Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zadnje teme
» Rezervacije u toku za jesenju sadnju voćnih sadnica
KIVANO (Ukrasni Krastavac) egzoticno povrce - Page 3 EmptyNed Avg 04 2024, 22:34 od benson

» Ručna transportna kolica
KIVANO (Ukrasni Krastavac) egzoticno povrce - Page 3 EmptyČet Jun 06 2024, 22:10 od benson

» Fotinija - Red robin - Akcija 350 din!
KIVANO (Ukrasni Krastavac) egzoticno povrce - Page 3 EmptyPet Apr 19 2024, 06:16 od benson

» Fotinija - Red robin
KIVANO (Ukrasni Krastavac) egzoticno povrce - Page 3 EmptyNed Apr 14 2024, 07:45 od benson

» Prodaja sadnica svih vrsta voća
KIVANO (Ukrasni Krastavac) egzoticno povrce - Page 3 EmptyČet Feb 15 2024, 09:25 od benson

» Sadnice šljive 130 dinara Akcija!
KIVANO (Ukrasni Krastavac) egzoticno povrce - Page 3 EmptySre Feb 07 2024, 10:24 od benson

» Na prodaju suva šljiva (Sterlej, Rod 2023) bez koštice rehid
KIVANO (Ukrasni Krastavac) egzoticno povrce - Page 3 EmptyČet Dec 28 2023, 13:04 od benson

» Trogodišnje i dvogodišnje voćne sadnice za dvorište i baštu
KIVANO (Ukrasni Krastavac) egzoticno povrce - Page 3 EmptyNed Nov 19 2023, 09:18 od benson

» Prodajem sadnice Paulovnije Shan Tong
KIVANO (Ukrasni Krastavac) egzoticno povrce - Page 3 EmptyČet Okt 26 2023, 07:24 od benson

Socijalna tabla
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga

Fluks RSS

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Vrijeme
Ko je trenutno na forumu
Imamo 103 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 103 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 170 dana Čet Mar 08 2012, 15:36

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

KIVANO (Ukrasni Krastavac) egzoticno povrce

+10
bubamarac
mena
alisa
Dina
djeka
Goga
boki_bl
Mila1
kelta
Fatka
14 posters

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3

Ići dole  Poruka [Strana 3 od 3]

mena

mena
moderator
moderator

Ajde postavite koju sliku,da vidimo kako kivano izgleda kad nice i naravno kako raste...
Ajmo Alisa, Djeko slike na sunce...Cekamooo Very Happy

http://biljke.bosnianforum.com/

djeka

djeka
počasni član
počasni član

Neznam da li sam prva posejala semenke, ali evo kako moje izgledaju danas. Nisam mnogo posejala, ovo je bilo za probu i klijavost 95%
KIVANO (Ukrasni Krastavac) egzoticno povrce - Page 3 Dscn1112

alisa

alisa
moderator
moderator

evo moj kivano,ova čašica ostala,pošto sam ja izgubila ostatak sjemenki... Embarassed
KIVANO (Ukrasni Krastavac) egzoticno povrce - Page 3 DSC00436
KIVANO (Ukrasni Krastavac) egzoticno povrce - Page 3 DSC00435

Dina

Dina
počasni član
počasni član

alisa bravo stvarno ti super napreduje

mena

mena
moderator
moderator

Super vam je kivano,jos da se saceka lijepo vrijeme i u bastu..Bitno je da je otporan,a sto se tice ukusa probacemo...

http://biljke.bosnianforum.com/

djeka

djeka
počasni član
počasni član

Do sadjenja u bastu ima dobrih jos mesec dana, bar kod mene. Ja cu moje presaditi u vece case kad malo ojacaju. Wink

bubamarac

bubamarac
moderator
moderator

Ja sam kad je otoplilo posadio kivano u vrt i on je totalno podivljao. Nisam imao predstavu da je to tolika biljka, razlozio se na sve strane i sad se fino druzi sa vinovom lozom. Pojavili su se i prvi cvetvi Very Happy


KIVANO (Ukrasni Krastavac) egzoticno povrce - Page 3 Kivano10

http://poljoinfo.com

voki

voki
počasni član
počasni član

Znači biće i semena... Laughing

bubamarac

bubamarac
moderator
moderator

Vidim danas u najavi jos nekoliko cvetica Very Happy bice semenki cheers

http://poljoinfo.com

Trn

Trn
zaslužni član
zaslužni član

kod mene još nema nijednog cvijeta Sad

voki

voki
počasni član
počasni član

Probaj da prekrivaš biljku npr. od 5 sati popodne. Ovo je biljka kratkog dana i prelazi u generativnu fazu, odnosno cveta i plodonosi tek kada se dan skrati.

Trn

Trn
zaslužni član
zaslužni član

hvala voki probat ću

voki

voki
počasni član
počasni član

Na taj način se i kod šajota i kod kivana ubrzava cvetanje i plodonošenje. Neki neprovidni materijal (platno, karton...) treba prebaciti preko biljke do mraka ili sledećeg jutra.

alisa

alisa
moderator
moderator

Trn ::kod mene još nema nijednog cvijeta Sad
pa ti si još u plusu,ja nemam više ni k od kivana...samo se osušio,jadan nije dočekao da ga iz kupatila prebacim u baštu..... Laughing Crying or Very sad

voki

voki
počasni član
počasni član

Zaključak:
Kivano nije biljka za kupatilo... Laughing

Fatka

Fatka
počasni član
počasni član

To je jednogodisnja biljka.

alisa

alisa
moderator
moderator

voki ::Zaključak:
Kivano nije biljka za kupatilo... Laughing
eh sad znam.......al kasno...

Fatka znam da je jednogodišnja biljka.....Al sam pogriješila jer sam sjemenke posijala več u februaru i naravno nisu dočekale maj u kući....tako da su propale prije nego sam ih iznijela napolje.... Sad

bubamarac

bubamarac
moderator
moderator

Prosle godine sam posadio kivano poprilicno rano, negde u ovo vreme. Od desetak semenki samo je jedna docekala da bude zasadjena u vrtu. Taj kivano je zauze poprilicno puno prostora i tokom celog leta sam se borio sa belim musicama koje u ga neprestano napadale. Prvi cvet se pojavio tek polovinom 8 meseca a za njim su se pojavljivali i ostali cvetovi. Ti prvi cvetovi nisu donosili plodove a kasnije sam i docekao da imam plod ali sam svojom strucnoscu i taj plod ubio. Ako se odlucite da sadite kivano nikako nemojte zuriti, slobodno sacekajte da se zemlja napolju ugrije i tad ga posadite, posto prve plodove mozete ocekivati tek kad dan bude kraci a noc duza.

http://poljoinfo.com

Fatka

Fatka
počasni član
počasni član

Alisa, sa kivanom treba postupati kako sa krastavcima.Jedino sto kivano ne moramo prskati.

ttt


Novi član
Novi član

Zna li neko gde se u Srbiji moze naci seme kivana?

ado


Novi član
Novi član

gdje se moze nabaviti sjeme kivana???

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 3 od 3]

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu