin - Akcija 350 din!
Kala (calla) - Page 9 EmptyPet Apr 19 2024, 06:16 od benson

» Fotinija - Red robin
Kala (calla) - Page 9 EmptyNed Apr 14 2024, 07:45 od benson

» Prodaja sadnica svih vrsta voća
Kala (calla) - Page 9 EmptyČet Feb 15 2024, 09:25 od benson

» Sadnice šljive 130 dinara Akcija!
Kala (calla) - Page 9 EmptySre Feb 07 2024, 10:24 od benson

» Na prodaju suva šljiva (Sterlej, Rod 2023) bez koštice rehid
Kala (calla) - Page 9 EmptyČet Dec 28 2023, 13:04 od benson

» Trogodišnje i dvogodišnje voćne sadnice za dvorište i baštu
Kala (calla) - Page 9 EmptyNed Nov 19 2023, 09:18 od benson

» Prodajem sadnice Paulovnije Shan Tong
Kala (calla) - Page 9 EmptyČet Okt 26 2023, 07:24 od benson

» Trogodisnje i dvogodisnje vocne sadnice već od 150 din
Kala (calla) - Page 9 EmptyPet Avg 18 2023, 09:16 od benson

» продајем оксикодон 30 мг, продајем субоконе
Kala (calla) - Page 9 EmptySub Jul 01 2023, 16:54 od arvidmedic

Socijalna tabla
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga

Fluks RSS

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Vrijeme
Ko je trenutno na forumu
Imamo 3 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 3 Gosta :: 1 Provajder

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 170 dana Čet Mar 08 2012, 15:36

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Kala (calla)

+31
sandraS
Panter
80natasa
yellow
Deksi
branka
azaleja
fanny54
xtina
boki_bl
Strelicijum
BetiBup
daniela
Iain
Tilia cordata
rose
Yolli
agava
ema
Marinela
Dona
niho
dzomba77
JeJa
jaca30
suzana
voki
alisa
Aiwa
bubamarac
mena
35 posters

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Sledeći

Ići dole  Poruka [Strana 9 od 11]

201flow Re: Kala (calla) Sre Apr 14 2010, 17:59

azaleja

azaleja
aktivni član
aktivni član

Zahvaljujem na savetu,pusticu je da raste kako joj se svidja jer sam sigurno gomolj okrenula kako treba,a slazem se sa sterlicijumom,koga smara prica o kalama neka promeni kanal,izbor je velik.Pozz za sve bee

202flow Re: Kala (calla) Sre Apr 14 2010, 18:02

azaleja

azaleja
aktivni član
aktivni član

Pardon STRELICIJUM,stamparska greska Laughing

203flow Re: Kala (calla) Sre Apr 14 2010, 18:30

Gost

Anonymous
Gost

Strelicijum ::Ni jedna biljka ne smara pa ni kala. Njoj je sada vreme za sadenje i normalno je da se o njoj cesce pise. O biljkama sto volim i imam nikada mi nije dosadno - uvek procitam mozda naucim nesto novo. Knjiga je jedno ali praksa je nesto drugo. Pa zato smo i na forumu da saznamo uvek nesto novo. cvet5 cvet5 cvet5

Tako je!

Azaleja, pusti je da raste, to korenje će se samo od sebe uputiti kako treba, gore će poterati lišće a koren će normalno dole da ide. Ja sam na još jednom biljnom forumu, i bilo je dosta takvih pitanja a odgovori su svi glasili da je ostaviš da raste kako treba, vremenom će se 'stabilizovati' i ostalo, cvetaće...
Čuo sam još i da ako korenje bude na svetlosti, može da dobije zelenu boju, i da vrši fotosintezu, ali ne znam da li je to tačno....

204flow Re: Kala (calla) Sre Apr 14 2010, 23:13

BetiBup

BetiBup
počasni član
počasni član

Moja zuta kala boluje u kuci! Sad
Nikada nisam vidjela ovako nesto. Malo joj je svjetlosti pa listice nagne skorz prema prozoru, potpuno se nakrive, pa ja okrenem saksiju, a ona se savije na drugu stranu! Sad
Bas joj je grozno, a strah me je da je iznesem vani, mislim da je hladno.
Jedva cekam sunce, i ja i ona! Smile

205flow Re: Kala (calla) Čet Apr 15 2010, 18:15

Gost

Anonymous
Gost

Moja ona kala stoji napolju, izlazi list iz one klice, baš se vidi.... zalijem je svaki treći-četvrti dan a svaki dan kad vidim da se osuši malo je poprskam po zemlji da ima vlage.... I odlično napreduje! spring
Ako temperature nisu ispod 4-5 onda mislim da je možeš izneti, ako su još uvek ispod toga i blizu nule, onda bolje nemoj... Ali iznesi je po sunčanom i toplom danu, da polako za'lađiva i da se polako privikava na spoljnu temperaturu.....

206flow Re: Kala (calla) Čet Apr 15 2010, 19:09

BetiBup

BetiBup
počasni član
počasni član

Noci su jos isuvise hladne, ali preko dana cu je morati iznijeti. Bas se muci i okrece listove prema svjetlosti. Evo kako izgleda...

Kala (calla) - Page 9 Img9856x

207flow Re: Kala (calla) Čet Apr 15 2010, 19:39

Gost

Anonymous
Gost

O pa nije tako loše, ja sam mislio da je izrasla dugačko kao bela i da se lome listovi, dobro će biti ona, kad otopli ti je iznesi i ne vraćaj napolje a sad ako se bojiš da je ostaviš onda nemoj... Dobro će biti ona. Very Happy

208flow Re: Kala (calla) Čet Apr 15 2010, 19:41

BetiBup

BetiBup
počasni član
počasni član

Hvala! Smile

209flow Re: Kala (calla) Čet Apr 15 2010, 20:27

niho

niho
počasni član
počasni član

Joj Beti draga da vidiš bolan moje kako je lijepa --------prekrasna a van je više od mijesec dana - veildance veildance veildance veildance veildance

210flow Re: Kala (calla) Pet Apr 16 2010, 11:12

Gost

Anonymous
Gost

E da se ja malo hvalim! Danas kad sam išao iz škole poneo sam pare da kupim ljiljane, ljiljana nije bilopa sam uzeo poslednju Callu Flame, divna je na slici nadam se tome i uživo. Cool
A uz to sam i kupio karanfil i ukrasni suncokret, pošto ja nikad ne kupim samo ono po šta idem kad su u pitanju biljke! Very Happy



Poslednji izmenio Wyatt dana Pet Apr 16 2010, 16:42, izmenjeno ukupno 1 puta

211flow Re: Kala (calla) Pet Apr 16 2010, 15:09

Strelicijum

Strelicijum
zaslužni član
zaslužni član

ma ti si mnogo dobar decko, a dorucak mora da nisi kupio! cvet5

212flow Re: Kala (calla) Pet Apr 16 2010, 16:41

Gost

Anonymous
Gost

Hehe, baš tako Very Happy

213flow Re: Kala (calla) Pet Apr 16 2010, 18:28

yellow

yellow
počasni član
počasni član

i ja kupila dve kale veildance
Kala (calla) - Page 9 DSCN1746
Kala (calla) - Page 9 DSCN1748

214flow Re: Kala (calla) Pet Apr 16 2010, 18:32

yellow

yellow
počasni član
počasni član

Kala (calla) - Page 9 DSCN1747
vide se dva mala izdanka i puno zilica koje trce negde na povrsinu confused confused confused
jos ih drzim na toplom jer je napolju brrrrrr
bojim se da im nesto ne bude....

215flow Re: Kala (calla) Pet Apr 16 2010, 18:46

Gost

Anonymous
Gost

Nisu patuljaste Wink Yellow, nisu patuljaste i svaka kala istera i žilice odgore, moja ne, ne znam kako i zašto, moja je baš visoko posađena skoro viri iz zemlje lukovica pa valjda ima dosta mesta ža žile i onda neće da idu gore.
Ja moje kad sam posadio odmah sam ih ostavio napolju tako da odlično napreduje, tera prvi izdanak i iz dana u dan je sve veći i veći! spring

216flow Re: Kala (calla) Sub Apr 17 2010, 07:29

azaleja

azaleja
aktivni član
aktivni član

Wyatt hvala ti za savete,iznenadjujuce za mene je da neko tvojih godina zna toliko o biljkama.Postovanje... Wink

217flow Re: Kala (calla) Sub Apr 17 2010, 14:26

Gost

Anonymous
Gost

Kada me nešto zanima znam svašta o tome i stalno prikupljam informacije, meni je bilo dovoljno nekoliko vaših odgovora da još po nešto naučim....
Pre nego sam došao ovde znao sam skoro sve samo o beloj kali, sada znam dosta i o ovima u boji.
I da se pohvalim danas sam presadio malu kalu i odvojio jedan malecki pelcer, preko zime se nije ni pomerala imala dva mala lista na dugačkoj peteljci, a sad je odjenom isterala 3 ogromna nakon predhodnih, za zapanjujuće kratko vreme! To sve za nedelju i par dana pa je sad malo stala ponovo... Nadam se pošto je velika ove godine jedva preživela da će svetati ovde godine pošto nije prošle, zato što sam je držao na toplom u kući preko zime...

218flow Re: Kala (calla) Sub Apr 17 2010, 16:34

azaleja

azaleja
aktivni član
aktivni član

Kao sto rekoh-za respekt Wink

219flow Re: Kala (calla) Sub Apr 17 2010, 17:37

Gost

Anonymous
Gost

Ma ne tražim ja nikakvo poštovanje, nego da me niko ne provocira jer imam kratke živce kad je to u pitanju....

220flow Re: Kala (calla) Sub Apr 17 2010, 18:55

80natasa

80natasa
Član
Član

Evo mijih kala
Kala (calla) - Page 9 8z39vhdukq5ogltenb

a ovu sam posadila i isto je po povrsini isterala zilice ,ja sam bila u dilemi stada joj radim pa sam dodala zemlju tek da prikrije zilice , i verujte za koji dan je krenula da nice kako treba evo kako izgleda.

Kala (calla) - Page 9 3jf4l9a83edbnh1634k
Kala (calla) - Page 9 Ofsm7c56tosdxmwp304

221flow Re: Kala (calla) Sub Apr 17 2010, 19:02

Gost

Anonymous
Gost

Bravo! Super je ova bela gore! Very Happy Nadam se da će moja biti takva ove godine i cvetati, a imam jedan problem, matična lukovica kale ne kreće a sve male oko nje krenule, zašto ona ne? A nije trula, nije smrzla...

222flow Re: Kala (calla) Ned Apr 18 2010, 07:27

voki

voki
počasni član
počasni član

Kala nema lukovicu...

223flow Re: Kala (calla) Ned Apr 18 2010, 17:01

80natasa

80natasa
Član
Član

Bela kala ne stvara likovice ona siri koren iz kog nicu mlade - isto kao kalathee , dok ove holandske ,da ih tako nazovem , nicu iz lukovice i isto kao i gladoile ,ljiljani... mnoze se tako sto od jedne lukovice nastanu mlade, e koliko njih se proizvedu to zavisi od vise faktora.

To je moje iskustvo , ja sam imala i zutu ,bilo ih je dve ,a nastale su od jedne koju sam kupila, i koje sam u jesen izvadila iz zemlje i ostavila u podrum ( ali mi je izmrzla) kao mladu lukovicu dala mojoj majci i kod nje sada ona pocela da izbija iz zemlje.

224flow Re: Kala (calla) Ned Apr 18 2010, 17:10

voki

voki
počasni član
počasni član

Kale imaju gomolj ili krtolu, a ne lukovicu.

225flow Re: Kala (calla) Ned Apr 18 2010, 19:00

Deksi

Deksi
aktivni član
aktivni član

Prije neki dan sam po drugi put zasadio kalu kupljenu u obi-ju, prosla bordo crvena je istrulila a nadam se da nece sad ova bijela, u saksiji je.

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 9 od 11]

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Sledeći

Similar topics

-

» Kala
» Je li ovo kala?

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu